ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Proszę o jak najszybsza pomoc! soczewki na duzy astygmatyzm
  • ewa543
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 29 grudnia 2008, 18:24
    Lokalizacja: BolesÂ?awiec

    Proszę o jak najszybsza pomoc! soczewki na duzy astygmatyzm

    autor: ewa543 » 29 grudnia 2008, 18:53

    Mam ogromny problem. 17 stycznia wybieram sie na studniowke. Chcialabym nie myslec wowczas o okularach. O tym czy nie zostana przez kogos str?cone w wirze szampanskiej zabawy... Dlatego tez chcia?abym zamienic moje bryle na soczewki kontaktowe :) Mam spor? wdad?: astygmatyzm, na jednym oku -3,5cyl, a na drugim -3,75cyl. Niestety zaden optyk nie potrafil udzielic mi odpowiedzi na podstawowe pytania. Czy jest w ogole mozliwe w moim przypadku noszenie soczewek? Ile takie soczewki kosztuj?? Jak nalezy sie nimi poslugiwa??
    Slyszalam rowniez ze soczewki kontytaktowe maj? ni?sze warto?ci niz szk?a. Czy to prawda? Bardzo prosz? o szybk? pomoc, bo czasu zostalo naprawde niewiele :(
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez ewa543, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 29 grudnia 2008, 20:17

    Wsp???czuj?, zabra?a? si? za to zdecydowanie za p???no (polecam jakie? 2-3 miesi?ce wcze?niej) :smutny:

    Dla takich mocy cylindrycznych nie ma standardowych soczewek, jakich pe?no w salonach i sklepach internetowych, wi?c nie odbierzesz ich ju? na wizycie, trzeba b?dzie kilka tygodni poczeka?. Ile trzeba czeka? i ile kosztuj?? Tego Ci ?aden optyk nie powie, nie wiedz?c na czym stoi, czyli jaki model by si? dla Ciebie nadawa?. Soczewek nie dobiera optyk, tylko okulista lub optometrysta po badaniu nie tylko wady, ale i budowy, wymiar??w oczu. Do nich te? nale?y kierowa? pytania o podstawow? piel?gnacj? i u?ytkowanie. Soczewki dla astygmat??w to wy?sza szko?a jazdy, nie ka?dy si? nimi ch?tnie zajmuje, nie jest tak ?atwo je dobra? przy wi?kszej wadzie ani przyzwyczai? si? do nich jak do zwyk?ych. Co nie znaczy, ?e jest to niemo?liwe.

    Je?li chcesz zd??y?, id? jeszcze w tym tygodniu do dobrego salonu o szerokiej ofercie i z porz?dnym specjalist?.
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 02 stycznia 2009, 17:47

    Masz du?y cylinder Ewa. Niedawno cooper vision wypu?ci?a na rynek Proclear Toric miesi?czn? soczewk? w cylindrze do -5.75 i z osi? co 5 stopni, niewiele wiem o dost?pno?ci tych soczewek, okresie oczekiwania i cenie, ale tak jak Malla radzi id? jak najszybciej do dobrego okulisty. Z do?wiadczenia wiem, ?e bardzo rzadko, ale si? zdarzaj? takie przypadki, ?e na jeden wiecz??r osoby z wysokim astygmatyzmem ubieraj? sferyczn? soczewk? z ca?kiem dobrym rezultatem, wystarczy czasem odpowiedni dob??r mocy. Mo?esz powiedzie? okuli?cie, kt??ry b?dzie Ci dobiera? soczewki, ?e bardzo pilnie potrzebujesz soczewki na jeden wiecz??r, ?eby Ci co? poradzi?, a w mi?dzy czasie poczekasz na swoje odpowiednie moce, je?li b?dzie trzeba je zam??wi?. Zwykle przy wysokich cylindrach okuli?ci dobieralu roczne soczewki, a na takie trzeba czeka? ok miesi?ca. Powodzenia
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości