ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1
Na co wymienić Soflens 66 - pomocy- byłam już u 4 okulistów
  • renatka_j
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 29 października 2008, 18:29
    Lokalizacja: Warszawa

    Na co wymienić Soflens 66 - pomocy- byłam już u 4 okulistów

    autor: renatka_j » 29 października 2008, 19:16

    Witam,

    Pisz? po raz pierwszy na tym forum. Szuka?am przez wyszukiwark? odpowiedzi na m??j problem ale nie znalaz?am.
    Od 11 lat nosz? Soflens 66 B&L F/M, wada wzroku OL -5,75 i OP-1 ,0. (du?? rozbie?no??, oko prawe niedowidz?ce - wi?c mniejszy problem z doborem, patrz? g???wnie lewym okiem). By?am ju? u 4 okulist??w, nic mi nie dobrali rozs?dnego, najcz??ciej nie widz? ostro na dalsze odleg?o?ci, lub zamazane bilskie odleg?o?ci lub dyskomfort (?ciskanie, obcieranie) lub mi si? soczewka podwija przy mruganiu powiek? . Ostatnio ju? sama kupi?am po jednej parze r???nych soczewek (desperatka :mur: ) i mierz? w domu. Wysz?o mi, ?e chyba moim problemem jest to ?e soczewki musz? by? asferyczne (Ostro?? widzenia dla mnie lepsza). Mam lekki astygmatyzm ( nigdy nie korygowany szk?ami) a podobno soczewki asferyczne koryguj? tak? lekk? wad?. (Czy mam racj??)
    Dodam, ?e nosz? soczewki d?ugo (od wstania do p??j?cia spa?), przez te jedena?cie lat nigdy nie mia?am problem??w (czasami suche oko je?li d?ugo przy kompie albo w klimatyzacji ale nie nagminnie), okulista ocenia moje oczy dobrze.
    Mierzy?am (dawniej)Pure Vision, (BC 8,6), acti Fresch 400 (8,8), Focus Dailies, Oasys,
    i inne
    (mierzy?am ostatnio) Eyeye Bioxy (8,6;14,2 )(?le widz? z daleka), Ciba vison spherical 8,6; 14,2 (?le widz? z daleka), HDX 55 (8,6, 14,2) (do?? dobrze widz? ale po 3 dniach ju? do?? du?y dyskomfort, poza tym oczy czerwone :placze: ) to jaki? wschodni produkt o przepuszczalno?ci tlenu chyba 2 razy ni?szej ni? moje przestarza?e Soflensy 66. Te ostatnie (HDX 55) s? w?a?nie asferyczne i temu przypisuj? lepsz? widoczno??.
    Chcia?abym mie? soczewki mo?liwie najzdrowsze, i daj?ce tak? widoczno?? , ?ebym widzia?a dobrze i z bliska i z daleka.

    Prosz? o pomoc :help: My?l?, ?e nie jestem jedyna z tym problemem. Nie wyobra?am sobie powrotu do okular??w.
    Prosz? o podpowiedzi jakie soczewki warto przymierzy?. Jestem um??wiona na pocz?tku listopada do bardzo dobrego ( podobno) okulisty dobieraj?cego szk?a (oka?e si?) - chcia?abym mie? ewentualnie jakie? sugestie na to spotkanie. Je?li mo?ecie kogo? innego jeszcze w Warszawie poleci? to ch?tnie skorzystam.


    Renata
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez renatka_j, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 29 października 2008, 19:37

    renatka_j pisze:Mam lekki astygmatyzm ( nigdy nie korygowany szk?ami) a podobno soczewki asferyczne koryguj? tak? lekk? wad?. (Czy mam racj??)
    Tak, masz racj?. Jak lekki jest ten astygmatyzm?

    Z posiadanych przez Ciebie Bioxy s? asferyczne, a ?le w nich widzia?a?. Optixy r??wnie? maj? tak? wewn?trzn? konstrukcj?. dk/t HDX55 wynosi 18, faktycznie nie jest to porywaj?cy wynik.

    Nie mo?na bra? si? za dob??r samemu. Przyczyn? czerwonych oczy po noszeniu mo?e by? nie z?a soczewka, ale cho?by ?ciskanie rog??wki :/ Nale?y zainwestowa? w dobrego lekarza, cho?by w innym mie?cie, ale my?l?, ?e w Warszawie taki na pewno si? znajdzie. Oby to by? ten nast?pny, do kt??rego idziesz! Rozumiem doskonale, ?e przy r???nowzroczno?ci lepiej widzi si? w soczewkach.

    Trzymam mocno kciuki i daj koniecznie zna?, jaki by? efekt wizyty.
  • renatka_j
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 29 października 2008, 18:29
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: renatka_j » 03 grudnia 2008, 14:49

    Hejka,
    dzi?ki za odpowied? i podtrzymanie na duchu.
    Wi?c tak: by?am, przymierzy?am Biofinity Cooper Vision. Komfort dobry (nawet bardzo dobry w por??wnaniu z innymi soczewkami mierzonymi). W przymierzanych soczewkach kiepsko widz? z daleka (Bilbordy, nazwy ulic, rejestracje samochod??w) bardzo dobrze z bliska. Pod koniec miesi?ca pojawi? si? dyskomfort lekki. Zmieni?am na now? par?, na razie dyskomfortu nie ma, i na dodatek w tej parze widz? lepiej z daleka. Ciekawostka i pytanie : czy soczewki dawane do mierzenia u okulisty s? inne ni? te kt??re si? potem kupuje? Czy to znowu brak zachowania identyczno?ci parametr??w produktu (mia?am tak wSoflensach - co nowa para to pytanie jak b?d? w nich widzia?a i czy b?d? dobre).
    Na razie zostan? przy Biofinity, maj? dobre parametry ale s? niestety do?? drogie no i mia?am soczewki w ktorych widzia?am lepiej. ALe te? mia?am soczewki w ktorych widzia?am gorzej :zdziwko:
    Mo?e moje potyczki si? komu? przydadz?. A jesli inny u?ytkownik Soflens??w 66 przesiad? si? z dobrym skutkiem na co? innego to prosz? o info.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 03 grudnia 2008, 21:54

    renatka_j pisze:Czy soczewki dawane do mierzenia u okulisty s? inne ni? te kt??re si? potem kupuje?
    Nie powinno tak by?. W moim przypadku lekarka po prostu wyj??a z nowego opakowania, reszta paczki posz?a na sprzeda? na sztuki albo jako pr??bne dla innych.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 grudnia 2008, 21:59

    pod jakim wzgledem myslisz, ze inne sa dobierane a inne na sprzedaz? Mozesz rozwinac Twoja mysl?
  • renatka_j
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 29 października 2008, 18:29
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: renatka_j » 04 grudnia 2008, 19:46

    Tak mog? rozwin??: folia aluminiowa kt??ra zamyka pude?eczko z pojedy?cz? soczewk? wygl?da?a zupe?nie inaczej ni? w tych kt??re wyj??am z zakupionych u lekarza opakowa?. Mia?a po prostu inn? szat? graficzn? i INNE NAPISY. Tam by?o oznaczenie spotykane w folderze reklamowym soczewek tej firmy (Si H i jakie? cyfry) a na kupionych mam po prostunazw? Biofinity i parametry.
    P??ki co jestem zdowolona bo w tych kupionych widz? lepiej ni? w mierzonych, komfort dobry. Martwi mnie tylko, ?e te mierzone nie wytrzyma?y pe?nego miesi?ca - po ok 3 tygodniach mia?am wrazenie, ?e s? przenoszone. Pochodze w nowej parze i zobaczymy co b?dzie pod koniec miesi?ca.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 04 grudnia 2008, 20:35

    A to nie :)
    Akurat w przypadku soczewek Biofinity kiedys mialy (i mozna sie jeszcze z takimi spotkac) napis Si-H 48, teraz maja Biofinity

    To ta sama soczewka! Tutaj nie musisz sie obawiac.

    Kwestia "zuzycia" - czysc soczewki mechanicznie.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 grudnia 2008, 00:03

    Na szcz??cie to nie testery perfum ani kosmetyk??w ;)
  • renatka_j
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 29 października 2008, 18:29
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: renatka_j » 05 grudnia 2008, 10:34

    Czyszcz? mechanicznie :-) praktycznie zawsze i tak samo czy?ci?am Soflensy mimo u?ywania p?ynu kt??ry teoretycznie tego nie wymaga (Solo Care Aqua).

    Dzi?ki za uspakajaj?c? odpowied?.
    Pozdrawiam
    Renata
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 grudnia 2008, 11:15

    renatka_j pisze:mimo u?ywania p?ynu kt??ry teoretycznie tego nie wymaga (Solo Care Aqua).
    przeczytaj sobie instrukcje!
    instrukcja pisze: - na kazda strone soczewki nanies przynajmniej 3 krople plynu SoloCare AQUA
    - wyczysc delikatnie ja pocierajac palcem ruchami okreznymi przez minimum 10sekund
    Wiekszosc firm ZALECA mechaniczne czyszczenie dla swoich plynow z kategorii "no rub"

    A to oficjalna notatka Ciba Vision
    Ciba Vision wprowdzi?a zmiany w rekomendowanej procedurze piel?gnacji soczewek kontaktowych za pomoc? p?yn??w:
    - SOLO Care AQUA
    - AOSept +

    Zmiana ta ma na celu podniesienie efektywno?ci dezynfekcji soczewek, a co za tym idzie - rownie? bezpieczenstwa ich u?ytkowania.

    Firma doszla do wniosku, ze bior?c pod uwag? problemy ze skuteczno?cia system??w piel?gnacyjnych, z jakimi boryka?o si? ostatnio kilku producent??w, powinna jeszcze bardziej zadba? o zdrowie konsument??w. Dlatego u?ytkownikom p?ynu SoloCare Aqua b?dzie rekomendowa? czyszczenie mechaniczne, a wst?pne p?ukanie u?ytkownikom AOSept+.

    W instrukcjach u?ytkowania za??czonych do nowych partii produkcyjnych p?yn??w zawarte s? szczeg???owe informacje dotycz?ce zmian, na co specjali?ci powinni zwraca? uwag? swoim pacjentom. Co prawda u?ytkownicy p?ynow Ciba Vision nie do?wiadczyli problem??w zdrowotnych, ale zalecana przez producenta i przez amerykanska agencj? rz?dow? (FDA) zmieniona procedura piel?gnacji soczewek w jeszcze wi?kszym stopniu podniesie ich bezpieczenstwo!
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 07 grudnia 2008, 22:01

    I tak powinni poczyni? wszyscy producenci p?yn??w, bo tylko niewielki odsetek u?ytkownik??w dba odpowiednio o soczewki, nie zdaj?c sobie sprawy z tego jak? szkod? sobie robi? :dontgetit:
  • renatka_j
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 29 października 2008, 18:29
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: renatka_j » 08 grudnia 2008, 22:18

    Hmm no to przeczytam ponownie instrukcj? p?ynu.
    Co do soczewek to si? chyba przedwcze?nie ucieszy?am. Po 6 dniach noszenia nowej pary mam podra?nione oko - czyli wr??ci?o to co mi si? wydawa?o przenoszeniem pierwszej pary po nieca?ych 4 tygodniach. Wra?enie lekko obtartrgo oka. Jest ewidentny dyskomfort ju? ok godz 2 po po?udniu (zak?ada?am o 9rano) czyli szybko bo to nawet nie wiecz??r.
    :placze: No i czeka mnie wizyta u pana doktora kt??ry pewnie zn??w roz?o?y r?ce jak inni przed nim. Pytanie jak w tytule postu jest wi?c wci?? aktualne.
    Mo?e kto? co? podpowie- co warto jeszcze przymierzy?? Mnie ju? r?ce poad?y, zap?aci?am za wizyt? 150 z?, teraz zap?ac? 90 za kontrol? i mam dwa razy po dwie sztuki soczewek, kt??rych nie zu?yj?, a nie by?y tanie.
    :placze:
    Ratunku.
ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości