ODPOWIEDZ Posty: 19 Strona 1 z 1
Hylocomod
  • km500
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 20 sierpnia 2007, 19:45
    Lokalizacja: warszawa

    Hylocomod

    autor: km500 » 20 sierpnia 2007, 19:48

    U?ywam od kilku lat kropli Hylo-comod natomiast od pewnego czasu nie przynosz? one ulgi.
    Pytania
    1) Czy mo?e by? tak ze oczy przyzwyczaily si? do tych kropli i one ju? nie dzia?aj? ?
    2) Czy warto od czasu do czasu zmienia? krople ?
    3) Czy mo?ecie poleci? jakie? zamienniki (tak jak Hylo comod – bez konserwant??w) ?
    4) Czy ?el b?dzie dzia?a? d?u?ej ni? Hylo comod


    PS. prosz? tylko nie piszcie, ?ebym poszed? do okulisty bo w ci?gu ostatnich 6 lat by?em wielokrotnie i wi?kszo?? tych kropli z konserwantami typu Artelac i inne ju? przetestowa?em. Teraz zastanawiam si? aby sprawdzi? jakie? nowo?ci jakie pojawi?y si? na rynku.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 11 czerwca 2008, 13:12

    Dopisuj? si? do tego w?tku, cho? tylko jego nazwa odpowiada moim w?tpliwo?ciom.
    Ko?cz? mi si? AQuify i zamierzam wypr??bowa? Hylo-Comod. Ze wzgl?du na niewielkie problemy, lekarz odradzi? mi stosowanie mocniejszych kropli typu Visine (kt??rych nie mo?na stosowa? na soczewki) i zaleci? hialuronianowe, a te akurat nie maj? konserwant??w i poleca je wiele os??b.

    Wszystko by?oby pi?knie, ale znalaz?am na PubMedzie publikacj? dotycz?c? NaH, w kt??rej opisano badania przeprowadzone na pacjentach stosuj?cych Hy-Com. Wyniki sugeruj?, ?e krople te sprzyjaj? wapnieniu rog??wki (odk?adaniu nierozpuszczalnych hydroksyapatyt??w) ze wzgl?du na wysok? zawarto?? fosforan??w.

    Moje w?tpliwo?ci polegaj? na tym, ?e (w przeciwie?stwie do AQuify) w sk?adzie nie mog? si? ich doszuka?, jest tylko NaH, bufor cytrynianowy i sorbitol. Je?li takie komplikacje s? spowodowane pH lub interakcjami z substancjami w oku, wtedy wszystkie krople nawil?aj?ce nios? ze sob? takie ryzyko, nie tylko Hy-Com (je?li jest ono niewielkie, to jestem w stanie je ponie??, bo korzy?ci ze stosowania czasem kropelek s? wi?ksze).
    Wiecie co? o tym? :zawstydzony:
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 11 czerwca 2008, 15:45

    "Hylo-COMOD jest sterylnym roztworem hialuronianu sodu o st??eniu 1 mg/ml
    Zawiera r??wnie? dwuwodorofostoran sodu x 2 H2O, jednowodorofosforan sodu x 12 H20, sorbitol, wod? do iniekcji."

    Ale tak pozatym to artyku? ma ju? dwa lata, i my?le ?e od tego czasu sk?ad kropli m??g? przej?? niejedn? modyfikacj?...
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 11 czerwca 2008, 16:22

    Wielkie dzi?ki! Gdzie to znalaz?e?, dane s? aktualne? Sugerowa?am si? sk?adem podanym na stronie producenta i tam jest cytrynian jako bufor, nawet szuka?am przepis??w jego wykonania w starych notatkach ze studi??w. Mam nadziej?, ?e to faktycznie kwestia zmiany sk?adu.

    A tak poza tym to znalaz?am na rynku wiele kropelek, kt??re tez mo?na stosowa? na soczewk? i maj? hialuronian, podczas gdy kilka miesi?cy temu my?la?am, ?e tylko Blink i AQuify.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 11 czerwca 2008, 18:27

    A tak przypadkowo w jednej z internetowych aptek... Ale odwiedzi?em w?a?nie strone UrsPharm i jedyne co mi si? narzuci?o to to, ?e te fosforki to stary sk?ad i zosta?y wyparte przez cytrynki... Widocznie producent uzna? wyniki bada? za prawdziwe i poszuka? innego rozwi?zania...
    Tak wi?c problem z g?owy (a raczej z oczu) :)
    ...a? do nast?pnego badania... joke :P
    W ka?dym razie dzi?ki wielkie za info! Widz? ?e czuwasz :)

    Ooo nawet cytat ze strony:
    "Hylo-COMOD ®
    Hylo-LASOP ®
    HYLO-CARE ®
    nie zawieraj? fosforan??w w to miejsce zastosowano bufor cytrynianowy"
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 11 czerwca 2008, 19:18

    Skoro ju? jeste?my przy temacie, to mo?esz jeszcze sprawdzi?, jak buforuj? Hyabak, bo w starych ulotkach te? mia? fosforany, a ja nie mog? znale?? (mam blokowan? kategori? "prescribed medications").
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 11 czerwca 2008, 20:45

    B?dzie trzeba w aptece zapyta? dok?adnie, ale wygl?da na to ?e sk?ad pozosta? ten sam :/ przejrza?em kilka r???nych ulotek i wsz?dzie to samo:
    COMPOSITION:
    Sodium hyaluronate.................................................................................................... 0,15 g.
    Sodium chloride, disodium phosphate dodecahydrate, sodium dihydrogen phosphate dihydrate,
    Water for injections............................................................................................. ad 100 mL.
    Chyba si? skusze na te Hylocomod :)
    Ostatnio zmieniony 11 czerwca 2008, 21:07 przez armani, łącznie zmieniany 1 raz.
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 11 czerwca 2008, 20:59

    Holy to mo?e by? wood ;)
    Za 2 tygodnie zdam relacj?.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 11 czerwca 2008, 21:07

    A tam, czepiasz si? :D
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 19 sierpnia 2008, 20:34

    Czas na relacj?, mam te krople od paru tygodni. Wywo?uj? delikatny, naturalny, stabilny efekt. AQuify dawa?y uczucie kisielu, natychmiastowej ulgi. Opakowanie jest du?e (cho? pojemno?? taka jak innych, 10ml), zakrapla si? poprzez przyci?ni?cie denka. Pojemnik jest sterylny, dozuje po kropelce, co pozwoli?o na unikni?cie stosowania konserwant??w. Krople s? ma?e, nie wyp?ywaj? od razu z oka. Cz?sto na czubku pozostaje cz??? kropelki, wi?c profilaktycznie pierwsza zawsze idzie do zlewu lub na pod?og?, co powoduje wylanie 1/3 opakowania na marne :/ No ale cena i pojemno?? przyzwoita, i tak b?dzie ci??ko zu?y? ca?o?? w ci?gu 2-3 miesi?cy, przynajmniej nie b?d? mia?a szans na celowe przed?u?enie stosowania. Kosmetyczny plus: na etykiecie jest miejsce na zapisanie daty otwarcia opakowania. Ostatnio rzadko mi wysychaj? oczy, nawet po kontaktach.
  • lady jane
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 18 września 2008, 12:10
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: lady jane » 05 października 2008, 14:22

    aktualny sk?ad HYABAK:
    hialuronian sodu............................................................................0,015 g
    chlorek sodu................................................................................... 88mg
    trometamol..................................................................................12,1 mg
    kwas solny.................................................................................ad pH 7.3
    woda do wstrzykiwa?....................................................................ad 10ml
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 października 2008, 22:39

    Hylocomod starczy?y mi na 2 miesi?ce, maj? wa?no?? 3-miesi?czn?. Nie oszcz?dza?am ;) Minusem jest, ?e nagle si? sko?czy?y. Zakropli?am 1 oko, a do drugiego ju? nie polecia?o...

    Co do Hyabak, ten kwas solny jako? do mnie nie przemawia, podobnie jak boraks w p?ynach do soczewek - co zabija owady w moim domu, nie powinno l?dowa? w moich oczach ;)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 28 października 2008, 22:27

    lady jane, widz? ?e Hyabak nie ma obecnie konserwant??w i ma dziwne opakowanie jak Hylocomod. Ma wi?ksze st??enie hialuronianu, wa?no?? kr??tsz?, bo 8-tygodniow?. A ten trometamol to nie jest przypadkiem lek moczop?dny? Tak mi si? kojarzy :P
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Quickie
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 08 października 2008, 22:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Quickie » 28 października 2008, 22:57

    haha sprawdzi?am w necie i rzeczywi?cie, ale spokojnie - nie odczuwam ?adnych skutk??w dzia?ania trometamolu :p Nasuwa si? pytanie, po co takich sk?adnik w kroplach do oczu ;) Co do skuteczno?ci Hyabak, to niestety nie mam por??wnania z innymi takim preparatami. Hyabak zaleci?a mi okulistka. ?eby odczu? jego dzia?anie, potrzebuj? wkropi? przynajmniej dwie kropelki, zamkn?? oczy i odczeka? chwil?. Efekt nie jest zbyt d?ugotrwa?y.
    Teraz by?am zmuszona wr??ci? do Advac??w, gdy? wcze?niej kupi?am paczk? i szkoda by by?o, ?eby si? zmarnowa?y :mur: Tym soczewkom chyba ?adne krople nie pomog?... Oby mi te szk?a tylko nie zaszkodzi?y...

    Malla, wylecia?o mi z g?owy has?o do tamtego konta, wi?c teraz wyst?puj? pod dwoma nikami :D Bez obaw - to nadal ja :P
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 28 października 2008, 23:11

    Fajnie, ?e ?yjesz :P Akurat szuka?am informacji o lekach moczop?dnych i wysychaniu oczu, po wpisaniu w google jakiej? tam kolejnej frazy wyskoczy?a mi stronka apteki internetowej z tymi kroplami. Po co mam nawil?a? oczy, skoro sk?adnik kropli je odwadnia? A mo?e on z okolic oczu, ze ?luz??wek "wyci?ga" p?yn? Mog? si? tylko domy?la?. Szuka?am te? informacji o buforowaniu i u?yciu HCl w innych kroplach, ale nie znalaz?am.
  • Awatar użytkownika
    kasiek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 28 października 2008, 21:30
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: kasiek » 03 listopada 2008, 00:05

    Quickie pisze: Co do skuteczno?ci Hyabak, to niestety nie mam por??wnania z innymi takim preparatami. Hyabak zaleci?a mi okulistka.
    A bo z okulistami/lekarzami to jest tak, ?e zalecaj? to, co akurat podsunie im przedstawiciel. Mnie p??? roku temu okulistka te? zaleci?a stosowanie kropli Hyabak (oczywi?cie jak przeczyta?am sk?ad, to zaraz pogna?am do innego lekarza spyta? czy aby mi ten kwas solny oczu nie wypali ;)) a na ostatniej wizycie tydzie? temu poleci?a AQuify i by?a bardzo zdziwona kiedy jej przypomnia?am ?e wcze?niej wychwala?a Hyabak. W sumie r???nicy jako? specjalnie nie zauwa?y?am, po jednych i drugich czasem troszk? piek?y mnie oczy, AQuify s? troszk? ?elowate przez co ma si? wra?enie, ?e szybciej przynosz? ulg?.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 03 listopada 2008, 17:39

    kasiek i co Ci powiedzieli na ten kwas solny? Podoba mi si?, ?e nie ma konserwant??w. Hylo-Care mnie korci, ale z tych wszystkich jest najdro?szy.
  • Awatar użytkownika
    kasiek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 28 października 2008, 21:30
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: kasiek » 03 listopada 2008, 20:43

    W sumie to nic konkretnego si? nie dowiedzia?am (pyta?am internisty i poprosi?am o sprawdzenie w katalogu lek??w), poza tym ?e jest to st??enie zupe?nie nieszkodliwe i znacznie mniejsze od wyst?puj?cego w organi?mie (np. w przewodzie pokarmowym). Wybieram si? za nied?ugo do okulisty wi?c dopytam o szczeg???y, bo sama zachodz? w g?ow? jak? ten kwas solny spe?nia funkcj?. Oczyszczaj?c?? Dezynfeuj?c?? Mo?e kto? wie?
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 03 listopada 2008, 23:15

    Trometamol jest pierwszorz?dow? amin?, stosowan? m.in. jako lek zapobiegaj?cy stanom zapalnym i ?agodz?cym skutki takiego stanu, je?eli juz do niego dojdzie. Grupa aminowa silnie alkalizuje ?rodowisko. Wprowadzenie chlorowodoru (HCL) ma na celu zwi?zanie grupy aminowej i zneutralizowanie jej alkalicznego oddzia?ywania. Warto zauwa?yc, ?e w skladzie pisze:
    kwas solny.................................................................................ad pH 7.3
    ad pH 7,3. oznacza, ?e do roztworu dodany jest HCL do uzyskania pH = 7,3, a wi?c nadal nieznacznie alkalicznego, ale odpowiadaj?cego przeci?tnej warto?ci pH ?ez. Poniewa? roztw??r nadal jest lekko alkaliczny (pH=7,3) nie ma wolnego kwasu w roztworze, a wi?c spokojnie, oczu nie wypali
ODPOWIEDZ Posty: 19 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości