Zamazany obraz
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 06 września 2008, 22:31

    Z torycznych Acuvue maj? moc do -9, je?li masz na to ochot?, czas i pieni?dze, to mo?esz z okulist? spr??bowa? dopasowa? je albo Purevision. Albo poczeka? jeszcze par? miesi?cy. Mo?esz te? pokusi? si? o zwi?kszenie mocy w zwyk?ych soczewkach, cho? maj?c cylinder -1,75D, raczej nie b?dziesz widzie? w pe?ni komfortowo po takim triku :(
  • martuś
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 25
    Rejestracja: 31 sierpnia 2008, 11:47
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: martuś » 05 października 2008, 17:18

    Nosze ju? soczewki Air optix miesi?c, (kilka dni temu wymieni?am je na nowa par?)
    Jak we wcze?niejszych postach pisa?am mam astygmatyz -0,7 i -0,5 a soczewki sferyczne.
    Na samym poczatku noszenia soczewek z daleka widzia?am w miare nie?le , ale z bliska widzia?am jakos dziwnie- ?le widzia?am przy kompie, czy czytaj?c ksia?ke itp.
    Teraz po miesiacu noszenia nadal mam ten sam problem,a mysla?am ?e mo?e oko sie przystosuje :( dodatkowo teraz widze r??wniez gorzej z daleka :( w okularach jest ok ale w soczewkach mam wrazenie jakby mi sie powiekszy?a wada ( co jest raczej niemozliwe w ciagu 1 miesiaca)
    Nie wiem co mam teraz robi? bo chcia?abym chodzic w soczewkach a nie w okularach ale drazni mnie to dziwne widzenie z bliska i dodatkowo teraz s?absze rowniez z daleka.
    Co to moze by?? Mo?e mam jakos zle dobrane soczewki?
    A i jeszcze teraz noszac 2 par? soczewek air optix zacze?y mnie bole? oczy , wczesniej nic takiego sie nie dzia?o.
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 05 października 2008, 18:54

    martu? pisze: Jak we wcze?niejszych postach pisa?am mam astygmatyz -0,7 i -0,5 a soczewki sferyczne.
    .
    Martu?, nie da si? ca?kowicie astygmatyzmu skorygowa? soczewkami sferycznymi. W przypadku cyl - 0,5, rzeczywi?cie trzeba dopasowa? sferyczne, gdy? nie ma tak ma?ego cylindra, ale -0,75 ju? jest. Okulista powinien zaproponowa? Ci korekcj? tego oka soczewk? toryczn? (niestety du?o dro?sz?).
  • martuś
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 25
    Rejestracja: 31 sierpnia 2008, 11:47
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: martuś » 05 października 2008, 19:02

    wiem ze ca?kowicie sie nie da skorygowac ale niepokoi mnie to ze po 1 miesiacu noszenia mam wrazenie ze pogorszy? mi sie wzrok (ale w okularach widze tak samo)
    no i jeszcze te bolace oczy a najbardziej denerwujace jest to ze z bliska widze dziwnie dlaczego? mysla?am ze przez miesi?c to ustapi ale niestety nie.
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 05 października 2008, 19:59

    martu? pisze: niepokoi mnie to ze po 1 miesiacu noszenia mam wrazenie ze pogorszy? mi sie wzrok (ale w okularach widze tak samo)
    no i jeszcze te bolace oczy .
    Ja tak?e mia?am wra?enie,?e pogorszy? mi si? wzrok, ale dopiero po 3 miesi?cach noszenia soczewek. Mam teraz minimalnie zmienione parametry i wszystko jest ok. Co do b??lu oczu, przyczyny mog? by? r???ne. U mnie problem stanowi materia? soczewki (Niestety AirOptix??w nie mog? nosi?). Nie ma co gdyba?, tylko trzeba jeszcze raz odwiedzi? okulist?.
  • pcheelka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 29 czerwca 2007, 17:32
    Lokalizacja: z innej bajki...
    Kontakt:

    autor: pcheelka » 26 maja 2009, 21:40

    Hej, przeczytałam z grubsza wasze porady, ale nie znalazałam odpowiedzi na problem, który się u mnie pojawia.
    Sytuacja wygląda tak, że często musze zacisnąć powieki, aby obraz się poprawił, zarówno w dzień, jak i wieczorem.
    Jak dowiedziałam się od okulisty - przyczyna leży w tym, iż soczewka czasem odkleja się o oka i wtedy też obraz się zamazuje. Zastanawia mnie jednak, to iż w soczewkach jednodniowych problemu w zasadzie nie ma. Sytuacja pojawia się wyłącznie w przypadku gdy mam założone soczewki miesięczne O2 Optix., a najbardziej dokuczliwe gdy o zmierzchu wsiadam do samochodu.
    W związku z tym czy możliwe jest, że zwyczajnie moje oko gorzej znosi soczewki miesięczne? Czy są może jakieś inne, również rekomentowane miesięczne do wypróbowania? A może powinnam nosić tylko jednodniowe?
    Drugie pytanie, jak mozna spawdzić czy powinnam prowadzić samochód wieczorem? Czy jeśli badania u okulisty wyszły w porządku, to powinnam robić jakieś specjalistyczne?
    A może po prostu zamzywanie obrazu to kwestia soczewek?
    "Codziennie oglÂ?daj Â?wiat, jakbyÂ? widziaÂ? Go po raz pierwszy..."
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 maja 2009, 21:58

    pcheelka pisze:przyczyna leży w tym, iż soczewka czasem odkleja się o oka i wtedy też obraz się zamazuje
    To niech dobierze nieco bardziej plaska krzywizne lub mniejsza odpowiednio soczewke, tak aby sie nie "odklejala" od rogowki, tylko prawidlowo do niej przylegala - wtedy powinien problem zniknac.
  • pcheelka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 29 czerwca 2007, 17:32
    Lokalizacja: z innej bajki...
    Kontakt:

    autor: pcheelka » 26 maja 2009, 22:04

    A czy nie jest przypadkiem tak że O2 Optix mają jeden wymiar?
    I dlaczego przy soczewkach jednodniowych tego samego rozmiaru problem jest mniejszy?
    "Codziennie oglÂ?daj Â?wiat, jakbyÂ? widziaÂ? Go po raz pierwszy..."
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 maja 2009, 23:04

    AirOptix maja jeden wymiar, ale sa przeciez inne soczewki, np. AirOptix N&D ktore juz maja dwie dostepne krzywizny. Jednodniowe sa bardziej miekkie / delikatniejsze, Air sa sztywniejszymi - wiec moze z tego wynikac roznica, poza tym jednodniowe nie maja tego samego rozmiaru co AirOptix
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 26 maja 2009, 23:39

    Wspaniały okulista, który powiedział, na czym polega problem, ale nie zrobił nic, by go wyeliminować :maruda: Jeśli to kwestia odklejania soczewki od oka, to pomoże zmiana soczewek, ponowny proces doboru. Mogą też Ci wysychać, wtedy do akcji wkroczą kropelki.
  • pcheelka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 29 czerwca 2007, 17:32
    Lokalizacja: z innej bajki...
    Kontakt:

    autor: pcheelka » 27 maja 2009, 16:13

    A czy mogę sama wypróbować Air Optix N&D, biorąc ten sam rozmiar?

    Jeśli chodzi o wysychanie, to kropelki zawsze mam przy sobie, dużo pracuję przy komputerze.
    "Codziennie oglÂ?daj Â?wiat, jakbyÂ? widziaÂ? Go po raz pierwszy..."
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 27 maja 2009, 16:56

    Nie ma N&D o tych samych parametrach co zwykłe.
  • pcheelka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 29 czerwca 2007, 17:32
    Lokalizacja: z innej bajki...
    Kontakt:

    autor: pcheelka » 27 maja 2009, 20:12

    Czyli rozumiem, że nie mogę sama spróbować tych soczewek?
    Biorąc te o promieniu krzywizny 8.6?

    Moje pytanie bierze się z tąd, ze każda wizyta u lekarza to dość znaczący koszt, dlatego też zastanawiam się czy nie mogłabym wypróbować ich sama? Tak jak kupowałam na własną rękę soczewki jednodniowe i okulista nie mówił, że tak nie powinnam robić.
    "Codziennie oglÂ?daj Â?wiat, jakbyÂ? widziaÂ? Go po raz pierwszy..."
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 27 maja 2009, 20:58

    Jednodniówki to nieco inna historia, jeśli się ich nie używa na co dzień. Chodzę do bardzo dobrego specjalisty i powiedział, że na mnie nie ma odpowiednich i nie poleca mi na co dzień, bo wszystkie będą za luźne, więc na sytuacje awaryjne mogę sobie kupić dowolne o max. krzywiźnie 8,6. I co? I faktycznie są za duże, za to na basenie wreszcie nie muszę się martwić, że nie będę w stanie odnaleźć swojej szafki...

    Miesięcznych nie kupuj sama na własną rękę. A nuż obecne masz za małe, a tamtymi jeszcze bardziej się ściśniesz... Lekarz powinien Ci wytłumaczyć, dlaczego aktualne soczewki się odklejają, a nie stwierdzić fakt i odprawić z kwitkiem.

    Soczewki to koszty i trzeba się z tym liczyć. Za to dzięki dobremu doborowi nie będziesz musiała potem wydawać fortuny na wizyty i leki, jak będzie coś nie tak. To dobra inwestycja :)
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • pcheelka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 29 czerwca 2007, 17:32
    Lokalizacja: z innej bajki...
    Kontakt:

    autor: pcheelka » 27 maja 2009, 21:11

    Ech, szkoda... Bo w sumie to ta sama marka, chyba jednak zostanę przy jednodniowych, koszt większy ale za to odpowiadają mi i nie będe musiała łazić po lekarzach.
    "Codziennie oglÂ?daj Â?wiat, jakbyÂ? widziaÂ? Go po raz pierwszy..."
  • zebra
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 06 czerwca 2007, 18:48
    Lokalizacja: waÂ?brzych

    autor: zebra » 02 czerwca 2009, 15:00

    Witam, i ja mam właśnie pierwsze soczewki i coś mi nie leży w nich.
    Mam okulary op. +0,5, ol.+0,75 cyl. -0,5
    Dostałam soczewki odpowiednio op. +0,5, ol. +1,0

    No i coś jest nie tak w tym lewym. Nie wiem co, ale tak jakby się nie mogło zsynchronizować z prawym. Jakby mętniał obraz czy coś takiego. Trudno mi to wrażeni opisać, ale nie jestem pewna czy powinnam w dalszym ciągu mieć te soczewki w oczach. Z bliska jeszcze widzę jako tako, obraz daleki jest zamazany. Strach do auta wsiadać.

    Dodatkowa atrakcja jest taka ze ta soczewka na lewe oko, jakoś nie chciała przylgnąć do gałki, wolała pozostawać na palcu, mimo że na bank była prawidłową stroną podawana, przez okulary sprawdziłam grawerkę na soczewce, bo żadnych talerzyków czy innych miseczek, nie mogłam się dopatrzeć.

    No to poradźcie, jechać do miasteczka do okulisty czy wziąć na wstrzymanie?

    A tak na marginesie, to jest jakiś powód czemu na forum nie czytam polskich znaków? W połączeniu z tymi soczewkami, czytanie ze zrozumieniem teraz to katorga.
    Ostatnio zmieniony 02 czerwca 2009, 15:02 przez zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
    Zebra
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 02 czerwca 2009, 15:20

    Odnosnie soczewek - udac sie do specjalisty
    Odnosnie polskich znaczkow - viewtopic.php?t=1305

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość