ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
ostrość widzenia a pogoda
  • misha
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 13 czerwca 2008, 13:45
    Lokalizacja: ElblÂ?g

    ostrość widzenia a pogoda

    autor: misha » 13 czerwca 2008, 13:49

    Witam! Mam do?? nietypowe pytanie.

    Mam do?? wysok? kr??tkowzroczno?? (OL -7, OP -5.5) i cz?sto ostro?? widzenia zale?y u mnie od pogody. Czy to normalne, ?e gdy s?onko mocno ?wieci, jest bezchmurne niebo i og??lnie jest "?adna" pogoda, to lepiej (ostrzej) widzimy? Czasem budz? si? rano i wydaje mi si?, ?e co? z moimi oczami jest nie tak, i nie wiem czy to przez pogod?, bo zazwyczaj mam takie uczucie w jakie? pochmurne, deszczowe dni, takie jak ten (przynajmniej u mnie...).
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 18:56 przez misha, łącznie zmieniany 1 raz.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 13 czerwca 2008, 15:50

    Rzeczywiscie ja te? tak czasami mam, ale nie jak jest deszcowa pogoda tylko np. jak sie ciemno zaczyna robi?. Mam niewiele mniejsz? wade, bo -6 D. og??lnie cz?sto spotykam sie z tym ?e osoby kt??re nie nosz? okular??w (a moze powinny, nie wiem) skar?? sie na mniejsz? ostro?? widzenia podczas tak zwanej "szar??wki".
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Artel19
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 16
    Rejestracja: 26 kwietnia 2008, 21:29
    Lokalizacja: Lw??wek Â?lÂ?ski

    autor: Artel19 » 13 czerwca 2008, 16:05

    Ja gdzie? czyta?em, ?e jak jest s?onecznie to ?renica si? zmniejsza i dzi?ki temu jest lepsza ostro?? widzenia. Gdy jest pochmurnie i nie ma ?wiat?a, ?renica si? powi?ksza i ostro?? maleje. Tyle wiem :spoko:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 16 czerwca 2008, 10:21

    W dzie? nie zauwa?am r???nicy, wieczorem widz? nieco s?abiej ni? inni i to nie pod k?tem ostro?ci, ale takiego... niedowidzenia. Kto w filmie mia? kurz? ?lepot?, Rocky Balboa?
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 17 czerwca 2008, 15:00

    Ja mam tak, ?e gorzej widz? jak jest "szar??wka" na dworze. Szczeg??lnie dostrzegam to kiedy mam jechac samochodem. Wol? wtedy przeczeka? i jecha? w nocy. :)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 17 czerwca 2008, 17:43

    Dodam jeszcze, ?e w okularach widz? znacznie lepiej w szar??wce ni? w soczewkach.
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości