Kilka słów o Purevision
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 19 kwietnia 2008, 18:38

    Pan Hilary, od pocz?tku bo troche si? chyba nie rozumiemy. Pyta?e? o to czy mo?esz kupi? soczewki bez konsultacji z lekarzem. No i odpowied? brzmi tak: mo?esz. Tylko po za?o?eniu nawet je?li nie b?dzie dyskomfortu musisz przebada? oczy, czy nie tworz? Ci si? mikropodra?nienia, kt??rych nie wychwytuje Tw??j uk?ad nerwowy (b??l) a kt??re zwyczajnie psuj? zdrowie oczu (np. ubytki, poprzez kt??re mo?e narodzi? si? zapalenie), oraz czy oko prawid?owo reaguje na materia? soczewki.

    No i tutaj nawet znaj?c parametry soczewki kt??r? nosisz obecnie, nie mo?esz zak?ada? ?e kupuj?c innej firmy ale o identycznych parametrach b?dzie wszystko ok.
    Okulistka powiedzia?a Ci ?e masz standardow? budow? ga?ki ocznej - czyli promie? krzywizny w przybli?eniu 8.6 - 8.7. Ale co nie oznacza ?e soczewka o krzywi?nie 8.4 b?dzie dla Ciebie z?a! Tak samo w przypadku jej ?rednicy (oczywi?cie m??wimy tutaj o standardowych ?rednicach, czyli 13.8 - 14.2).

    Wi?c, powiedzmy ?e nosi?e? soczewki o krzywi?nie 8.6, ?rednicy 14.0, a teraz chcesz kupi? inne. Nie b?dziesz wiedzie? czy soczewki innej firmy o identycznej krzywi?nie i tej samej ?rednicy b?d? Ci bardziej pasowa? ni? powiedzmy o ?rednicy 14.2. Pami?taj ?e du?? rol? odgrywa te? materia? soczewki (np. mo?e wyst?pi? reakcja obronna organizmu) oraz jej budowa (poruszanie si? na oku w filmie ?zowym). Wi?c (ko?cz?c ju? :P) musisz sam zdecydowa? co chcesz kupi?, a p???niej si? przebada? czy wszystko ok.
    I to pewnie mia?a na my?li Twoja okulistka...

    Uf, mam nadzieje ?e nie zamota?em bardziej ni? ju? by?o :P

    Ale :ot: si? robi...
    \
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 19 kwietnia 2008, 22:08

    Ok, dzi?ki, racja off topic si? robi,

    Wracaj?c do tematu, to chyba udaj? si? w poniedzia?ek do okulisty i jednocze?nie zakupi? PureVision (wiem, gdzie mo?na kupi?), wi?c mam nadziej?, ?e b?dzie ok
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • randall5
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 18 czerwca 2007, 12:32
    Lokalizacja: niebo

    autor: randall5 » 21 kwietnia 2008, 14:28

    Panie Hilary, czekam na opini? o soczewkah PV. Je?li wszystko b?dzie jak ula? to id? jutro po nie. Z przedstawionych opinii i opis??w wydaj? si? najkorzystniejsz? ofert?, proporcj? ceny do jako?ci.
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 21 kwietnia 2008, 20:31

    Ano, co prawda, moj? wizyt? opisa?em w tym miejscu: http://forum.optometria.info.pl/viewtop ... =6814#6814

    Je?li chodzi o PV, mo?esz zajrze? na t? stron?: http://www.bausch.com/en_US/microsites/ ... index.aspx (tak, ?eby mie? jasno??)

    Je?li masz standardow? krzywizn? i nic Ci nie stoi na przeszkodzie, to mo?esz kupi?. Sam si? zastan??w nad tym (kupnem) i podejmij decyzj?.
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 25 maja 2008, 20:56

    Obieca?am w innym w?tku ?e wypowiem si? na temat soczewek Pure Vision.
    Chodz? w nich od kilku dni, i co mog? stwierdzi?.
    Mimo ?e bardzo sztywne w por??wnaniu wogule ich nie czuj? na oku. Nawet pierwszego dnia w nich chodzenia. W przeciwie?stwie do Optim mog? w nich chodzi? przez ca?y dzie? oraz na oku mi tak nie wysychaj?. Nie chodz? w nich 24h ,ale zda?y?o mi si? w nich spa? 2x po 1h i jaki efekt? oczy jak przed spaniem nic nie wysch?y na oku, zero zaczerwienia. A w Optimach raz mi si? przysn??o na 10min. i natychmiast po przebudzeniu musia?am zdejmowa? poniewa? nie da?o si? w nich chodzi?. Sko?czy? si? problem zaczerwienionego oka. Zak?adanie normalnie czyli w par? sekund. Nie zachodz? oczy mg??.
    Wady to jak narazie to ?e s? bardzo sztywne nawet nie wiem czy nie sztywniejsze od AirOptix.
    I co mog? powiedzie? zna?az?am moje soczewki z kt??rych jestem bardzo zadowolona :)
  • GiE
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 26 czerwca 2008, 12:03
    Lokalizacja: Sandomierz

    autor: GiE » 18 lipca 2008, 16:26

    Dzi? zapakowa?em sobie na oczy te soczewki i p??ki co jest OK. Nie czuje ich w og??le na oku czego nie mog? powiedzie? o AirOptixach N&D. Zobaczymy za par? dni jak b?dzie.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 19 lipca 2008, 09:59

    Sol pisze:W przeciwie?stwie do Optim mog? w nich chodzi? przez ca?y dzie? oraz na oku mi tak nie wysychaj?. Nie chodz? w nich 24h ,ale zda?y?o mi si? w nich spa? 2x po 1h i jaki efekt? oczy jak przed spaniem nic nie wysch?y na oku, zero zaczerwienia. A w Optimach raz mi si? przysn??o na 10min. i natychmiast po przebudzeniu musia?am zdejmowa? poniewa? nie da?o si? w nich chodzi?. Sko?czy? si? problem zaczerwienionego oka. Zak?adanie normalnie czyli w par? sekund.
    porownymwanie optim z PV to jak porownanie neardentalczyka z biznesmenem w garniaku od gucciego. Optimy to na prawde stare soczewki hydrozelowe, natomiast PV to silikonowo-hydrozelowe soczewki i mimo iz maja juz kilka lat nadal sa jednymi z najlpszych kontakt??w ze wzgledu na stosunek jakosc/cena
    Sol pisze:I co mog? powiedzie? zna?az?am moje soczewki z kt??rych jestem bardzo zadowolona
    jezeli po miesiacu noszenia tych soczewek nadal bedziesz tak myslec to rzeczywiscie, znalazlas soczewki dla siebie. Kilka dni to za malo by stwierdzic czy soczewki sa takie jak tego chcemy.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 19 lipca 2008, 11:06

    woozie pisze:jezeli po miesiacu noszenia tych soczewek nadal bedziesz tak myslec to rzeczywiscie, znalazlas soczewki dla siebie. Kilka dni to za malo by stwierdzic czy soczewki sa takie jak tego chcemy.
    Dalej tak uwa?am, w pon. bior? ju? 3 par? tych soczewek. I po 2 m-cach stwierdzam ?e z tych co do tej pory nosi?am soczewek one s? najlepsze. Tylko raz spa?am w nich na wyje?dzie ca?? noc, i rano by?o super, oczy nie zaczerwinione, lekko suche ale po kropli do ka?dego oka kropel i dalej mog?am w nich spokojnie chodzi?. Wi?c polecam
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 19 lipca 2008, 19:00

    Sol pisze:Chodz? w nich od kilku dni, i co mog? stwierdzi?.
    Sol pisze:Dalej tak uwa?am, w pon. bior? ju? 3 par? tych soczewek. I po 2 m-cach stwierdzam ?e z tych co do tej pory nosi?am soczewek one s? najlepsze.
    no to jak to jest kilka dni je nosisz czy kilka miesiecy ? Moze ja cos zle zrozumialem :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 19 lipca 2008, 21:07

    Woozie Sol pisa?a ten post 25 maja, a dzi? jest ju? 19 lipca, tak wi?c min??o ju? prawie 2 miesi?ce od czasu kiedy po raz pierwszy za?o?y?a te soczewki :gwizd:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 lipca 2008, 10:18

    Daisy pisze:Woozie Sol pisa?a ten post 25 maja, a dzi? jest ju? 19 lipca, tak wi?c min??o ju? prawie 2 miesi?ce od czasu kiedy po raz pierwszy za?o?y?a te soczewki :gwizd:
    wiedzialem ze cos musialem przeoczyc :P sorki w takim razie :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • GiE
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 26 czerwca 2008, 12:03
    Lokalizacja: Sandomierz

    autor: GiE » 23 lipca 2008, 16:38

    Kolejna noc w tych soczewkach i mog? powiedzie? jedno. Te soczewki s? dla mnie! Polecam.
  • Vivienne
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 04 sierpnia 2008, 14:17
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Vivienne » 04 sierpnia 2008, 14:57

    Witam serdecznie. Mam pytanie. Zmieniam soczewki i bior? pod uwag? Pure Vision albo Bausch&Lomb miesi?czne. Nosz? po 9, 10 godzin, bardzo rzadko powy?ej tego i zawsze zdejmuj? na noc. Z poprzednimi (Oasis) mia?am ten problem, ?e po kilku godzinach ju? mia?am wyra?nie suche oczy/ Sprawdza?am ju? i jedne i drugie i w?a?ciwie i te i te mi odpowiadaj?. St?d moje pytanie: kt??re s? lepsze pod wzgl?dem budowy, przepuszczalno?ci tlenu itp.? Maj? filtry przeciw promieniom UV? Cena nie gra roli.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 04 sierpnia 2008, 17:27

    PureVision s? produkowane przez Bausch&Lomb :)
    Przepuszczalno?? dk/t Oasys - 147
    - | | - dk/t PureVision - 110
    Pod wzgl?dem budowy to niewiele mozna powiedzie?... co komu pasuje ;)
    Wydaje si? ?e materia? PureVision jest trwalszy (soczewki miesi?czne night&day vs 2-tygodni??wki dzienne), ale to nie gra roli bo to dwie r???ne soczewki o innych przenaczeniach ;)
    PureVision chwali si? wypa?n? obr??bk? powierzchni soczewki, a Oasys z kolei super ?rodkiem nawil?aj?cym... ale oczywi?cie ta superowo?? i wypa?no?? nie ka?demu pasuje, co mo?na wywnioskowa? czytaj?c wypowiedzi innych u?ytkownik??w :)
    A same slogany to czysta reklama, kt??r? nale?y traktowa? z lekkim przymr???eniem oka ;) :P
    Z tego co pami?tam to PV nie posiada filtru, a Oasys tak... jednak ja bym tak bardzo na nim nie polega?... lepsze dobre sunglasses :P
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 sierpnia 2008, 21:04

    Vivienne pisze:Sprawdza?am ju? i jedne i drugie
    A lekarz bra? jaki? udzia? w tym sprawdzaniu?
  • Vivienne
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 04 sierpnia 2008, 14:17
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Vivienne » 08 sierpnia 2008, 11:27

    Lekarz kaza? mi wypr??bowa? kilka soczewek, dodaj?c ?ebym bra?a wi?kszy promie? krzywizny. O wizycie kontrolnej, jak soczewka trzyma si? na oku itp. nic nie m??wi?, ale stwierdzi?am ?e jak ju? wybior? kt??r?? to tak czy tak p??jd? ?eby na to kto? zobaczy?, niekoniecznie ju? do niego. Zostawi? mi ca?kiem woln? r?k?, ale zdecydowanie wol? zap?aci? za nast?pn? wizyt? i mie? pewno?? ?e nic si? nie dzieje.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 08 sierpnia 2008, 13:10

    Vivienne pisze:Zostawi? mi ca?kiem woln? r?k?, ale zdecydowanie wol? zap?aci? za nast?pn? wizyt? i mie? pewno?? ?e nic si? nie dzieje.
    A to bardzo rzadkie ale bardzo madre podejscie :)

    wydaje mi sie ze za PV przemawia fakt ze maja dobry stosunek jakosc/cena, sa soczewkami miesiecznymi N&D co moim zdaniem stawia je ponad 2tyg Oasys na ktore byly tu u nas na forum skargi, z drugiej strony na PV tez ludzie narzekali. Soczewek niestety nie da sie tak latwo porownac/dopasowac na podstawie samych parametrow czy nawet opinii innych ludzi. sama(z okulista :P) bedziesz musiala dobrac odpowiednie, czasem metoda prob i bledow. Z soczewkami jest jak z wygodnymi butami, tylko te pierwsze nie smierdza po dlugim uzytkowaniu...... moze dlatego ze zmienia sie je znacznie czesciej :gwizd:
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Vivienne
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 04 sierpnia 2008, 14:17
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Vivienne » 08 sierpnia 2008, 19:01

    Tak jak m??wi?am, cena nie gra roli, bo stawiam przede wszystkim na jako??. :> Tak, tylko te? zastanawiam si? czy miesi?czne "pr??bowanie" soczewki, kt??ra mo?e by? za ciasna nie zaszkodzi. W ka?dym razie p??ki co wyje?d?am i zdecydowa?am si? na czas nieobecno?ci korzysta? jednak z Oasis, kt??re mam przynajmniej dobrane, a do tematu zmiany wr??ci? pod koniec sierpnia. Tak chyba b?dzie najrozs?dniej :mrgreen:

    Tak swoj? drog? - co okulista dok?adnie sprawdza podczas wizyty? Do tej pory po prostu sprawdza? stan oka i czy wada si? nie zmienia. Czy ewentualnie poleca spr??bowa? wi?ksz?, mniejsz? krzywizn? itp.? Bo te? boj? si?, ?e odrzuc? jakie? soczewki, my?l?c ?e nie s? dla mnie, a mo?e to by? w?a?nie kwestia krzywizny czy czego? takiego, kt??rej w sumie dobranej nie mam ;/
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 12 sierpnia 2008, 23:30

    W czasie wizyty powinna? mie? sprawdzone conajmniej:
    Ci?nienie oka
    Zmiany w siatk??wce i dno oka
    Zmiany wady, je?li s?
    Zbadane oczy lamp? szczelinow? w soczewkach i bez(je?li nosisz)
    to chyba takie podstawy, prosz? mnie uzupe?ni? je?li o czym? zapomnia?em
    Soczewki-okulista jest od tego aby informowa? o nowo?ciach i je?li jeste? zainteresowany-/a da? na spr??bowani? pr??bn? par?(mas?o ma?lane :mrgreen: ).
    To w jego interesie jest, aby? pr??bowa?a nowo?ci bo to ty jeste? potencjalnym kupcem soczewek i nap?dzasz mu koniunktur?. Ale ?ycie pokazuje, ?e zazwyczaj trzeba si? prosi? o pr??bne pary, kt??re nam, sta?ym klientom si? nale?? aby?my mogli pr??bowa? te ?wiatowe nowo?ci.
    Je?li ju? jeste? u okulisty, to popro? go o dok?adne dane na temat twoich soczewek czyli
    BC-krzywizna
    DIA-?rednica
    D-wada
    i axe(o?) i promie? je?li masz astygmatyzm
    ,tak aby? mog?a dokona? zakupu bez konsultacji, a odwiedza? okulist? wtedy kiedy wypada termin kontroli, noi zawsze lepiej wiedzie? jakie soczewki si? nosi. Pami?taj, ?e podanie tych danych to jego/jej obowi?zek i nie powinien mie? pretensji , ?e go o to prosisz.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 01 listopada 2008, 02:34

    Witam,

    Po d?ugiej przerwie, ale znowu jestem. Teraz korzystam z soczewek Purevision i bardzo je sobie chwal?. Lepiej si? w nich czuj? ni? w poprzednich. Na dodatek zmieni?em tak?e p?yn, wi?c nie ma dodatkowych podra?nie?. Je?li chodzi o soczewki, to w moim wypadku, praktycznie nie czuj?, ?e je nosz?, dobrze trzymaj? si? na na oku. Zdarzy?o mi si? w nich zdrzemn?? i ?adnych efekt??w ubocznych.

    Co do spania na noc... zdejmuj?, ?eby oczy odpocz??y. Fakt, mo?na w nich spa?, ale mi si? wydaje, ?e w szczeg??lnych sytuacjach... a tak normalnie, to po co oczy m?czy?? To tak jakby spa? w butach. W sumie mo?na, ale przecie? lepiej si? ?pi, jak si? ma je zdj?te ^^

    To tak w telegraficznym skr??cie, pozdrawiam :papa:
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 listopada 2008, 02:45

    Panie Hilary, czy nasz pan doktor ogl?da? Twoje Purevision?
    PS. My?la?am, ?e tylko ja nie ?pi?.
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 01 listopada 2008, 15:33

    To do?? ciekawa kwestia...

    Mo?e zaczn? od spania w nocy w soczewkach. Wida?, nie tylko Ty w nich nie ?pisz, jak nie ma jakiego? wa?nego powodu. Oczy ma si? jedyne, nie tak jak z?by, ?e jak wypadnie to wstawi si? nowe (i czasami lepsze od prawdziwych), wi?c trzeba o nasze oczy dba?, aby d?ugo nam s?u?y?y. Rozumiem jak si? wr??ci po "mocno zakrapianej" imprezie, przez przypadek si? gdzie? przy?nie/zdrzemnie, ?pi na biwaku/namiocie/na jakiej? wycieczce czy "cu?" w tym rodzaju. A tak normalnie to po co? Oko si? bardziej m?czy. Ciekawi mnie dlaczego niekt??rzy ludzi w nich ?pi?? Przecie? zdj?cie soczewek zajmuje tyle, co mycie z?b??w (a nawet kr??cej, jak si? jest wprawionym). Wi?c po co w nich spa?? No chyba, ?e dla lansu...

    Co do naszego doktora. Wcze?niej o tym rozmawia?em, wi?c wiem jakie zdanie ma na ten temat. Poza tym wcze?niej nie patrzy?em jako? szczeg??lnie na moje oczy i te ?y?ki mo?e mam od zawsze, poza tym one s? ma?e i niewidoczne (czasami jak patrz? na innych ludzi, to oni maj? gorsze. Poza tym to zale?y te? od powietrza (zanieczyszczenie i te sprawy). Nasz doktor zna si? tylko na soczewkach, a na chorobach oczu jak mi m??wi?, to nie. Poszed?em do znajomego okulisty (znajomi/rodzina poleci?a, wi?c poszed?em) i dowiedzia?em si?, ?e ja mam g?st?...yyy... ?eby czego? nie przekr?ci?... g?st? sie? naczy? krwiono?nych (nie wiem czy dobrze powiedzia?em, wi?c prosz? ewentualnie nie bi? :mrgreen: ). Sprawdzi? oczy, da? kropl? (lekkie zapalenie spoj??wki mia?em), potem wr??ci?em na kontrol?, by?o wszystko dobrze, powiedzia? jaki p?yn by?by najlepszy (bo niekt??re maj? konserwanty, a to mo?e podra?nia?) i powiedzia?, ?e jak chc? Purevision to nie ma problemu. Zapyta?em o krzywizn?, bo co prawda s? w 8.4 i 8.6 (na jakiej? stronie s? nawet 8.9, ale nie wiem czy to prawda) i powiedzia?, ?e 8.6 s? tak skonstruowane, ?eby tak?e obj?? troszk? wi?ksz? krzywizn?.

    Poza tym teraz b?d? raczej kupowa? soczewki i p?yn przez internet (oczywi?cie nie [nazwa - regulamin]), ale przez sklep internetowy, bo wychodzi taniej. Dowiedzia?em si?, jak niekt??rzy okuli?ci, bran?e podwy?szaj? cen?, wi?c (nasz doktor za 3 soczewki [nie myli? z par?] powiedzia?, ?e to tak... ko?o 180z? :maruda: ). Wydaje mi si?, ?e sklepik internetowy to b?dzie dobre rozwi?zanie.
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 listopada 2008, 15:56

    Heh, chodzi?o mi o niespanie po 2 w nocy i siedzenie na forum ;)
    Wszystkie p?yny maj? konserwanty, ale jedne mocniejsze, inne ?agodniejsze. Tw??j obecny p?yn ma kr??tszy termin wa?no?ci, wi?c teoretycznie powinien by? ?agodniejszy (opinie znam przer???ne), ale moje naczynka by?y mocniej przy nim widoczne ni? przy obecnym.
    To w ko?cu jaki? lekarz ogl?da? je na Twoich oczach? Nie zapomnij o tym.
  • Pan Hilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 35
    Rejestracja: 22 marca 2008, 17:16
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Pan Hilary » 04 listopada 2008, 01:13

    Oczywi?cie, ?e pami?tam. W najbli?szym czasie mam zamiar uda? si? do okulisty w celu sprawdzenia moich ocz??w i soczewek tych?e te? :mrgreen: Na razie nosz? soczewki dwa razy w tygodniu (kiedy mam treningi). Co do p?yn??w, to m??wi?, ?e osoby, kt??re u?ywa?y B&L, teraz u?ywaj? Solo Care Aqua i jest lepiej. Chodzi z tego, co wiem dobry jest te? AOSept (hipoalergiczny), cho? pojemniczek inny i troch? inaczej si? go u?ywa (ale instrukcja jest, wi?c nie jest ?le).
    I Okulary: OP -2.00, OL -2.5
    II Okulary: OP -3.5, OL -3.5
    III Okulary: OP -3.75, OL -3.75
    IV Okulary: OP -4.00, OL -4.00
    I Soczewki: iWear XR Comfort+PÂ?yn Bausch&Lomb Renu MultiPlus
    II Soczewki: Bausch&Lomb Purevision+PÂ?yn Solo Care Aqua
  • Pimple
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 04 listopada 2008, 20:09
    Lokalizacja: Pozna??

    autor: Pimple » 04 listopada 2008, 20:21

    Heyho ;).
    Niestety nie mam czasu aby przewertowa? kilka stron tego tematu, wi?c je?li m??j problem si? powt??rzy? ile?na?cie wypowiedzi wcze?niej :P to przepraszam ;).
    W ka?dym b?d? razie, dok?adnie tydzie? temu naby?em moje pierwsze soczewki. Traf chcia?, ?e by?y to PureVision'y. Okulistka zapewnia?a mnie, ?e mog? je spokojnie 30 dni nosi? bez zdejmowania. Postanowi?em, ?e przez tydzie? b?d? je nosi? ca?y czas na oczach (do nast?pnej wizyty u okulistki, podczas kt??rej mia?a mnie wtajemniczy? w techniki zak?adania i zdejmowania ;D). Niestety nie dotrwa?em. W poniedzia?ek, zaraz po wstaniu z ????ka, czu?em, ?e co? jest nie tak. Prawe oko ca?y czas mnie szczypa?o i co? mi tam zawadza?o. Niestety zlekcewa?y?em to, s?dz?c, ?e przejdzie. Sko?czy?o si? zdejmowaniem soczewki w hardcore'owych warunkach w szkole. Dodam, ?e przez ca?y tydzie? minimum raz dziennie zakrapia?em sobie oczy p?ynem do soczewek (See L'eau EyeCare Evolution B5). Co mog?o by? przyczyn? tego problemu? Wina soczewek? Z?y p?yn? Czy faktycznie "30 dni bez zdejmowania" to tylko pic na wod?, fotomonta??
    Z g??ry dzi?ki za odpowied? :)
    Pozdrawiam
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 04 listopada 2008, 20:48

    Niestety, nie mam czasu, aby Ci odpowiedzie?. Troch? szacunku, ch?opcze. O tym wszystkim ju? by?o na forum.
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 05 listopada 2008, 10:01

    to ja Ci szybko odpowiem: nie nosi si? PV w trybie ci?g?ym przez ca?y miesi?c je?li nigdy nie nosi?e? soczewek, robi si? to stopniowo, po ma?u przez tydzie? oko si? przyzwyczaja, a wszystko to robi si? pod kontrol? okulisty, a nie zak?adam i ca?y miesi?c nosz?, mo?e dam rad? :> . Masakra. Pozatym p?yn nie jest do kropienia oczu, tylko do przechowywania soczewek. Krople s? do tego. Je?li chcesz wiedzie? co by?o przyczyn? to id? do swojej okulistki, kt??ra Ci? tak zapewnia?a, niech ona Ci to teraz wyja?ni. Radz? znale?? Ci chwil? i poprzegl?da? w?tki na forum, na pewno znajdziesz tu wiele ciekawych informacji.
  • n-man
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 05 listopada 2008, 17:29
    Lokalizacja: biaÂ?ystok

    autor: n-man » 05 listopada 2008, 17:38

    witam!

    to moj pierwszy post i zarazem mam pytanie :)

    ot??? najpierw mi lekarz dobral soczewki ( nie bedajac na komputerze) soczewki na prawe oko -0.75 i lewe -0.5 (pomijaj?c ze ?le) no i da?a mi soczewki: acuvue z BC8.3 i DIA 14 i po dw??ch tygodniach mialem isc na kontrole i dopiero wtedy robila badania na komputerach i laserach nie wiem jak to tam sie nazywa i wyszlo ze mam na lewym i prawym -1.25 czyli soczewki 2x -1.0, i powiedziala ze najlepiej bc8.4, te acuvue nosi mi sie dosc dobrze, ale denerwuje mnie to ze z rana trzeba zakladac i wieczorem zdejmowac i spac nie mozna z nimi i tu sie zastanawiam, bo na [nazwa - regulamin] mozna kupic tanio te soczewki (pure vision na noc i dzien) ale krzywizna jest 8.6 a te z 8.3 s? dro?sze a u mnie liczy sie kazdy grosik, i problem mam w tym czy jak kupie te 8.6 to czy odczuje mocno roznice?!

    dziekuje za odpowiedzi o ile beda
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 listopada 2008, 17:53

    n-man, jasne ?e b?d? odpowiedzi, ale obawiam si?, ?e nie po Twojej my?li. Soczewki zmienia si? U SPECJALISTY, a nie samemu na aukcji. Noszenie z?ych soczewek mo?e skutkow? gro?nymi powik?aniami rog??wki. Tak jak napisano post wy?ej, nie zaleca si? spania w soczewkach (nazwijmy to po imieniu: z lenistwa), jest to raczej przeznaczone do przypadk??w awaryjnych, a o takim trybie noszenia decyduje SPECJALISTA po szczeg???owych badaniach.

    Id? do innego lekarza, kt??ry ma w ofercie te soczewki i popro? o pr??b? dobrania.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 05 listopada 2008, 21:00

    Ja przeszedlem z J&J na Optixy i czuje r???nic?, ale na plus. :)
    Lecz jest to sprawa indywidualna.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości