ODPOWIEDZ Posty: 22 Strona 1 z 1
Pojmnik na soczewki
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    Pojmnik na soczewki

    autor: woozie » 26 kwietnia 2007, 18:41

    wiele juz bylo na temat plynow czysczenia soczewek i pojemnikow ale jakos nigdy nikt nie pytal (albo sie myle) co ile powinno sie wymieniac pojemniczek. Gdzies tam padla tylko odpowiedz ze "co jakis czas" bo wiadomo bakterie itp. Konkreta odp jednak nie padla stad tez moje pytanie jak czesto nalezy to robic co 3-4 mce bedzie ok czy to za duzo a moze mozna taki pojemnik nawet i pol roku uzytkowac ?

    Ja osobiscie po 3mce (czyli jak mi sie skonczy duza butelka plynu) wyrzucam taki pojemnik :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 kwietnia 2007, 19:13

    Co wymiane plynu! Po to wiekszosc producentow dodaje pojemnik aby go wymieniac. Nie powinno sie zbytnio przyzwyczajac do pojemniczka.

    Skonczy sie plyn, wywalic razem z pojemniczkiem.
  • Ja
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 25 marca 2007, 12:13
    Lokalizacja: M-ce

    autor: Ja » 28 kwietnia 2007, 19:00

    A czy dotyczy to r??wnie? antybakteryjnego pojemniczka firmy Ciba Vision?
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 28 kwietnia 2007, 19:19

    Antybakteryjnego pojemniczka???Jeszcze nie s?ysza?am o takim ale je?eli jest on do??czony do p?ynu to napewno powinno si? go zmienia? tak jak ka?dy pojemniczek do??czony do ka?dego p?ynu
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 28 kwietnia 2007, 19:27

    Antybakteryjnego pojemniczka???Jeszcze nie s?ysza?am o takim ale je?eli jest on do??czony do p?ynu to napewno powinno si? go zmienia? tak jak ka?dy pojemniczek do??czony do ka?dego p?ynu
    ciba dodaje go gdy kupi sie 2x360 solo aqua care

    pozniej poszukam zdj to wkleje. wyglada on nieco inaczej niz te zwykle pojemniki ale to nie zmienia faktu ze trzeba go rowniez zmieniac. Jezlie jest on dodawany do 2x360 to moze po takim czasie powinno sie go wymieniac ale glowy za to nie dam uciac :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 kwietnia 2007, 23:16

    woozie pisze:ciba dodaje go gdy kupi sie 2x360 solo aqua care
    Do kazdego plynu Ciba Vision SoloCare Aqua jest dodawany antybakteryjny pojemniczek! Czy to jest 120ml czy 360ml - nie ma znaczenia!
    Tu jest opisane
    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... locareaqua
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 30 kwietnia 2007, 15:48

    ale ten jeden jest taki inny :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 30 kwietnia 2007, 19:45

    Ten pojemniczek o ktorym prawdopodobnie myslisz jest dolaczany do plynu CibaVision AOSept, tyle ze ten ma na dole specjalny 'dysk'.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 30 kwietnia 2007, 22:37

    LEMUR pisze:Ten pojemniczek o ktorym prawdopodobnie myslisz jest dolaczany do plynu CibaVision AOSept, tyle ze ten ma na dole specjalny 'dysk'.
    no wlasnie o co z tym biega ?
    w salonach widze ze do 2x360 Solo Aqua care tez to dodaja :)
    czym ten pojemnik sie rozni ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • *Olka*
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 21 lutego 2007, 20:46
    Lokalizacja: Domek

    autor: *Olka* » 03 maja 2007, 22:51

    To ja te? co? na ten temat. Ot??? cz?sto pojawia si? opinia, ?e pojemniczek nale?y wymienia? razem z napocz?ciem nowego p?ynu. Ot??? kupi?am ostatnio p?yn 350 ml. Czytaj?c komentarze tutaj dowiedzia?am si?, ?e taki p?yn powinien mi wystarczy? na ok. 3 miesi?ce. Kwestia jest taka, ?e ja nosze jedn? soczewk? w dodatku nie 7 dni w tygodniu, a co najwy?ej jakie? 5, w zwi?zku z czym my?l? ?e na jakie? p??? roku mi wystarczy. Czy nie jest to dla pojemniczka za du?o? A je?li tak, to czy mo?na kupi? gdzie? sam pojemniczek bez p?ynu?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 maja 2007, 23:05

    *Olka* pisze: w zwi?zku z czym my?l? ?e na jakie? p??? roku mi wystarczy
    plyn po otwarciu moze byc uzywany TYLKO do 3miesiacy. Jest to napisane w instrukcji - czasami rowniez na opakowaniu plynu!
  • *Olka*
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 21 lutego 2007, 20:46
    Lokalizacja: Domek

    autor: *Olka* » 04 maja 2007, 11:40

    Cytat z butelki z p?ynem : "P?yn zu?y? w terminie do 6 miesi?cy od otwarcia butelki". Dodam, ?e u?ywam p?ynu Opti-Free Express. To jak to jest? :zawstydzony:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 04 maja 2007, 18:12

    *Olka* pisze:Dodam, ?e u?ywam p?ynu Opti-Free Express. To jak to jest?
    widac ten plyn ma najwiecej konserwantow, dlatego ma tak dlugi okres... kazde inne maja 3miesiace
  • *Olka*
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 21 lutego 2007, 20:46
    Lokalizacja: Domek

    autor: *Olka* » 04 maja 2007, 20:13

    Ca?kiem mo?liwe. Wracaj?c jednak do mojego pytania. Ostatni pojemniczek mia?am przez ok. 2 miesi?ce i po tym czasie by? ju? ca?y z "paproch??w". Nie ?a?uje p?ynu i op?ukuje ca?y pojemniczek do?? cz?sto, jednak nie mog? sobie z tym poradzi?. Dlatego te? my?l?, ?e trzymanie jednego przez 6 miesi?cy jest du?ym b??dem, ale czy mam racje? Co ile najlepiej wymienia? pojemniczek?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 04 maja 2007, 20:20

    *Olka* pisze:Co ile najlepiej wymienia? pojemniczek?
    No przeciez juz napisalem wczesniej... jak skonczy sie plyn, pojemniczek wywalic. Jezeli masz wczesniej "paprochy" to kup sobie osobno wczesniej nowy pojemniczek. Pytanie tylko czy zawsze przy tym samym plynie tworza Ci sie te "paprochy"?
  • *Olka*
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 21 lutego 2007, 20:46
    Lokalizacja: Domek

    autor: *Olka* » 04 maja 2007, 20:31

    C???, jestem u?ytkownikiem soczewek w?a?nie od 2 miesi?cy. Najpierw mai?a buteleczk? 60 ml, ostatnio kupi?am now?. Za kazdym razem mam p?yn Otpi-Free i innego jeszcze nie pr??bowa?am. Soczewki nie nosze codziennie, bywa i tak ?e le?y w p?ynie przez tydzie?. Pojemnik trzymam na szafce i mo?e to dlatego? W dodatku czasem ju? po nalaniu nowego p?ynu i w?o?eniu soczewki w ?rodku zauwa?am drobne "paprochy". Zawsze sprawdzam r?ce przez ?ci?gni?ciem soczewki i pojemnik w ?rodku, dlatego dziwi mnie, sk?d si? one bior?. By? mo?e jak otwieram pojemnik to mi si? one "przyczepiaj?" do palc??w.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 04 maja 2007, 21:28

    *Olka* pisze:W dodatku czasem ju? po nalaniu nowego p?ynu i w?o?eniu soczewki w ?rodku zauwa?am drobne "paprochy
    chyba by to trzeba bylo w warunkach laboratoryjnych robic zeby ani jednego malego paprocha nie bylo !! :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • *Olka*
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 21 lutego 2007, 20:46
    Lokalizacja: Domek

    autor: *Olka* » 07 maja 2007, 10:52

    C???, dzi?kuj? za pomoc :spoko:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 21 maja 2008, 18:17

    Ju? wiem o co chodzi z tym dyskiem w pojemniczku. Okulista w poniedzia?ek mi wyt?umaczy?. Tylko nie wiem czy dobrze zapami?ta?am :/ Takie pude?eczko jest obowi?zkowe dla p?yn??w na bazie wody utlenionej, w przypadku kt??rych soczewki s? poddawane musuj?cej k?pieli. Dysk spe?nia rol? katalizatora, jest platynowany, wi?c pude?eczko jest dro?sze, firmie nie op?aca si? go dodawa? do ma?ych obj?to?ci (zreszt? AOSept jest tylko w wersji max). Dodaj? go w promocji do zwyk?ych p?yn??w nie ze wzgl?du na konieczno?? pozbycia si? nadmiaru (chocia?... kto wie, dysk si? starzeje i te? ma sw??j termin wa?no?ci...), tylko dlatego, ?e mo?na przy jego pomocy, u?ywaj?c zwyk?ego p?ynu, zastosowa? inny model piel?gnacji - bardziej czasoch?onny, ale skuteczniejszy i ta?szy ni? AOSept. W tym celu nale?y po zalaniu soczewek p?ynem wrzuci? do niego specjalne tableteczki (nie znam przyk?adowej nazwy, ale nie chodzi o te, co odbia?czaj? roczne soczewki), w tej chwili bardzo rzadko dost?pne i zaczyna si? musowanie, dok?adne samoczyszczenie szkie?ek jak w przypadku AOSeptu.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 maja 2008, 18:28

    Malla pisze:w tej chwili bardzo rzadko dost?pne
    te plyny w takiej formie - SoloCare Aqua z takim pojemniczkiem NIE jest dostepny u producenta w Polsce, a czy ktos wogole informuje uzytkownikow co i jak... nie, bo widza 2x duzy plyn a pozniej sie nie zastanawiaja dlaczego..


    ale co do AOSeptu to ten dysk katalityczny powoduje "musowanie" plynu i babelki czyszcza soczewki z "sila wodospadu" ;)
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 21 maja 2008, 18:55

    Mam pytanie mo?e g?upie. Ale jak to jest z soczewkami miesi?cznymi: kup??j? butle 360ml czyli mam na 3 m-ce i jeden pojemniczek mam mie? na 3 pary soczewk czy do ka?dej nowej pary nowy pojemnicze? Wed?ug mnie nowa para soczewek= nowy pojemniczek. To jak to jest z tym?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 21 maja 2008, 19:18

    Lemur, o to mi chodzi, dysk zapewnia musowanie :) Zacytowa?e? fragment dotycz?cy nie pojemniczk??w, ale tych tabletek, kt??re, jak opowiada? mi lekarz, mog? by? wrzucone do zwyk?ego p?ynu i tego? w?a?nie pojemniczka, powoduj?c musowanie - to one s? s?abo dost?pne w Polsce - s?ysza?e? o nich? Co do dost?pno?ci samych pude?eczek, o czym pisa?e?, dotyczy to kupowania przez internet - produkty mog? by? wtedy sprowadzane z zagranicy, st?d normalnie w salonach taka wersja nie jest dost?pna.

    Minusem tych pojemniczk??w jest, ?e przy stosowaniu ze zwyk?ym p?ynem zu?ywaj? go du?o i nie mog? le?e? na boku (nie nadaj? si? do podr???y).
ODPOWIEDZ Posty: 22 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości