ODPOWIEDZ Posty: 30 Strona 1 z 1
Kolorowe
  • koszusek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 19 kwietnia 2007, 18:47
    Lokalizacja: leszno

    Kolorowe

    autor: koszusek » 19 kwietnia 2007, 19:11

    Kupi?am w sklepie kolorowe soczewki SofLens Natural Colors
    Soczewki te nie s? przezroczyste. Przezroczyste jest tylko k???eczko w ?rodku soczewki. Wszystko jest w porz?dku kiedy jestem w jakim? dobrze o?wietlonym miejscu, ale gdy znajd? si? gdzie? gdzie jest mniej ?wiat?a, moje ?renice rozszerzaj? si? i wtedy to przezroczyste k???eczko w ?rodku jest za ma?e i chwilami widz? smugi albo mg??. Chcia?abym wiedzie? czy w kolorowych soczewkach to jest normalne i tak by? musi, czy po prostu z moimi soczewkami jest co? nie tak?
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez koszusek, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    OLivier
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 04 kwietnia 2007, 15:57
    Lokalizacja: EÂ?k

    autor: OLivier » 19 kwietnia 2007, 19:20

    Hejka Ja takze nosze soczewki drastycznie zmieniajace kolor oczu i Hmmm musze sie przyznac ze czasami i ja widze przez mgle tak jak to nizej napisalem w ktoryms z tematow na tym forum. No ale nie przypusczalem ze to moze byc wina tego ze jest za male przezroczyste k???eczko hmmm byc moze :) Nooo ale pozostaje nam w tym wypadku tylko jedno - nawilzac oczko kropelkamiii i mrugac oczkami aby nawilzac oko & soczewki i wtedy wszystko jest OK :)
    innego wyjscia nie mamy :P bo przeciez nie wytniemy wiekszego otworka :P :P :P

    No i pamietaj ze soczewki kolorowe przepuszczaja bardzo malo tlenu bo sa wykonane jeszcze w starej technologii No i do tego dochodzi barwnik ktory zatrzymuje doplyw powietrza... Wiec najlepiej nosic soczewki kolorowe od 6do 12godzin Ale czy sie wytrzyma 12godzin z ??w soczewkami na oku? wytrzyma sie ale jest ciezko - mowie z doswiadczenia bo juz pod koniec dnia widze przez mgle :)
    wiec patrzac na swoj przypadek :p i na Ciebie stwierdzam ze to jest normalne booo tez tak mam czasami :)))
    No ale nawilzajjj oczka kropelkami - to naprawde pomaga
    pozdrawiam
    Olivier

    p.s Nooo chyba ze masz wieksza krzywizne oka niz 8.7? to tuuu mozna sie doszukiwac tego iz widzisz jak przez mgle , bo soczewka jest za mala i Ooo (ale wadpie w to) :P :P :P
    OLivier
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 kwietnia 2007, 21:21

    soczewki kolorowe - jezeli maja wzor teczowki namalowany, przewaznie maja "pusty" otwor zreniczny, i jezeli zrenica sie powieksza w zwiazku z mniejsza iloscia swiatla, lub patrzymy bardzo pod katem (oczy mocno w lewo/prawo/dol/gora) to soczewka sie przemieszcza (jak zreszta kazda) lecz w tych kolorowych zachodzi barwienie na zrenice, co utrudnia patrzenie - normalne

    Mglenie sie moze byc tez spowodowane niewlasciwa wielkoscia soczewki co napisal Olivier, krzywizna to nie wszystko, wazna jest rowniez srenica (ale o tym juz nie raz pisane bylo na forum - polecam wyszukiwarke)

    ps. link do oferty handlowej zostal usuniety zgodnie z regulaminem forum - prosze o jego przeczytanie, gdyz wypowiedz na forum i zarejestrowanie sie oznacza akceptacje regulaminu.


    Pozdrawiam! :papa:
  • koszusek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 19 kwietnia 2007, 18:47
    Lokalizacja: leszno

    autor: koszusek » 19 kwietnia 2007, 22:11

    To mnie uspokoili?cie :) Co do linka to wida? nie wczyta?am si? wystarczaj?co dok?adnie w regulamin :p
    Ale mam jeszcze jedn? obaw? - czy ten kolor chwilowo przes?aniaj?cy oczy nie szkodzi? Czy nie psuje wzroku?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 kwietnia 2007, 22:28

    koszusek pisze:czy ten kolor chwilowo przes?aniaj?cy oczy nie szkodzi? Czy nie psuje wzroku?
    nie... nie szkodzi. Nie moze. Jezeli by szkodzil napewno taka soczewka nie zostala by wypuszczona przez producenta a i przez federacje zajmujaca sie dopuszczaniem soczewek do uzytku.

    Poza tym soczewki te raczej nosi sie okazjonalnie i po kilka godzin, a nie 8-12. Sa z innego materialu, nie maja takiej dobrej tlenoprzepuszczalnosci o czym napisal juz Olivier.
  • Awatar użytkownika
    OLivier
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 04 kwietnia 2007, 15:57
    Lokalizacja: EÂ?k

    autor: OLivier » 20 kwietnia 2007, 11:29

    Kurczakiiiiii a ja ostatnio to po dobre 12godzin nosze kolorowe oczka :)))) juz sie przyzwyczailem tak zeeeeeee ho hooo :) Bez kolorowych oczu nie wyjde :))) Bo kazdy zwraca uwage na moje pi?kne oczka :))) No ale chyba mi oczy nie wyp?yn? jak bede nosi? po 12godz soczewy ?!:P
    chyba... :P :maruda:
    OLivier
  • koszusek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 19 kwietnia 2007, 18:47
    Lokalizacja: leszno

    autor: koszusek » 20 kwietnia 2007, 16:28

    Olivier a jaki masz kolor soczewek? I jakie masz naturalne? Jeste? zadowolony z tych soczewek? Bo ja mam naturalne ciemnobr?zowe, a soczewki kupi?am zielone i niestety moje oczy nie wygl?daj? tak jak chcia?am. My?la?am, ?e b?d? ja?niejsze, a przez ten m??j naturalny br?z s? ciemnozielone :/
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 kwietnia 2007, 16:41

    koszusek pisze:a soczewki kupi?am zielone i niestety moje oczy nie wygl?daj? tak jak chcia?am. My?la?am, ?e b?d? ja?niejsze, a przez ten m??j naturalny br?z s? ciemnozielone
    prosze wybierajac soczewki kolorowe nie kierowac sie ulotka... bo na takiej ulotce nikt nie wie jaki jest kolor modelki ktora ma zalozone soczewki kolorowe

    U nas na stronie jest do pobrania material, ktory uwzglednia rozne kolory oczu i rozne zalozone soczewki - dotyczy oferty Ciba Vision
    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... =freshlook < na samym dole strony jest Przewodnik Freshlook (format .pdf)
  • Awatar użytkownika
    OLivier
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 04 kwietnia 2007, 15:57
    Lokalizacja: EÂ?k

    autor: OLivier » 21 kwietnia 2007, 16:16

    koszusek pisze:Olivier a jaki masz kolor soczewek? I jakie masz naturalne? Jeste? zadowolony z tych soczewek?

    Mam szare oczka no i nosze dwa rodzaje soczewek - jedne mam Blue :) a drugie drastycznie
    zmieniajace kolor oka - z X-em :)))
    Szczerze mowiac jesli chodzi o kolor blue tooo tez mial wygladac ladniej no ale... coz...
    moje oczka maja teraz mocno niebieski kolor a mial byc lekko :)))
    OLivier
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 08 sierpnia 2007, 19:38

    Postanowi?em wypr??bowa? soczeki kolorowe. Tak zeby miec np na jakies imprezki :D Co my?licie o freshlookach... kt??re s? na prawde dobre zeby nie meczy?y wzroku...

    Kt??re soczewki kolorowe s? silkonowo-hydro?elowe?? A freshlooki??
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 sierpnia 2007, 21:44

    soczewki kolorowe sa hydrozelowe...
  • anetapp
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 14:49
    Lokalizacja: Gdynia

    autor: anetapp » 19 maja 2008, 13:07

    Ja zam??wi?am ostatnio kolorowe soczewki z Ciba Vision. M??wicie, ?e nie mo?na ich nosi? za d?ugo, to si? zastanawiam tak czy jak b?d? nosic je przez kilka godzin to potem mog? za?o?y? normalne soczewki czy lepiej okulary? I jaki w og??le macie stosunek do kolorowych soczewek, wiem, ?e nie s? a? tak zdrowe jak normalne, ale czy przy odpowiedniej piel?gnacji mog? bez obaw je nosi??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 maja 2008, 13:18

    anetapp pisze:si? zastanawiam tak czy jak b?d? nosic je przez kilka godzin to potem mog? za?o?y? normalne soczewki czy lepiej okulary?
    zdecydowanie okulary...

    nie tylko pielegnacja ale i rozsadny czas ich noszenia.

    ps. wszystkie soczewki nalezy pielegnowac wlasciwie jak i dbac o higiene - bez wzgledu jakie soczewki kto nosi
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 19 maja 2008, 13:44

    Kolorowe to dla zdrowego cz?owieka taki bajer na imprez?. Nie pozwoli?abym swojemu dziecku u?ywa? ich w szkole, w ko?cu chodzi si? tam przez 5 dni w tygodniu i wysila wzrok, nie warto dla pr???no?ci robi? tego swoim oczom. Ale to tylko moja opinia. ?adny makija? bardziej zdobi ni? kolorowa soczewka. Nie mniej jednak szkoda, ?e na polskim rynku s? tylko jedne jednodniowe, niestety za du?e na mnie :(
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 20 maja 2008, 16:58

    Malla pisze:nie warto dla pr???no?ci robi? tego swoim oczom.
    masz zupe?n? racje, ale ja znam takie przypadki. Jedna babka z mojej klasy zam??wi?a sobie soczewki na 3 miesi?ce z g??ry (bo kolor kt??ry chcia?a by? dost?pny tylko w 6-pakach) i nosi?a je ca?y, ca?y czas w szkole. W ko?cu, chyba po pierwszym miesi?cu j? oczy zacze?y bole?, ale to ju? jej sprawa :...: bardzo nieodpowiedzialnie.

    Chcia?abym w sumie wypr??bowa? kolorowe szkie?ka, ale boje sie w?a?nie tego, ?e nie mo?na przesadza? z czasem ich noszenia. Dlatego pewnie narazie odpuszcze sobie. No i jeszcze cena. Czy naprawde warto przep?aca? dla zmiany koloru oczu kt??ry i tak nie wyjdzie taki jakby sie chcia?o?
    Co do jednodniowych kolorowych to chyba Acuvue Advance s? w ofercie.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 maja 2008, 17:58

    julik2k pisze:Co do jednodniowych kolorowych to chyba Acuvue Advance s? w ofercie.
    a moze zainteresowac sie typowo jednodniowymi kolorowymi: Ciba, Johnson... i korzystac faktycznie wtedy kiedy chce sie zaszalec?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 20 maja 2008, 18:39

    Dopuszczam tylko tak? opcj?. Je?li kolorowe, to jednodniowe na specjalne okazje. Jakie parametry maj? 1-DAY Acuvue Colors ?

    EDIT: znalaz?am: Materia?: Etafilcon A
    Zawarto?? wody: 58%
    Dost?pne opcje: szafirowy, szary, zielony, miodowy, br?zowy
    ?rednica: 14.20mm
    Promie? krzywizny: 8,5 mm; 9.0 mm
    Zakres mocy (D): plan -0.50 do -6.00 (co 0.25D)

    Mog?abym spr??bowa?... tylko jak ci??ko je dosta?, nie m??wi?c ju? o jednej parze...
  • anetapp
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 14:49
    Lokalizacja: Gdynia

    autor: anetapp » 21 maja 2008, 21:29

    Hmm tak narzekacie na te kolorowe, ?e ju? sama nie wiem. Nie chc? zaszkodzi? swoim oczom, wi?c chyba b?d? je rzadko nosi?. Co do jednodniowych kolorowych to z ciba nie ma takich kolor??w jak bym chcia?a, to znaczy mam ciemne oczy, a te jednodniowe tylko troch? zmieniaj? kolor, wi?c ma?o by by?o wida?. Mam jeszcze pytanie czy jest jaka? r???nica w noszeniu mi?dzy kolorowymi, a normalnymi, to znaczy czy s? mo?e mniej wygodne?
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 21 maja 2008, 21:50

    anetapp pisze:czy s? mo?e mniej wygodne?
    jak wiadomo- kolorowe soczewki przepuszczaj mniej tlenu ni? zwyk?e. Nie moge powiedzie? czy s? wygodniejsze, bo nigdy jeszcze nie nosi?am ale z tego co widze to jak za d?ugo nosisz, masz na oczach, kolorowe szkie?ka to oczy bol? itp.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 21 maja 2008, 23:50

    Ciekawe jakie nosi Paris Hilton, naturalnie ma ciemne oczy... :gwizd:
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 22 maja 2008, 14:58

    Czyta?am ?e nosi niebieskie (jak zreszt? zawsze wida? na zdj?ciu, ?e ma niebieskie oczy...), ale czasami zak?ada zielone. Naprawde nie wiem po co ona to robi, ale ok.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 22 maja 2008, 15:18

    julik2k pisze:nie wiem po co ona to robi
    No wiesz, stereotyp o blondynce z niebieskimi oczami...
    Ale soczewki w jej przypadku to najmniejszy problem :D heheh
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 22 maja 2008, 16:58

    Ja te? nie rozumiem, przecie? ma tyle kasy, ?e mog?aby sobie przeszczepi? t?cz??wk? ;]
  • anetapp
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 14:49
    Lokalizacja: Gdynia

    autor: anetapp » 24 maja 2008, 16:17

    Wi?c tak za?o?y?am kolorowe soczewki i po pierwsze w og??le nie zmieni?y mi koloru oczu, no mo?e troszeczk?(mam br?zowe oczy za?o?y?am fioletowe soczewki z ciba vison, kt??re podobno nadaj? sie dla os??b z ciemnymi oczami i diametralnie zmieniaja kolor oczu, wi?c w moim przypadku to zwyk?a ?ciema ze strony producenta). Poza tym wszystko mi si? w nich rozmazuje, nie wiem czy te soczewki nie mog? si? u?ozy? na ?rodku oka czy co, ale wszystko mam zamazane. I co chodzi z tymi znaczkami FL, jak powinny by? u?o?one, ?eby by?a w?a?ciwa strona soczewki?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 24 maja 2008, 16:49

    A jakie to s? dok?adnie soczewki i jakie maj? parametry? Freshlook Colors czy Colorblends? Jakie masz w innych (z tego co kojarz? masz Optixy na co dzie?, bc8,6, dia14,2)?
  • anetapp
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 14:49
    Lokalizacja: Gdynia

    autor: anetapp » 24 maja 2008, 16:55

    To s? Freshlook colors( BC Median, dia 14,5), a normalnie mam tak jak napisa?a? Optixy 8.6, dia 14.2
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 24 maja 2008, 16:55

    Ile to jest "median"? Wie kto??
  • anetapp
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 10 sierpnia 2007, 14:49
    Lokalizacja: Gdynia

    autor: anetapp » 24 maja 2008, 17:00

    No i nie wiem o co chodzi, ?renica jest niby w tym przezroczystym k???eczku, a i tak widz? jak za mg??. Soczewka jest troch? wi?ksza ni? normalne optixy, ale my?la?am,?e to w niczym nie przeszkadza(tym bardziej, ?e nie mo?na zam??wi? innych)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 25 maja 2008, 01:48

    anetapp pisze:No i nie wiem o co chodzi, ?renica jest niby w tym przezroczystym k???eczku, a i tak widz? jak za mg??.
    mozliwe ze jest to spowodowane kiepskim nawilzaniem. sprobuj kropli typu Aquafy czy Blink
    anetapp pisze:Soczewka jest troch? wi?ksza ni? normalne optixy, ale my?la?am,?e to w niczym nie przeszkadza(tym bardziej, ?e nie mo?na zam??wi? innych)
    prawdopodobnie to jest powodem tej mgly. soczewka jest zle dopasowana za luzna i w zwiazku z tym co chwile sie lekko przemieszcza powodujac niewyrazne widzenie.

    poczytaj jeszcze tutaj armani dobrze to wyjasnil

    viewtopic.php?p=7365#7365
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 02 sierpnia 2008, 12:44

    Teraz ju? si? mog? wypowiedzie? o kolorowych. Na pr??b? kupi?am par? jednodniowych Freshlook??w. Pomijaj?c, ?e by?y za du?e (zbyt lu?ne), to kolor by? podkre?laj?cy, a nie zmieniaj?cy, czego producent nie napisa? w opisie produktu (sugerowa?am si? rozdzia?em poradnika dla oczu piwnych). Mia?am BLUE przy naturalnych piwnych, na zewn?trz mia? niebieski barwnik, ale przy dziurce na ?renicy barwnik by? wyra?nie br?zowy - nawet wyra?niejszy ni? m??j w?asny kolor i wyra?niejszy ni? planowany niebieski. Nie wiem po co on si? tam znajduje, bo powoduje, ?e efekt jest sztuczny i brzydko dwukolorowy. Nie potrafi? sobie wyobrazi? go na oczach naturalnie niebieskich. W dodatku ka?da sztuka mia?a inne nasycenie barw - jedna mia?a tak mocny jasno-br?zowy, ?e wygl?da?o to jak k**wiki, b??kit si? przy nim gubi?. Kolor jest kryj?cy, ale roz?o?ony z do?? du?ymi przerwami od siebie, wi?c by?o wida? przebicia mojego naturalnego mi?dzy niebieskimi paskami (z daleka moje oczy wygl?da?y na wi?ksze, granatowe). Ich ?rednica 13,8, czyli niewiele mniejsza od moich obecnych 14, ale zmiana wielko?ci by?a zauwa?alna. Mia?am wielki problem ze ?ci?gni?ciem, ale nie mam jeszcze por??wnania z innymi kolorowymi, bezbarwnymi hydro?elowymi lub jednodni??wkami. Czu?am je, by?y niewygodne, mgli?y obraz, ale to mnie nie dziwi, bo nie by?y w moim rozmiarze. Szkoda, ?e 1-Day Johnsona s? niemo?liwe do dostania.
ODPOWIEDZ Posty: 30 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości