ABC soczewek
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 25 lutego 2007, 14:35

    Soczewki kontaktowe

    Znalaz?am stron? w formacie .pdf, gdzie jest ?adnie opisane o soczewkach...
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 25 lutego 2007, 15:28

    niezle jak bede mial cza przeczytal dokladnie bo na razie tylko rzucilem okiem :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • *Olka*
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 21 lutego 2007, 20:46
    Lokalizacja: Domek

    autor: *Olka* » 04 marca 2007, 21:13

    Wesz?am tu ponownie ?eby podzi?kowa? za pomoc :spoko: Chyba faktycznie zak?ada?am, a raczej pr??bowa?am za?o?y? zbyt such? soczewk?. Od jakiego? czasu tu? przed za?o?eniem daj? na soczewk? jeszcze jedn? kropelk? p?ynu, czubkiem drugiego palca cz??? tej kropli zabieram tak, ?e na soczewce zostaje tylko odrobina p?ynu i wreszcie udaje mi si? je za?o?y? :tak: Dlatego te? chcia?am podzi?kowa? za pomoc. Pozdrawiam.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    Re: ABC soczewek

    autor: Malla » 19 maja 2008, 22:55

    woozie pisze:Oto linki ktore mam nadzieje komus sie przydadza :) mozna znalezc tam wiele ciekawych informacji na temat soczewek, wad wzroku oraz ich korekcji :)

    http://zdrowie.med.pl/soczewki/soczewki.html

    http://www.soczewkikontaktowe.pl/ << swietna strona :brawo: :spoko:

    http://www.mediweb.pl/diseases/vad11.php :spoko:
    Nawi?zuj?c do dyskusji z Lemurem w innym w?tku, nie polecam strony, kt??rej adres pogrubi?am. Jest to strona sponsorowana przez J&J i zawieraj?ca b??dy merytoryczne.
    Przyk?ady:
    - pude?eczko nale?y czy?ci? mi?kk? szczoteczk? do z?b??w (no b?agam, nie dobijajcie mnie...)
    - soczewki nale?y czy?ci? ruchem okr??nym (powinno by? prz??d-ty?)
    - pojemnik nale?y wymienia? max. co 3 miesi?ce (precyzuj?c: wymieniamy koniecznie z ka?dym p?ynem lub cz??ciej).
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 19 maja 2008, 23:39

    Malla pisze:- pude?eczko nale?y czy?ci? mi?kk? szczoteczk? do z?b??w (no b?agam, nie dobijajcie mnie...)
    Nie m??wie ze swojego przyk?adu (nie pr??bowa?em), ale Malla... dlaczego nie?
    Oczywi?cie wcze?niej specjalnie kupuj?c (TYLKO!) do tego celu szczoteczk? mo?na IMO bardzo skutecznie pozby? si? wszelkich osad??w r??wnie? z wielu wielu wg??bie? kt??re niekt??re pude?eczka posiadaj?... P???niej przep?ukujemy pude?eczko i szczoteczk? i higiena zachowana :)
    A dodatkowo mozna przecie? kupi? szczoteczk? z zamykan? ko?c??wk? lub osobne pude?eczko, ?eby kurz nie osiada? na w???kienkach...
    Wg mnie to dobre rozwi?zanie :)
    Malla pisze:- pojemnik nale?y wymienia? max. co 3 miesi?ce (precyzuj?c: wymieniamy koniecznie z ka?dym p?ynem lub cz??ciej).
    Tutaj si? zgodz? zar??wno z Tob? jak i ze zdaniem ze strony. Ju? t?umacz? dlaczego :)
    Rzeczywi?cie powinni?my zmienia? pude?eczko jak najcz??ciej (i kiedy tylko mamy okazj?), ale utrzymane w dobrej czysto?ci mo?e s?u?y? nam tak samo (no, prawie) jak nowe. I rzeczywi?cie powinni?my wyrzuci? max. po 3 miesi?cach, bo tak? ma wa?no?? nowo otwarty p?yn, z kt??rym kontakt ma pude?eczko. P???niej pozostaje sytuacja , kt??r? opisa? Lemur w innym temacie - ?eby nie miesza? starego p?ynu z nowym (zreszta po co, skoro dostajemy nowe pude?ko?)

    No a pozatym strona rzeczywi?cie jest sposorowana przez J&J i s?u??ca promocji marki (wszelkie adnotacje, por??wnania itd). No ale z?a te? nie jest :)
    \
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 maja 2008, 23:44

    armani pisze:do tego celu szczoteczk? mo?na IMO bardzo skutecznie pozby? si? wszelkich osad??w r??wnie? z wielu wielu wg??bie? kt??re niekt??re pude?eczka posiadaj?... P???niej przep?ukujemy pude?eczko i szczoteczk? i higiena zachowana
    A dodatkowo mozna przecie? kupi? szczoteczk? z zamykan? ko?c??wk? lub osobne pude?eczko, ?eby kurz nie osiada? na w???kienkach...
    jak co niektorzy wogole nie myja pojemniczka plynem - bo szkoda plynu, i nie odwracaja aby wyschly... to jeszcze im szczoteczka w glowie bedziecie zawracac... pozniej co.. jeszcze szczoteczke wyparzac, bo przeciez nie bedziemy raz wyszorowanych bakteryjek wczyszczac w pojemniczek jak tego nie dopilnujemy... a tu przeciez soczewki trzeba jeszcze miec czas nosic

    a wymienne koncowki, ale komplikacja :gwizd:

    --- to byla ironia :)

    A pojemniczki - mamy w plynie - korzystajmy tu juz nie ma co kombinowac... daja je do plynow to nie oszczedzajmy.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 19 maja 2008, 23:50

    LEMUR pisze:jak co niektorzy wogole nie myja pojemniczka plynem - bo szkoda plynu, i nie odwracaja aby wyschly... to jeszcze im szczoteczka w glowie bedziecie zawracac... pozniej co.. jeszcze szczoteczke wyparzac, bo przeciez nie bedziemy raz wyszorowanych bakteryjek wczyszczac w pojemniczek jak tego nie dopilnujemy... a tu przeciez soczewki trzeba jeszcze miec czas nosic

    a wymienne koncowki, ale komplikacja :gwizd:
    :D :D no racja, ale jak kto? ma troche oleju "we ?bie" to b?dzie wiedzia? jak korzysta? :)
    \
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 maja 2008, 23:52

    armani pisze:no racja, ale jak kto? ma troche oleju "we ?bie" to b?dzie wiedzia? jak korzysta?
    przepraszam za brutalnosc... ;-)
    ale wtedy to forum mialoby inny cel lub wogole by nie powstalo
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 19 maja 2008, 23:59

    LEMUR pisze:przepraszam za brutalnosc... ;)
    ale wtedy to forum mialoby inny cel lub wogole by nie powstalo
    Spoko loko, ?mieje sie :D ale pozatym to 100km i jestem :mrgreen:
    Joke :)
    \
  • lepos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 19 maja 2008, 02:14
    Lokalizacja: Poznań

    autor: lepos » 20 maja 2008, 00:10

    Hmm racja, wi?kszo?? pojemniczki zmienia jak im si? ko?czy p?yn, ale s? p?yny w kt??rych nie ma pude?eczek (tu powiem na swoim przyk?adzie, ?e w p?ynach do twardych soczewek B&L, sk?adaj?cych si? z takiego "myde?ka" w p?ynie, oraz p?ynu do przechowywania nie ma pojemniczk??w). Wi?c czyszczenie szczoteczk? jak najbardziej. Nawet okulistka mi zaleca?a, ?e je?eli przez d?u?szy czas b?d? u?ywa? tego samego pojemniczka, to co jaki? czas wyszorowa? go mi?kk? szczoteczk?, a nast?pnie wygotowa? (mimo ?e to plastik zapewniam ?e ani razu jeszcze mi si? nie rozgotowa? :P ;) ). Wi?c je?eli kto? jest przywi?zany do swojego pojemniczka i nie chce go wymienia?, lub te? z innych powod??w go nie wymienia, to co jaki? czas mi?kka szczoteczka, szorowanie i gotowanie. Oczywi?cie do tego normalne codzienne p?ukanie i suszenie...
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 20 maja 2008, 00:22

    Nie znam si? na twardych soczewkach i ich piel?gnacji, wi?c si? nie wypowiem.

    Johnson nie napisa? jeszcze, co ile wymienia? tak? szczoteczk? i jak j? sterylizowa?...

    Dowiedzia?am si? dzisiaj, ?e nale?y wyrzuci? pojemnik, je?li nie korzysta?o si? z niego przez jaki? czas, a p?yn jest jeszcze wa?ny. Nieu?ywany pojemnik te? trzeba regularnie czy?ci?, zw?aszcza ten dodawany do p?yn??w z katalizatorem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości