ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Płyny - soczewki RGP
  • lepos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 19 maja 2008, 02:14
    Lokalizacja: Poznań

    Płyny - soczewki RGP

    autor: lepos » 19 maja 2008, 02:31

    Witam.
    Mam powa?na wad?, okulary w sumie mam prawie od urodzenia :] w soczewkach najpierw chodzi?em 2 lata w mi?kkich, by?y to soczewki toryczne, roczne. Jednak nieca?y rok temu poszed?em do innego okulisty a ten doradzi? mi twarde gazoprzepuszczalne soczewki. Na pocz?tku mia?em pewne obiekcje, ale w ko?cu si? zdecydowa?em, z czego jestem bardzo zadowolony, nie odczuwam zm?czenia oka, nawet po wielu godzinach nie robi si? przekrwione, jako?? widzenia te? moim zdaniem lepsza... jednak z p?ynami do twardych soczewek nie jest tak ?atwo. Obecnie u?ywam do czyszczenia B&L cleaner i Renu Multiplus, po wyczyszczeniu soczewki mocz? si? w B&L Conditioning solution. Czyli a? 3 p?yny, jednak na rynku ostatnio pojawi?o si? kilka opcji np Boston (chyba obecnie najcz??ciej spotykany) kt??ry jest wielofunkcyjny. Czy kto? orientuje si? mo?e czy te p?yny wielofunkcyjne do twardych soczewek rzeczywi?cie s? dobre ? A je?eli tak to jakie radzicie ?
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:27 przez lepos, łącznie zmieniany 1 raz.
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 19 maja 2008, 12:41

    Witam
    Wiem, ?e na rynku nie ma zbyt du?ego wyboru w?r??d p?yn??w do twardych soczewek, znam kilka os??b, kt??re stosuj? Boston w po??czeniu z tabletkami odbia?czaj?cymi (je?li jest taka potrzeba) i s? zadowolone. Tw??j rytua? zdaje si? by? troch? m?cz?cy ;) Dob??r p?ynu jest bardzo indywidualn? kwesti?, popr??buj i wybierz cos dla siebie. Pozdrawiam
  • lepos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 19 maja 2008, 02:14
    Lokalizacja: Poznań

    autor: lepos » 19 maja 2008, 14:10

    No w?a?nie jak to nazwa?a? ten rytua? jest m?cz?cy, zw?aszcza jak si? wraca z jakiej? imprezy i nie ma si?y na t? zabaw?, tylko chce si? jak najszybciej resztkami si? wyj?? soczewki i i?? spa? ;) Dlatego w?a?nie my?l? ?eby zmieni? na jaki? wielofunkcyjny. Dzi? kupi?em Bostona (w sumie to tez B&L) i zobacz? jak to b?dzie :]
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 19 maja 2008, 14:24

    A b?dziesz u?ywa? samego wielofunkcyjnego? Dzisiaj dowiedzia?am si?, ?e to na pewno nie wystarczy, nawet przy mi?kkich soczewkach cz?stej wymiany.
  • lepos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 19 maja 2008, 02:14
    Lokalizacja: Poznań

    autor: lepos » 19 maja 2008, 15:36

    Ja przy mi?kkich soczewkach rocznych stosowa?em tylko wielofunkcyjny Renu, raz na p??? roku tabletki odbia?czaj?ce i jako? nie narzeka?em. Dlatego zobacz? jak sam wielofunkcyjny b?dzie si? sprawowa?. Co p??? roku i tak chodz? do okulistki na badania kontrolne i sprawdzenie stanu soczewek, wi?c zobacz?. Twarde soczewki ?atwiej wyczy?ci? z osad??w bia?kowych je?eli takowe si? zgromadz?...
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości