ODPOWIEDZ Posty: 24 Strona 1 z 1
Zespół suchego oka...
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    Zespół suchego oka...

    autor: armani » 15 czerwca 2007, 18:23

    Ostatnio mam dosyc zaczerwienione bialka, pojawilo sie sporo wiekszych naczynek. Bylem na badaniu kontrolnym i okulistka stwierdzila tez drobny ubytek nablonka w rogowce :| . Myslalem ze bede musial odstawic soczewki, ale ona przepisala mi tylko krople do oczu Systane i to wszystko. Oczywiscie wypytalem sie o dreczace mnie (i moje oczy :P) rzeczy ale powiedziala ze wszystko powinno byc ok :>

    Ale wiedziony przeczuciem zaczalem znowu szukac. Znalazlem m.in. test > NIBUT < w ktorym mialem wynik ok 10s (czyli niby suche oko). Wiec moje pytanie brzmi czy mozna wyleczyc zespol suchego oka samymi kroplami? Czy jest szansa ze znikna mi te wszystkie naczynka i nie bedzie komplikacji? Jak wogole wygladaja wasze oczy rano i wciagu dnia? Prosilbym rowniez o zbadanie czasu przerwania filmu lzowego testem NIBUT i porownianie wynikow.

    Pzdr. :)
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez armani, łącznie zmieniany 1 raz.
    \
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 czerwca 2007, 15:02

    Udaj sie do specjalisty aby wykonac test Schirmera. Bo takie komputerowe wspomagacze sa nastawione typowo marketingowo na dany produkt a nie obrazuja rzeczywistego faktu. Sama umiejetnosc dluzszego wytrzymania bez mrugania na jeden punkt nie jest tylko zwiazana z wysychaniem filmu lzowego!
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 21 czerwca 2007, 15:15

    ja tez zauwazylem ostatnio wiecej naczyniek ale mylse ze to wina tych upalow plus moga dochodzic jakies alergie :/ no i w moim przypadku zmeczenie i spanie po 5-4 (sesja :P) jak myslisz lemur moze tak byc ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 21 czerwca 2007, 15:17

    woozie pisze:no i w moim przypadku zmeczenie i spanie po 5-4 (sesja :P)
    coz, chyba mam to samo... :mrgreen:
    \
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 czerwca 2007, 15:23

    napewno ma to zwiazek.
    Dlatego np. na badanie wzroku powinno przyjsc sie wypoczatym a nie zaspanym. Tak samo pogoda, temperatura, wilgotnosc, warunki pracy maja wplyw na komfort ogolny wiec i wzroku.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 21 czerwca 2007, 15:31

    no a ja wczesniej nie mialem problemow z naczynkami wiec wnioskuje ze to przez to zreszta sama okulistka mi tak powiedziala taki okres niestety :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 25 czerwca 2007, 21:29

    a potraficie wytlumaczyc to?? w soczewkach moge bez mrugania wytrzymac nawet minut?, oczywiscie w proclearach, a bez soczewek ledwo wytrzymuje 10 sekund, czy to badanie powinno sie robic w soczewkach czy bez. bo z soczewkami to zaden problem niestety gorzej bez :placze:
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 czerwca 2007, 21:31

    bez soczewek jestes NIEskorygowany, wiec zalezy jaka masz wade, dochodzi do tego jeszcze akomodacja + konwergencja patrzac na monitor...
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 26 czerwca 2007, 14:20

    dobra, wiem co to akomodacja, wada -5.25, lewe i -5.50 na prawe, coz podejrzewa i tak ze mam to "suche oko", ale przy naszym srodowisku, klimatyzacji itd. trudno nie miec suchego oka, ja sie raytuje proclearami i czasami aquify.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 czerwca 2007, 18:55

    zaakochany pisze:klimatyzacji itd. trudno nie miec suchego oka, ja sie raytuje proclearami i czasami aquify
    i bardzo dobrze. Warunki (jak pisalem) pracy/przebywania tez maja wielkie znaczenie.
  • pcheelka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 29 czerwca 2007, 17:32
    Lokalizacja: z innej bajki...
    Kontakt:

    autor: pcheelka » 29 czerwca 2007, 17:55

    A jaki jest najlepszy p?yn nawil?aj?cy na suche oko? Jak kupi?am aquity ale nie wiem czy jest dobry? Co polecacie?
    "Codziennie oglÂ?daj Â?wiat, jakbyÂ? widziaÂ? Go po raz pierwszy..."
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 29 czerwca 2007, 19:08

    AQuify ponoc jest the best, najnowsza formula itp :) choc ja uzywam Systane i jestem zadowolony :spoko: (10ml za 30zl i 6 msc waznosci po otwarciu - ale to pewnie zasluga wiekszej ilosci konserwantow dlatego moga byc nieodpowiednie dla alegrikow)
    \
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 czerwca 2007, 19:23

  • pcheelka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 29 czerwca 2007, 17:32
    Lokalizacja: z innej bajki...
    Kontakt:

    autor: pcheelka » 02 lipca 2007, 08:41

    Ja u?ywam Aquify, ale tak naprawd? kiedy pracuje si?przy komputerze to nic nie jest w stanie pomo?... Tak mi si? wydaje.
    "Codziennie oglÂ?daj Â?wiat, jakbyÂ? widziaÂ? Go po raz pierwszy..."
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 15 kwietnia 2008, 12:26

    Podepn? si? do w?tku ze wzgl?du na nazw?, cho? nie jestem pewna, czy mnie to dotyczy.

    Zauwa?y?am u siebie niepokoj?cy objaw i jestem ciekawa czy te? tak macie:
    Nie nosz? szkie? codziennie i nie d?u?ej ni? przez 9 godzin. W ci?gu dnia oczy nie s? suche ani czerwone, s? bia?e z widocznymi gdzieniegdzie naczynkami (jak przez ca?e ?ycie). ?ci?gam szk?a na 1-2 godziny przed snem tu? po powrocie do domu (pracuj? wieczorami), s? wtedy gi?tkie i elastyczne, nie sklejaj? si?, ?adnie poruszaj? po bia?ym, nawil?onym oku. Sielanka.

    Niestety, czasem budz? si? w ?rodku nocy i czuj?, ?e mam strasznie suche oczy, a? ci??ko porusza? powiekami (wcze?niej mi si? to nie zdarza?o). Rano zazwyczaj objawy ust?puj? - nie wy?pi? si?, gdy nie wstan? najwcze?niej o 9-10 (pracuj? wieczorami, wi?c mog? sobie na to pozwoli?). Czasem rano mam wra?enie oczu jak na kacu i tego dnia daj? im odpocz??. My?la?am, ?e unikn? konieczno?ci stosowania kropelek, ale chyba przed p??j?ciem spa? lub rano b?d? musia?a (mam Lacrimal), co jest kolejnym argumentem og??lnie przeciwko soczewkom lub za jednodniowymi (wtedy bym ju? tylko okazyjnie zak?ada?a ze wzgl?du na cen?). Kontrola za nieca?y miesi?c.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 16 kwietnia 2008, 13:45

    Powiem Ci, ?e te? kilka razy si? z tym spotka?em. Nie wiem czym to jest spowodowane... mo?na tylko tworzy? swoje teorie :P
    \
  • motylek128
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 14 maja 2008, 17:16
    Lokalizacja: z kapusty :)

    autor: motylek128 » 14 maja 2008, 18:11

    Witam, mam pewien problem zwi?zany z sucho?ci? oczu. Nie jest to co prawda zesp??? suchego oka (tak mi przynajmnie okulistka powiedzia?a), ale wi??e si? on ze sporym dyskomfortem w czasie noszenia soczewek. Ot??? za ka?dym razem gdy zak?adam soczewk? po kr??tkim czasie mam uczucie, ?e moje oko jest suche, tak jakby by?o zm?czone po ca?ym dniu. Cz?sto nieco wy?ej wewn?trznego rogu oka odczuwam czasem nawet bardzo nieprzyjemne dra?nienie. U?ywa?am ju? wielu kropel do oczy, m.in. Aquify, Hyabak, Refresh, czy krople Bausch&Lomb i efekt jest taki sam - komfort na ok. 5 minut. Swego czasu u?ywa?am soczewek iWear ale zmieni?am na Oasys. Jest poprawa, nie powiem, ale ?ebym nie czu?a soczewki, a raczej tej niemi?ej sucho?ci to nie. Musi albo wia? silny wiatr albo padac deszcz bym nie czu?a soczewki, w normalnych ?e tak powiem warunkach odczuwam dyskomfort. By?am u okulisty i wszystko z moim okiem w porz?dku wobec tego sk?d ta sucho??? Kupi?am ostatnio Pure Visions ale ju? pierwsze u?ycie by?o dla mnie bardzo nieprzyjemne. Nie wiem czy to kwestia zmiany (kolejnej) kropli, soczewek (te? kolejnej) czy okulisty...
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 16 maja 2008, 09:08

    Ja wczoraj kupi?am krople Refresh i ze zdumieniem zauwa?y?am ?e zaczerwienienie oczu mi si? zmniejszy?o. Czyli mia?am bardzo s?abo nawil?ane oczy. Ale i tak zmieniam soczewki.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 20 stycznia 2009, 22:39

    Ciekawy artyku? o zso jest na blogu...
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Gość

    autor: Gość » 13 lutego 2009, 16:21

    Mam problem. By?am dzi? na badaniu kontrolnym i okulistka stwierdzi?a zesp??? suchego oka, ubytki w rog??wce i powi?kszone naczynia. Nosz? soczewki Biofinity i przez czas jak mam je na oczach to jest super. Jak ?ci?gn? soczewki to oczy piek?, nawet jak kilka dni ich nie nosz?. Okulistka zaleci?a przerw? i zmian? na soczewki z silikonem. Jakie soczewki polecacie przy suchym oku, bo chc? i?? do optometrysty ale wol? sama co? zaproponowa?, bo wciskaj? mi ci?gle Iweary.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 lutego 2009, 16:30

    Kr??lewna pisze:Okulistka zaleci?a przerw? i zmian? na soczewki z silikonem. Jakie soczewki polecacie przy suchym oku, bo chc? i?? do optometrysty ale wol? sama co? zaproponowa?, bo wciskaj? mi ci?gle Iweary.
    Biofinity sa silikonowo-hydrozelowymi soczewkami, wiec nie rozumiem jak mozna zamienic na soczewki z silikonem.
    Jezeli chodzi o ubytki w rogowce i opisane problemy to trzeba bedzie odlozyc soczewki na jakis czas, a sama zmiana soczewek nic tu nie pomoze.

    Co do "wciskania" soczewek iWear, to polecaja co mozna dostac u nich, natomiast bylo juz na forum, ze pod ta nazwa moze sie kryc rozny producent, rozna soczewka w zaleznosci od tego co jest po iWear, to samo z plynami.
  • Gość

    autor: Gość » 13 lutego 2009, 16:39

    Dzi?ki za szybk? odpowied?. Nie wyobra?am sobie powrotu do okular??w no ale oczy wa?niejsze ni? moja wygoda.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 lutego 2009, 16:42

    Kr??lewna pisze:Nie wyobra?am sobie powrotu do okular??w no ale oczy wa?niejsze ni? moja wygoda.
    Wiesz, lepiej przez np. tydzien czy inny okres nie nosic soczewek, niz pozniej wogole nie moc ich nosic... powodzenia w wytrwalosci w okularach :)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 lutego 2009, 10:35

    Jestem mega zadowolona, bo po miesiecznej przerwie w noszeniu nie odczuwam w og??le suchosci :jupi: A wczesniej narzekalam na to mimo ze nosilam max.3 razy w tygodniu. Moja obecna dieta jest fatalna, wiec to nie kwestia odzywiania. Ot, lut szczescia.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Posty: 24 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 22 gości