ODPOWIEDZ Posty: 54
kiepska ostrość widzenia
  • koziol
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 20 marca 2008, 16:12
    Lokalizacja: Gda??sk

    kiepska ostrość widzenia

    autor: koziol » 20 marca 2008, 16:47

    3 tygodnie temu by?em w salonie na badania s?u??ce dobraniu soczewek. Moja wada to L: -1,5 P:-1,75. Na prawym oku astygmatyzm, ale optyk powiedzia? ?e jest na tyle ma?y, ?e nie warto si? nim przejmowa?. Nosz? tak?e okulary z szk?ami -1,5 na oba oczy. Po pierwszych 2 dniach noszenia zaobserwowa?em dziwne ?apanie ostro?ci. Obiekty w dalszej odleg?o?ci s? ok, ale blisko widzia?em dosy? kiepsko... rozmazywa? si? obraz. Pomimo tego po paru godzinach noszenia przez prawe oko widzia?em takie "rozmazanie", ?e wygodniej by?o mi przymkn?? prawe oko ?eby prowadzi? auto !! Uda?em si? jeszcze raz do optyka na poprawki, po czym zosta?y mi wymienione soczewki prawe na -1,75 a nie jak wcze?niej -1,5 pomimo wady -1,75 na tym oku. Teraz nie odczuwam rozmazania na prawym oku ale pozosta?o uczucie jakby oko za wolno ?apa?o ostro?? ... szczeg??lnie mi?dzy obiektami bliskimi i dalekimi. Optyk powiedzia?a, ?e spowodowane jest to tym, ?e oko w soczewce ma mniejsz? (wolniejsz?) zdolno?? do akomodacji ni? w przypadku korzystania z okular??w. Dodam, ?e w okularach taki problem nie wyst?puje. Korzystam z miesi?cznych soczewek iWear (CIBA AIR OPTIX BC=8,6), kt??re w salonie optyk poleci? jako najlepsze dost?pne w salonie (dla mnie). Soczewka pewnie le?y na oku, wycentrowana i raczej nie przeszkadza?oby mi nic w komforcie ich u?ytkowania poza tym, ?e widz? w nich gorzej ni? w okularach. Po ?wi?tach chce odwiedzi? optyka jeszcze raz. Rozmawia?em z znajomymi korzystaj?cych z soczewek i taki problem u nich nie wyst?puje (nie korzystaj? z tych soczewek co ja). Czy problem nale?y po stronie soczewek czy dopasowania?
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:28 przez koziol, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 20 marca 2008, 19:26

    Podpinam si? pod temat poniewa? mam podobny problem. Patrz? daleko to widz? idealnie ale jak ju? patrz? blisko to obraz mi si? rozmywa :(
  • koziol
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 20 marca 2008, 16:12
    Lokalizacja: Gda??sk

    autor: koziol » 20 marca 2008, 20:11

    jakich soczewek u?ywasz?
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 20 marca 2008, 20:35

    Ja mam Ciba vsion Spherical na OP -4,0 OL -5,0
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 marca 2008, 20:48

    Sol pisze:Patrz? daleko to widz? idealnie ale jak ju? patrz? blisko to obraz mi si? rozmywa
    moze to byc spowodowane tym, ze jak patrzysz blisko oczy ida w dol i soczewka nieco podchodzi do gory, przez co moze byc taki efekt, zwlaszcza przy wiekszych mocach bez wzgledu na rodzaj soczewek. Ale to osobnicza sprawa
  • koziol
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 20 marca 2008, 16:12
    Lokalizacja: Gda??sk

    autor: koziol » 20 marca 2008, 22:17

    Ca?y czas co? mi nie pasuje z soczewkami. Przez prawe oko ?apie s?ab? ostro?? na bliskie odleg?o?ci. To jest skan z badania.:
    Obrazek
    Czy powinienem nosi? jakie? specjalne soczewki ?
    Aktualnie nosze : L:-1,5 P:-1,75
    W poniedzia?ek id? na 3ci? wizyt? w miesi?cu dot. dobrania soczewek. Mo?ecie co? poradzi? ? Co mo?e by? powodem mojego dyskomfortu "ostro?ci" ? Co oznaczaj? parametry S,C,A na wydruku z badania ?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 marca 2008, 19:00

    po pierwsze, to nie badanie tylko wydruk z autorefraktometru popularnie zwanym "komputerem, a na jego podstawie nie przepisuje sie korekcji ani okularowej, ani soczewkowej.

    po dugie osoba ta dala "jak leci" w ekwiwalencie sferycznym (spherical equivalent - S.E.) zamiast sprawdzic taki wynik.

    po trzecie SCA oznacza kolejno: sfera, cylinder, os

    po czwarte, jezeli nie moga sobie z Toba poradzic - udaj sie gdzies indziej, bo "duzy" nie jest synonimem "dobry"
  • koziol
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 20 marca 2008, 16:12
    Lokalizacja: Gda??sk

    autor: koziol » 31 marca 2008, 14:21

    By?em jeszcze raz na badaniach u tego samego optyka. Powiedzia?, ?e to jest problem obuocznego widzenia i nic nie da si? ju? z tym zrobi? w moim wieku :( Czy jest mo?liwe, ?e w okularach problem ten niedotyczy? Czy jest szansa, ?e w innych soczewkach b?dzie lepiej jak np. w okularach, gdzie problemu nie ma. Czy jest to mo?e kwestia przyzwyczajenia do soczewek i musz? d?u?ej je ponosi? aby si? przyzwyczai? ? :(

    W soczewkach niewygodnie np. czyta mi si? tekst na bliskich odleg?o?ciach np. przy komputerze.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 29 kwietnia 2008, 11:52

    koziol, mnie zaciekawi?o, ?e nie przepisa? Ci szk?a cylindrycznego na lewe oko, -0,75D to ju? nie tak ma?o... Sama mam w?a?nie tyle i czuj? r???nic? w por??wnaniu z kontaktami, kt??re mam zwyk?e, bo przy rzadkim noszeniu nie op?acaj? mi si? toryczne. Na pytanie o przyzwyczajenie nie b?dziemy potrafili Ci odpowiedzie?, domy?lam si?, ?e lekarze r??wnie?, dop??ki nie zrobi? Ci badania na widzenie stereoskopowe. Czy mo?esz p??j?? do innego lekarza, spoza tej sieci i poprosi? o dobranie innych soczewek ni? Optixy?
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:28 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • koziol
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 20 marca 2008, 16:12
    Lokalizacja: Gda??sk

    autor: koziol » 29 kwietnia 2008, 12:59

    Tym razem odwiedzi?em innego optyka. Dzwoni?em do wi?kszo?ci optyk??w lub salon??w w okolicy i najbardziej wiarygodna rozmowa telefoniczna zaprowadzi?a mnie do salonu TU BYLA REKLAMA. Test z autorefraktometru wyszed? troch? inny. Ponowne badanie na tych ?miesznych optometrystycznych binoklach :P da?o nast?puj?cy efekt: OL: -1,25 OP: -1,75. Przy takiej korekcji czu?em najwi?kszy komfort optyczny. Co do cylindr??w to zar??wno jeden jak i drugi optyk powiedzia?, ?e przy takiej wadzie nie potrzebuje cylindra je?li czuje si? komfortowo.
    Dosta?em J&J:Oasysy i nosi?em je przez dwa tygodnie. Je?li chodzi o "wizj?" to by?a o klas? wi?ksza ni? przy iWear (Ciba AO). Mia?em uczucie k?ucia w prawym oku i troch? uzale?ni?em si? od noszenia kropelek nawil?aj?cych (hylo-comod) w kieszeni. Czasem musia?em "k?uj?ce oko" zakrapla? co godzin? a czasem co trzy. Ponownie uda?em si? do salonu gdzie przy lampie szczelinowej (chyba tak to sie nazywa :P) kobitka sprawdzi?a jak le?y i pracuje soczewka na oku zapewniaj?c mnie, ?e jest wszystko ?wietnie. Powiedzia?a, ?e dyskomfort przy noszeniu mo?e by? spowodowany mikro-uszkodzeniem samej soczewki lub wad? rog??wki (chyba:P). Wr??ci?em do domu i za?o?y?em jedn? soczewk? ... Lew? na praw? aby sprawdzi? czy faktycznie ta jedna soczewka z prawego oka by?a walni?ta. Nosi?em j? przez 20 min i nie odczu?em niczego niepokoj?cego, gdzie wcze?niej od razu lekko ku?o. Zrobi?em ogl?dziny organo-leptyczne "kuj?cej soczewki" i wiecie co znalaz?em? .... Nic ... Bez sensu :P

    Je?li chodzi o salon TU BYLA REKLAMA w Gda?sku to za 40 PLN zrobiono mi badania pod soczewki, dosta?em 1 par? Oasys??w na test, do tego p?yn OPTI-FREE 60ml z pude?eczkiem na SK. Po problemach z tamtą siecię by?em sceptycznie nastawiony do "salon??w optycznych". Dzwoni?em po wszystkich optykach w promieniu 15km. Przekona?a mnie najbardziej profesjonalna rozmowa telefoniczna i cena. Troch? ubolewam, ?e nie mog?em zrobi? testu obuoczne widzenie. W taj sieci mieli ten test ale po tym jak zosta?em tam obs?u?ony wola?bym zrobi? jeszcze jeden test na stereo gdzie? indziej.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:29 przez koziol, łącznie zmieniany 2 razy.
  • qos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 29 kwietnia 2008, 10:29
    Lokalizacja: Â?DZ

    autor: qos » 29 kwietnia 2008, 14:09

    tez tak mialam na poczatku w iwear'ach. w j&j jest lepiej, chociaz w soczewkach w ogole mozna rozne dziwactwa zaobserwowac, ktorych normalnie nie doswiadczamy:D pss: ja na poczatku mojej przygody z soczewkami mialam lekka schize ze mi wypadna, za np wiatr mi je zwieje albo gdy ichne:PP;]
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 29 kwietnia 2008, 15:29

    Je?li uszkodzenie jest mikro, to na pewno go nie zobaczysz ;) Uszkodzenie rog??wki trzeba leczy?, a nie wysy?a? pacjenta w k?uj?cej soczewce do domu... :/ Czy kt??re? z oczu by?o zaczerwienione? Kiedy wizyta kontrolna?
  • meph
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 19:49
    Lokalizacja: Nowy SÂ?cz

    autor: meph » 29 kwietnia 2008, 16:06

    koziel mam ten sam problem jedno oko widzi za s?abo (nie wiem kt??re) i te? u?ywa?em Optix??w :) jutro id? w?a?nie do optyka na dok?adne badania wzroku i dob??r soczewek mam nadzieje ?e b?dzie ok :) - w ka?dym razie widz? ?e u ciebie zadzia?a kombinacja kt??rej nie pr??bowa?em to znaczy obni?enie mocy soczewki na s?abszym oku - mo?e to by pomog?o a poza tym nie pr??bowa?em J&J no nic jutro si? wszystko oka?e podejrzewam ma?y astygmatyzm a oczy mia?em dawno badane wi?c mo?e zmieni?y mi si? moce szkie?

    pozdrawiam
  • koziol
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 20 marca 2008, 16:12
    Lokalizacja: Gda??sk

    autor: koziol » 29 kwietnia 2008, 16:27

    Malla: Optyczka pyta?a tylko mnie czy odczuwam jakie? b??le na to oko, czy jest zaczerwienione, czy odczuwam dyskomfort ale nic takiego nie ma miejsca zatem zaproponowa?a wypr??bowanie innej pary soczewek. Jak pisa?em wcze?niej zamiana SK L->P da?a efekt i nie odczuwa?em k?ucia. Sko?czy? mi si? termin wa?no?ci soczewki, wi?c kolejna para rozwi??e problem czy to wina oka czy soczewki :)

    meph: My?le, ?e z zakupem soczewek nie nale?y si? spieszy?. Je?li co? jest nie tak wypr??bowa? inne w ramach "pierwszej pary" w cenie badania dopasowuj?cego. Najgorsze jest to, ?e cz??? optyk??w nie proponuje takiego rozwi?zania a ma?o tego nie ma takiej mo?liwo?ci. Czasem m??wili, ?e jedyna opcja to zni?ka na pude?ku soczewek. Czyli totalny syf... Dostajesz pude?ko soczewek i okazuje si?, ?e po prostu tobie nie le??. Niestety taka propozycja pada?a w w 50% rozm??w telefonicznych do salon??w optycznych jakich wykona?em. Kolejne 20% mia?o ceny z ksi??yca.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 29 kwietnia 2008, 18:32

    meph, generalnie nie zaleca si? obni?ania mocy, tylko dobranie idealnej, a w przypadku Optix??w, jak ju? wspomina?am, mo?e si? zdarzy?, ?e nale?y wr?cz minimalnie moc zwi?kszy? (c???, nie sprawdza si? tu powiedzenie "szwajcarska precyzja"...). ?r??d?o: tzw. karta dopasowania dost?pna w .pdf do pobrania na stronie www.cibavision.pl/lenses/pro/air_optix.shtml. Sprawdzenia ostro?ci dokonaj od razu na miejscu, czytaj?c tablic?, jak i r??wnie? jak?? gazet? (?eby nie by?o, ?e z bliska si? obraz rozmazuje).

    koziol, mam nadziej?, ?e to nie by?o podra?nienie bakteryjne, bo mog?e? je przenie?? do drugiego oka. Ciekawe, czy wad? budowy rog??wki mo?na jako? zdiagnozowa?, domy?lam si?, ?e jest taka mo?liwo??. I tu mam pytanie do Lemura, czy warto zastosowa? w takim przypadku mapowanie rog??wki, wspomniany przeze mnie "bajer", aby sprawdzi?, czy jest sens w og??le dobierania soczewek pacjentowi? Czyta?am na stronie CLSpectrum, ?e w USA stosuje si? dobieranie w takich przypadkach Ac.Oasys (je?li nie wypal? oczu, hehe), bo ich materia? powoduje lepsze dopasowanie do - w?a?nie takiej nier??wnej - rog??wki.

    Macie racj?, nie ma sensu dobieranie soczewek na si??! Ale warto spr??bowa?, zainwestowa? troch? czasu i kasy :tak: U mojego optyka mo?na kupi? szk?a na sztuki, ale tylko J&J i B&L, nie dosta?am gratisowej pary podczas badania, bo koszt wizyty by? ni?szy ni? soczewek ;) Je?li przy dopasowaniu trzeba od razu kupi? ca?e opakowanie, to ja mam gdzie? taki salon...
  • koziol
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 20 marca 2008, 16:12
    Lokalizacja: Gda??sk

    autor: koziol » 29 kwietnia 2008, 22:36

    Malla No w?a?nie to co mog? zrobi?, ?eby upewni? si? ?e nie mam jakiego? ko?lawego oka niezdolnego do noszenia na nim soczewki ? :( O jakie badania pyta? ?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 29 kwietnia 2008, 23:09

    Nie mam poj?cia, nie jestem lekarzem :( Pozostaje chyba tylko grzebanie w necie albo ci?gni?cie lekarza za j?zyk. Skoro powiedzia? o "wadzie rog??wki", to czemu nie rozwin?? tematu? Jak j? wykry?? Co ona powoduje, jakie zaburzenia wzroku? Czy eliminuje soczewki z ?ycia?
  • meph
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 19:49
    Lokalizacja: Nowy SÂ?cz

    autor: meph » 01 maja 2008, 17:44

    no i jestem po wizycie - i mam znowu mieszane uczucia :/
    pierwsze badanie by?o komputerowo i wysz?o zaskakuj?co astygmatyzm ma?y na obu oczach 0,25 i 0,50 dodatkowo wi?ksze moce wysz?y ale optyk powiedzia? ?e to ok i nic nie zmieniamy :) zwi?kszone zosta?y tylko moce optyczne o - 0,25 na ka?de oko bo tak super widzia?em literki z tablicy dosta?em zestaw soczewek r??wnie? o zwiekszonych mocach czyli -1,75 i 1,25 po za?o?eniu oczywi?cie badanie lamp? szczelinowa soczewki le?? idealnie - a ja nadal mam wra?enie ?e oczy momentami mg?awi? gubi? ostro?? - dosta?em p?yn ciba vision aqua solo i krople do oczu - zakropi?em sobie i rzeczywi?cie lepiej - chodz? w nich 2 dzie? na razie nie jestem zadowolony w 100% mam nadziej? ?e si? oczy przyzwyczaj? ale nie jestem pewny - nic z tego nie rozumie - w soczewkach dobrze si? czuje prawie ich nie czuje (Optix) na razie mam w planie chodzi? w nich jaki? czas no a jak b?dzie ca?y czas to samo to udam si? jeszcze raz do optyka
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 maja 2008, 20:05

    Czemu nie poprosi?e? o inne, tylko o Optixy?
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 02 maja 2008, 15:20

    Jak mia?am Optixy te? oczy zachodzi?y mi mg??. Po zmianie na inne soczewki jestem bardziej zadowolona :brawo:
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 02 maja 2008, 18:48

    a na jakie zmieni?a?? A oczy zachodzi?y mg?? na d?ugo czy by?o tak ?e jak mrugn??a? to wszystko wraca?o do normy? Ja w?a?nie nosze TYLKO Optixy i jest mi w nich dobrze. Nic nie k?uje, wszystko ok. Zastanawiam sie czy nie prze?uci? si? na night&day ale to juz inny w?tek.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • meph
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 19:49
    Lokalizacja: Nowy SÂ?cz

    autor: meph » 06 maja 2008, 16:48

    Malla pisze:Czemu nie poprosi?e? o inne, tylko o Optixy?
    witam po przerwie :)

    Malla bo po pierwsze maj? TYLKO OPTIXY a po drugie to Optix Night & Day i my?la?em ?e b?dzie ju? dobrze rozmiar inny 13,80 krzywizna 8,6 materia? troche inny - i znowu niby s? ok bo od czasu do czasu ?apie ?adnie ostro?? ale za kilka chwil to prawe to lewe oko ?zawi traci ostro?? :( :( :( normalnie brak mi si?

    ALE UWAGA:

    dosta?em tak?e w promocji za darmo Ciba Vision Focus Dailes (jednodniowe 13,80 ; 8,6) materia?:

    Materia?: 31% Nelfilcon A
    Uwodnienie: 69%

    I S? REWELACYJNE NIC NIE MG?AWI PI?KNIE SIEDZ? - ale s? jednodniowe a ja potrzebuje miesi?czne ewentualnie dwu tygodniowe i nie wiem co robi?, wiem ju? ?e w moim przypadku wp?ywu na mg?awienie nie ma krzywizna i DIA bo i dailes i night & day maj? idealnie takie same rozmiray r???ni? si? tylko mateira?em i uwodnieniem i TO OD TEGO MUSI ZALE?E? REAKCJA OKA!!

    nie wiem jakich dal siebie teraz soczewek szuka? mo?e to to uwodnienie sprawia ?e mi oczy nie ?zawi? lub materia? ale nie ma innych soczewek z materia?u Nelfilcon A chyba ?e o czym? nie wiem

    mo?e wie kto? kt??re soczewki mog? by? dla mnie dobre, dziekuje za wszystkie odpowiedzi :)

    [ Dodano: 06 Maj 2008 04:50 ]
    Sol pisze:Jak mia?am Optixy te? oczy zachodzi?y mi mg??. Po zmianie na inne soczewki jestem bardziej zadowolona :brawo:
    Jakie soczewki ci pomog?y bardzo prosz? o odpowied? !! !! !! ?? ?? ??

    [ Dodano: 06 Maj 2008 04:52 ]
    julik2k pisze:a na jakie zmieni?a?? A oczy zachodzi?y mg?? na d?ugo czy by?o tak ?e jak mrugn??a? to wszystko wraca?o do normy? Ja w?a?nie nosze TYLKO Optixy i jest mi w nich dobrze. Nic nie k?uje, wszystko ok. Zastanawiam sie czy nie prze?uci? si? na night&day ale to juz inny w?tek.
    mnie w optixam jest te? bardzo dobrze nic nie boli nie piecze i w og??le super ale moje oczy ich nie trawi? i mg?awi? gubi? ostro?? - ale skoro dobrze ci w optixach zwyk?ych to N&D te? b?d? dobre :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 maja 2008, 19:38

    kazda soczewka jest wykonana z innego materialu, gdyz ma inne zadanie, tak samo AirOptix i AirOptix N&D to dwa rozne materialy, tak samo jednodniowe ktore sa ciensze, delikatniejsze, bardziej miekkie - gdyz te nie musza wytrzymywac codziennego sciagania, zakladania, mycia itp...
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 06 maja 2008, 19:44

    W tej chwili mam Optima FW Bausch & Lomb i jestem bardzo zadowolona.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 maja 2008, 12:48

    Kt??re soczewki?

    Mo?e cie?sze? Grubo?? Optix??w w cz??ci centralnej to 0,08mm. J&J, Proclear - 0,07mm. Optima - 0,035mm. Tylko ?e co? mi tu nie gra, bo Focus Dailies, w kt??rych dobrze widzisz, s? grube - 0,1mm.

    Mo?e hydro?elowe? Twoje oczy mog? nie tolerowa? Si-H, a jednodni??wki nie maj? silikonu.

    Mo?e innej firmy? Ale tu ju? nale?a?oby zmieni? salon. W J&J ostro?? widzenia jest wysoka, wiele salon??w sprzedaje je na sztuki, mo?na by spr??bowa?, ale oczywi?cie nie namawiam do doboru bez nadzoru lekarza. Nowy S?cz jest du?y, mam tam po?ow? rodziny, je?dzi?am przez ca?e dzieci?stwo na wakacje.

    Niestety, bez dodatkowych koszt??w si? nie obejdzie :(
  • meph
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 19:49
    Lokalizacja: Nowy SÂ?cz

    autor: meph » 07 maja 2008, 17:56

    Wszyscy mi bardzo polecaj? Proclear :) wi?c zdecydowa?em si? na krok w t? stron? :) pozatym czyta?em ?e s? wkonane z materia?u przypominaj?cego tkank? oka i ma ponad 60% wody :] mo?e si? uda :)

    w nast?pnej kolejno?ci b?d? optimy :] oczywiscie jesli ktoras soczewka mi spasuje sprawdze ja u optyka pod lampa :]

    aha Malla problem z okular??w (m?czenie oczu przy r???nych o?wietleniach nie wyst?puje w soczewkach :D dlatego b?de walczy? do ko?ca) :)
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 09 maja 2008, 21:46

    To teraz ja mam jednak problem z Optimami :( A zatem to dopiero od ok 2 tyg. Chodz? w tych soczewkach codziennie. Poniewa? zaraz po za?o?eniu ich rozchorowa?am si? i siedzia?am na zwolnieniu i przez tydz. wogule ich nie zak?ada?am na wekendach tak?e. No i jak teraz zak?adam je codziennie to na pocz?tku by?o wszystko ok a zaczerwienienie oczu przypisa?am skutkom po chorobie. Ale ju? troch? mine?o od choroby (ok 1 tydz.) Jak zak?adam rano to prawie zaraz po pracy zdejmuj? je poniewa? mam zaczerwienione oczy i po ca?ym popo?udniu w okularach i po nocy oczy s? ?adne ale narugi dzie? to samo. wczoraj nawet p?k?o mi naczynko na prawym oku ale po kropelkach z ?wietlika i po przemywaniu rumiankiem prawie przesz?o. No i teraz pytanie co ja mam zrobi?? Zmieni? soczewki na nowe tzn miesi?czne, wr??ci? do Optix??w czy chodzi? w tych do tko?ca tych 3 m-cy a potem kupi? nowe 1 m-czne.?
  • meph
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 19:49
    Lokalizacja: Nowy SÂ?cz

    autor: meph » 10 maja 2008, 11:00

    testuje Proclear i jak narazi s? to zdecydowanie najlepsze soczewki jakie mia?em wog??le ich nie czuje :) je?li chodzi o mg?awienie te? ust?pi?o tylko od czasu do czasu jedno albo drugie oko troszk? ?zawi (w przypadku przej?cia w r???ne o?wietlenia) ale to da si? prze?y? a pozatym my?l? ?e po jakim? czasie ust?pi :)
    nawet wczoraj bylem w nich w pracy i sprawowa?y si? do?? dobrze :) oby przystosowa?y si? ca?kowicie :)

    wszystkim polecam :]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 10 maja 2008, 12:14

    Sol pisze:Zmieni? soczewki na nowe tzn miesi?czne, wr??ci? do Optix??w czy chodzi? w tych do tko?ca tych 3 m-cy a potem kupi? nowe 1 m-czne.?
    odstaw na chwile soczewki (wszystkie), obserwuj oczy, i moim zdaniem daruj sobie optimy bo mamy teraz taki wybor zdrowszych soczewek ze na pewno sie na cos zdecydujesz. Noszenie optim w tych czasach to troche jak granie na Atari albo Pegaususie kiedy mamy Xboxy i PS3.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 10 maja 2008, 12:22

    Dzi?kuj? za odp. My?l? ?eby p??j?? do okulisty na przebadanie og??lnie oczu. Poniewa? mam ?y?ki na oczach i obawiam si? zapalenia. A soczewki zmieni? na Pure Vision lub na SofLens 59. Zobaczymy co powie okulista.

    Tak jeszcze bym prosi?a o doradzenie mi na jakie si? zdecydowa?: czy kt??re? z tych tw??ch a czy mo?e BIOXY? Jakie Waszym zdaniem s? naj lepsze?
ODPOWIEDZ Posty: 54

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości