Biofinity!?
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 11 stycznia 2008, 23:00

    ok debian, moglem rozwinac swoja mysl. Chodzi mi oto ze soczewka nie moze sie przykleic do oka jak ja zdejmujemy jak trzeba, przemywamy, czyscimy i przestrzegamy terminu waznosci. Sa osoby ktore optime nosza bez zdejmowania i im sie przyklejaja soczewki do oczu, ale biofinity pod zadnym wzgledem sie nie powinny przykleic, chyba ze nie przestrzegamy podstawowych zasad uzytkowania soczewek kontaktowych, no ale wtedy to nie wina soczewek. Jesli wicko masz problemy z tymi soczewkami, zglos sie do okulisty.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 17 stycznia 2008, 21:00

    Yyy.. Mia?em na mysli to, ?e dosta?em je od Cooper Vision. Dzi?ki, zaakochany :)
    W Biofinity jak w ?adnych innych soczewkach widz?, ?e s? odwr??cone - to na pewno nie kwestia tego. Poza tym przecie? musia?bym ca?y dany dzie? odczuwa? dyskomfort ;)
    Nic mi tak?e nie wpada?o do oka, ale panicznie boj? si? w nich spa? teraz, bo po takim kr??tkim spaniu (p??? godziny - godzina) to wyst?powa?o.
    Nie mia?em dyskomfortu, ale soczewa si? okropnie przeusza?a. Tak, ?e nie mo?na jej przesuwa? na oku, po prostu si? przykleja.
    My?l?, ?e do?? mocno dbam o higien? przy soczekwach, poza tym nawet w PureVision tak nie mia?em :maruda:

    Mimo wszystko najlepiej widz? w Biofinity :spoko:
  • *Olka*
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 21 lutego 2007, 20:46
    Lokalizacja: Domek

    autor: *Olka* » 20 stycznia 2008, 19:58

    Obecnie nosze Oasys, ale zauwa?y?am, ?e odk?d zacz??am je nosi?, liczba naczynek na moim oku niebezpiecznie wzros?a w por??wnaniu z okiem prawym(nosz? szk?a tylko na lewym). Dlatego zastanawiam si? nad ich zmian? w?a?nie na biofinity. Czy kto? m??g?by si? jeszcze wypowiedzie? na ich temat? Wiem, ?e jedne soczewki mog? by? dobre dla kogo?, dla kt??rych inne s? z?e, dlatego pytam og??lnie o opinie na ich temat.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 20 stycznia 2008, 20:17

    Ja powiem tylko tyle, ?e w biofinitach ?pie, p?ywam, biegam, chodze do szko?y gdzie powietrze jest bardziej suche ni? na saharze(stare mury itd.) i nie mam z nimi ?adnych problem??w. Ju? zapomnia?em co to s? czerwone oczy, ludzie mi si? pytaj? co robie ?e mam takie bia?e, przy takim ci?g?ym noszeniu soczewek. Mam jedynie czasami lekki problem w lewym oku, soczewka mnie czasami k?uje, czego win? jest purevision, po nich nabawi?em si? ma?ej blizny na rog??wce, i chocia? ju? jest zaleczone, czasami oko da o sobie zna?. Naprawde por??wnuj?c je do air optix night and day, czuj? t? r???nice, ?e biofinity s? delikatne, nawil?one i czyste ile bym je tylko nosi?, oraz do 30dni widze czysto, jakbym je dopiero co za?o?y?. Ide w ferie do okulisty, i wtedy zobaczymy w jakim stanie s? moje oczy po 3miesi?cach noszenia biofinit??w.

    [ Dodano: 20 Sty 2008 08:19 ]
    a je?li chodzi o spanie. Bardzo nie mog? uwierzy? ?e ta soczewka przykllei?a Ci si? do oka. Ja ?pi?c w nich wile godzin, budze sie i mam mokre oczy, tzn bardzo nawil?one i bia?e, i wystarczy lekko potrze? oczy i ostro?? powraca. A JAKIEGO p?ynu u?ywasz, wicko?
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 stycznia 2008, 20:26

    no i z tego co slyszalem biofinity maja bardzo dobra ostrosc widzenia :) wkrotce sie sam przekonam :)
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez woozie, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 22 stycznia 2008, 01:09

    a je?li chodzi o spanie. Bardzo nie mog? uwierzy? ?e ta soczewka przykllei?a Ci si? do oka. Ja ?pi?c w nich wile godzin, budze sie i mam mokre oczy, tzn bardzo nawil?one i bia?e, i wystarczy lekko potrze? oczy i ostro?? powraca. A JAKIEGO p?ynu u?ywasz, wicko?
    Na twoim miejscu te? bym tak m??wi? :)
    P?yn to OptiFree Express.. W?a?nie mi si? ko?czy, tak jak data wa?no?ci Biofinity. Jaki p?yn polecisz?

    Mi si? jeszcze nigdy po obudzeniu niestety nie zdarzy?o mie? "fajnych" oczu :< Zawsze dyskomfort do?c znaczny.

    Woozie: Fakt, ostro?? widzenia jest niesamowita w por??wnaniu z inynmi soczewkami, kt??re nosi?em. Zw?aszcza z Oasys - te by?y tragiczne.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 22 stycznia 2008, 14:28

    Osobiscie uzywam solo care soft, ale uzywam tez solo care aqua i wlasnie opti-free, dla mnie te plyny sa najlepsze. Na twoim miejscu bym nie zmienia? jesli wszystko jest ok. Jednak nurtuje mnie ta sprawa. a co konkretnie odczuwasz jak sie budzisz po nocy w soczewkach. Oczy s? suche, mokre?oppisz....
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 22 stycznia 2008, 15:25

    Suche :)
    I po prostu "nagle" czuj? soczewk? w oku. Nie wiem co wi?cej mog? napisa? - po prostu niefajne uczucie :)
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 22 stycznia 2008, 15:30

    Aha, no to c???, jak ju? w biofinitach nie mozesz spac, to ci??ka sprawa, bynajmnie dla mnie taka by by?a :mrgreen: jednak?e ciesze sie ze biofnity odnosz? taki sukces. W koncu na rynku pojawil si? material, ktory nie ma zadnych tam powlok nawijzajacych, zadnych swintsw i tym podobny. AQUAFORM to jedyny materia? na rynku, kt??ry sam w sobie jest nawil?aj?cy, i nie potrzebna mu jest nawet obr??bka. Zero osasad??w, nawil?enie non-stop. Nic doda? nic uj??, natura rz?dzi!!
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • googai
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 22 stycznia 2008, 21:04
    Lokalizacja: warszawa

    autor: googai » 22 stycznia 2008, 21:12

    witam,

    wlasnie zdjelam z oczu air optix n&d, ale do ulgi daleko. kiedys nosilam i nie bylo tak zle, pozniej wskoczylam na 3 miesiace w proclear i kolejna proba z air jest ciezkawa. dla mnie chyba za sucho w nich jest, dlatego tak sie ucieszylam, gdy padla informacja o biofinity.
    jestem gotowa je wyprobowac zaraz natychmiast juz, ale oczywiscie nigdzie ich w polsce kupic nie mozna (oprocz [nazwa - regulamin]).
    w zwiazku z tym moje prosbo-pytanie: czy ktos ma jakies namiary na nie? jakis sprawdzony link, zeby je do kraju sciagnac? no i ile kosztuja?
    znlazlam jedna strone, co to niby mozna na niej kupic, ale jednak nie mozna, bo nie ma nawet opcji rejestracji... ech

    pzdr,
    a
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 22 stycznia 2008, 21:50

    zaakochany: Nie obra? si?, ale to brzmi wr?cz jak pusta, op?acona (krypto?)reklama..
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 22 stycznia 2008, 22:52

    Heh, niestety nie op?acona, ale taka jest prawda...
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 23 stycznia 2008, 11:04

    Dlaczego niestety? Ok, to tylko moja teza, je?eli tak nie jest to c???, ale sp??jrz - por??wnaj tw??j post ze s?owami mi?ych pa? z reklam telewizyjnych..
    Wszyscy wiemy, ?e wsp???pracujesz z Cooper Vision..
  • Arturk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 16:17
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Arturk » 28 stycznia 2008, 16:24

    Ja pr??bowa?em biofinity , maj? jedn? wad? dla mnie , toleruje soczewki "mi?kkie" takie jak advance czy oasys , natomiast biofinity s? sztywne, po 30 minutach musia?em zdj?? . Kwestja indywidualna ale je?eli kto? nie toleruje sztywniejszych soczewek mo?e mie? z biofinity problemy.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 28 stycznia 2008, 17:27

    hmm, nosi?em i oasys i advance i nosze biofinity.wszystkie 3typy soczewek sa miekkie, i szczerze mowiac, struktura biofinity przypominaj? oasys. z drugiej strony to dziwne ze soczewki sztywniej? ci na oczach :...:
    Wicko, ja nie ukrywam tego ze wspolpracuje z Cooper Vision, moje reklamy pokrywaj? si? z tym, co oni przedstawiaj? na temat swoich soczewek. W koncu forum okulistyczne, nie>?
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 stycznia 2008, 21:05

    zaakochany pisze:W koncu forum okulistyczne, nie>?
    pierwsze slysze :D

    raczej napisalbym forum o widzeniu!
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 28 stycznia 2008, 21:43

    zwa? jak zwa?....
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 28 stycznia 2008, 22:14

    zaakochany pisze:Wicko, ja nie ukrywam tego ze wspolpracuje z Cooper Vision, moje reklamy pokrywaj? si? z tym, co oni przedstawiaj? na temat swoich soczewek. W koncu forum okulistyczne, nie>?
    przepraszam w jaki sposob niby wspolpracujesz ?
    Twoja sygnatura i nudne juz teksty ze Biofinity to najlepsze soczewki nazywasz reklama i zarazem wspolpraca z Cooper Vision?

    Forum nie jest po to zeby tu cokolwiek reklamowac tylko dzielic sie informacjami. To ze Cooper Vision jest "the best" juz wiemy bo przewija sie to przez 4 strony tego watku, daj zyc, inni tez nosza soczewki i sa z nich (moze) zadowoleni ale mimo to nie afiszuja sie z tym tak jak ty. Najlepiej zaloz konto na [nazwa - regulamin] i zajmij sie sprzedaza tych soczewek jezeli sa takie dobre reklama nawet nie bedzie potrzeba ludzie to i tak kupia, sam sie nawet skusze masz to jak w banku.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 stycznia 2008, 23:01

    zaakochany pisze:zwa? jak zwa?....
    Skoro nie widzisz roznicy pomiedzy tymi dwoma sprawami... to ok.
    ale co bedziemy robic
    :ot:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 kwietnia 2008, 14:07

    zaakochany pisze:Ide w ferie do okulisty, i wtedy zobaczymy w jakim stanie s? moje oczy po 3miesi?cach noszenia biofinit??w.
    I jak? Ju? po?owa kwietnia, wszelkie ferie zako?czone, chyba ?e na AGH, tam ferie maj? do czasu sesji ;)
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 18 kwietnia 2008, 17:35

    Malla pisze:wszelkie ferie zako?czone, chyba ?e na AGH, tam ferie maj? do czasu sesji ;)
    Jaka? aluzja? :P
    Ja te? musz? si? pochwali?, ?e po 13 miesi?cach noszenia PV oczka jak najbardziej w normie :) tak w ramach offtopu.
    \
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 22 kwietnia 2008, 20:49

    No wi?c w ko?cu sie zebra?em o powiem wam tyle: gdybym nosi? soczewki biofinity od pocz?tku mojej przygody z soczewkami to wtedy moja okulistka powiedzia?aby mi co? sensownego. Teraz nie by?o to mo?liwe za bardzo, ze wzgl?du na powik?ania po innych soczewkach, chocia? musz? przyzna? ?e soczewki sprawdzi?y si?, po powik?ania po innych soczewkach nie by?y wi?ksze, o ile to jakiekolwiek pocieszenie. My?le, ?e je?li kogo? sta? to mo?e wypr??bowa? biofinity, dlatego ?e s? wygodne i naprawde zdrowe, no tylko oczywi?cie nie wszystkim b?d? pasowa?. Ja z moim cylindrem -0.75 moge wr??ci? do biofinit??w wi?kszych o 0.5 mocy, bynajmniej takie jest zdanie mojej zaufanej okulistki, i rzeczywi?cie tak zrobi?em, zamowilem biofinity i jak tylko skoncze moje proclear toric to zaloze biofinity i pojde sprawdzic czy jestem skazany na soczewki toryczne. Je?li kto? nosi? proclear, to por??wnuj?c moge powiedzie? ze ten sam komfort, tyle ze w biofinitach mo?na spa?, imprezowa? itd...W hydro?elach nie polecam, jakiekolwiek by one by?y. A je?li chodzi o stan oczu, moja okulistka mi powiedzia?a ?e nosz?c takie soczewki jak biofinity eliminujemy ryzyko jakichkolwiek komplikacji przy noszeniu soczewek noi dajemy naszym oczom poczu? si? troche bardziej naturalniej, ale znajdzie si? jakis przys?owiowy 1% ludzi, kt??rym inne soczewki b?d? pasowa?. Jedno wiem-taka powinna by? kolejno??:Okulista=soczewki=okulista=(zdrowe oczy=komfort)-ta sama pozycja 2 ostatnich komponent??w. Je?li mam co? jeszcze powiedzie? o biofinitach, to maj?c tryb ?ycia:impreza, praca, dom itd.....nie dezydujcie si? na gorszej jako?ci soczewki, tylko takie, w kt??rych nasze oczy troche odetchna, air optix?(N&D), pure vision? proclear? Dzi?ki temu, b?dziemy mogli cieszy? si? noszeniem soczewek przed ca?e nasze ?ycie!
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 23 kwietnia 2008, 19:46

    No w?a?nie by?am dzi? u optyka (czy jak to si? odmienia!) i poleci?a mi Pani biofinity. Bardzo je chwali?a itp. No oczywi?cie doceniam ten plus ?e mo?na je nosi? ca?y czas, dla mnie by?oby to ?wietne rozwi?zanie z moj? wad? (-6D) a ju? tym bardziej ?e wieczorem nie lubie zak?ada? okular??w kt??re s? za s?abe. Ale jednak troche sie boje takiego eksperymentu. Mam jedno pytanie: jak mo?na w takich soczewkach wej?? pod prysznic jak mog? po prostu wyp?yn?? :smutny: ??
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 23 kwietnia 2008, 20:16

    Ja r??wnie? Ci polecam biofinity, jeszcze przed grudniem 2007 jak je nosi?em, to chodzi?em w nich 4-5 dni a potem ?ci?ga?em na noc, naprawde bardzo wygodna jest mo?liwo?c wybory czy spisz w soczewkach czy nie. Je?li chodzi o kwestie z prysznicem, to nie jest ona taka skomplikowana :> Normalnie si? k?piesz, a gdy p?uczesz g?ow? zamykasz oczy, przy zamkni?tych oczach soczewka nie ma prawa wyp?yn??, trzeba by? ostro?nym, ja od 4 lat kiedy nosze soczewki, albo 5 :gwizd: juz nie pamietam sam, to si? k?pie w soczewkach, chodze na basen nawet, tyle ze plywam w okularach. Jeszcze chcia?bym poruszy? nowy temat, ale to ju? nowy post, bo b?dzie :ot: Julik, wyprobuj biofinity, i pami?taj o konsultacji z lekarzem.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 23 kwietnia 2008, 21:07

    Czy mo?na gdzie? sprawdzi?, np. kontaktuj?c si? z przedstawicielami CV, w jakich salonach jest dost?pny ten model? W Krakowie jeszcze nie widzia?am.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 23 kwietnia 2008, 21:20

    Hmm no pewnie je wypr??buje bo sa wiele wygodniejsze, ale jeszcze nie wiem. Du?a ta moja wada i m?cz?ca wiec mo?e sie op?aci. OK koniec :ot: :gwizd:
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • meph
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 19:49
    Lokalizacja: Nowy SÂ?cz

    Biofinity - Rewolucja?

    autor: meph » 22 maja 2008, 15:54

    tak jak zapowiada?em w jednym z post??w naby?em i u?ywam od oko?o 3 dni soczewek Biofinity

    Szczerze m??wi?c jak na razie mam kilka skrajnych ocen - zar??wno dobrych jak i gorszych ale bior?c pod uwag? ?e to do?? rewolucyjna soczewka ze wzgl?du na wysoko?? zawarto?? wody jak na Sili.-Hydro. my?l? ?e warto sie zastanowi? nad jej u?ywaniem :)

    Jako ?e u?ywa?em oko?o miesi?ca Proclear r??wnie? od Coopera mam ma?e por??wnanie :)

    mo?e zaczn? od pocz?tku: a wi?c pierwsze co ca?kowicie mnie zaskoczy?o soczewki biofinity za?o?y?em dos?ownie od razu!! bez przesady 5 sec na jedno oko soczewka od razu siada na oku wystarczy jedno mrugniecie i jest na swoim miejscu :) dla por??wnania z Proclear by?o du?o gorzej

    pierwsze wra?enie z jako?ci obrazu nowych soczewek: niesamowicie realistyczny obraz !! tzn wydaje sie bardziej przyblizony do obrazu jaki widzi oko bez wady - nie za ostry, kontrast odpowiedni bardzo przyjemne uczucie poza tym to pierwsza soczewka kt??ra idealnie dopasowa?a mi poziomy mocy obu oczu nie mam ju? wra?enia ?e jedno oko widzi mocniej a drugie s?abiej tak jak to by?o w optixach i nie znacznie w proclear - wydaje mi si? ?e to przez metod? asferyczna produkcji tej soczewki...

    niestety zauwa?y?em te? ?e biofinity mam du?o mniej wyra?ny obraz tak jak to by?o w proclear tak jakby o -0,25 by?y s?absze momentami szczegolnie wieczorami to troche przeszkadza ale my?le ?e oko te? musi si? przestawi?

    je?li chodzi o konfort noszenia to w moim przypadku jest bardzo wysoki ale na pewno mniejszy niz w proclear ale nie znacznie powiedzmy w skali do 10:

    Proclear: 10/10
    Biofinity: 8,5/10

    wieczorami po oko?o 12 godzinach noszenia czuje si? jako? mniej komfortowo ni? w proclear zaczynam czu? biofinity i mam ochot? je ?ci?gn?c i do pude?eczka co zreszt? robie :) w procelar m??g?bym do bardzo p??znej nocy chodzi? i wog??le nie ?ci?ga?

    niestety wyst?puje tak?e u mnie efekt wolnej akomodacji czego wcze?niej nie do?wiadczy?em w ?adnej soczewce :( pacz?c do?? d?ugo na co? bliskiego a potem szybko na cos dalszego obraz musi chwile si? dopasowa?

    je?li chodzi o przyj?cie biofinity przez oczy nie jest najlepiej ale te? nie jest tragicznie :)
    wydaje mi si? ?e jednak obecno?? silikonu troszku przeszkadza bo mg?awi mi czasem i gubi ostro?? ale potem wraca do normy ale to dopiero 3 dzie? mam nadzieje ?e tak jak w proclear to si? unormuje :)

    zauwa?y?em ?e w biofinity super komfortowo patrzy si? na monitor komputera bez por??wniania lepiej ni? w innych soczewkach i por??wnywalnie do proclear

    mimo du?ej zawarto?ci wody soczewka jest sztywniejsza ni? przypuszcza?em ale to zaleta bo zak?ada si? cudownie a wcale nie czuje si? jej sztywno?ci na oku przynajmniej przez 10 godzin :], w ka?dym razie na pewno nie spa?bym w niej w moim przypadku to odpada :]

    je?li chodzi o p?yn to u?ywam do nich CV solo aqua plus i jest rewelacyjnie :]

    to tyle testuje dalej...

    Rewolucja? = jak dla mnie nie ale my?l? ?e warto wypr??bowa? bo na pewno jest du?o zdrowsza od wielu soczewek i ten niesamowicie realistyczny obraz - zobaczymy jak b?dzie

    pozdro
    tester MepH
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 22 maja 2008, 16:40

    niestety zauwa?y?em te? ?e biofinity mam du?o mniej wyra?ny obraz tak jak to by?o w proclear tak jakby o -0,25 by?y s?absze momentami szczegolnie wieczorami to troche przeszkadza ale my?le ?e oko te? musi si? przestawi?
    A jak widzia?e? w Optixach? Mo?e teraz widzisz tak jak powiniene?, a w?a?nie w Optixach fa?szywa dodatkowa ujemna soczewka stworzona z filtru ?zowego w przestrzeni mi?dzy okiem a szk?em powodowa?a wyostrzenie? Jakie masz moce szkie?ek i okular??w?

    Dzi?kujemy za szczeg???ow? recenzj?!
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 maja 2008, 17:04

    Malla pisze:soczewka stworzona z filtru ?zowego w przestrzeni mi?dzy okiem
    przy kazdej zalozonej soczewce pomiedzy nia a rogowka znajduje sie film lzowy!
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 22 maja 2008, 17:36

    A czy m??wi?, ?e nie? Przecie? nie mo?e by? inaczej, tak jak soczewka nie mo?e wpa?? poza oko, o tym wszyscy tu ju? wiedz? dzi?ki Wam :)
    Chodzi mi o s?ynn? r???nic? w widzeniu w Optixach, kt??ra podobno w?a?nie tym jest spowodowana, jak to poucza? mnie lekarz. Wg niego ten efekt oznacza, ?e soczewki nie s? dobrze dobrane, nie le?? jak trzeba i zamiast dodawania/odejmowania mocy lepiej zmieni? model.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości