ODPOWIEDZ Posty: 35
Jaka jest prawda ?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    Jaka jest prawda ?

    autor: woozie » 17 stycznia 2007, 18:40

    Bylem dzisiaj u okulisty na wizycie kontrolnej ktora sam sobie musialem zafundowc i zaplacic 40 zl co chyba miec miejsca nie powinno. Ale nie o tym. No wiec porozmawiam sobie z panem okulista i gdy on dowiedzial sie ze nosze FW Optimy powiedzial ze to najgorsze ze co moglem wybrac. Jako ze ja chcialem zmienic soczewki na Purevision to mu mowie ze wlasnie zamierzam to zrobic a on ze w moim przypadku to by najlepsze byly Acuvue Advance bo ja mam "strom?" rog??wke. Nie powiedzial ze Purevision sa zle ale uparcie staral sie mnie namowic na Acuvue. Obecnie mam soczewki -1 wiec on stwierdzil ze wybierajac soczewki hydrozelowe bede musial dodac -0.25 poniewaz ten rodzaj soczewke ma inna budowe i trzeba wziac taka "poprawke". Wg niego lepiej(jest to zdrowsze) jest tez chodzic 1mce w soczewce 2 tygodniowej np Acuvue niz 3 mce w tej ktora mam obecnie czyli FW Optime. Mowil tez zeby nie wierzyc w zadne "oddychajace" soczewki tu mysle aluzja do AirOptix bo to sciema. Salon ten oferuje tylko soczewki Bausha i Johnsona. Oczywscie chce jak kazdy dbac o swoje oczy i wybrac to co jak najzdrowsze ale musze patrzyc na cene bo kasa nie szastam :(

    Pytanie czy okulista mnie nabiera ? stara sie tylko sprzedac produkt nie patrzac na moje zdrowie ? ile z tego jest prawda ? I na co sie powinienem zdecydowac ? Mam teraz tylko metlik w glowie :/ Aha powiedzial ze zaczynaja mi wyrastac naczynka :/ wiec staram sie cos z tym zrobic i chce zmienic soczewki na zdrowsze czy taka zmiana wogole w czyms pomoze Moge liczyc ze uzywajac innych soczewek nie naraze sie na wyrastajace naczynka ?

    Bede wdzieczy jezeli komus kompetentnemu bedzie sie chcialo przeczytac moj maly esej i odp.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 17 stycznia 2007, 22:05

    Hej, mo?e kompetentna nie jestem :p ale za to wiem ze soczewki jak to nazwa?e? "oddychaj?ce" bed? najlepsze na wrastaj?ce naczy?ka i z takich co znam to w?a?nie Acuve i AirOptix takie s?, wi?cej sie nie wypowiadam bo si enie znam a? tak:)
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 stycznia 2007, 22:13

    Widac ze ktos ma klapki na oczach... nawiazuje do Twojej wypowiedzi o pewnym Panu woozie.
    Sa dwie teorie odnosnie soczewek: dk/t oraz oxygen flux. Ciba Vision (Air Optix) dowodza ze ta teoria ma wieksze znaczenie natomiast Johnson (acuvue) ze oxygen flux...

    Obie te soczewki sa najnowszej generacji, obie beda i SA duzo lepszym rozwiazaniem niz te 3miesieczne Optimy, ktore sa produktem pamietajacym czasy hohoho...

    Dobrym rozwiazaniem byloby tez zainteresowanie sie soczewkami jednodniowymi. Staraj sie gdy tylko soczewki nie sa koniecznoscia je sciagac i zakladac okulary, aby poradzic sobie z wrastajacymi naczynkami.

    Na naszym forum juz byly pytania o wrastajace naczynka:
    http://forum.optometria.info.pl/viewtopic.php?t=190
    http://forum.optometria.info.pl/viewtopic.php?t=236
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 stycznia 2007, 22:21

    dzieki za odp :) wam obojgu :) lemur a jak to jest z tym czasem noszenia soczewek mozna np te 2 tyg nosic miesiac bez szkodzenia swoim oczom ? tutaj chodzi tylko o stopien widocznosci ktory stopniowo sie zmniejsza "dzieki" tym osadom bialkowym ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 stycznia 2007, 22:28

    Powiem Ci tak, ze Ci nie powiem ze mozna, bo jak cos wyniknie, jakas komplikacja to bedziesz mial do mnie pretensje czy do innej osoby ktora PODEJMIE sie tego ryzyka i powie z pelna swiadomoscia "tak mozesz je przenosic"
    Odpowiedz sam sobie.... raz przeciagniesz termin, nic sie nie stanie, drugi, trzeci... az kiedys cos sie moze zdarzyc... do kogo sie udasz, kto wezmie za to odpowiedzialnosc? Kazdy umyje rece od tego. Nie wiem czy podpisywales, ale u nas np. mamy takie karty po doborze soczewek i klient podpisuje ze zostal poinformowany dokladnie o sposobie noszenia i innych rzeczach koniecznych do zdrowego i higienicznego noszenia soczewek kontaktowy. A to co robi uzytkownik - liczymy na jego zdroworozsadkowosc czego i Tobie zycze w dalszej przygodzie z soczewkami kontaktowymi.

    ps. tak uzupelniajac, dziekowac mozesz kazdej osobie ktora Ci pomoze dodajac jej punkty "pomogl"
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 stycznia 2007, 22:42

    nie mial bym do ciebie pretensji nawet gdybys odpowiedzial bo jestem osoba dorosla wiec sam musze odpowiadac za swoje czyny za te glupie tez. Rozumiem jednak dlaczego nie mozesz mi na to odp wiec ok :) Czyli zgadasz sie ze zmiana soczewki pomoze. Stwierdziles ze obie sa podobne a juz zdecydowanie lepsze od Optimy. Ktora wg ciebie jako specjalisty powinienem wybrac ? I jeszcze takie pytanie czy problem z wyrastajacymi naczynkami dotyczy kazdego i czym to moze skutkowac ? w tematach ktore podales (a ktore juz przejrzalem wczesniej) chyba nic o tym nie ma :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 stycznia 2007, 22:51

    woozie pisze:Rozumiem jednak dlaczego nie mozesz mi na to odp wiec ok
    ciesze sie ze rozumiesz, wiekszosc osob szuka takiej osoby, ktora powie im ze tak, mozesz nosic dluzej i nic sie nie stanie - DO CZASU.
    Wiesz, nie wpisales wieku a dla mnie nie jest jednoznaczne to ze jestes pelnoletni, juz noworodkom czasami jako opatrunek zaklada sie soczewki kontaktowe, nie ma minimalnej bariery wiekowej od ktorej mozna nosic soczewki kontaktowe. Ja staram sie traktowac kazdego na rowni bez wzgledu na jego wiek.

    Tak, kazde z tych dwoch beda lepsze niz przestarzala Optima (ktora tak naprawde jest kupowana jako najtansze soczewki na najdluzszy okres noszenia - jednak po 1,5 miesiaca noszenia juz wiekszosc odczuwa znaczny spadek komfortu, a jak juz ma nosic taka soczewke jeszcze raz taki okres czasu, to zaczyna otwierac nowy blister). Ktore? Nie wiem, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie rowniez.
    My czasami stosujemy przy pierwszym doborze, jezeli obie sa dobre ze na jedno oko zakladamy AirOptix, na drugie np. Oasys i klient po kilku dniach przychodzac na kontrole sam decyduje co jest dla niego bardziej KOMFORTOWE. On oczywiscie nie wie na ktorym oku ma jaka soczewke - aby nie "kobinowal" To sie swietnie sprawdza jezeli ktos - taki jak np. Ty, wie ze chce ktoras z tych dwoch a nie wie ktora.

    Problem z wrastajacymi naczynkami MOZE dotyczyc kazdego uzytkownika soczewek ktory nie daje oczom odpoczac.

    W jednym z podanych wczesniej linkow do postow napisalem
    "miejsca wrosniec naczynek niestety juz sie nie cofna, zostana "martwe duszki" i przy dalszym niedotlenianiu latwo moga sie odnowic"
    owe odnowienie moze nawet skutkowac dalszym wrastaniem w rogowke coraz glebiej i wchodzic w pole widzenia.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 stycznia 2007, 23:02

    czyli moze to skutkowac ewentualnymi "skazami" w tym co bede widzial tzn jakies plamki dobrze rozumiem ? Nie odp jeszcze jak to jest z tymi soczewkami hydrozelowymi czy rzeczywiscie trzeba wziac ta poprawke i doliczyc te 0,25 ?

    Wiem ze okulisci nie polecaja kupowania soczewek na wlasna reke (tzn w jakims salonie optycznym poprzez internet) ale jezeli znam wszystkie parametry soczewki to chyba moge je samemu kupic i nosic bez obaw jezeli bede pewny ze wszystko sie zgadza z zaleceniami okulisty.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 stycznia 2007, 23:07

    Pierwsze slysze ze na soczewki silikonowo-hydrozelowe trzeba brac poprawke 0,25 :D
    Jest cos takiego, ze przelicza sie moc z okularow na soczewki ale to powyzej +/- 3,ooD Przy tak "malej" wadzie jak Twoja (-1,oo) nie nanosi sie poprawek a tym bardziej ze wzgledu na material soczewki

    A co do zakupu na wlasna reke, mozesz przeciez w zakladzie/salonie optycznym

    Co do internetowych, to te super tanie dla klienta czasami sa z wyprzedazy magazynowych nieeuropejskich, sa sciagane z azji i innych krajow i wtedy jakby byl jakis feler z soczewka czy cos wyniknelo to nikt nie daje Ci gwarancji. Kupujac w zakladzie zawsze mozna soczewke zareklamowac.
    Kiedys (jak znajde) byl artykul w sieci o wlasnie pochodzeniu "tanich" soczewek. Jak napisalem - za kazdy swoj krok Ty ponosisz odpowiedzialnosc a nie ktos inny.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 stycznia 2007, 23:15

    mam na mysli salon optyczny ktory prowadzi sprzedaz poprzez internet nie chodzi mi o [nazwa - regulamin] ebay i inne tego typu 'sklepy" nie mozna podawac linkow wiec niestety nie zamieszcze go tutaj ale z tego co sie orientuje istnieje mozliwosc reklamacji.
    Bardzo jestem ciekawy czy ceny z waszego salonu roznia sie od tego w ktorym ja kupowalem szkoda ze nie mozna podawac takich rzeczy :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 stycznia 2007, 23:17

    woozie pisze:estem ciekawy czy ceny z waszego salonu roznia sie od tego w ktorym ja kupowalem
    My nie sprzedajemy przez siec...
    a to forum stworzylem po to, aby uzytkownicy sobie pomagali dobrymi uzytecznymi poradami a nie licytowali gdzie taniej.

    ps. dowiedz sie czy reklamacja dotyczy juz zalozonej soczewki :)
    My naszym klientom taka reklamacje uwzgledniamy (jezeli okaze sie ze cos jest nie tak z soczewka)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 stycznia 2007, 23:25

    wiesz sytuacja wyglada tak ze wiele osob ma do wyboru kupic wlasnie Optime lub dolozyc te 30-40 i kupic "zdrowsze" np. Airoptix lub podobne przez internet i uzytkowac je wlasnie 3 mce. Ja tez tak planuje zrobic bo chodzi mi o zdrowie ale tez sie boje oto zeby sie to nie obrocilo przeciw mnie. Jeszcze takie pyt czy ceny soczewek w salonach w calej Polsce sa w jakis sposob ujednolicone ?

    Ps dziekuje ze tak wytrwale odpowiadasz doceniam na prawde :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 stycznia 2007, 23:29

    Sa tzw. ceny producenta - dla kazdych soczewek. A to czy ktos sprzedaje po tych cenach czy stosuje nizsze/wyzsze - zycie.

    ps. zaden problem, mam nadzieje ze bedzie taki czas, ze i Ty jako pozniejszy staly uzytkownik soczewek bedziesz pomagal innym :)

    ps2. jezeli Ci sie tu podoba, dolacz groupcp.php?g=288
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 stycznia 2007, 23:37

    ciesze sie ze powstalo takie forum i ze sa tu osoby ktore nie staraja sie tylko sprzedac produktu nie sa zwolennikami jednej marki i potrafia dostrzec inne produkty.
    ciesze sie tez ze nie mowisz ludziom to co oni chca uslyszec tylko podajesz fakty. Szkoda ze osoby ktorym placi sie za to kase tego czasem nie potrafia :(

    Wiem ze cen na forum nie mozna podawac ale czy na prvie mozna sie takim informacjami wymienic ? bo nie wiem czy moj salon tak "zdziera" czy po prostu te ceny internetowe to sciema i rzeczywiscie jakies buble :/ Sam wolal bym kupowac w salonie jak chyba kazdy z nas.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 23 stycznia 2007, 23:03

    mam pytanie, pierwszy raz slysze o tych wrastajacych naczynkach, jakie trzeba zrobic badanie zeby sprawdzic czy sie tego nie ma? przy zwyklej wizycie u okulisty dowiem sie tego??
    a jezeli chodzi o ta poprawke 0,25 przy soczewkach hydrozelowych to chyba faktycznie tak jest, ja np w soczewkach acuvue 2 widzialam rewelacyjnie, w advance i oasys troche gorzej, a najgorzej w optix.

    [ Dodano: 23 Sty 2007 11:05 ]
    mam pytanie, nigdy wczesniej nie slyszlaam o wrastajacych naczynkach, jak mozna sie dowiedziec czy nie ma sie tej przypadlosci? jakie badania trzeba zrobic?? czy przy zwyklej wizycie u okulisty sowiem sie tego??
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 23 stycznia 2007, 23:23

    tak okulista patrzac pod ta specjalna lampa (nie pamietam nazwy) stwierdzi co i jak.
    Z tego co Lemur pisal w jednym z postow to kwestia wrastajacych naczyniek dotyka prawie kazdego uzytkownika soczewek.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 stycznia 2007, 14:22

    woozie pisze:Z tego co Lemur pisal w jednym z postow to kwestia wrastajacych naczyniek dotyka prawie kazdego uzytkownika
    takiego, ktory nie posiada okularow na zastepstwo i chodzi ile moze w soczewkach... a nie ze kazdego uzytkownika! :) tyle dementi :D
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 24 stycznia 2007, 18:41

    chodze do okulisty czesto, czy gdybym miala te wrastajace naczynka to na pewno by mi o tym powiedzial?czy to jest tak naturalne ze moze o tym nie mowic jezeli nie pytam??
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 stycznia 2007, 19:45

    spox wiedzialem ze poprawisz :) btw ja nosze okulary na zastepstwo i staram sie sciagac soczewki najszybciej jak to mozliwe a mimo iz nosze je dopiero 4 mce okulista mi powiedzial ze juz mam te glupie naczynka :/ ale zmieniam poczciwa optime na optix lub proclear wiec mysle ze moze to cos zdziala
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 stycznia 2007, 22:14

    eva pisze:czy gdybym miala te wrastajace naczynka to na pewno by mi o tym powiedzial?
    powinien/powinna poinformowac. Jezeli tego nie dokonal/-a tzn ze jest ok
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 25 stycznia 2007, 17:48

    LEMUR pisze:
    woozie pisze:estem ciekawy czy ceny z waszego salonu roznia sie od tego w ktorym ja kupowalem
    My nie sprzedajemy przez siec...
    a to forum stworzylem po to, aby uzytkownicy sobie pomagali dobrymi uzytecznymi poradami a nie licytowali gdzie taniej.

    ps. dowiedz sie czy reklamacja dotyczy juz zalozonej soczewki :)
    My naszym klientom taka reklamacje uwzgledniamy (jezeli okaze sie ze cos jest nie tak z soczewka)
    zrobilem tak jak mowiles i napisalem do tego sklepu zapytanie w sprawie reklamacji i oto jaka odp otrzymalem

    "Oczywi?cie je?eli jest to wada fabryczna soczewek to mo?na z?o?y?
    reklamacj?."

    Poza tym sprawdzilem ten "sklep" jest to salon optyczny nie tylko sklep internetowy jezeli ktos chce mozna sobie odbebrac zakupione produkty na miejscu jest podany telefon kontaktowy adres. Ogolnie wszystko wyglada OK.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 kwietnia 2008, 22:19

    LEMUR pisze:My czasami stosujemy przy pierwszym doborze, jezeli obie sa dobre ze na jedno oko zakladamy AirOptix, na drugie np. Oasys i klient po kilku dniach przychodzac na kontrole sam decyduje co jest dla niego bardziej KOMFORTOWE. On oczywiscie nie wie na ktorym oku ma jaka soczewke - aby nie "kobinowal" To sie swietnie sprawdza jezeli ktos - taki jak np. Ty, wie ze chce ktoras z tych dwoch a nie wie ktora.
    Mign??o mi kiedy? na forum, ale nie mog? odnale?? od paru godzin Waszej opinii na temat sytuacji, w kt??rej na jednym oku u?ywa si? soczewki innej firmy ni? na drugim.
    Co? w stylu jednoocznego astygmatyzmu - w ko?cu materia?, z kt??rego zbudowane s? soczewki, r???ni si? pomi?dzy cylindrycznymi, a niecylindrycznymi modelami danej firmy.

    Kole?ance z innego forum rozwali? si? jeden Proclear. Poniewa? nie s? sprzedawane normalnie w sklepach, a nie chcia?a traci? w ten spos??b ca?ej pary soczewek, dokupi?a egzemplarz Zeissa, kt??rego wcze?niej nosi?a przez d?u?szy czas i kt??ry jest znanym przez ni? i wypr??bowanym produktem. Jest to Zeiss 3-miesi?czny. Na pewno b?dzie go nosi?a do utraty wa?no?ci tego jednego, biednego Procleara. Pytanie - czy mo?e korzysta? z r???nych firm na r???nych oczach przez 3 miesi?ce?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 kwietnia 2008, 22:22

    Malla pisze:Mign??o mi kiedy? na forum, ale nie mog? odnale?? od paru godzin Waszej opinii na temat sytuacji, w kt??rej na jednym oku u?ywa si? soczewki innej firmy ni? na drugim.
    my to robimy jezeli obie soczewki leza OK, wszelkie parametry i testy sprawiaja ze uzytkownik moze przyszlosciowo sobie wybrac pomiedzy alternatywnymi soczewkami - nie przywiazujemy do jednej firmy. I nie na dlugi okres czasu, tylko do kolejnej kontroli czyli okolo max 7dni i nie kazdemu i nie zawsze...

    Ale napewno nie polecam zakupu bez kontroli, bo czasami nawet te same DIA i BC ale inny material powoduje ze soczewka inaczej lezy (np. asferyczna konstrukcja)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 kwietnia 2008, 23:51

    Podoba mi si? ten spos??b doboru.
    Tak jak pisa?am, ona zanim dobra?a sobie idealne dla niej Proclear, nosi?a d?ugi czas Zeissy, z kt??rych by?a zadowolona i teraz wzi??a egzemplarz o takich samych parametrach. Nie wzi??a pierwszych-lepszych, wcze?niej niepr??bowanych. Problem w tym, czy mo?na tak przez 3 miesi?ce, czy s? jakie? przeciwwskazania :/
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 kwietnia 2008, 22:22

    raczej nie powinno sie, to tak samo jak z okularami - nie mozesz miec w OP innej konstrukcji niz w OL... niby moce te same, ale zupelnie inne widzenie
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 15 kwietnia 2008, 22:27

    Dzi?kuj? za odpowied?.

    Od razu narzuci?a mi si? sytuacja z astygmatyzmem w jednym oku, wtedy te? widzenie jest inne, inne parametry soczewki.
    Czy s? na forum osoby nosz?ce szk?o toryczne tylko na jednym oku? Czy nosicie produkty jednej firmy?
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 16 kwietnia 2008, 00:06

    Ja tak mam , na lewym oku w tej chwili nosz? proclear sphere, na prawym proclear toric, kiedy pani optometrystka dobiera?a mi soczewki przy pierwszej wizycie ( wtedy to by?y Johnson & Johnson Acuvue advance with hydraclear i Acuvue advance for astigmatism) wyt?umaczy?a mi, ?e nale?y wybiera? najbardziej do siebie zbli?one soczewki.Zawsze mam produkty tej samej firmy.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 kwietnia 2008, 00:18

    daisy opisujesz zupelnie inna sytuacje, co innego wada a co innego dwie rozne firmy

    Wiec nie masz tak - jak toczy sie dyskusja - bo tutaj jedna osoba ma na oku soczewke firmy A, na drugim B... Ty masz na obu Proclear - czyli ta sama!

    A juz pisalem wczesniej, ze my tak robimy ale to jezeli klient nie czuje roznicy obie soczewki leza ok - ale na krotki okres - do pierwszej wizyty kontrolnej - ale co bede o tym co 2gi post pisal
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 16 kwietnia 2008, 00:41

    Czy opisuj? inn? sytuacj?? Odpowiadam tylko na pytanie jakie zada?a Malla czyli:
    Od razu narzuci?a mi si? sytuacja z astygmatyzmem w jednym oku, wtedy te? widzenie jest inne, inne parametry soczewki.
    Czy s? na forum osoby nosz?ce szk?o toryczne tylko na jednym oku? Czy nosicie produkty jednej firmy?
    Wi?c odpowiadam - tak, jednej .

    Chc? tylko poprze? Twoj? Lemur wypowied?, ?e rzeczywi?cie w innych salonach tak?e zalecaj? noszenie soczewek tej samej firmy nawet je?li jedna z nich jest toryczna a druga sferyczna. W mojej miejscowo?ci niestety nie ma takiej mo?liwo?ci, aby testowa? soczewki r???nych firm dlatego na "dzie? dobry" dosta?am takie a nie inne. Pomijam ju? tutaj kwesti? zastanawiania si? kt??re dla mnie s? lepsze i tego pierwszego wyboru, bo to inny temat.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 kwietnia 2008, 10:21

    no to oczywiste ze powinno sie nosic na obu oczach soczewki z tej samej firmy - a powiem wiecej - tej samej marki... nie mozna mieszac soczewki firmy A model A1 z B1

    przyklad z zycia - opony na jednej osi tez musza byc dokladnie tej samej konstrukcji!!
    Nie tylko firma, ale i model, rozmiar, cisnienie itp. itd...
ODPOWIEDZ Posty: 35

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości