STUDIUM PRZYPADKÓW
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 13 kwietnia 2008, 17:38

    Ale najlepsze jest to ?e ta pani jest ze s?u?by zdrowia (nie wiem kim dok?adnie), no to si? orientuje jednak co i jak.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 13 kwietnia 2008, 18:28

    A wy sie ?miejcie z tego wk?adania soczewek pod j?zyk... raz by?am z pewn? dziewczyn? na basenie i nie do?? ?e p?ywa?a w soczewkach (kilka takich os??b znam) to m??wi?a mi, ?e jej KOCHANA bardzo fajna pani okulistka radzi?a jej w?a?nie wk?adanie soczewki pod j?zyk jak nie b?dzie mie? p?ynu po r?k?. Zatka?o mnie i nie wiedzia?am co powiedzie? ;-/
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 13 kwietnia 2008, 22:09

    ja te? p?ywam na basenie w soczewkach inaczej bym na ludzi wpada?a na torze:p ale oczywi?cie w okularkach p?ywam ?eby mi woda do oczu nie pryska?a :) tak wi?c plywanie w soczewkach wcale moim zdaniem dziwne nie jest :p
    Pozdrawiam :)
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 kwietnia 2008, 22:17

    julik2k pisze:radzi?a jej w?a?nie wk?adanie soczewki pod j?zyk jak nie b?dzie mie? p?ynu po r?k?.
    dla osob czytajacych to - nie robcie tak oczywiscie bo :boks:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 14 kwietnia 2008, 13:39

    ludzie po prostu dzisiaj to juz zwatpilem w okulistow/optykow u mnie w miescie :/ i az sie zastanawialem czy do Lemura tam do Rybnika nie jechac (a co tam te kilka zlotych na pociag jak bede mial pewnosc dobrego dobrania soczewek :P )

    Zdecydowalem sie wpisac to tutaj bo moim zdaniem to rowniez sa przypadki i to ciezkie :/ No wiec postanowilem zmienic soczewki na Airoptix N&D co oczywiscie wymaga dopasowania a ze wada mi sie zwiekszyla mysle zalatwie to razem. Dzwonie wiec po salonach .......

    1 przypadek odbiera jakis mezczyzna po glosie wnioskuje jak by mial co najmniej z 70 lat i zajmowal sie uprawa roli a nie soczewkami ale ok to moglo byc zludne poza tym nie ma co oceniac ludzi po pozorach tym bardziej przez tel. Od razu powiem ze nie jestem uprzedzony do ani do starszych ludzi ani do rolnikow, ludzi ze wsi, czarnych (albo poprawnie politycznie afroamerykanow) :P. Facet po prostu brzmial i jak sie pozniej okazalo byl nieprofesjonalny.

    Oto rozmowa:
    - chcialem zapytac czy zajmuja sie panstwo doborem soczewek AIROPTIX NIGHT&Day. (powtorzylem 2 razy i dodalem nawet ze sa to te Dzien i Noc i stanowczo powiedzialem ze interesuja mnie tylko te i zadne inne)
    - Tak tak panie mamy te Optixy.
    - Ale to sa te na dzien i noc tak ?
    - Tak tak panie Optixy to sa
    - Ale te dzien noc tak, ze moge ich nie sciagac podczas snu tak? )sorry prosciej nie potrafilem)
    - No Optixy mowie panu przeciez, (po 10 min tlumaczenia pan zrozumial w koncu o ktore chodzi i tak mi mowi:
    - Te to tylko na zamowienie trzeba bedzie sprowadzic jak pan bedzie chcial (ok pomyslalem nie sa bardzo popularne przez cene ale individual w koncu tez nie sa, pewnie bym czekal tak do grudnia na gwiazdke by byly:P)
    - Ale mozna je u panstwa dobrac/dopasowac czy nie?
    - No mozna panie ale to bedzie tak ze panu dopasuje okulistka i pan wyjdzie z gabinetu w 2-tygodniowych a potem jak pan bedzie chcial to panu mozemy sprowadzic dopiero to sobie pan kupi.

    Ja pie#$#$#$ sobie pomyslalem takim ludziom mieszkancy Tarnowa powierzaja swoje oczy :(

    Chyba nie musze tlumaczyc o co chodzi nawet bo wiadomo krzywizny itp. jak by to bylo takie proste to bym sobie sam kupil te soczewki ale optixy n&d sa w dwoch krzywiznach na dodatek wiadomo jak to jest z ta ostroscia widzenia w ich przypadku :)

    Rozmowa nr 2.

    - Dzien dobry chcialem zapytac (i tu podobna gadka jak wczesniej) chodzi mi tylko o te i o zadne inne soczewki zaznaczylem.
    - A to mnie pan zaskoczly teraz :wstyd: Nie wiem po prostu. Prosze poczekac zapytam koleznaki. Ewelina !!! I w sluchawce slysze jak pani lamie sobie jezyk mowiac do kolezanki cos w stylu: Pan tu pyta o jakies Ait Otrix Nit end dej. Boze uchron pomyslalem.
    - A to sa miekkie czy twarde ? (kolejna oznaka profesjonalizmu)
    - Miekkie
    - A to nie wiem moze ja pana do okulistki przelacze.
    -Slucham, uslyszlem glos chyba lekko niezadowolonej kobiety ktorej przerwalem poludniowa sieste,
    - I tu powtarzam co mowilem wczesniej i tym razem pani jednak okazala sie "profesjonalistka" mowiac krotko:
    - Mamy tylko jonhsona :/

    I Amen pomyslalem sobie i na dzien dzisiejszy zakonczylem poszukiwania. Lepiej chyba bedzie jak sam sie przejde po reszcie tych salonow tylko szczerze mowiac az sie boje bo moze spotkania face to face beda jeszcze "bardziej profesjonalne".

    Tyle razy juz wspominalismy o tym zeby nie kupowac soczewek samemu bo to nie taka prosta sprawa ale po tych (tylko) dwoch telefonach to czlowiek ma prawde ochote zrobic wszystko na wlasna reke bo tak szczerze mowiac to wyglada na to ze bedzie to bardziej profesjonalna robota niz tak "odwalona" w salonach.

    Niekompetencja jest po prostu przerazajaca i porazajaca az sie plakac chce. :(
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 kwietnia 2008, 15:34

    Te? mi si? czasem wydaje, ?e lepiej wyda? troch? kasy, kupi? szk?a samemu, a potem p??j?? do lekarza, ?eby je grzecznie obejrza?, bo to na pewno potrafi :/
  • *Olka*
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 17
    Rejestracja: 21 lutego 2007, 20:46
    Lokalizacja: Domek

    autor: *Olka* » 14 kwietnia 2008, 20:02

    Ja pie#$#$#$ sobie pomyslalem takim ludziom mieszkancy Tarnowa powierzaja swoje oczy :(
    Tak czytaj?c Twoj? wypowied?. Dzwoni?e? do okulist??w czy do salon??w? Bo zrozumia?am to pierwsze, a recepcjonistki chyba nie maj? obowi?zku zna? si? na czym? czym si? nie zajmuj?. Ale faktycznie, sama pr??bowa?am kupi? nieraz soczewki w Tarnowie i nie wiem czy to ja tak trafia?am, ale jeszcze nigdy nie zrobi?am tam udanego zakupu. Dlatego te? kupuje w Tuchowie - mi?o, szybko, bez problem??w sprowadzaj? i znaj? sie na rzeczy. Chocia? dobrego okuliste mam w Tarnowie;]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 14 kwietnia 2008, 20:35

    *Olka* pisze:Tak czytaj?c Twoj? wypowied?. Dzwoni?e? do okulist??w czy do salon??w?
    no wiesz jak to zwykle wyglada okulista + salon optyczny taka fuzja=prowadza jeden interes tylko proste ze okulista nie sprzedaje ci w swoim gabinecie soczewek tylko "pani za lada" sie tym zajmuje.
    *Olka* pisze:Bo zrozumia?am to pierwsze, a recepcjonistki chyba nie maj? obowi?zku zna? si? na czym? czym si? nie zajmuj?.


    z tego co wiem wspomniana wyzej pani sprzedaje soczewki a moim zdaniem praca w salonie optycznym wymaga chociaz podstawowej wiedzy z zakresu okularow i soczewek.
    *Olka* pisze:Dlatego te? kupuje w Tuchowie - mi?o, szybko, bez problem??w sprowadzaj? i znaj? sie na rzeczy. Chocia? dobrego okuliste mam w Tarnowie;]
    mogla bys mi napisac na priva ktory to dokladnie okulista i gdzie kupujesz te soczewki w tuchowie ? nie chce tu robic off-topu
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 11 września 2008, 18:11

    Dzi? zn??w "?wiat' udowoni? mi, ?e wi?kszo?c okulist??w kompletnie powinna zosta? pozbawiona praw co do dopasowywania soczewek, dodatkowo przekona?em sie, ?e g?upota ludzka nie zna granic.
    Mam kole?ank?, kt??ra ma niewielk? wad? ok -1 i od niedawna nosi soczewki. Poradzi?em jej poczytanie forum i p??j?cie do okulisty na dob??r, tak te? zrobi?a. Posz?a do Pani okulistki, noi ostatnio pochwali?a mi si? , ?e ju? w 5min za?o?y?a soczewki. Dodatkowo przekaza?a mi info jakie uslysz?a od swojej pani okulistki.Dodam ?e dosta?a 1-day acuvue. No wi?c:
    -soczewki kt??re ona ma szybko si? sklejaj? bo, im mniejsza wada tym cie?sza soczewka, a im cie?sza soczewka tym wi?ksza zdolno?c do sklejania si??!?
    - nie ma innych dobrych soczewek opr??cz acuvue, reszta to twarde, gazoprzepuszczalne soczewki kt??re s? niewygodne, a eye eye nie wystepuj? w jej krzywi?nie.
    -ponadto nie zaproponowa?a mojej kole?ance ?adnych soczewek w zamian, nie poinformowa?a o podstawowych zasadach u?ytkowania i ka?e sobie p?aci? za kolejn? wizyt?.
    NIE ZGADNIECIE do jakiego salonu posz?a moja kole?anka, tak to ten sam w kt??rym sprzedaje si? soczewki Eye Eye. Moja kole?anka zniech?ci?a si? do soczewek, wyda?a pieni?dze w b?oto i jest niezadowolona bo jej nie odpowiadaj?. Noi powiedzcie mi, jak cz?owiek ma si? nie zniech?ci? do soczewek, je?li pokazany jest mu jeden typ, reszta to oczywi?cie badziewie, kt??ry potencjalnemu "nosicielowi" nie odpowiada. Ju? mn??stwo os??b , kt??re znam tak w?a?nie zniech?ci?o si? do szkie? kontaktowych, m.in. by?y im proponowane focusy- ciby, jako najwygodniejsze soczewki i najbardziej nowatorskie. Nie wiem kto tu na forum jest z zawodu okulisty, czy te? optometryst? ale mam pytanie, nie macie jaki? szkole?, na kt??rych przedstawiane s? nowo?ci i og??lne info na temat optometrii? Poprzez takie zachowania okuli?ci trac? potencjalnych kupc??w i u?ytkownik??w soczewek, co za tym idzie trac? pieni?dze. A? r?ce opadaj?...
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • pawello
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 13 czerwca 2008, 22:16
    Lokalizacja: Polska

    autor: pawello » 11 września 2008, 21:27

    Mo?e te? podziel? si? z wami moj? histori? :P

    Moj? pani? okulistk? od kilku lat uwa?a?em za profesjonalistk?. Bardzo dobrze dobiera okulary, zawsze si? pyta 3 razy czy wszystko ok i s?u?y dobr? rad?.

    Gdy zdecydowa?em si? na soczewki oczywi?cie pani si? szczerze u?miechn??a :D
    Mia?a szerok? ofert? (B&L, Ciba, J&J). Powiedzia?a ?e dla mnie dobre powinny by? Optixy.
    Mam astygmatyzm (-1), ale pani "da?a" mi pr??bn? par? bez cylindra. Niestety kaza?a mi za ni? zap?aci? dodatkowo 30z?. Potem za godzink? poszed?em do niej jeszcze raz na nauk? ?ci?gania, zak?adania i sprawdzenie czy wszystko ok. Nawciska?a mi troch? herezji (gotowanie pojemnika, Optixy sa na 30 zalozen nie dni) i zam??wi?a mi Optixy for astigmatism.

    Po tygodniu zg?osi?em si? po Optixy i zonk! Otrzyma?em soflensy 66 toric!
    Niestety mia?em ju? za nie zap?acone i nie wiedzia?em dok?adnie co to za soczewki.
    Pani powiedzia?a ?e na pewno b?d? dobre i s? ta?sze.
    Oczywi?cie nie nadaj? si? do noszenia, le?? w szafce.
    Zam??wi?em sobie przez neta Optixy for astigmatism i ciesz? si? nimi do dzisiaj.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 09 października 2008, 22:19

    Na razie najwi?ksza g?upota, z jak? si? zetkn??am, to trzymanie soczewek kilka dni w soli fizjologicznej, bo p?yn si? sko?czy?. Efekt: zapalenie rog??wki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 13 gości