ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Pogorszenie wady o 0,75 dioptri w pół roku ?!
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    Pogorszenie wady o 0,75 dioptri w pół roku ?!

    autor: Asik » 18 stycznia 2008, 11:22

    Jestem po wizycie kontrolnej u optometrysty. Ostatni raz by?am w lipcu. Lekarz dzisiaj stwierdzi? ze moja wada pog??bi?a si? o z -5,00 (w soczewkach) do -5,75 !!! czy to mo?liwe ?eby w ci?gu p??? roku tak szybko pog??bi?a si? wada? Jestem przera?ona takim wynikiem :|

    Wygl?da na to ze w okularach powinnam miec -6,00 !!:| :nie:
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 18:46 przez Asik, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 18 stycznia 2008, 15:04

    Asik, jest to mozliwe, masz 17 lat a to wskazuje, ze wci?z si? rozwijasz. Sama w okresie bardzo intensywnego rozwoju mia?am ?rednio 1 Dioptri? na rok (w niepe?ne 6 lat dosz?am do -6 Dioptri) Jezeli badanie by?o przeprowadzone kompletnie, czyli ze sprawdza? wad? za pomoc? tablicy a nie tylko komputera to taki wynik jest mozliwy :)

    I nie martw si?, ale niekt??rzy tu maj? dwa razy tyle co ty czy ja :) To tak jak my dwie razem wzi?te.

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Wicko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 60
    Rejestracja: 07 listopada 2007, 01:20
    Lokalizacja: Gorz??w Wlkp.

    autor: Wicko » 22 stycznia 2008, 22:36

    Jak tak patrz? na to wszystko..
    Kilka miesi?cy temu mia?em okulary -0,5D, p???niej soczewki -0,75D, a teraz dosta?em recept? na -1.0D.

    M??j Tata te? ma kr??tkowzroczno?? i r??wnie? ma astygmatyzm, ale u niego wada zatrzyma?a si? na -1.5D.
    Dlaczego jemu uda?o si? mie? tak? ma?? wad?, a tutaj tak wiele os??b ma jakie? -6D, czy nawet -12D ?
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 28 stycznia 2008, 17:29

    Wicko pisze:Dlaczego jemu uda?o si? mie? tak? ma?? wad?, a tutaj tak wiele os??b ma jakie? -6D, czy nawet -12D ?
    niekt??rzy tak po prostu maja i juz. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje. Mi wada sie pog??bi?a w jakie? w?a?nie 6 lat do -6 tak jak u wolbashi, a przecie? jestem m?odsza wi?c pewnie na tym nie poprzestanie...
    Asik pisze:czy to mo?liwe ?eby w ci?gu p??? roku tak szybko pog??bi?a si? wada? Jestem przera?ona takim wynikiem :|
    tak, powt??rze sie, ale to mozliwe.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • misha
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 13 czerwca 2008, 13:45
    Lokalizacja: ElblÂ?g

    autor: misha » 05 października 2008, 20:41

    Trzeba przestac o tym myslec i cieszyc sie zyciem :) To chyba jedyny sposob...
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości