ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
jaki indeks wybrać?
  • ona12345
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 10 października 2007, 11:49
    Lokalizacja: krakow

    jaki indeks wybrać?

    autor: ona12345 » 10 grudnia 2007, 14:27

    niestety nale?? do tych pechowc??w kt??rzy maj? strrrrrrrrrrasznie du?a wad? wzroku:(((( -10,5 i do tego astygmatyzm w jednym oku 2.25, w drugim 2.75. Na co dzie? i tak nosze soczewki kontaktowe ale przyda?o by si? kupic nowe okulary. Mam problem bo nie wiem jakie szk?a wybrac tzn. z jakim indeksem. Cho? chodz? w okularach niezbyt cz?sto to nie chce zeby by?y jakie? kosmicznie grube. A gdy pyta sie optyka to nie powie nic konkretnego. wi?c zwracam sie z pro?b? o pomoc do os??b kt??re maj? te? du?a wad? aby napisa?y mi jak? maj? moc szkie? i indeks no i jak? grubo?? tak mniej wi?cej (aha i czy plastiki czy szk?o) chce mie? jakie? por??wnanie cho? wiem ze ostateczna grubo?? szkie? to zalezy od wielu innych rzeczy typu oprawka itp. BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ I Z G??RY DZI?KUJ?:)
    Ostatnio zmieniony 27 lutego 2009, 11:15 przez ona12345, łącznie zmieniany 1 raz.
    ona
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 10 grudnia 2007, 16:48

    ona12345 pisze:moc szkie? i indeks no i jak? grubo?? tak mniej wi?cej (aha i czy plastiki czy szk?o) chce mie? jakie? por??wnanie cho? wiem ze ostateczna grubo?? szkie? to zalezy od wielu innych rzeczy typu oprawka itp. BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ I Z G??RY DZI?KUJ?:)
    ja mam wade -5,5D. Przy du?ych wadach wzroku szklane okulary s? grubsze wi?c raczej polecam plastiki (ja nosze) bo s? bardziej wytrzyma?e ni? szklane, wiadomo. Dla os??b posiadaj?cych soczewki minusowe (czyli dla kr??tkowidz??w) lepsze s? soczewki o podwy?szonym indexie, np.: 1.6; 1.7; 1.8 i najnowsze: 1.9, kt??re s? znacz?co cie?sze i l?ejsze od typowych tradycyjnych soczewek w indexie 1.5. Oczywi?cie im wi?kszy index tym wy?sza cena. Np. ?eby -7 wygl?da?o jak -2 to chyba b?dzie kosztowa? z 300z?.
    S?ysza?am ?e cieniowanie powoduje pogorszenie widzenia przez fragmenty cieniowane szk?a (po bokach) ?? w tym tygodniu sama ide do optyka wymienia? szk?a na grubsze (ale w rzeczywisto?ci cie?sze :tak: )

    A ostateczna grubo?? soczewki rzeczywi?cie zale?y od oprawek, bo zas?aniaj? one szk?a. Ale ja sama nosze bez oprawek ;P ;P ;P i przy minusach powinny one by? w?skie. Wtedy szk?a wydaj? sie poprostu cie?sze.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 10 grudnia 2007, 18:33

    julik2k pisze:i najnowsze: 1.9, kt??re s? znacz?co cie?sze i l?ejsze od typowych tradycyjnych soczewek w indexie 1.5. Oczywi?cie im wi?kszy index tym wy?sza cena
    i wieksza abberacja chromatyczna, wieksza gestosc soczewki i ciezsza w przypadku mineralnej :P
    ona12345 pisze:cho? wiem ze ostateczna grubo?? szkie? to zalezy od wielu innych rzeczy typu oprawka itp
    zapytaj po wybraniu oprawy aby optyk zrobil wizualizacje - jezeli nie ma do tego komputera to moze wyslac takie zapytanie do firmy produkujacej soczewki, wtedy bedziesz miala bardzo orientacyjne przyblizone wartosci grubosci soczewki.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 11 grudnia 2007, 13:33

    ona12345 pisze:jak? maj? moc szkie? i indeks no i jak? grubo??
    ona12345, w?a?nie wr??ci?am od optyka. Musia?am ju? i?? bo w szkole mi..eee...p?k?o szk?o. zam??wi?am -4,5D z indexem 1.6; Naprawde cie?kie szkie?ka b?d? (mam nadzieje), cie?sze ni? te dotychczasowe -3. P?ace 70z? za jedno szk?o. Tylko nie wiem jak dam rade do pi?tku bez okular??w... :smutny:
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 11 grudnia 2007, 14:13

    Ja mam teraz okularki -13 i -14.Szk?a mam plastikowe z indeksem 1.7 i jestem bardzo zadowolona z tych okular??w ich grubo?ci.Jakbym wiedzia? , ?e b?d? mia?y tak? grubo?? to bym nie kupowa?a z takimi grubymi nausznikami jakie mam.Niestety okulary nie by?y tanie bo zap?aci?am za nie 600 z? , ale op?aca?o si?.Niestety mnie chyba za nied?ugo czeka zn??w wymiana szkie? :smutny: Ty masz jednak mniejsz? wad? ode mnie , ale ja pami?tam moje popszednie okulary to by?y w?a?nie -10 i -11 to mia?am wtedy indeks 1.6.To z tymi okularami kt??re obecnie mam s? bezpor??wnania.
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 11 grudnia 2007, 14:20

    no w?a?nie t?umaczy?a mi optyczka, ?e op?aca si? kupi? dro?sze okulary. Mi teraz wystarcz? z indexem 1.6 zobaczymy jak b?dzie potem. Z tym co Ty masz to chyba kosztowa?y po 300z? jedno ale nie jestem pewna... strasznie ju? chce mie? te cie?sze szk?a. Kupi?a? te z grubymi nausznikami ?eby nie by?o wida? szkie?? Fajnie masz ,?e Ci pasuj? bo ja tylko bez.


    A wytrzyma?e sa te szk?a z indexem? Nie chce ?eby sko?czy?y jak te :placze: chocia? i tak dlugo bo 4 miesi?ce chodzi?am.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 11 grudnia 2007, 14:51

    julik jak ja bym mia? tak? wade jak ty bym si? grubo?ci? szkie? nie przejmowa?a.Za okulary da?am 600 z?.To jest du?o jak si? zmienia tak jak ja okulary co p??? roku.A co do wytrzyma?osci to wiadomo plastikowe sie nie st?uk? co najwyzej porysaj?
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 11 grudnia 2007, 15:21

    kasiulka1201 pisze:plastikowe sie nie st?uk?
    oj z tym bym si? k???ci?a:) mi sie z?ama?o szk?o na p???...wielkie by?o moje zdziwienie :tak: wiem, masz wi?ksz? wade ale moja te? nie jest taka malute?ka bo z tablicy w pierwszej ?awce nic nie widze i tak. :maruda: jeszcze co do indexu to jak ju? pisa?am wcze?niej to s?ysza?am ?e niby cieniowanie szkie? powoduje gorsze widzenie, ale to chyba nie jest prawda skoro optyczka mowi?a, ?e takie szk?a s? warte tych pieni?dzy.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości