ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1
Płyny i kropelki
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    Płyny i kropelki

    autor: Asik » 03 sierpnia 2007, 12:05

    Ostatnio stwierdzi?am, ?e warto by by?o zainwestowa? w kropelki nawil?aj?ce do oczu. Podzieli?am sie tym spostrze?eniem z moj? funfel? tez zasoczewkowan? ,a ona stwierdzi?a , ?e jej znajomi nie kupuj? ?adnych kropelek tylko u?ywaj? p?yn??w do soczewek i zakrapiaj? nim oczu. W zwi?zku z tym mam pytanie czy p?yn Solo Care Aque , kt??ry [chyba] jest wielofunkcyjny mo?e te? s?u?y? jako kropelki nawil?aj?ce? :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 14:03 przez Asik, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 03 sierpnia 2007, 12:18

    TO ju? by?o na forum!!!!
    ala pisze:ZADNEGO plynu do piel?gnacji nie nalezy zaklaplac bezposrednio na oczka... ewentualnie w sytuacjach BARDZO kryzysowych. cz?ste zakraplanie plynu do oka moze spowodowac uszkodzenie spojowki a co za tym idzie podsychanie oka i co za tym idzie niemoznosc noszenia soczewek... plyn zawiera konserwanty ktore moga niekozystnie wplynac na wasze oczka.
    Duzo lepszym rozwi?zaniem jest kupienie soli fizjologicznej w aptece (5ml ampulki) i jej zakrapianie na oczka, tanie i duzo bezpieczniejsze (nie zawiera konserwantow).
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 03 sierpnia 2007, 12:24

    Na ulotce SoloCare nie jest napisane ?e mo?na stosowa? tego p?ynu jako kropli nawil?aj?cych. Ale np. Opti Free Express ju? mo?na.
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 04 sierpnia 2007, 00:57

    modern pisze:TO ju? by?o na forum!!!!
    Przepraszam... uzy?am opcji szukaj ale nie znalaz?am :placze:

    dzieki wielkie za pomoc :brawo:

    modern pisze:Duzo lepszym rozwi?zaniem jest kupienie soli fizjologicznej w aptece (5ml ampulki) i jej zakrapianie na oczka, tanie i duzo bezpieczniejsze (nie zawiera konserwantow).
    juz kupilam kropelki ciba vision...

    20 zeta za 2 ml :eek:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 04 sierpnia 2007, 11:28

    Asik pisze:20 zeta za 2 ml
    1 kropla dziennie w razie potrzeby na oko i spokojnie Ci powinno na miesiac starczyc. Te krople moga byc otwarte 30dni!
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 11 października 2007, 18:23

    modern pisze:
    ala pisze: Duzo lepszym rozwi?zaniem jest kupienie soli fizjologicznej w aptece (5ml ampulki) i jej zakrapianie na oczka, tanie i duzo bezpieczniejsze (nie zawiera konserwantow).

    Mam pytanie... czy tej soli fizjologicznej mozna uzywac bezposrednio na oko na ktorym s? soczewki , czy najpierw trzeba je wyj?c?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 października 2007, 19:00

    Asik pisze:czy tej soli fizjologicznej mozna uzywac bezposrednio na oko na ktorym s? soczewki , czy najpierw trzeba je wyj?c?
    mozna, sol fizjologiczna dostepna w aptekach ma - jak sama nazwa rowniez wskazuje - sklad ludzkich lez... wiec niczym sobie nie szkodzicie i mozna bezposrednio na soczewke.
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 11 października 2007, 19:03

    dzieki:)
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 11 października 2007, 22:58

    Ja te? mam pytanie odno?nie kroplenia oczu, bo my?la?am ?e jak plyn do soczewek uzywa sie do soczewek to do oczu te? mo?na wko?cu i tak zawsze niewielka ilo?c p?ynu dostaje sie do oka przy zak?adaniu soczewki, ja np mia?am pare takich niemi?ych przypadk??w ?e musia?am zakroplic oczy p?ynem bo nic innego nie mialam pod r?k?, jak wyczyta?am to Optii free mozna kropli?, ten mia?am ale tez kropli?am p?ynem Eyeye czy on tez sie od tego nadaje??
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 11 października 2007, 23:25

    Wydaje mi si?, ?e je?li na p?ynie napisane jest, ?e mo?na go stosowa? do zakrapiania oczu, no to mo?na. Lecz je?li takiego sformu?owania nie ma, to nie proponuj?. W og??le jestem zdania, ?e p?yn jest do przechowywania soczewek, a kropelki do nawil?ania i ?agodzenia podra?nie?. Jak si? zakropi p?ynem oczko z przymusu to krzywda si? nie stanie, ale mo?e on przy wi?kszych ilo?ciach doprowadzi? do podra?nie?. Pzdr
ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości