ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1
Problem.
  • mocny
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 20
    Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 18:45
    Lokalizacja: z nienacka

    Problem.

    autor: mocny » 31 sierpnia 2007, 20:28

    witam.

    Czy soczewki powinny tak samo korygowa? wzrok jak okulary? powinny by? takie dok?ade? Czy zawsze przez soczewki widzi si? gorzej? Czy to normalne? Mam dobrane soczewki ale widze w nich gorzej ni? w okularach. Do tego jak czytam z bliska rozmazuje mi si? leciutko obraz. nie wiem czy mam dobr? krzywizn? niby pani okulistka mi bada?a to potem. Ale zasz?a pomy?ka gdt moja mama posz?a wybra? soczewki dosta?a tylko na 1 oko i powiedzia?a ?e s? na 2... my?le ona wie lepiej. Potem si? okaza?o ?e si? pomyli?a. gdy poszed?em. przeprosi?a i poszuka?a mi soczewek, nie sprawdza?a w zeszycie jakie i wog??le. Mog?a mi da? soczewk? z z?? krzywizn?? Czy wiedzia?a co robi? ehhh sam nie wiem co robi?. z jednej strony okulary s? niewygodne, brudz? si?, nie mam jak uprawia? sport??w ale wszystko widz?. Z soczewkami jest odrotnie... wszystko suuuper. ale gdy przyjdzie mi pogra? na komputerze, czyta? ksi??k? - robi si? problem. To samo jak si? ?ciemni widz? nie wyra?nie. Oczywi?cie du?o lepiej ni? bez ale to nie to co okulary. Co radzicie? pozatym wyda?em ponad 400 z? z p?ynem i wizyt? na te soczewki na p??? roku... i szkoda mi teraz zrezygonwa?....
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 sierpnia 2007, 20:41

    Warto zawsze pisac jakie ma sie moce, z jakich soczewek sie korzysta

    O lekkim rozmazywaniu sie obrazu z blizy juz bylo na forum - nawet kilka dni temu

    Specjalistka wcale nie musiala sie pomylic wydajac Ci "na szybko" drugi komplet soczewek... czasami niektore soczewki wystepuja tylko w jednych parametrach, ale jezeli napisal bys jakie masz moce i z jakich soczewek korzystasz to byloby duzo latwiej.

    A co do pytania czy soczewki koryguja tak samo wzrok jak okulary? Duzo zalezne jest od wady wzroku (przy astygmatyzmie, nie zawsze) ale ogolna odpowiedz - nie zawsze, wszystko zalezy od wady wzroku.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 31 sierpnia 2007, 20:44

    Soczewki powinny korygowa? tak jak okulary a nawet lepiej, du?o lepiej. Je?li chodzi o czytanie z bliska to je?li problem nie ust?pi po kilku dniach to musisz p??j?? z tym do okulisty. Soczewki zawsze na pocz?tku wymagaj? adaptacji. Mo?liwe te? ?e okulista dobra? za du?? moc.
    Mog?a mi da? soczewk? z z?? krzywizn??
    Jakie masz soczewki? Bo mo?e z tych co masz jest tylko jedna krzywizna.

    EDIT: Jak pisa?em to jeszcze nie by?o posta lemura
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 sierpnia 2007, 21:05

    Debian pisze:Soczewki powinny korygowa? tak jak okulary a nawet lepiej, du?o lepiej
    nie do konca jest to prawda... sa wady (przewaznie astygmatyzm) ktorego nie zawsze mozna tak dobrze skorygowac jak okularami... czasami to kwestia kompromisu.
  • mocny
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 20
    Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 18:45
    Lokalizacja: z nienacka

    autor: mocny » 31 sierpnia 2007, 21:08

    lewe oko: Focus visitint. - moc -3.25 bc 8.8 dia 14.5 cyl 2.50
    prawe oko: air optix moc -1.00 bc 8.6 dia 14.2

    edit: dodam ze nosze soczewki ponad miesi?c... ale zawsze wcze?niej zdejmuje bo przed komputerem wygodniej mi w okularach.

    wydaje mi si? ?e w tym na prawym oku moc jest troch? za s?aba... no i jak wiecie lewe oko to astygmatyzm..
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 sierpnia 2007, 21:12

    no i widzisz Debianie, ze mamy do czynienia z dosyc duzym cylindrem!? ;)

    @mocny, dziwi mnie ze masz dwie rozne soczewki... poza tym Focus Visitint Toric (jak i sferyczne) zostaly wycofane juz przez firme Ciba Vision i zastapione nowymi wlasnie Air Optix`ami
    i z tego co wiem nie sa juz dostepne w sprzedazy!? Ale dowiem sie tego z ciekawosci...
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • mocny
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 20
    Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 18:45
    Lokalizacja: z nienacka

    autor: mocny » 31 sierpnia 2007, 21:39

    Dlaczego Ci? dziwi ?e mam dwie r???ne soczewki? te soczewki mia?em na zam??wienie, te o kt??rych m??wisz ?e by?y wycofane... na [nazwa - regulamin] kosztuj? 80 z? a ja da?em 160 (;( oszukali mnie banda polskich decydent??w :D:D:D:D) czy da si? co? z tym zrobi?? czy przy ka?dych soczewkach b?d? tak widzia??

    [ Dodano: 11 Wrz 2007 09:09 ]
    Lemur... i jak dowiedzia?e? si??

    [ Dodano: 23 Wrz 2007 06:30 ]
    Od?wie?am temat. Lemur. Czy ma to jaki? wp?yw ?e nosz? 2 r???ne soczewki. I dlaczego niby wycofali te kt??re nosze Focus Visitint Toric.

    Kolejne pytanie. Czasami nosze soczewki przez 16 godzin. Mo?na tak? Bo si? obawiam czy czasem sobie nie narobie k?opotu.
    2. Czy mo?e mi si? co? sta? gdy spa?em w soczewkach jakie? 20 minut? pare razy mi si? tak zda?y?o ?e nie mog?em ju? np. w samochodzie wytrzyma??

    [ Dodano: 23 Wrz 2007 06:47 ]
    3. Je?eli minie p??? roku, sko?cz? mi si? soczewki. B?de chcia? i?? na wizyte kontroln?. Spyta si? mnie czy dalej chce nosi? soczewki. Pewnie b?d? chcia?. Ale takie kupione w sklepie internetowym bo tam s? duuu?o ta?sze. Mo?na chodzi? do niej na kontrole skoro mam kupione soczewki gdzie indziej.
    4. Nosze soczewki 2 miasi?ce... ale nie by?em na wizycie kontrolnej. Wydaje mi si? ?e wszystko jest ok. Mimo to mam si? uda?? Kaza?a mi przyj?? po miesi?cu ale wola?em zaoszcz?dzi? pieni?dze. Teraz wydaje mi si? ?e to by? b??d.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 września 2007, 19:08

    mocny pisze:I dlaczego niby wycofali te kt??re nosze Focus Visitint Toric.
    bo czas soczewek hydrozelowych mija, teraz sa soczwki silikonowo-hydrozelowe, ktore maja zdecydowanie lepsze parametry. Jezeli chodzi o Focusy - to dostepne sa tylko kolorowe.
    Dodam ze od pazdziernika wchodza AIROptix Toric
    mocny pisze:Czasami nosze soczewki przez 16 godzin. Mo?na tak
    Nie ma granic godzinowych, ale warto obserwowac swoje oczy... przeczerwienienia, wysuszenie itp...
    mocny pisze:Czy mo?e mi si? co? sta? gdy spa?em w soczewkach jakie? 20 minut?
    20 min to nie sen, to dzemka, ale wiesz, powie Ci sie ze nie, to zebyc czasem nie dochodzil do wnioskow, skoro 20 min nie zaszkodzi to 30tez nie, a pozniej i 1h a nastepnie to i 4h nie zaszkodza, chodzi o to ze hydrozelowe soczewki nie maja zbyt duzej tlenoprzepuszczalnosci przy zamknietym oku. Dlatego nie powinno sie w nich kimac/spac
    mocny pisze:Ale takie kupione w sklepie internetowym bo tam s? duuu?o ta?sze. Mo?na chodzi? do niej na kontrole skoro mam kupione soczewki gdzie indziej.
    hehe, sprobuj, moze Cie przyjmnie, my mamy wizyty kontrolne dla naszych klientow... darmowe bez wzgledu na to czy ktos przychodzi przez 6mcy czy przez 4lata. Przewaznie kazdy stosuje taka zasade. No chyba ze badania kontrolne ktos prowadzi pelnoplatne.
    mocny pisze:Nosze soczewki 2 miasi?ce... ale nie by?em na wizycie kontrolnej. Wydaje mi si? ?e wszystko jest ok. Mimo to mam si? uda?? Kaza?a mi przyj?? po miesi?cu ale wola?em zaoszcz?dzi? pieni?dze. Teraz wydaje mi si? ?e to by? b??d.
    Skoro doszedles do tego ze to blad to gratuluje swiezosci umyslu. To ze Tobie wydaje sie ze jest OK, nie znaczy ze cos sie nie dzieje. Przewaznie badania/wizyty kontrolne w miejscu doboru sa bezplatne - a jezeli juz sa platne to raczej nie kosztuja tyle co normalna wizyta - tak przewaznie jest w naszych okolicach, ale widac rynek roznie reaguje.
  • mocny
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 20
    Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 18:45
    Lokalizacja: z nienacka

    autor: mocny » 23 września 2007, 22:01

    Dzi?ki za wyja?nienie. Mam w?a?nie takie kolorowe k???eczko dzi?ki temu odr???niam kt??ra to prawa kt??ra lewa.

    Jeszcze jedno: Chodzi?o mi o kontrole p?atne. Chodz? w soczewkach kupionych gdzie indziej a ona tylko mi sprawdza... czy b?dzie tak chcia?a?

    Dzi?ki jeszcze raz...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 września 2007, 22:15

    mocny pisze:czy b?dzie tak chcia?a?
    Pisalem, ze kazdy specjalista indywidualnie podchodzi do badan kontrolnych. U nas np. sa bezplatne - ale prowadzimy je tylko dla naszych klientow i nie robimy badan kontrolnych platnych. Ktos kto jest naszym klientem ma szereg dodatkowych uslug bezplatnych.

    Ale jak bedzie u Ciebie, to trzeba juz tylko ustalic ze specjalista.
  • mocny
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 20
    Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 18:45
    Lokalizacja: z nienacka

    autor: mocny » 30 września 2007, 16:57

    Ko?cz? mi si? jedne soczewki. Musze za?orzy? drug? par?. Czy mog? nowe soczewki przechowywa? w starym pojemniku? A gdy sko?czy mi si? p?yn. Zmieni? pojemnik na nowy i la? ju? nowy p?yn?
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 30 września 2007, 18:15

    Lepiej by?oby, gdyby? mia? nowy pojemniczek. Jednak wydaje mi si?, ?e jak wyczy?cisz p?ynem dobrze pojemniczek, mo?esz w nim przechowywa? nowe soczewki. :)
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 30 września 2007, 19:36

    mocny pisze: Czy mog? nowe soczewki przechowywa? w starym pojemniku? A gdy sko?czy mi si? p?yn. Zmieni? pojemnik na nowy i la? ju? nowy p?yn?
    przemyj dobrze pojemniczek plynem ktorego uzywasz do soczewek kontaktowych, odwroc i pozostaw do wyschniecia - pamietaj, ze jak otworzysz nowy plyn to juz z nowym pojemniczkiem, ktory przewaznie jest dolaczany.
  • mocny
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 20
    Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 18:45
    Lokalizacja: z nienacka

    autor: mocny » 30 września 2007, 21:31

    Dzi?ki bardzo... to forum jest mi bardzo pomocne. dzi?ki!!

    [ Dodano: 04 Pa? 2007 05:41 ]
    Znowu mam problem. Mam ca?? butelk? p?ynu bez pojemniczka nigdzie nie mog? dosta? w moim mie?cie pojemniczka. Mog? ostatecznie przechowywa? soczewki w starym pojemniku kt??ry by? u?ywany tylko 2-3 razy ale za ka?dym razem inny p?yn? Czy kupi? p?yn?

    [ Dodano: 15 Lut 2008 02:50 ]
    Wi?c min??o p??? roku jak pisa?em te g?upoty :P Czas od?wie?y?. By?em u okulistki zam??wi? nowe soczewki. My?la?em ?e tym razem da mi soczewki na lewe oko silikonowo-hydrozelowe. Dosta?em te co mia?em. Zap?acilem za air optix 160 z?. Focus Visitint Toric 180. Czy to normalna cena? Dlaczego nie przypisa?a mi te o kt??rych wspomina? Lemur kiedy? :)

    "Dodam ze od pazdziernika wchodza AIROptix Toric "
ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 18 gości