ODPOWIEDZ Posty: 22 Strona 1 z 1
Soczewki silikonowo-hydrożelowe - duża wada wzroku
  • jozefs
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 22 września 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    Soczewki silikonowo-hydrożelowe - duża wada wzroku

    autor: jozefs » 22 września 2007, 11:58

    Witam wszystkich,

    na wstepie dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi moderatora i innych uzytkownikow, z ktorych duzo sie dowiedzialem rzeczy ktore powinienem wiedziec jako osoba noszaca soczewki od bodajze 1991 roku (katowicka Opta, Durasofty, Lensity) i niejedno z nimi przeszla (usma?enie - bo Opty sie gotowalo, wylanie, przedziurawienie, wreszcie - przypadkowe napelnienie pojemnika... kroplami do nosa - bo plyn stal obok w niemal identycznej buteleczce - i pozostawienie w nim soczewek na noc...).

    Jako sprawe druga, chcialem poskarzyc sie na firme Ciba, ktora a/ nie odpowiada na zapytanie z formularza kontaktowego na swojej wlasnej stronie cibavision.pl, b/ oferuje soczewki Individual ktorych sprowadzenie trwa w zaleznosci od 2 do 3 tygodni, tak jakby byly wytwarzane w glebi dzungli amazonskiej z intymnych czesci ciala zamieszkujacych ja Indian, c/ OFERUJE SOCZEWKI NAZYWANE "INDIVIDUAL"... W PARACH (PO 2 SZTUKI!!!) CO ZMUSZA OSOBY POSIADAJACE ROZNE WADY NA KAZDYM Z OCZU DO KUPNA 2 OPAKOWAN. Ale to nic, slyszalem ze ci magicy marketingu oferuja inne swoje wyroby pakowane... po 3 sztuki ROTFL :DDDDD (czy w firmach amerykanskich pracuje ktos poza marketingowcami?)

    I jako moje pytanie i sprawe podstawowa: mam wade wzroku ~ -14 D, krzywizna 8,6, potrzebuje soczewek silikonowo - hydrozelowych o jak najwyzszej przepuszczalnosci tlenu. Tryb czy cykl noszenia nieistotny. Jaki mam wybor na polskim rynku i ewentualnie jak wyglada sprawa ze sprowadzeniem sobie soczewek ze Stanow? przeciez nie powinno z tym byc problemu, kwestia tylko czy sklep wysyla za ocean, wiec pytanie czy znacie taki?
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 13:53 przez jozefs, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 22 września 2007, 12:50

    jozefs pisze:przypadkowe napelnienie pojemnika... kroplami do nosa - bo plyn stal obok w niemal identycznej buteleczce - i pozostawienie w nim soczewek na noc...)
    :shock: :shock: :shock:
    jozefs pisze:chcialem poskarzyc sie na firme Ciba, ktora a/ nie odpowiada na zapytanie z formularza kontaktowego na swojej wlasnej stronie cibavision.pl
    Nie chce tutaj bronic Ciby, ale to sie zdarza wszedzie. Takie firmy (nie zajmujace sie bezposrednio konsultingiem) nieraz odpowiadaja po 2-3tygodniach (jak ktos laskawie zechce odpisac na maila)... takze jesli jest juz ponad miesiac to pisz jeszcze raz ;) ew. dzwon na infolinie (jesli istnieje).
    jozefs pisze:OFERUJE SOCZEWKI NAZYWANE "INDIVIDUAL"... W PARACH (PO 2 SZTUKI!!!) CO ZMUSZA OSOBY POSIADAJACE ROZNE WADY NA KAZDYM Z OCZU DO KUPNA 2 OPAKOWAN
    No skoro je sprowadzaja "indywidualnie" to moze wychodzi to bardziej oplacalnie i koszty samych soczwek sa nieco mniejsze ;)
    jozefs pisze:mam wade wzroku ~ -14 D, krzywizna 8,6, potrzebuje soczewek silikonowo - hydrozelowych o jak najwyzszej przepuszczalnosci tlenu
    Nie chce niepotrzebnie Cie martwic ale nie wiem czy takie znajdziesz. Z tego co wiem to wiodoce firmy na rynku polskim (Ciba, B&L, J&J) oferuja swoje sztandarowe produkty max. dla -10D (Oasys J&J ma do -12D)... ale zawsze mozna ich o taka zapytac mailem (i otrzymac odpowiedz po miesiacu :D heh)
    Pozdrawiam.
    \
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 22 września 2007, 13:31

    Hej! tak czytam to co piszesz... i pierwsza moja my?l po tym jak przeczyta?am twoja wade wzroku... czy nie lepiej by by?o zainwestowac w laserowa korekcj? wzroku?!nie wiem tylko czy tak wade jeszcze koryguj? ale mo?e chcia? troche by zmniejszyli wade!?
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 września 2007, 13:39

    jozefs pisze:Jako sprawe druga, chcialem poskarzyc sie na firme Ciba,
    To nie jest forum skarg i zazalen :)
    jozefs pisze:marketingu oferuja inne swoje wyroby pakowane... po 3 sztuki ROTFL
    Co w tym dziwnego? Pewnie zadales sobie pytanie, kto ma 3oczy :P
    Chodzi o to ze jest to tzw ekonopack... ze jezeli masz OP rozne od OL to aby nie trzeba bylo kupowac od razu 6packa, logiczne teraz?
    jozefs pisze:OFERUJE SOCZEWKI NAZYWANE "INDIVIDUAL"... W PARACH (PO 2 SZTUKI!!!)
    Co w tym dziwnego? Nie rozumiem jakos Twojego wywodu.. pewnie tez masz pretensje do B&L ze pewne soczewki pakuje po 4ry szutki?
    jozefs pisze:potrzebuje soczewek silikonowo - hydrozelowych o jak najwyzszej przepuszczalnosci tlenu.
    Nie dostaniesz, przewaznie maksymalna moc to -12,oo dla soczewek Oasys J&J, Ciba -10,oo - jedynie to czekac na Indyvidual Ciba Vision

    i nawiazujac do poczatku
    jozefs pisze:na wstepie dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi moderatora i innych uzytkownikow, z ktorych duzo sie dowiedzialem rzeczy ktore powinienem wiedziec jako osoba noszaca soczewki od bodajze 1991 roku
    Mam ta wypowiedz traktowac z ironia czy jak? Bo dwuznacznosc tej wypowiedzi jakos mnie frapuje.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 22 września 2007, 14:15

    ale o co sie rozchodzi wogole ? ze ciba zla bo po 2 soczewki tej samej mocy daje ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 września 2007, 14:20

    woozie pisze:ze ciba zla bo po 2 soczewki tej samej mocy daje ?
    Tak uzupelnie zapewne wiadome Ci jozefies, ze kazda firma w jedno opakowanie pakuje soczewki zawsze tej samej mocy (chyba ze mowimy o konwencjonalnych, gdzie sa pakowane w buteleczki po 1sztuce)
    Takze tez nie rozumiem za bardzo Twoich roszczen co do sposobu pakowania, wyjasnisz nam je prosze?
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 23 września 2007, 12:07

    jozefs pisze:I jako moje pytanie i sprawe podstawowa: mam wade wzroku ~ -14 D, krzywizna 8,6, potrzebuje soczewek silikonowo - hydrozelowych o jak najwyzszej przepuszczalnosci tlenu.
    Nie widze problemu.Ja te? mam wade -14 i nosze Oasys -12.Widze w nich dobrze nawet moge powiedzie? ?e lepiej ni? w okularach.Przecie? w soczewkach zawsze si? widzi lepiej ni? w okularach.A je?eli nie to soczewki INDIVIDUAL.Ale one s? na zam??wienie.Ja te? b?d? si? musia?a na nie przerz??ci? jak mi zn??w wada uro?nie
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 23 września 2007, 12:07

    o sorry ,lemur, ale je?li odpowiadasz ze soczewki silikono-hydro?elowe i duzej przepuszczalnosci tlenu s? zazwyczaj do -12 to czemu air optix indyvidual na waszej stronie sa reklamowane do -20??
    p a r a m e t r y
    Krzywizna: 7.4; 7.7; 7.8; 8.0; 8.1; 8.3, 8.4; 8.6; 8.7; 8.9; 9.0; 9.2
    ?rednica: 13.2, 14.o, 14,8
    Moce: od -20.oo do +20.oo
    Materia?: sifilcon A
    Uwodnienie: 32%
    Dk/t: 117
    Uwagi: 2 sztuki / opakowanie
    Kolor: -
    Inne: soczewki kwartalne


    ja polecam air optix nosze te night and day ze zdejmowaniem na noc i jest spox, lepszych nie mia?em\. a co do firm zagranicznych, to w sierpniu pisa?em do cooper vision w WB i odpislali mi po 2 dniach. co do sprowadzania soczewek z USA to mysle ze problemu duzego by nie by?o, ale zap?aci?by? fortune, jak ju? to gdzies w europie, kraje zachodnie maj? lepszy wyb??r soczewek ze wzgl?du na to, i? u nich soczewki sa produkowane bezposrednio, a my w PL nie mamy fabryk soczewek. by?em we Francji w tym roku i takiego zapasu soczewek jaki zobaczy?em w jednym optyku jeszcze nie widzia?em u nas w PL. radze ci si? skontaktowa? z cooper vision bo oni rzeczywiscie odpowiadaja a co do ciby nie mam zdania bo jeszcze od nich nic nie potrzebowa?lem
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 września 2007, 12:20

    zaakochany pisze:o sorry ,lemur, ale je?li odpowiadasz ze soczewki silikono-hydro?elowe i duzej przepuszczalnosci tlenu s? zazwyczaj do -12 to czemu air optix indyvidual na waszej stronie sa reklamowane do -20??
    Przeczytaj co napisalem, wazne wyboldowalem
    LEMUR pisze: Nie dostaniesz, przewaznie maksymalna moc to -12,oo dla soczewek Oasys J&J, Ciba -10,oo - jedynie to czekac na Indyvidual Ciba Vision
    zaakochany pisze:ja polecam air optix nosze te night and day
    a teraz ty nie doczytales ze dotyczy mocy -12,oo a N&D nie robia w tej mocy, wiec czytaj zanim odpowiesz i polecisz :P
    zaakochany pisze:a co do ciby nie mam zdania bo jeszcze od nich nic nie potrzebowa?lem
    A czy w Twoim podpisie plyn SoloCare Aqua nie pochodzi od Ciby? :D
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 23 września 2007, 12:25

    lemur ty terminatorze :wstyd:
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 23 września 2007, 14:54

    chodzi?o mi oto ?e air optix N&D s? produkowane do -12 ale indyvidual do -20, wiec nie wiem czemu wszyscy pisz? ze nie ma soczewek silikono-hydro?elowych o duzej przepuszczalnosci tlenu?!?!?
    zaakochany napisa?/a:
    a co do ciby nie mam zdania bo jeszcze od nich nic nie potrzebowa?lem

    A czy w Twoim podpisie plyn SoloCare Aqua nie pochodzi od Ciby?

    pochodzi i air optix tez, chodzi oto ze jeszcze nie potrzebowalem od nich zadnych dodatkowych informacji i nie kontaktowalem sie z nimi bezposrednio tak jak z cooper vision...zreszta soczewki air optix indyvidual mozna juz zamawiac u okulistow, u mnie w poznaniu ostatnio bylem u okulisty i mi mowila ze mozna zamowic a okres czekania to od paru dni do tyg, zalezy od parametrow(specyfiki). takze nie wiem czemu mamy czekac na te soczewki lemur je?li one juz s? na PL rynku, zreszt? moze nie u ciebie...zreszta mowa jest w tym poscie tylko o indyvidual wiec nie wiem czemu poruszamy kwestie innych soczewek ktore sa produkowane zazwyczaj do -12...
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Erika1987
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 04 lutego 2007, 15:39
    Lokalizacja: Lublin

    autor: Erika1987 » 23 września 2007, 15:05

    Kasiulka, ty masz wade -14 zmierzona na foropterze zapewne, uwzgledniaj?c odleglosc szkie? od szczytu rogowki wyjdzie mniej, mo?e nawet ok. -12 na soczewki/nie mam przy sobie przelicznika:)/... I to jest tak naprawde faktyczna wada wzroku, a kolega skoro nosi soczewki tak dlugo to ma -14 w korekcji soczewkami kontaktowymi, jakby optyk dobiera?by normalnie to wykaza?oby wi?cej... Wiec Oasisy odpadaj?... :nie:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 września 2007, 15:09

    zaakochany pisze:takze nie wiem czemu mamy czekac na te soczewki lemur je?li one juz s? na PL rynku
    Bo nie dostaniesz ich od reki, zamowienie bedzie troszke trwalo... dlatego czekac, a nie czekac dlatego ze ich jeszcze nie ma. Chyba nie sadzisz, ze napisalbym teraz ze soczewek nie ma - trzeba poczekac a pare miesiecy temu napisalem newsa w NewsRoomie o tym ze sa dostepne od czerwca 2007 viewtopic.php?t=605 :gwizd:
  • jozefs
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 22 września 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: jozefs » 25 września 2007, 16:28

    OK, dziekuje wszystkim za wypowiedzi.

    Dodano: 25 Wrz 2007 04:45
    Jednak po przemysleniu pozwole sobie zadac jeszcze jedno pytanie: trzeci dzien probuje nosic Ciba Individual z takim efektem ze mnie pieka oczy jak cholera. Soczewki nosze parenascie lat, powody ktore przychodza mi do glowy to:

    - zle dobrana krzywizna - panienka powiedziala mi ze nie ma 8,6 przy srednicy 14,0 (a w powyzszym poscie zaakochanego widze...) i za jej namowa zamowilem 8,7,
    - zly plyn (??) mam Bausch&Lomb Renu Plus,
    - moze je trzeba bylo wyplukac porzadnie po wyjeciu z ich firmowego opakowania (?????)
    - tymczasowe, chwilowe podraznienie oczu...

    ...czy tez mam wyrzucic to supernowoczesne badziewie za 299 zeta (1200 zl rocznie) i wrocic do Durasoftow D3 (...200 zl rocznie :D).
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 25 września 2007, 17:55

    Pieka Cie caly czas, czy do kilku-kilkunastu minut od zalozenia? Zla krzywizna tego nie powoduje - no chyba ze soczewka bylaby za ciasna, to wtedy moze zbytnio nacisnac krawedziami na oko i byloby podraznienie. Ale masz wieksza wiec ok. Bardzo prawdopodobne ze to plyn - o ile dopiero teraz zaczales go uzywac ;) jesli juz go uzywales to wydaje mi sie, ze albo masz lekkie podraznienie, albo oko niezbyt toleruje material soczewki (sifilcon A) - choc to akurat rzadko sie zdaza...
    \
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 września 2007, 20:13

    jozefs pisze:panienka powiedziala mi ze nie ma 8,6 przy srednicy 14,0
    Bo nie ma!

    Dokladnie jest tak:

    Dla DIA=13,8 sa:
    - 7,4
    - 7,7
    - 8,0
    - 8,3

    Dla DIA=14,0 sa:
    - 7,8
    - 8,1
    - 8,4
    - 8,7
    - 9,0

    Dla DIA=14,8 sa:
    - 8,0
    - 8,3
    - 8,6
    - 8,9
    - 9,2

    Takie sa zakresy krzywizn (BC) dla danej srednicy (DIA)

    Soczewek po wyjeciu z blistra nie trzeba przeplukiwac


    Do tego jak okresliles
    jozefs pisze:supernowoczesne badziewie
    obowiazuje tzw "gwarancja adaptacji" 30dni od momentu dostarczenia soczewek (ale do salonu a nie do klienta) Ale warunkiem tego jest dobor soczewek w gabinecie, jezeli ktos kupil na wlasne zyczenie bez doboru (bo sa zestawy do doboru - oczywiscie nie u wszystkich) to wtedy obowiazuje. Ale to powinienes uzyskac te informacje w miejscu zakupu.

    Czy zly plyn? Ciezko stwierdzic.
    Material? Jak napisal armani czasami zdarzaja sie odrzucenia silikonu przez organizm.

    Tyle co mi na szybko przychodzi do glowy aby Ci odpowiedziec.
  • Erika1987
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 04 lutego 2007, 15:39
    Lokalizacja: Lublin

    autor: Erika1987 » 26 września 2007, 11:14

    hej;) a czules roznice jak zalozyles soczewki swiezo wyjete z blistra a po przechowywaniu w plynie?? Ja uzywalam tego plynu i tez podraznial mi oczy, myslalam ze po prostu mam tak wrazliwe, a zdalam sobie sprawe ze to ewidentna wina plynu gdy zalozylam kolejna pare, swieza, jeszcze nie moczona w plynie i poczulam kolosalna roznice na plus oczywiscie :spoko:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 26 września 2007, 13:41

    Erika1987 pisze:hej;) a czules roznice jak zalozyles soczewki swiezo wyjete z blistra a po przechowywaniu w plynie?? Ja uzywalam tego plynu i tez podraznial mi oczy, myslalam ze po prostu mam tak wrazliwe, a zdalam sobie sprawe ze to ewidentna wina plynu gdy zalozylam kolejna pare, swieza, jeszcze nie moczona w plynie i poczulam kolosalna roznice na plus oczywiscie :spoko:
    wez jeszcze poprawke na to ze swieze soczewki to nie to samo co noszone (chocby raz)
    ale fakt nie kazdy plyn jest odpowiedni dla kazdej osoby dlatego mozna sobie na szczescie) wybrac :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 26 września 2007, 16:29

    Popatrz dobrze na t? soczewke.Ja te? raz kupi?am soczewke i strasznie mnie ku?a.Zareklamowa?am j? i dali mi now?.Proponuje w?asnie tak zrobi?.Przynajmniej nie stracisz kasy.Bo w ko?cu do tanich te soczewki nie nale??
  • jozefs
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 22 września 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: jozefs » 03 października 2007, 11:41

    Dzi?kuj? wszystkim za wypowiedzi! Odczekawszy przesz?o tydzie? moge z ca?? pewno?ci? powiedzie?, ?e by?o to do?? specyficzne - jednego dnia nosi?em bez problemu Durasofty, drugiego cierpia?em z powodu Indyviduali - ale jednak podra?nienie.

    Pozdrawiam serdecznie!
  • akibarubin
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 8
    Rejestracja: 12 grudnia 2007, 11:36
    Lokalizacja: Koszalin

    autor: akibarubin » 13 grudnia 2007, 09:57

    Czy to oznacza ?e soczewki silikonowo-hydro?elowe s? nowocze?niejsze i poprostu zdrowsze do codziennego noszenia od hydro?elowych?
    Ja nosz? soczewki codziennie przez oko?o 16-17 godzin bez przerwy, natomiast zawsze staram si? je ?ci?ga? na noc /?pi? w nich tylko wtedy gdy nie mo?na zachow? higieny/.
    Czy przy takim u?ytkowaniu lepsze s? hyro?ele czy silikonohydro?ely? B?d? wdzi?czny je?eli 'kto? w temacie' mnie rzeczowo o?wieci.
    I jeszcze pytanko: nosz? Proclear firmy Coopervision oraz Clear-All-Day, czasami Zeissy - czy to s? soczewki silikonowo-hydro?elowe czy hydro?elowe, jaki maj? przepuszczalno?? dk/t i sk?d si? o tym mo?na dowiedzie?? /na opakowaniu takich informacji nie znalaz?em/
    Dzi?kuj?
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 13 grudnia 2007, 14:18

    wszystkie te soczewki ktore wymieniles to hydrozele, w NICH SIE NIE SPI bo maja male dk/t i wszystkie parametry nawet oprocz dk/t nie sa przystosowane do owego noszenia. Jesli masz sytuacje ze nie mozesz sciagac soczewek to polecam sylikonowo-hydrozelowe z opcja do spania w nocy czyli:
    pure vision
    air optix
    air optix N&D
    BIOFINITY
    oasys niby mozna ale nie polecam, zreszta jesli nosisz soczewki po 18h dziennie, to z tych soczewek ktore wymieniasz tylko proclear polecilbym, tyle ze nie do spania a do takiego dlugiego noszenia. dowiedziec sie o tych wszystkich parametrach mozna ze stron producentow soczewek albo wpisz w google nazwe soczewek i poszukaj.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
ODPOWIEDZ Posty: 22 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość