jak prawidłowo pielęgnować soczewki
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 08 września 2007, 22:20

    Debian pisze:Soleil ja mysle ?e lemurowi chodzi?o o to
    Widzisz, wiele rzeczy powinno si? robi?, aby dba? o soczewki/oczy, a jednak...
    :cenzura:
    Spoko ;) Je?li kto? jest do kogo? negatywnie nastawiony to tak odbiera jego wypowiedzi. Mnie natomiast chodzi?o o to, ?e minimum 50% os??b nosz?cych soczewki nie jest w 100% poinformowana o WSZELKICH nakazach i zakazach zwi?zanych z higien? soczewek.

    Kto z Was suszy? pojemniczek? Kto z Was nosi? go zawsze ze sob?? ;)

    [ Dodano: 08 Wrz 2007 10:58 ]
    Ponawiam pytanie -
    Czy mi si? zdaje, czy by?o powiedziane na forum, ?e zadaniem p?ynu do soczewek jest usuwanie wszelkich bakterii? Je?li tak, to dlaczego pojemniczek mia?by by? ich siedliskiem skoro codziennie wymienia si? w nim p?yn i czy?ci si??
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 09 września 2007, 01:40


    Kto z Was suszy? pojemniczek? Kto z Was nosi? go zawsze ze sob?? ;)
    Nie suszylam nigdy... zawsze robilam tak ze przy zakladaniu soczewek wylewalam stary plyn i zakr?calam odrazu pudeleczko, a potem przy wkladaniu soczewek nalewalam nowego. czasem przeplukalam...

    Ale i tak zdarzaj? si? ludzie ktorzy "patologicznie" wrecz traktuja soczewki... I oni to b?da mieli przerabane w przyszlo?ci...
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 09 września 2007, 10:09

    Ja susz? czasami. Widocznie skoro wszyscy tak ka?? to znaczy ?e dowiedzione naukowo czy co?. Mo?e bakterie musz? jeszcze wyparowa? :devil2:
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 09 września 2007, 21:14

    bakterie raczej nie przetrwaja w suchym.... tylko tyle :)
    Ala
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 10 września 2007, 15:43

    Osady bia?kowe, kt??re p?yn "usuwa" z naszych soczewek mog? by? ?wietn? po?ywk? dla bakterii :P
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • mocny
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 20
    Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 18:45
    Lokalizacja: z nienacka

    autor: mocny » 11 września 2007, 21:08

    Mam pytanie. By?em we W?oszech... zapomnia?em p?ynu. Kupilem w?oski. Wielofunkcyjny itd. pojemnik mia?em stary. Teraz odstawi? W?oski p?yn i normalnie dezynfekowa?? I czy W?oski jest jaki? gorszy? Jeszcze pytanie czy ten p?yn Renu multiplus - mo?na wyci?ga? tylko soczewki i od razu wk?ada? do pojemnika bez p?ukania, wycierania, p?ukania. ? Nie wiem jak sprawdzi? czy ten W?oski ma tak? funkcje ?e mog? tylko wk?ada?. Jak czyszcz? mechanicznie to i tak musze 4 godziny czeka??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 września 2007, 21:32

    mocny pisze:Kupilem w?oski. Wielofunkcyjny itd
    A mozesz podac nazwe tego plynu? Przeciez plyny firm Ciba, Alcon, B&L sa dostepne w swiecie :)
    Co ma do tego czy plyn AA sprzedawany w Polsce czy we Wloszech?

    Pojemniczek powinien byc prawidlowo wymieniony gdy wymienia sie plyn (bylo wielokrotnie na forum)


    Wiekszosc plynow - jezeli ma taka "opcje" - to dzial:
    - czyszczenie normalne - na 4-6h do pojemniczka
    - czyszczenie szybkie - pocieranie 10-15sek na dloni palcem w plynie + wlozenie do pojemniczka na 5-10minut (w zaleznosci jak zaleca producent - patrz ulotka, ktora jest dolaczana do kazdego plynu)
  • mocny
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 20
    Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 18:45
    Lokalizacja: z nienacka

    autor: mocny » 11 września 2007, 21:45

    Contacta solution. niestety nie mam ulotki... ale wiem ?e pisa?o ?e trzeba pociera?. Wiem ?e pisa?o ?e 4 godziny trzeba czeka?. Je?eli jest ta opcja ?e 4 godni si? czyszcz? to czy zawsze jest tak ?e nie trzeba pociera??

    pomota?em:

    Je?eli pisa?o co? o 4 godzinach toznaczy ?e jest ta opcja bez pocierania. Czy mo?e pisa? 4 godziny a i tak musze pociera?.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 września 2007, 21:50

    mocny pisze:Czy mo?e pisa? 4 godziny a i tak musze pociera?.
    tak..
    To zalezy od plynu. Np. ten ktory jest AMO Complete +10minut - w ulotce NIE napisano NIC o czyszczeniu bez pocierania, wiec trzeba pocierac.

    Powiem Ci tak... wez sobie lepiej potrzyj jak nie masz pewnosci, wloz na noc (te 4-6h) i bedzie OK! A napewno nie zaszkodzi :)
    Wymienisz pozniej plyn w PL bedzie ulotka, bedziesz mial pewnosc.
  • mocny
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 20
    Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 18:45
    Lokalizacja: z nienacka

    autor: mocny » 11 września 2007, 21:53

    Ju? jestem w PL. Wymieni?em p?yn. Ale ten sam pojemnik u?ywam. 4 dni w innym p?ynie bardzo zaszkodzi? Mog? u?ywa? potem znowu tego W?oskiego p?ynu? A ten renu musz? pociera? i 4 godziny... wybacz ?e g?upie pytanie itd ale troch? si? zamota?em i zgubi?em ulotke.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 września 2007, 21:56

    mocny pisze:A ten renu musz? pociera? i 4 godziny... wybacz ?e g?upie pytanie
    Wystarczylo wejsc na strone producenta i sprawdzic
    ze strony firmy Bausch&Lomb pisze: ReNu MultiPlus jest teraz dost?pny w wersji NO RUB (tzn. BEZ POCIERANIA). Je?li stosujesz p?yn ReNu MultiPlus NO RUB mo?esz zrezygnowa? z mechanicznego czyszczenia soczewek, musisz jednak pami?ta?, aby starannie sp?ukiwa? soczewki z ka?dej strony zgodnie z instrukcj? umieszczon? na opakowaniu.
  • mocny
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 20
    Rejestracja: 31 sierpnia 2007, 18:45
    Lokalizacja: z nienacka

    autor: mocny » 11 września 2007, 21:58

    ok dzi?ki mam no rub. :) ale i tak musz? sp?ukiwa? ;P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] i 10 gości