ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Pierwsze okulary
 • Bac
  Forumowicz
  Forumowicz
  Posty: 1
  Rejestracja: 03 grudnia 2023, 12:52

  Pierwsze okulary

  autor: Bac » 03 grudnia 2023, 13:10

  Cześć otóż po wielu latach byłem zrobić badania wzroku. Powodem było to, że po 8 godzinach przy komputerze oczy miałem bardzo mocno zaczerwienione i czasami światłowstręt. Na badaniu wyszło-1 i -0,75 plus niewielki astygmatyzm. Zostały wypisane mi okulary wraz z filtrem niebieskim. No i sytuacja wygląda tak. Na co dzień nie widzę jakoś tragicznie więc chciałbym używać okularów tylko w pracy do komputera. Tylko czy takie coś niepogłebi wady bardziej?
  Dodatkowo wykupione okulary są cylindryczne i obraz plywa a dodatkowo niektóre przedmioty zamiast widzieć płasko widzę jakby po przekątnej. Czy tak ma być?
  Nie wiem co robić dalej. Zastanawiam się również nad korekcja laserową.
 • Klaudia
  Forumowicz
  Forumowicz
  Posty: 3
  Rejestracja: 11 grudnia 2023, 06:25

  Re: Pierwsze okulary

  autor: Klaudia » 11 grudnia 2023, 06:35

  Hej, nosisz okulary?
  ja mam przepisane - 0.75 i - 1 na prawe, obydwa po cylindrze - 5
  Mam większą wadę bo np ludzi nie rozpoznaje. Ale z bliska na prawe oko widziałam wyraźnie. Po cały dniu noszenia okularów widzę mglo na to prawe oko. Za półtora tyg mam dopiero do okulisty wizytę...
 • olaopotocka
  Forumowicz
  Forumowicz
  Posty: 1
  Rejestracja: 16 stycznia 2024, 07:24
  Kontakt:

  Re: Pierwsze okulary

  autor: olaopotocka » 16 stycznia 2024, 08:11

  Cześć! Jeśli odczuwasz dyskomfort i problemy ze wzrokiem po długim czasie spędzonym przy komputerze, to z pewnością warto korzystać z okularów z filtrem niebieskim. Filtr ten pomaga zmniejszyć narażenie na szkodliwe światło emitowane przez ekrany elektroniczne, co może łagodzić objawy związane z pracą przy komputerze.
  Jeśli Twoje wady wzroku są niewielkie, to noszenie okularów tylko podczas pracy przy komputerze może być dobrym rozwiązaniem. Okulary korygujące nie powinny pogłębiać wad wzroku, ale raczej poprawiać ostrość widzenia. Jednak jeśli masz wątpliwości lub obawy, zawsze warto skonsultować się z okulistą lub optykiem, którzy mogą dokładnie ocenić Twoją sytuację i doradzić najlepsze rozwiązanie.
  Jeśli obraz w okularach jest nieostry lub widzisz przedmioty po przekątnej, może to oznaczać, że okulary nie są odpowiednio dopasowane do Twoich potrzeb. W takim przypadku warto skontaktować się z optykiem, który może sprawdzić i dostosować okulary, aby zapewnić Ci wygodne i ostre widzenie.
  Jeśli zastanawiasz się nad korekcją laserową, to jest to decyzja, którą powinieneś podjąć po konsultacji z okulistą. Korekcja laserowa może być skutecznym sposobem na trwałe poprawienie wzroku, ale każdy przypadek jest inny, dlatego ważne jest, aby uzyskać profesjonalną opinię i poradę.
  W każdym przypadku, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub obawy dotyczące Twojego wzroku, zawsze warto skonsultować się z lekarzem okulistą. Oni będą w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania, przeprowadzić dokładne badania i doradzić najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 0 gości