ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Pierwsze kroki w stronę soczewki - pytania.
  • Dorek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 09 listopada 2012, 18:42
    Lokalizacja: Szczecin

    Pierwsze kroki w stronę soczewki - pytania.

    autor: Dorek » 09 listopada 2012, 18:51

    Witam, po raz X skrzywiłem okulary/rozwaliłem je. Mam już dość, chcę przenieść się na soczewki tylko nie wiem czy będzie to dobre rozwiązanie. Otóż. Wadę mam w granicach -1,5 (jedno oko mam słabsze) myślałem, aby na początku zaopatrzyć się w jednodniowe soczewki (gdybym zgubił, zniszczył to zawsze mam na kolejny dzień) Ćwiczę, czytam (w szkole) i dość długi czas spędzam przed komputerem (nocami też się zdarza raz na jakiś czas oczywiście przy lampce). Chciałbym się dowiedzieć czy nie będzie problemu z przejściem na soczewki, jakiej firmy i czy muszę udać się specjalnie do lekarza w przychodni do dobrania soczewek czy może wystarczy sprzedający w sklepie z jakimś wykształceniem? Okulary nosze trochę dłużej niż 3 lata. A i czy iść w progresywne soczewki?
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 12 listopada 2012, 15:16

    Witam,
    progresywne to nie dla Ciebie. Tak podejrzewam bo napisales, ze chodzisz do szkoly. jak najbardziej mozna sprobowac przejsc na soczewki ale jakie to juz inna kwestia. Prosze udac sie do specjalisty, ktory zajmuje sie doborem soczewek kontaktowych i zaproponuje probne na pozcatek. (okulista, optometrysta, optyk- co kto woli)

    pozdrawiam
    Adek
  • Dorek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 09 listopada 2012, 18:42
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dorek » 12 listopada 2012, 15:32

    Dziękuje za odpowiedź. Orientujesz się może czy salony optyczne też przeprowadzają takie badania? W przychodni do okulisty są kolejki na cztery miesiące w przód. I czy poleci jakąś firmę? Jak nie to jaka jest dobra? Może mógłbym prosić o jakiś przykład. U optyka dowiedziałem się, że soczewki znajdę już za 30 złotych czy to nie będą jakieś badziewia?

    Pozdrawiam.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 12 listopada 2012, 15:48

    Nie jestem ze Szczecina wiec namiarow raczej nie dam. Proponuje popytac kolegow/kolezanki ze szkoly moze ktos juz mial dobierane i ma sprawdzonego specjaliste. Jesli nie to mozna sprobowac w internecie. Opakowanie 30 szt. jednodniowych za 30 zł? To sporo za malo :) wydaje mi sie, ze cena 80 - 100 zł za opakowanie bedzie blizsza.
    Adek
  • Dorek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 09 listopada 2012, 18:42
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dorek » 12 listopada 2012, 15:57

    Trochę zaskoczyłeś mnie tą ceną. Przeglądając różne strony trafiałem na soczewki w granicach 50 złotych ( typu JOHNSON & JOHNSON Acuvue 1-DAY Moist 30 szt.) Nie znam się na tym. Czy mógłbym prosić o jakiś przykład proponowanych przez Ciebie soczewek?

    Pozdrawiam.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 12 listopada 2012, 16:02

    Wszystko sie zgadza. Tylko, ze ty szukasz w sklepach internetowych gdzie marza jest minimalna a ja mowie o cenach sklepowych. Nikt w sklepie nie ma marzy 3-5 zł :)
    Adek
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość