ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1
Przeciw slonecze
  • 22sss
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 15 kwietnia 2012, 21:47
    Lokalizacja: Busko-Zdroj

    Przeciw slonecze

    autor: 22sss » 15 kwietnia 2012, 21:57

    Hej ;)
    Chce upic okulary przeciw słoneczne, meskie . Chyba klasyczne bo sa ponad czasowe .
    Nigdy nie mialem i nie wiem co wybrac. Zastanawiam sie nad ....Ray Ban Wayfarer 2140
    Czy to sa dobre okulary? Slyszalem ze ta firma jest b. dobra?
    Cena do 180 zl.
    Pomozecie mi wybrac cos ?
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 16 kwietnia 2012, 13:42

    Witam,
    owszem RB to dobra firma tylko, że nie za tania. Wąpie czy kupi je Pan za 180 zł. Proponuje rozgladnac sie za porządnie wykonanymi z polaryzacją lub w nieco inna strone: dobre jakosciowo, najczesciej bez polaryzacji ale z soczewkami. W wiekszosci okularow przeciwslonecznych w tej cenie jest tylko plastikowa płytka. Soczewka montowana fabrycznie jest zuwazalnie grubsza i najczesciej z poliweglanu.
    Adek
  • 22sss
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 15 kwietnia 2012, 21:47
    Lokalizacja: Busko-Zdroj

    autor: 22sss » 16 kwietnia 2012, 20:43

    Nie wiem o czym Pan mowi :P Nie znam sie na tych sprawach. Nie nosze okularow na codzien ani szkiel kontakt.
    Moze mi Pan polecic jakies dobre okulary( model) Zalerzy mi zeby miec ochrone przed promieniowaniem slonecznym ....
    To moze jakas inna tansza firme, model ....?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 kwietnia 2012, 21:49

    22sss pisze:Nie wiem o czym Pan mowi
    search.php i prosze wpisac slowo polaryzacja
    jak mozna nie widzac twarzy podac konkretny model wielkosc? tak bez przymiarki?
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 20 czerwca 2012, 10:16

    Do 180zł masz już niezły wybór okularów przeciwsłonecznych, ale jeżeli chodzi o firmę RB to niestety będą nieco droższe i po prostu trzeba dołożyć aby je kupić. W sklepach internetowych jest szeroki wybór, tym bardziej teraz kiedy można trafić na fajne promocje.
    Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2012, 10:16 przez MrOptic, łącznie zmieniany 1 raz.
  • majki
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 21 czerwca 2012, 13:39
    Lokalizacja: Kraków

    fotochromy

    autor: majki » 21 czerwca 2012, 14:38

    Obecnie mam okulary fotochromowe JZO. Nie narzekam.
    Wcześniej używałem okularów innej firmy (nazwy niestety nie pamiętam) - zaciemnianie było prawie "nieodczuwalne" i "niewidoczne" ;)
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 29 czerwca 2012, 14:23

    Jakosc fotochromu (szybkosc reakcji) w duzej mierze zalezy od technologi i powlok antyrefleksyjnych. Do wyboru mamy szeroka game:

    szklane:
    -standardowe fotochromy
    -corning

    z tworzywa:
    -standardowe
    -sunsensors
    -aclimates
    -transitions (najlepsze) lub transitions XTRActive (to samo tylko, ze do samochodu + wstepne zabarwienie)


    Co do glownego watku to polecam udac sie do zakladu optycznego i przymierzyc. W internecie praktycznie nie da rady kupic odpowiednich okularow. To nie skarpetki :)
    Adek
  • Stylion_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 43
    Rejestracja: 05 sierpnia 2012, 08:44
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: Stylion_pl » 28 sierpnia 2012, 15:43

    Możesz przymierzyć w salonie,a zamówić już przez internet identyczny model i wtedy wyniesie Cię to znacznie taniej.
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 28 sierpnia 2012, 18:59

    Możesz przymierzyć w salonie,a zamówić już przez internet identyczny model i wtedy wyniesie Cię to znacznie taniej.
    Ciekawe rozwiązanie, ale z czego optyk ma utrzymać salon, pracowników, wyposażenie i inne? Może czas zacząć pobierać opłaty za obsługę, np. 100 zł od klienta?
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 01 września 2012, 20:27

    No cwaniakow ostatnio duzo sie zrobilo. Poprzymierza, gitare zawraca i czas zabiera. Jak widze takich, ktorzy tylko sprawdzaja symbole na zausznikach to z reguly koncze "przymiarki". Nie mam nic przeciwko zakupom przez internet. Jest taniej itd. ale cos za cos - nie ma mozliwosci przymierzenia i noech tak zostanie.
    Adek
ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości