ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
pytania ogólne
  • dordo12
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 14 września 2010, 17:36
    Lokalizacja: Z domu

    pytania ogólne

    autor: dordo12 » 18 marca 2012, 11:55

    niedawno po raz drugi byłem u okulistki która mówi, że na okulary stwierdziła mi wade jakieś -2.5dp ale jako, ze nosze soczewki nagałkowe i są blizej oka przepisala mi -2. Ale wiadomo oprócz soczewek chciał bym sobie jeszcze na zapas wyrobić okulary, i teraz pytanie jak wygląda sprawa z ceną oprawek i szkieł? jeśli powiedzmy kupie teraz te okulary -2.5 ale za pol roku powiekszy mi się wada ile kosztuje w nich taka wymiana szkieł na mocniejsze? co jest drozsze? oprawki czy szkła?
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 19 marca 2012, 16:56

    Generalnie cena soczewek jest taka sama powiedzmy do -6,0 (zakres magazynowy). Wszystko zalezy od firmy soczewek, jakosci/ilosci powlok uszlechetniajacych. Powiedzmy, ze szkla moga kosztowac miedzy 60 - 370 zl za pare :) wiec wybor jest dosc duzy. Takie przyzwoite mozna dostac za ok 200 zł. Z oprawkami jest tak samo tylko, ze wieksza rozpietosc cenowa. Cena za dobre oprawki od 200 zl. Nie biore pod uwage promocji itp. Prosze pamietac, ze to wszystko jest przyblizone.

    pozdrawiam
    Adek
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 20 czerwca 2012, 10:20

    Dokładnie ja w powyższym poście. Wiele zależy od tego jaka to firma, soczewki lub oprawki oraz jakiej mocy szkła. Ciężko powiedzieć ile będzie wynosiła wymiana na jeszcze mocniejsze szkła, przykładowe ceny masz w sklepach internetowych, zarówno za oprawki jak i soczewki.
  • Stylion_pl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 43
    Rejestracja: 05 sierpnia 2012, 08:44
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: Stylion_pl » 28 sierpnia 2012, 15:41

    Internetowe salony optyczne to bogate źródło,poza tym masz też taniej,więc warto. Mineło trochę czasu,więc może napisz jak teraz przedstawia się sytuacja.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości