ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1
iwear dd supreme - focus dailies all day comfort
  • olkaa
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 22:28
    Lokalizacja: Poznań

    iwear dd supreme - focus dailies all day comfort

    autor: olkaa » 29 sierpnia 2010, 09:10

    Witam. Od wczoraj jestem szczęśliwą posiadaczką soczewek. Optyk zalecił mi iwear dd supreme. Przy kasie zaskoczyła mnie cena za dwa opakowania 30 sz. [-1,25 -1,5] prawie 190 zł! Moim limitem cenowym jest 100zł. Powiedziałam pani optyk, że zamierzam kupować soczewki dailies aqua comfort 90 szt, i w tedy cena ładnie się rozkłada na 100 miesięcznie. A ona mi iweary przepisała, więc wracam do domu, szukam sklepu, gdzie je sprzedają, a tu du*a... nie ma... Moją jedyną nadzieja są focus dailies all day comfort, ponieważ mają taką samą krzywiznę i średnice. Gdzieś na forum czytałam, że sa to ich odpowiedniki. Mogę je bez obawy zakupić? Muszę sie wybrać jeszcze raz do optyka?
    Oba produkty mają średnice 13.8 oraz krzywiznę 8.6.
    Dziękuje za wszelką pomoc :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 sierpnia 2010, 21:07

    Nie tyle ODPOWIEDNIK, co firma Ciba Vision produkuje (jak i kilku innych producentow) dla tego salonu a oni nazywaja je po swojemu, aby przywiazac klienta do tej marki, ktorej nie znajdziesz gdzies indziej ;) Takze jest to TO samo, a nie odpowiednik. Poogladaj dokladnie blister soczewki lub opakowanie, znadziesz na nim producenta, ewentualnie sprawdz nazwe materialu z ktorego sa wykonane soczewki, kazde sa z innego (ma inna nazwe)
    Dailies All Day Comfort jak i Aqua Comfort Plus sa z Nelfilcon A

    Sprawdz sobie ulepszone soczewki Dailies i zamiast All Day Comfort zainteresuj sie Dailies Comfort Plus, rowniez dostepne sa w 30 i 90 packu
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • olkaa
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 22:28
    Lokalizacja: Poznań

    autor: olkaa » 30 sierpnia 2010, 08:43

    Dziękuję bardzo, sprawdziłam, faktycznie różnią się tylko opakowaniem :) Co za ulga, bo myślałam, że będę musiała kupować te drogie iweary w salonie...
    Dailies comfort plus są lepsze?

    Jeśli chodzi o Dailies Aqua comfort plus to one mają BC: 8,7 a moje mają BC: 8,6 i średnicę 13,8... to jakaś duża różnica?
    Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2010, 08:46 przez olkaa, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 30 sierpnia 2010, 22:25

    Oczywiscie ulozenie soczewki moze ocenic tylko specjalista. Moze podczas kolejnej wizyty kontrolnej po prostu niech zalozy i sprawdzi.
  • olkaa
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 22:28
    Lokalizacja: Poznań

    autor: olkaa » 31 sierpnia 2010, 08:15

    Taa... specjalista :/. Chyba wybiorę się do innego optyka, bo moja "specjalistka" nic nie mówiła o wizycie kontrolnej. Zbadała, wypisała receptę i papa... Dziś zauważyłam czerwone żyłki na oku, drobne, ale jednak są. Poza tym chyba źle dobrała mi soczewki... otóż kiedy założę soczewkę czuję ją cały czas na dolnej powiece. Mimo, że soczewka jest na dobrym miejscu nadal ją czuję...
    Czy jeśli okaże się, że kontakty są źle dobrane, to mam szansę zwrócić te które kupiłam? Dla mnie 200zł piechotą nie chodzi...
    Dziękuję za pomoc :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 sierpnia 2010, 10:22

    olkaa pisze:Chyba wybiorę się do innego optyka, bo moja "specjalistka"
    ale optyk nie dobiera soczewek tylko okulista lub optometrysta

    zycze powodzenia
  • olkaa
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 22:28
    Lokalizacja: Poznań

    autor: olkaa » 31 sierpnia 2010, 17:29

    Byłam dziś u mojej optometrystki, [ma taką plakietkę] spojrzała mi w oczy, zapytała kiedy nosiłam ostatnio, i dała Johnsony na próbę. Po prostu... bajka nie soczewki. Zdziwiłam się, bo parametny mają zupełnie inne... BC 8,5 DIA 14,2. Usłyszałam, że krzywizna nie jest ważna, że to dla niej jakaś informacja tylko czy coś... Potem zapytałam grzecznie co mam zrobić z tymi które wcześniej mi przepisała. Zdziwiona była jak nie wiem, ale po 10-cio minutowej naradzie z szefową powiedziała, że da mi 2 pary na próbę i jak się sprawdzą to mi wymienią tamte. Jestem szczęśliwa, tylko trochę cena przeraża... Sprzedają te Acuvue Moist po 90 szt.?
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez olkaa, łącznie zmieniany 1 raz.
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 21 września 2010, 20:55

    Pamiętaj,że specjaliści często dobierają takie soczewki jakie chcą sprzedać,więc zawsze możesz wybrać inną firmę,ale mimo wszystko warto skonsultować się z lekarzem. A te soczewki o których mówisz są bardzo dobre,sam często je polecam,chociaż cena rzeczywiście może trochę przerażać.
  • staszekk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 17:20
    Lokalizacja: GrudziÂ?dz

    autor: staszekk » 16 października 2010, 13:38

    Czy, idąc tym tropem, iWear XR Supereme i Biofinity to de facto ten sam produkt w innym pudełku?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 października 2010, 21:12

    Nie znam dokladnie ktory iWear **** jest jakim produktem, bo to czasami moze ulec zmianie. Ale znane jest przeciez brandingowanie produktow - oferowanie tego samego w innym opakowaniu - nie tylko przeciez w swiecie soczewek kontaktowych ale np. produktow spozywczych czy innych.

    Sprawdz jaki jest material, krzywizna, srednica, uwodnienie i porownaj z innymi produktami. Jezeli masz problem - podaj te dane na forum
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • staszekk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 18 kwietnia 2008, 17:20
    Lokalizacja: GrudziÂ?dz

    autor: staszekk » 16 października 2010, 23:55

    Wszystko jest takie samo - producent, nazwa materiału (comfilcon A), wymiary, H2O (48%). Więc właśnie dlatego podejrzewałem, że to ta sama soczewka. Chodzi mi głównie o to, czy mogę kupić Biofinity gdziekolwiek, czy muszę udać się do 'znanego wszystkim punktu sprzedaży produktów iWear' ;), jeśli to de facto identyczny produkt w innym pudełeczku...

    Świadczyło by to też o tym, że dostałem produkt z, bądź co bądź, wciąż wysokiej półki (szczególnie w naszym kraju; ten model iWear wprowadzono w czerwcu), a nie jakiś niewiadomego pochodzenia NO NAME.

    A branding produktów spożywczych kojarzy się głównie z 'wyprodukowano dla Biedronka', więc to ukazanie tematu raczej niekorzystne dla iWear XR Supreme.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 października 2010, 19:56

    Tak, mozesz kupic Biofinity w opakowaniu Biofinity ;)
ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość