ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Istanieją soczewki z cylinderem -3?
  • atw93
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 10 września 2010, 16:41
    Lokalizacja: Płock

    Istanieją soczewki z cylinderem -3?

    autor: atw93 » 10 września 2010, 16:49

    Witam. Miałem wizytę dzisiaj u okulisty. Postanowiłem spróbować soczewek. Jednak zawiodłem się. Mam wadę LO -3, PO -2.5 oraz cylinder -3. Z tego co wdziałem to soczewki produkują z maksymalnym cylindrem 2.5 lub 2.75. Chciałbym się mylić i powiedzcie, że właśnie dziś lub w niedalekiej przyszłości ktoś zacznie produkować z cylindrem -3. Ewentualnie
    zastanawiam się, nad ponowną wizytą oraz poproszenia o takie dobranie szkieł, by możliwy był dobór soczewek. Co o tym myślicie? Proszę o odpowiedź :)
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 10 września 2010, 17:24

    Tak są. Mozna zamowic nawet z wyższym tylko ze ogolnie powyzej cylindra 2 jest problem z dostepnoscia. Po pierwsze sa na zamowienie, po drugie sa dosc drogie i po trzecie sa tylko roczne z tego co pamietam. (czyli wg mnie te najgorsze jesli chodzi o wlasciwosci) Firmy nie podam bo nie pamietam.

    pozdrawiam
    Adek
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 10 września 2010, 21:17

    zazwyczaj soczewki kontaktowe miesieczne sa z cylinderm -2,25
    jednak sa rowniez hydrozelowe soczewki Proclear XR z cylindrem do -5,25 o ile mnie pamiec nie myli.


    Z tego co wiem to raczej wyzszych cylindrow w miesiecznych nie beda produkowac. Teraz niedawno firma Ciba Vision powiekszyla zakres i sa dostepne w calym spektrum dla kazdej ze sferycznej wartosci sa dostepne wszystkie cylindry -0,75; -1,25; -175; i -2,25; w osiach 10-180 co 10st i ich badania wykazaly, ze pozwala ten zakres dobrac ponad 90% osobom obarczonym astygmatyzmem.

    o czym informowalismy na naszym blogu http://www.optometria.info/blog/airopti ... -zakresie/
    jak i tym forum viewtopic.php?t=1664


    Natomiast warto udac sie do specjalisty, gdzyz soczewki kontaktowe sa przeliczane i aby sprawdzil maksymalna mozliwosc dostepnosci - moze bedzie efekt zadowalajacy obie strony.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 3 razy.
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 21 września 2010, 20:51

    Zgadzam się z Przedmówcami,takie soczewki da się bez problemu zamówić. Poszukaj w dobrych salonach optycznych,mogą być także te internetowe.
    Ostatnio zmieniony 21 września 2010, 20:51 przez CzytajacyForum, łącznie zmieniany 1 raz.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 2 gości