Za mocne soczewki?
  • AlanS
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 10 lipca 2008, 02:24
    Lokalizacja: Zielona G??ra

    autor: AlanS » 14 grudnia 2009, 18:16

    O co chodzi, ze nieskorygowany astygmatyzm na poziomie 0,85 dptr? Mi si wydaje, ze jest właśnie "za bardzo" skorygowany (soczewki -2,25) biorąc pod uwagę okulary -1,50.
  • barteklwc
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 31 marca 2008, 19:50
    Lokalizacja: Â?owicz

    autor: barteklwc » 05 stycznia 2010, 12:18

    Witam, chcialbym sie podlaczyc do tematu zbyt mocnych soczewek bo coraz bardziej zastanawiam sie czy mnie to nie dotyczy, glownie ze wzgledu na objawy z tym zwiazane. Tj. bol oczu i zawroty/bole glowy.... . Co roku prakycznie moja wada zwiekszala sie o 0.25. I aby miec komfort dobrego widzenia zwiekszalem moc soczewek. Ale coraz bardziej zmniejszal sie komfort noszenia i wlasnie pojawialy sie bole oczu i glowy po jakims czasie ale dodam ze tylko w pomieszczeniach na dworzu nie ma tego problemu! Wiec moze to jest bardziej zwiazane ze slabym nawilzaniem, a niekoniecznie od razu zbyt mocnymi soczewkami. Nosze opitxy od kilku lat...
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 05 stycznia 2010, 19:50

    Astygmatyzm może być tylko skorygowany lub nieskorygowany. Nie może być za bardzo skorygowany. Skorygowany jest wówczas, gdy moc cylindra jest własciwa dla wady. Jezeli moc cylindra jest za mała, to astygmatyzm nie jest całkowicie skorygowany. Natomiast, gdy moc cylindra jest za duża, to astygmatyzm jest "przekorygowany", a więc również nieskorygowany. Wartość tego nieskorygowanego astygmatyzmu odpowiada wówczas wartości, o którą moc cylindra jest za duża w stosunku do rzeczywistej wady.
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 05 stycznia 2010, 19:56

    Co roku prakycznie moja wada zwiekszala sie o 0.25. I aby miec komfort dobrego widzenia zwiekszalem moc soczewek. Ale coraz bardziej zmniejszal sie komfort noszenia i wlasnie pojawialy sie bole oczu i glowy po jakims czasie ale dodam ze tylko w pomieszczeniach na dworzu nie ma tego problemu!
    Ból jest jednym ze sposobów przekazywania przez organizm informacji, że coś jest źle. Jak można to lekceważyć i co roku nadal zwiększać moc soczewek? Nie da się odpowiedzieć co jest powodem tego bólu i dyskomfortu bez badania. Pozostaje więc tylko wizyta u specjalisty.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 stycznia 2010, 23:52

    Bartku, na wszelki wypadek nie kupuj zapasu soczewek do czasu wizyty.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości