ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Pomocy - jak przeliczyć moc szkieł okularów na soczewki?
  • bosch_127
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 09 grudnia 2008, 10:49
    Lokalizacja: Ko??skie

    Pomocy - jak przeliczyć moc szkieł okularów na soczewki?

    autor: bosch_127 » 09 grudnia 2008, 11:08

    Witam mam bardzo powazny problem i bardzo prosze was o pomoc by?em nie dawn u okulisty prywatnie bo normalnie ptrzeba czekac w kolejce przez 3 miesiace.Wypisa?a mi szk?a na okulary gosiu mi je zrobi? widze w nich dobrze ale szk?a s? jak denka od szklanki wiecie ogromny wstyd mam zamiar przeniesc sie na soczewki kontaktowe ale nie wiem jakie wybrac mam parametry na szk?a w okularach ktos mi muwi? ze mozna przeliczyc moce na soczewki kontaktowe bardzo prosze o pomoc w tym zadaniu zapewne przyda?o by sie taka wiedza wielu ludzia a nie chce jsc do okulisty p?acic koleine 50z? i czekac bo nawet prywatnie trzeba czekac zeby mi przeliczy?a moce na soczewki i prosze o rade jakie soczewki by?y by dla mnie dobre.

    Podje parametry

    strefa cylinder o?
    oko.p +5.0 +2.0 120*
    oko.le +5.0 +1.0 80*

    Do dali
    Bardzo prosze o pomoc
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez bosch_127, łącznie zmieniany 1 raz.
    RafaÂ?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 grudnia 2008, 11:57

    bosch_127 pisze:a nie chce jsc do okulisty p?acic koleine 50z? i czekac bo nawet prywatnie trzeba czekac zeby mi przeliczy?a moce na soczewki i prosze o rade jakie soczewki by?y by dla mnie dobre.
    zle robisz. Do kogo bedziesz mial pretensje, jezeli wydasz na soczewki np. 150-300zl i sie nie spradza? Soczewki kontaktowe powinny zostac dobrane przez specjaliste, ktory dysponuje wiedza oraz widzi Twoje oczy i to jak zachowuje sie soczewka kontaktowa. Nie zawsze stricte przeliczenie oznacza dobre widzenie i komfort, bardzo czesto dochodzi do tzw korekty czy to mocy czy osi cylindra w ostecznej soczewce.

    Zle rowniez rozumujesz, ze dobor soczewek to TYLKO przeliczenie mocy okularowej na soczewki kontaktowe!

    Szczerze... pomysl raczej katergoriami UZYTECZNOSCI a nie OSZCZEDNOSCI, bo te drugie moga wyjsc DROZEJ niz Ci sie to wydaje. A lepiej miec zdrowe, komfortowe widzenie niz napisac kolejnych 15postow i dalej nie byc pewnym.

    Jak poczytasz to czy inne forum, to opinie na temat tej samej soczewki sa rozne. Jednym ona odpowiada, drugim nie! Dlaczego? Otoz kazdy z nas jest najzupelniej w swiecie INNY, co oznacza ze do kazdego trzeba podejsc indywidualnie, tak abys byla zadowolona z dobranego produktu. Firm jak i soczewek torycznych jest coraz wiecej, o roznych parametrach (material, krzywizna, srednica itp.)

    Przemysl sobie dokladnie to co chcesz zrobic i jakie moze to niesc konsekwencje!

    Moce Ci moge przeliczyc na cylinder ujemny - nie ma sprawy. Ale na soczewke juz nie... z prostej przyczyny. Nie wiem z jakiej odleglosci mialas okulary probne zalozone aby moc to przeliczyc na rogowke. Dlatego tez osoba ktora wykonuje badanie, powinna dobrac soczewki, a gdy dokonuje to inna osoba powinna sprawdzic refrakcje dla takiej odleglosci z ktorej bedzie przeliczac.

    Twoje moce w cyl (-)
    +7,00 cyl -2,00 x 30
    +7,00 cyl -2,00 x 170
  • bosch_127
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 09 grudnia 2008, 10:49
    Lokalizacja: Ko??skie

    autor: bosch_127 » 09 grudnia 2008, 16:39

    Dzi?ki z gury okulary testowe by?y zak?adane z odleg?osci 5m teraz mug? by mi pan obliczyc moce dodatnie oczywiscie robie to na w?asn? odpowiedzialnosc. :placze:

    [ Dodano: 09 Gru 2008 04:46 ]
    Albo doradzic jakie soczewki by pasowa?y do tych parametr??w np na [nazwa - regulamin] albo jakims sklepie w internecje z soczewkami.
    RafaÂ?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 grudnia 2008, 16:51

    bosch_127 pisze:okulary testowe by?y zak?adane z odleg?osci 5m
    ??????????????

    :D
    soczewki testowe w jakiej odleglosci od rogowki.

    Tzn ja nie napisze przeliczonych mocy tak czy owak, bo jestem przeciwny takiemu doborowi soczewek pomimo tego iz prowadzimy sklep internetowy nie "informujemy" uzytkownikow o tym jak dobrac samemu, bo takie sklepy powinny byc przeznaczone tylko i wylacznie dla osob bedacych pod kontrola specjalisty i przez niego dobranymi soczewkami :) Ale kazdy ma takie podejscie i takie zasady jakie chce.

    Z drugiej jednak strony, ciezko Ci bedzie znalesc z 'podstawowej' oferty soczewki, gdyz wiekszosc produkuje dla astygmatykow do +6,oo. Takze tym bardziej czeka Cie wizyta u specjalisty
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: K-ów

    autor: Malla » 09 grudnia 2008, 16:59

    bosch_127, nie ta odleg?o??, tylko ta w drug? stron? ;)

    Lemur przeliczy? Ci moce okular??w z cylindra dodatniego na ujemny. W soczewkach kontaktowych stosowany jest zapis ujemny, ale jest to ta sama soczewka, tylko zapisana w inny spos??b. Tak wi?c nie przeliczy? Ci mocy okular??w na soczewki, bo to jest indywidualne.
  • AlanS
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 24
    Rejestracja: 10 lipca 2008, 02:24
    Lokalizacja: Zielona G??ra

    autor: AlanS » 04 grudnia 2009, 20:08

    Mam pytanie: czy zbyt duży cylinder może popsuć wzrok?? Na badaniu okularowym miałem cyl. -1,25, na soczewkowym juź - 2,25. Czy cylinder moze sie zmienic - badania te dzieli rok?
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 30 grudnia 2009, 15:00

    Lemur jestem pod wrażeniem :spoko:
    Adek
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość