ODPOWIEDZ Posty: 134
KILKA PYTAŃ
  • i!
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 21 czerwca 2008, 23:56
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: i! » 06 stycznia 2009, 09:46

    pomyli?em anatomi? :jupi: :jupi:
    ale wstyd :ot:
    pozdrawiam!
  • Gość

    autor: Gość » 11 stycznia 2009, 19:28

    Wczoraj po?ama?em 2 oprawki od okular??w, wiec my?le ?e dobry pretekst do zmiany na soczewki, do ktorych sie przybra? jako? nie mog?em.

    Normalnie u?ywam okular??w tylko do monitora oraz auta.
    Mam wade -1.5 i - 1.75


    1. Czy kupuj?c soczewki trzeba kupywa? oddzielnie na ka?de oko? Tzn kupuje 2 komplety?
    A co jak mam ma?? (chyba) r???nice w wadzie, to mo?na jednakowe?

    2. O co chodzi z tymi p?ynami, wymianami codziennymi? Jak? to ma wydajno???

    3. Dobrym pomys?em s? 3 miesieczne na pocz?tek?

    4. Jaka jest przybli?ona cena ca?ogo kompletu (soczewki + p?yn)? Ilu mam sie spodziewa?, 50 czy 150 z?? :mrgreen:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 stycznia 2009, 19:39

    @vito corleone

    Na Twoje pytania najlepiej bedzie jak odopowie osoba, ktora dokona Ci doboru soczewek w gabinecie.

    Nie powinno sie kupowac soczewek na wlasna reke, bez doboru i sprawdzenia i stanu przedniego odcinka oka, filmu lzowego, zachowania soczewki na rogowce, jakosci widzenia i wielu czynnikow.
  • Gość

    autor: Gość » 11 stycznia 2009, 19:42

    Nie mam zamaru nic na w?asn? r?ke robi?.
    Po prostu ciekawi? mnie te kwestie, zw?aszcza ?e moge uzyska? odpowiedz od osob ktore u?ywaj? soczewek.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 11 stycznia 2009, 19:47

    vito corleone, poczytaj forum, te tematy przewija?y si? setki razy...
  • Gość

    autor: Gość » 11 stycznia 2009, 20:06

    Niestety nie jestem w stanie znale?? odpowiedzi na chocia?by pierwsze pytanie ;]
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 stycznia 2009, 20:36

    Cena soczewek i p?ynu -> zajrzyj do byle sklepu internetowego.
    Wymiana p?ynu -> w?tek "P?yny" (nawet sond? znajdziesz, ile czasu zu?ywa si? du?? butl?)
    Codzienna zmiana -> to przecie? oczywiste jak wypuszczanie po sobie wody z wanny...
    Co do ilo?ci opakowa? dla r???nych wad w ka?dym oku -> podobny dylemat znajdziesz tutaj albo tutaj.
  • raya
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 23 sierpnia 2009, 10:18
    Lokalizacja: Łódź

    autor: raya » 23 sierpnia 2009, 10:35

    Nie wiedziałam, gdzie dokładnie opisać mój problem, więc zdecydowałam się napisać tutaj. Jeśli popełniłam błąd to z góry przepraszam ;). Mam w sumie kilka pytań. Noszę soczewki już od pół roku: Focus: Dailies All Day Comfort Toric. Sprawują się bardzo dobrze, ale chciałabym nosić kolorowe. Wiem, że nie ma dla astygmatyków, ale czy jest szansa żebym mogła nosić normalne? Nie chodzi mi o sam dyskomfort, ale o to czy nie uszkodzę w jakiś sposób oka. Na opakowaniu mam zapisane:
    Lewe oko: +0.75 -0.75 x 090
    Prawe oko: +0.50 -0.75 x 90
    Może mi ktoś wytłumaczyć co oznaczają dwie ostatnie cyfry? Słyszałam także, że można plusy zapisać w minusach, ale trzeba je jakoś przeliczyć. Proszę o pomoc ;).. Prawdopodobnie i tak kupię kolorowe na próbę, ale chciałabym wiedzieć czy to dobra decyzja.
    PS. Jeśli miałabym kupować to wybrałabym któreś z tych: Freshlook ColorBlends oraz FreshLook Colors. Co o nich sądzicie?
    Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2009, 10:55 przez raya, łącznie zmieniany 1 raz.
  • sawanb03
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 03 października 2008, 11:22
    Lokalizacja: Sosnowiec

    autor: sawanb03 » 01 grudnia 2009, 10:15

    Witam,
    mam pytanie do specjalisty, ewentualnie do osoby, która spotkała już się z takim problemem. W weekend nie ściągnąłem soczewek na noc ( Air optix). Od tamtej pory przy zamykaniu, mrużeniu lewego oka zaczyna mnie to oko boleć tzn. mam takie czucie kłucia górnej części oka, pod powieką. Jest to coś poważnego? Udać się z tym do okulisty?
    Pozdrawiam.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 grudnia 2009, 12:02

    koniecznie do okulisty.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 02 grudnia 2009, 21:41

    i koniecznie daj znać, jaki był wynik wizyty
  • ewka597982
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 12 grudnia 2009, 19:03
    Lokalizacja: Bydgoszcz

    Pare pytan

    autor: ewka597982 » 13 grudnia 2009, 15:45

    Witam. Sledze to forum pare dni, ale jeszcze nie znalazlam odpowiedzi na pytan, nawet przy pomocy wiszukiwarki. Otoz okulary nosze od 4 roku zycia, mozna wiec powiedziec, ze jestem weteranka ;p chcialabym zaczac nosic soczewki, ale zanim udam sie do specjalisty, chcialabym sie od Was dowiedziec pare rzeczy. W wieku 4 lat moja wada wygladala tak: OL+2,5dpr i 1,5dcyl, OP: +3,5dpr i 2,5dcyl. Teraz: OL: 0, OR: 1dpr, 1,5Dcyl. Chcialabym zaczac nosic soczewki, a wlasciwie soczewke .Pytania:

    1. Czy ktos z was nosi soczewkę na jedno oko? A może spotkaliście się z czymś takim? Opowiedzcie.

    2. Czy soczewki lepiej niż okulary korygują wzrok? Dlaczego? Zauważyliście polepszenie wzroku w soczewkach na przestrzeni jakiegoś czasu?

    3. Czy jeżeli mogę teraz bez żadnych uprzedzeń i strachu dotykac opuszkiem źrenicę oka (wiem, że nie można, ale zrobiłam to na próbę umytym palcem), to czy to znaczy, że tak samo bez problemów nie będę się bała założyc soczewki?

    4. Czy dotykanie źrenicy soczewką (podczas zakładania) boli tak samo, jak dotykanie palcem? ;D czy w ogóle boli, przeszkadza, szczypie, piecze, drażni, podrażnia?

    5. Pyt do astygmatyków: Czy w soczewkach torycznych widzicie lepiej, niż w okularach cylindrycznych?

    6. Jeżeli dosc czesto (min. 2x na rok) mam zapalenie spojowej, to czy jest to powaznym przeciwskazaniem do noszenia soczewek?

    z gory dziekuje za odpowiedzi ;)

    i jezeli to cos zmienia: mam 15 lat
    Ostatnio zmieniony 13 grudnia 2009, 15:47 przez ewka597982, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Pare pytan

    autor: optometrysta.pl » 15 grudnia 2009, 11:36

    ewka597982 pisze: 1. Czy ktos z was nosi soczewkę na jedno oko? A może spotkaliście się z czymś takim? Opowiedzcie.
    sa takie przypadki, przeciez wada wzroku nie zawsze jest taka sama obuocznie.
    ewka597982 pisze: 2. Czy soczewki lepiej niż okulary korygują wzrok? Dlaczego? Zauważyliście polepszenie wzroku w soczewkach na przestrzeni jakiegoś czasu?
    nie ma badan na ten temat, przynajmniej ja sie nie spotkalem, zeby korekcja jedna byla lepsza, druga gorsza
    Napewno i tak z okularow trzeba korzystac, nie mozna w 100% przerzucic sie na soczewke i zapomniec o okularach, ale o tym powie (powinien) specjalista aplikujacy soczewki
    ewka597982 pisze: 3. Czy jeżeli mogę teraz bez żadnych uprzedzeń i strachu dotykac opuszkiem źrenicę oka (wiem, że nie można, ale zrobiłam to na próbę umytym palcem), to czy to znaczy, że tak samo bez problemów nie będę się bała założyc soczewki?
    Zrenicy to raczej nie dotkniesz ;) najwyzej co to rogowke. Lepiej poczekaj na wizyte u specjalisty, jezeli to Twoje pierwsze soczewki powinien Cie przeszkolic z zakladania, sciagania i calej higieny dotyczacej uzytkownikow soczewek kontaktowych
    ewka597982 pisze: 4. Czy dotykanie źrenicy soczewką (podczas zakładania) boli tak samo, jak dotykanie palcem? ;D czy w ogóle boli, przeszkadza, szczypie, piecze, drażni, podrażnia?
    patrz wyzej
    ewka597982 pisze: 5. Pyt do astygmatyków: Czy w soczewkach torycznych widzicie lepiej, niż w okularach cylindrycznych?
    Wszystko zalezy od dobranej soczewki, wielkosci astygmatyzmu.
    Soczewki toryczne robia w cylindrze: -0.75, -1.25, -1.75, -2.25, -2.75 z osiami co 10stopni, czasami wiekszym, wiec w kilku przypadkach idzie sie na komromis, ale to wszystko dzieje sie pod kontrola specjalisty, po to jest dobor, po to sa wizyty kontrolne aby wszelkie sprawy wyjasniac w gabinecie a nie na forum :P

    ewka597982 pisze: 6. Jeżeli dosc czesto (min. 2x na rok) mam zapalenie spojowej, to czy jest to powaznym przeciwskazaniem do noszenia soczewek?
    powaznym nie, ale nalezaloby wiedziec co powoduje zapalenie spojowek. I lepiej w tym okresie nie nosic soczewek, wiec pozostaje co napisalem wczesniej - okulary.
    ewka597982 pisze: i jezeli to cos zmienia: mam 15 lat
    w gabinecie podczas badania musi byc wyrazona zgoda rodzicow / opiekunow prawnych. Poza tym wiek nie ma znaczenia.
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 15 grudnia 2009, 13:55

    sa takie przypadki, przeciez wada wzroku nie zawsze jest taka sama obuocznie.
    Małe uzupelnienie. Korekcja jednooczna (przy znacznej wadzie jednego oka), to był jeden z powodów poszukiwania innych niz okulary możliwości korekcji i wprowadzenia soczewek kontaktowych. Pomysł soczewek kontaktowych jako alternatywa dla okularów pojawił się znacznie później, a możliwy do zrealizowania był dopiero, gdy wynaleziono odpowiednie (jak się wówczas wydawało) materiały na soczewki.
ODPOWIEDZ Posty: 134

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości