ODPOWIEDZ Posty: 205
Zakładanie & prawa/lewa strona soczewki
  • ajka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 04 grudnia 2006, 13:03
    Lokalizacja: Katowice

    Zakładanie & prawa/lewa strona soczewki

    autor: ajka » 04 grudnia 2006, 13:37

    Witam
    dzisiaj pierwszy raz zak?ada?am soczewki (jedniodniowe, iwear), niestety, mimo wszystko nie mam pojecia ktora to lewa jej strona a ktora prawa, zaden talerzyk z soczewki mi sie nie robi, na lewym oku soczewki prawie nie czuje, za to na prawym jest mi bardzo dziwnie, przekladalam soczewke w prawym oku na jedna i druga strone ale nie wiem teraz czy mam dobrze zalozona czy po prostu juz mam podraznione oko. Czy sa jakies soczewki jedniodniowe z zaznaczonymi wlasciwymi stronami zakladania? I co teraz jesli chodze ze zle zalozona soczewk??? Wi?kszej r??znicy w sumie nie czuje i na jednej stronie dyskomfort i na drugiej...
    Bardzo prosze o porade uzytkownik??w tych soczewek
    Dziekuje i pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez ajka, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 05 grudnia 2006, 10:28

    Czy sa jakies soczewki jedniodniowe z zaznaczonymi wlasciwymi stronami zakladania?
    1-Day Acuvue Moist

    http://www.acuvue.pl/1day_moist.htm
    I co teraz jesli chodze ze zle zalozona soczewk???
    S? mniej wygodne, je?li ten talerzyk si? nie robi to znaczy ?e jest wsyzstko dobrze. Jak ja na pocz?tku zak?ada?em swoje soczewki to te? wydawa?y si? niewygodne. Dopiero po kilku dniach by?o wszystko w porz?dku - mo?e oko musi si? poprostu przyzwyczai?.
  • magduuucha
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 26 października 2006, 18:37
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: magduuucha » 15 grudnia 2006, 03:30

    i weary jednodniowe s? na dobrej stronie w pojemniczku ;)
    wystarczy po prostu wyj?? nie wykr?caj?c na drug? stron? i zak?ada?
    Nie ma rzeczy niemoÂ?liwych dla kogoÂ?, kto nie musi ich zrobi?? sam.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 grudnia 2006, 09:31

    magduuucha pisze:wystarczy po prostu wyj?? nie wykr?caj?c na drug? stron? i zak?ada?
    Kazde soczewki sa na dobrej stronie, lecz pytanie moze dotyczyc juz z korzystanych soczewek, czasami po wyciagnieciu z pojemniczka sie wywina czy po prostu podczas sciagania i umieszczania w pojemniczku! Ale rozumiem, ze byla to wypowiedz jak zostala okreslona "z przymrozeniem oka" i tak tez nalezy ja traktowac!

    Poza tym nie podchodzil bym do tego tak "lajtowo" i zawierzal ze jak soczewka tak jest to jest wlasciwie. Kazdy uzytkownik soczewek kontaktowych POWIENIEN umiec rozpoznac lewa i prawa strone soczewki. Bez wzgledu na firme.
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 15 grudnia 2006, 18:20

    No dobrze a takie B&L miesi?czne toryczne to jak rozpozna?? W salonie zauwazy?am, ?e soczewki maj? te lekko widoczne szare napisy i jakie? kreseczki, jednak?e nie wczyta?am si? zbyt dok?adnie, bo czasu nie by?o. Natomiast okulistka powiedzia?a, ?e wykr?cona soczewka na brzegach ma jakby ostre kra?ce, kiedy natomiast poprawnie powinna mie? ?agodne. Istotnie po wykr?ceniu wygl?da?a jakby mia?a mi zaraz pokaleczy? oko :aniolek:

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • magduuucha
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 26 października 2006, 18:37
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: magduuucha » 20 grudnia 2006, 20:19

    z przymru?eniem oka owszem, ka?dy znajdzie sobie sw??j spos??b na "lew? stron?"
    w ka?dym razie ja zauwa?y?am, ?e albo mi ta soczewka wypada, albo si? strasznie na oku rusza, jakby p?ywa?a po ka?dym mrugni?ciu
    Nie ma rzeczy niemoÂ?liwych dla kogoÂ?, kto nie musi ich zrobi?? sam.
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 13 stycznia 2007, 14:54

    M??j pierwszy post Witam wszystkich:)

    Tez mam problem z rozr???nieniem kt??ra strona jest prawid?owa. Obie wydaj? mi sie takie same.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 15 stycznia 2007, 18:05

    po miesiacu patrzac na soczewke lezaca w pojemniku bedziecie wiedziec czy jest na prawej czy na lewej stronie. Mnie na poczatku tez to sprawialo problemy :/ Sprobujcie polozyc soczewke palcu i trzymajac ja w jakichs nie wiem 20 cm od oczu wyczaic ktora to strona. Niektore soczewki rzeczywiscie wygladaja jakby obie strony mialy takie same :/
    kwestia przyzwyczajenia dacie rade :)

    pozdro i powodzenia :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 15 stycznia 2007, 18:23

    To albo mam szcz?scie i trafiam ca?y czasa na praw? stron? soczewek(co jest niemozliwe) albo mam jakie? dziwne soczewki kt??re po obu stronach s? takie sam:D bo za ka?dym razem jak zak?adam to na poczatku czuje je na oku ale powoli oko sie przyzwyczaja i teraz prawie w ogole ich nie czuje:) jakie sa objawy za?o?enia soczewki na lewa strone:P?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 stycznia 2007, 20:05

    Po takim trzymaniu na palcu o ktorym wspomnial woozie, sprobujcie z dwoch stron palcem wskazujacym i kciukiem lekko splaszczyc soczewke i zauwazyc co dzieje sie z rabkiem soczewki, jezeli krawedzie "wywijaja sie" na zewnatrz tworzac miseczke - tzn ze jest na lewej stronie. Jezeli NIE tworzy sie kolnierz ktory wywija sie na zewnatrz - to soczewka jest prawildowo na prawej stronie.

    Praktyka czyni mistrzem :)
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 15 stycznia 2007, 20:22

    a czy jak soczewka jest na oku to da si? poznac czy jest ona na lewej stronie? bo nosze juz dzisiaj soczewki od 3,4 godzin i w ogole ich nie czuje(no od czasu do czasu jak mi sie przypomni:P)aczkolwiek mam troszeczke niekiedy zamazany obraz tylko czy to nie jest jeszcze za wczesnie zeby oko ca?kowicie sie przyzwyczai?o?

    Przepraszam Lemur ze zadaje tak du?o pytan ale jeszcze tydzien i bedziesz mia? spok??j:) p???niej ju? sama jako? dam sobie rade:P
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 stycznia 2007, 20:24

    na oku jak jest soczewka to nie mozna poznac na ktorej jest stronie... chyba ze soczewka ma znaczniki i zobaczy to specjalista pod lampa szczelinowa :)

    Luzik, nie zalamuj sie. A spokoju nie dasz, mam nadzieje ze bedziesz witac na to forum co jakis czas a nie ze znikniesz :P
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 15 stycznia 2007, 20:25

    a jakie s? powik?ania noszenia soczewki na lewej stronie? bo dla mnie naprawde nie ma r???nicy na kt??rej stronie nosze :P

    No dobra specjalnie na Twoje zyczenie b?de tu wpadac;] ale pamietaj , ?e sam tego chcia?e?:D
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 stycznia 2007, 20:26

    powiklania?
    zaczerwienienie, dyskomfort, podraznienie... rozne

    ps. niech Ci naprawde nie bedzie wszystko jedno na ktorej stronie jest soczewka ;)
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 15 stycznia 2007, 20:28

    ale je?eli nie czuje dyskomfortu podczas ich noszenia to znaczy ze sa na dobrej stronie?

    Eh chyba sie wybior? do znajomej mojej matki z tymi soczewkami bo ona tez nosi:) dzieki wielkie mimo wszystko i przepraszam za zawracanie g?owy;)
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 15 stycznia 2007, 22:08

    Asik pisze:ale je?eli nie czuje dyskomfortu podczas ich noszenia to znaczy ze sa na dobrej stronie?
    To wida? s? na dobrej stronie :)

    Ja jak mam soczewk? to schematycznie wygl?da to tak:

    Obrazek

    Jak na razie ani razu si? nie pomyli?am :) zreszt? zawsze staram si? wk?adaj?c do pojemniczka, by by?y na w?a?ciwej stronie, a razo tylko sprawdzam czy si? nie wykr?ci?y podczas wyjmowania :)

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 15 stycznia 2007, 22:51

    Dzieki W.:)

    Teraz to mi namiesza?a?;] bo moje soczewki z obu stron wygladaja jak ta po prawej tylko bez tych p?askich konc??w :D ale nie jest taka wiaderkowata jak ta z prawej :P no nic jak bede mia?? czas to sobie przysi?de i pokombinuje z tymi sztucznymi oczami:D dzieki wielkie za pomoc jeszcze raz:)
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 17 stycznia 2007, 22:15

    Hej, ja jak nosi?am Acuve to w?a?nie tak wygl?da?y n aprawej i lepwej stronie jak na tym pieknym rysunku wolbashi :) no raz mi si ezdarzylo za?o?y? soczewke na lew? strone ale to by?o straszne ku?o i bolalo na maxa oko poprostu odrzuca?o soczewke, odrazu musialam j? zdj?c i za?o?y? poprawnie:) teraz juz uwa?am ale tez juz jak widze soczewke w pojemniczku to wiem na ktorej jest stronie:)
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 stycznia 2007, 17:23

    na niektorych soczewka lepiej to widac albo to ja sie przyzwyczailem. Na pocztaku na moich SoftLensach Bausha tez sie nie mogolem polapac pozniej mialem Advance ktore mialy znacznik ale i tak go nie uzywalem a moje obecne Optimy maja tak wyraznie zaznaczoa roznice ze nie sposob ich pomylic. Btw nie pamietam kiedy ostatnio przygladalem sie na ktorej stronie jest soczewka :) to jest potem tak oczywiste jak ubieranie skarpetek :P
    Kazdy sie przyzwyczai a swoja droga nie wiem jak mozna nie czuc roznicy przeciez zazwyczaj odczuwa sie pieczenie szczypania :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 18 stycznia 2007, 17:37

    Moje soczewki to Bausch & Lomb Soflens 66 Toric i si? tak zastanawiam czy to nie jest przyczyn? tego, ?e lepiej jest widoczna r???nica pomi?dzy obydwoma stronami soczewki. Sama przeczyszczaj?c soczewki staram si? w?o?y? je do pojemniczka tak by by?y we w?a?ciw? stron? wygi?te. Zreszt? nawet po wyj?ciu z pojemniczka upewniam si? czy s? na w?a?ciwej stronie. :)

    Asik, odno?nie tej wiaderkowato?ci czy p?asko?ci to jak ju? napisa?am jest to bardzo schematyczny rysunek robiony za pomoc? myszki :) wi?c st?d ta du?a r???nica. U mnie w?asciwa strona wygl?da jak ma?a miseczka, a na niew?a?ciwej jak ma?y talerz na zup? ;) lub jak talerz z g??bszym dnem :)

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Vazaruzz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 27 stycznia 2007, 23:26
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: Vazaruzz » 27 stycznia 2007, 23:58

    witam szanowne forum :)

    Jako kilku dniowy u?ytkownik soczewek kontaktowych borykam si?, mimo waszych starannych opis??w, z w?a?ciw?/niew?a?ciw? stron? soczewki. Nie przemawiaj? do mnie te wasze miseczki i talerzyki bo zwyczajnie ich nie rozumiem i w praktyce nie widz? r???nicy. Okulistka pokaza?a mi pewn? metoda kt??ra mia?a mi u?atwi? rozpoznawanie stron Soczewk? k?adzie si? na ?rodku d?oni i zginaj?c mi??nie sprawdza czy wywija si? do wewn?trz czy na zewn?trz . Do wewn?trz prawid?owo . Ja mimo wszystko tego nie widz? ... Od czasu kiedy po 3 godzinach noszenia widzia?em ?wiat jak przez mg?? to wi?cej ich za?o?? p??ki nie b?d? pewien czy to tylko m??j b??d czy raczej oko je odrzuca.

    Przechodz?c do rzeczy. Po dog??bnych badaniach zauwa?y?em jedn? r???nice mi?dzy nimi :) . Niezale?nie od strony przy zginaniu oba ko?ce dotykaj? swoich brzeg??w lecz tylko na jednej ko?ce te sklejaj? si? ze sob? (cho? trudno mi powiedzie? czy to jest rzeczywi?cie do wewn?trz, gdy? po za czubkami, kra?ce raczej od siebie uciekaj?) lekko wykrzywiaj?c soczewk? przez co jest to dla mnie rozpoznawalna r???nica . I teraz pytanie. Post?puj?c "moj?" metod? powiedzcie mi kt??ra strona jest w?a?ciwa . Klej?ca si? czy nie ?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 28 stycznia 2007, 15:28

    az z ciekawosci sprawdzilem jak to jest bo pamietalem ze raz mi sie tak soczewka skleila :P i wyglada na to ze moja poczciwa optima skleja sie stronami wewnetrznymi czyli tymi ktore powinny przyglegac do oka :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 28 stycznia 2007, 17:17

    Hehe ja to totalnie nie rozumiem tego sposobu rozpoznawania stron soczewki :P
    Ale powiem tyle ze cz?sto mo?na to tak?e rozpozna? patrz?c na soczewke w pojemniczku, ja np jak jest ona w?o?ona "wypuk?o?ci?" w d??? to wtedy dok?adnie wida? zarys jej kraw?dzi, natomiast jesli jest "wypuk?o?ci?" w g??r? to wtedy kraw?dzi tak dobrze nie widac nie ma tej linii brzegowej!
    Mo?e to jako? ci pomo?e :)
    Pozdrawiem Asiaczek

    acha zazwyczaj soczewka sama sie uk?ada prawid?owo w pojemniczku!
    Pa
    Air Optix -3.5
  • Vazaruzz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 27 stycznia 2007, 23:26
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: Vazaruzz » 28 stycznia 2007, 18:49

    woozie pisze: wygl?da na to ze moja poczciwa optima skleja si? stronami wewn?trznymi czyli tymi kt??re powinny przylega? do oka :)

    Tylko one si? tak jako? dziwnie sklejaj? bo tylko czubkami a reszta si? ?miesznie wywija niczym jednoimienne bieguny magnes??w, uciekaj?c od siebie . Z kolej przy stronie nie klej?cej, brzegi zachodz? na siebie, albo si? stykaj? tote? wydaje mi si?, ?e to jest w?a?nie dobra strona ? Cho? kto wie mo?e masz racje . Tylko w?a?nie jak ostatnio za?o?y?em je "kleist? stron? " to mia?em pewne "mgliste" sensacje cho? mo?e to tylko kwestia przyzwyczajenia. Oby ...
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 28 stycznia 2007, 19:09

    A patrzy?e? czy soczewki nie maj? nr seryjnego? bo ostatnio po wnikliwym ogl?daniu odkry?am u moich takowy numer i je?eli czytasz go tak jak sie normalnie czyta z lewej do prawej to soczewka jest prawid?owo a je?eli inaczej to jest na odwrotnej stronie.

    To, ?e widzia?es ?wiat przez mg?e to nie musi byc wina z?ej striny soczewki. Po pierwsze- oko musi sie przyzwyczai?, o drugie mo?e soczewka by?a ?le dobrana?
  • Vazaruzz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 27 stycznia 2007, 23:26
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: Vazaruzz » 28 stycznia 2007, 20:57

    numeru nie ma, gdyby by? na pewno bym zauwa?y?. W ko?cu tyle si? im si? przygl?da?em ?e ?adne cyferki by mi nie umkn??y . Czy ?le dobrane ? By? mo?e cho? zanim okulistka mi je da?a to przechodzi?em w nich 40 minut u niej i w okolicach gabinetu po czym "prze?wietla?a" mi oczy, bada?a ostro?? itd. i nie by?o ?adnych niepokoj?cych reakcji . R??wnie? ja sam dobrze si? w nich czu?em wi?c to chyba nie to . Jedyne co z tymi soczewkami mo?e by? nie tak to jak sama mi powiedzia?a s? za s?abe. Dotychczas chodz? w okularach -2,25;-2,75 . Wada wzros?a do ok. -4 (ku mojemu zaskoczeniu ) a soczewki dosta?em na pr??b? o mocy -3; -3,25 . Po miesi?cu mam do niej wr??ci? i jak b?dzie wszystko dobrze dosta? recept? na mocniejsze o -0,5

    Od czasu tej przygody (w dodatku w nocy na pewnej imprezie ) "z uciskiem i mgie?k? " nie zak?ada?em ich 5 dni . Dosy? mnie to wystraszy?o . Dlatego nast?pny raz jak je za?o?? chc? by? pewien dobrej strony . Ba ... dzisiaj by?em ju? prawie pewien i poza tym , ?e woozie wprawi? mnie w w?tpliwo?ci to nawet nie mog?em ich za?o?y?. Powieki same mi si? zamykaj? . Ah te nerwy...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 29 stycznia 2007, 00:39

    no nie chcialem cie zniechecac :/ w koncu sie nauczysz i gdy nerwy mina ani odroznianie stron ani zakladanie soczewek nie sprawi ci problemu ja po zaledwie 4mce uzytkowania potrafie sciagnac i zalozyc soczewke bez lusterka :PP
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 29 stycznia 2007, 14:21

    Vazaruzz pisze: Dotychczas chodz? w okularach -2,25;-2,75 . Wada wzros?a do ok. -4 (ku mojemu zaskoczeniu ) a soczewki dosta?em na pr??b? o mocy -3; -3,25 . P
    Hehe sk?d ja to znam :) ze mna by?o idemtycznie do okulisty wybra?am sie po d?uuugim czasie i z -2,75 moc okular??w wzros?a na -3,5 ale co poradzi? :p na szcz??cie mam juz dobre szkie?ka :)
    A powieki odci?gaj mocno suchymi palcami nie daj im sie wy?lizgn?? ;)
    woozie pisze:ja po zaledwie 4mce uzytkowania potrafie sciagnac i zalozyc soczewke bez lusterka
    Zdolny jeste? ja nie umiem a nosze juz z 5 miesi?cy tylko przy lusterku a i jesczez czasem jak za?o?e ze zaraz musze sci?gn?c:p

    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 05 lutego 2007, 23:09

    asiaczek1987 pisze:Zdolny jeste? ja nie umiem a nosze juz z 5 miesi?cy tylko przy lusterku a i jesczez czasem jak za?o?e ze zaraz musze sci?gn?c:p
    hmm mi miesi?c mija i powiem, ?e lustro mam tylko dla stwarzania pozor??w ;) bardziej si? gapi? na w?asne palce ni? w lustro :) zreszt? w ?azience nie mam miejsca bez lustra na zdj?cie soczewek :) lustro od pocz?tku mi przeszkadza?o :gwizd:

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 05 lutego 2007, 23:34

    widzisz asiaczek jakie z nas cfaniaki :aloha: :boks:
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 205

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości