ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Źle dobrane okulary pomocy!
  • medea82
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 19:36
    Lokalizacja: kraków

    Źle dobrane okulary pomocy!

    autor: medea82 » 11 kwietnia 2009, 20:24

    Mam nadwzroczność. Od kilku lat noszę okulary na lewo i prawe oko 2,5 +. Ostatnio poszłam na wizytę kontrolną i na badanu komputerowym wyszło mi 4,5 na lewe, 4,0 na prawe. Lekarz dobrał mi na lewe oko 3,0 + a na prawe zostało 2,5+. Miałam wątpliwości bo dobrze tolerowałam moje okulary a rok temu jakaś lekarka próbowała mi wcisnąć 3,0 na oba oczy i niestety musiałam wrócić do 2,5. Bolała mnie głowa i wszystko wydawało się za duże. Mam teraz problem bo dużo zapłaciłam za okulary:( i niestety obawiam się, że koniec będzie taki sam:( Odczuwam dyskomfort i czuję różnicę tzn mam wrażenie że wartości są nierówne i ściska mnie i boli w tym lewym oku gdzie teraz mam 3,0 zamiast 2,5. Mam takie wrażenie jakby było większe. Boli głowa! Czy to jest normalne???? Noszę te okulary dopiero drugi dzień? Czy to minie czy oznacza, że są za mocne? na badaniu komputerowym wyszło przecież lewe 4,5 prawe 4,0. Czyli teoretycznie powinnam tolerować wszytko do tych wartości i lewe oko jest słabsze?

    Drugie pytanie odnośnie soczewek. Dobrano mi soczewki oasys i niestety cały czas czułam je na oczach i obraz chwilami robił sie jakbym patrzyła przez dno butelki (np po mrugnieciu). Zamianiełam te soczewki na jednodniowe johnsona moist i była lepiej mniej je czułam ale czułam nadal) ale dalej efekt mgły wystepował i jakby pływały na oczach. Wypróbowałam Dailies i widzę w nich świetnie, świetnie leżą, obraz jest bardzo wyraźny ale po kilku godzinach bardzo czuję je na oczach:( Czy po tygodniu noszenia powinnam się już przyzwyczaić czy dać sobie więcej czasu? Co o tym wszystkim mam sądizć?
    Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 2009, 20:45 przez medea82, łącznie zmieniany 1 raz.
  • medea82
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 19:36
    Lokalizacja: kraków

    autor: medea82 » 12 kwietnia 2009, 16:05

    Zastanawiam się czy poprostu po świętach nie udać się do optyka i tego jednego szkła nie zamienić z powrotem na 2,5 +. Próbuję od rana i cały czas odczuwam tą różnicę :( :placze: Szkła kosztowały 600 zł:( Niestety prawdopodobnie będę musiała znowu zapłacić 300 za wymianę jednego (mam nadzieję, że w ogóle jest taka możliwość):( Badanie oczu miałam u innego optyka:( Więc nie poniosą odpowiedzialności:(
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 12 kwietnia 2009, 16:22

    Z tego co piszesz, nosisz mocniejsze okulary dopiero trzeci dzień, daj sobie trochę więcej czasu na przyzwyczajenie się, nie wpadaj jeszcze w panikę, wymienić szkoło zawsze zdążysz, różnica 0,5 dioptrii nie jest aż tak dużą różnicą. Poczekaj ok. tygodnia i zobaczysz czy się coś zmieni.
    Ja do szkieł kontaktowych przyzwyczajałam się 2 tyg, poza tym tak jak tysiące razy było to napisane na forum - soczewki dobiera optometrysta lub okulista i jeśli coś jest nie tak, do niego się idzie, a nie kupuje inne na własną rękę (mam nadzieję,że Ty zawsze zakup konsultowałaś). Poza tym u osób z wrażliwymi oczami , tak się zdarza że po kilku godzinach w soczewkach odczuwa się dyskomfort. Czasem pomagają krople, innym razem trzeba zwyczajnie je zdjąć i włożyć okulary.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 kwietnia 2009, 22:09

    Na podstawie badania komputerowego nie wykonuje sie badania... to w kwestii komentarza do wypowiedzi
    na badaniu komputerowym wyszło przecież
    Prosze najpierw udac sie do optyka aby sprawdzil poprawnosc wykonania okularow, rozstaw, wysokosc montazu, tolerancje wykonania. Jezeli problem nie zniknie np. do tygodnia/dwoch przy korzystaniu z okularow i z wykonaniem jest ok, trzeba bedzie udac sie do specjalisty ktory dokonywal badania... prosze na swoja "reke" nic nie zalatwiac.

    Co do soczewek - ta sama sprawa, jezeli cos jest nie tak... dyskomfort, nieostrosci itp... rowniez prosze wyjasnic to podczas wizyty kontrolnej, przeciez sa rozne firmy, rozne modele soczewek o roznych materialach i konstrukcjach - moze trzeba wyprobowac ze specjalista innego rozwiazania.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości