ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Czy mozna nosic soczewki roznych firm?
  • piotr860903
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 18 stycznia 2009, 16:51
    Lokalizacja: Leszno

    Czy mozna nosic soczewki roznych firm?

    autor: piotr860903 » 18 lutego 2009, 22:02

    witam!! czy mozna nosic na raz soczewki dwoch roznych firm? cos mi sie stalo z jedna soczewka J&J i niestety musialem ja wyrzucic...nie mialem mozliwosci kupienia calej paczki wiec kupilem 1 sztuke ale ze J&J nie sa dostepne na "sztuki" wiec zmuszony bylem kupic air optix...
  • aniol018
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 23
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 20:57
    Lokalizacja: slask

    autor: aniol018 » 26 marca 2009, 14:01

    No wlasnie. Nikt nie odpowiedzial bo wiadomo, co za pytanie, soczewki musi dobrac lekarz i te de, i te pe. Ale jak jest taka sytuacja, ze lekarz dobral mi soczewki rozne na kazde oko jak chodzi o moc. Juz je kupilam i okazuje sie, ze na jednym oku lezy idealnie, a na drugim zle i trzeba zmienic krzywizne. TYlko, ze ta firma produkuje tylko jedna krzywizne. Czy musze kupowac 2 nowe opakowania nowej firmy czy tez moge zostawic sobie stara firme na to oko, na ktorym lezy dobrze, a na drugie miec inna firme o dobrze dobranej krzywiznie?

    Pytam teoretycznie, z ciekawosci,czy takie cos sie praktykuje. Czy lekarz moze dobrac rozne marki soczewek na kazde z oczu.
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 26 marca 2009, 14:46

    Nie! Soczewki dobiera się tej samej marki na obu oczach, nie tylko tej samej marki, ale i ten sam model. Nie można nosić na jednym oku AirOptix a na drugim AirOptix Aqua, lub na jednym Acuvue Oasis a na drugim Acuvue Advace. Wyjątek stanowi przypadek, gdy na jednym oku jest soczewka sferyczna, na drugim toryczna, tutaj model już będzie się różnił, ale marka pozostanie ta sama, np jedno oko AirOptix, drugie AirOptix for Astigmatism itd...
    Ostatnio zmieniony 26 marca 2009, 14:48 przez Daisy, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości