ODPOWIEDZ Posty: 26 Strona 1 z 1
problem z parametrami
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    problem z parametrami

    autor: Mgiełka1 » 26 lutego 2009, 12:51

    Jestem załamana:( Nie ma dla mnie soczewek. A kolejna wizyta u okulistki zakończyła się poradą, żebym sobie szukała soczewek torycznych metodą prób i błędów. Lekarka przepisała mi parametry:
    moc:-7,0, cyl:- 1; oś: 170
    moc: -7,0 cyl: -2; oś: 180
    Powiedziała, że mogę szukać soczewek o takich samych parametrach jak okulary (te wyżej to właśnie okularowe). Rok temu inna okulistka przepisała mi te same moce, ale cylindry mniejsze każdy o 0,25.
    Do tej pory miałam proclear toric, ale były za duże (BC 8.8, DIA 14.4) oraz sferyczne, ale w sferycznych nie mogę chodzić bo z takim cylindrem nie widzę dobrze.
    Okulistka, ta ostatnia, stwierdziła, że powinnam mieć BC 8.6, ale nic poza tym - jaki materiał, jaka firma -NIC.
    Nie stać mnie na wydanie kilkuset złotych na eksperymentowanie, żeby kupić np. 2 paczki po 6 szt. Pure Vision, żeby sprawdzić czy te akurat będą pasowały...
    Nie wiem już co mam robić. Okulary które mam w tej chwili już są za słabe, niezbyt dobrze w nich widzę, wzrok się męczy, głowa boli, a ja nie wiem czy wyrabiać nowe okulary, czy szukać nadal jakiś soczewek...
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Mgiełka1, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 lutego 2009, 13:11

    Mgiełka1 pisze:owiedziała, że mogę szukać soczewek o takich samych parametrach jak okulary
    nie rozumiem tego za bardzo... przeciez soczewke nalezy przeliczyc z odleglosci "ramki okularowej' na powierzchnie rogowki, i robi sie to od mocy +/-3,oo

    soczewek NIGDZIE nie znajdziesz z "pelnym cylindrem" zawsze jest to albo 0,75; 1,25; 1,75; 2,25

    wiec szczerze, cos mi tu nie pasi...

    albo masz te moce nowe przepisane za slabe, albo ta specjalistka nie dobiera soczewek. i jak mogla powiedziec ze mozesz sobie sama poszukac, przeciez powinna Ci pomoc w doborze, sciagnac soczewki probne, zobaczec jak sie zachowuja, jak w nich bedziesz widziala itp...


    ps. zmien temat na bardziej zwiazany z trescia, to nie blog :P
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 26 lutego 2009, 13:14

    Polecam tę okulistkę, u której byłaś wcześniej...
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 26 lutego 2009, 13:24

    LEMURZE, lekarka u której byłam zajmuje się doborem soczewek, przynajmniej tak twierdzi. W ogóle to zapytała mnie zaraz po badaniu komputerowym dlaczego zamiast soczewek nie zrobię sobie operacji wzroku, przecież to kosztuje 600-700 zł za oko i będę miała problem z głowy (swoją drogą sprawdziłam to w Klinice 2000 zabieg kosztuje 4300 za2 oczu).
    Powiedziała, że z taką wadą będę miała problem ze znalezieniem soczewek i najlepiej jak będę szukać metodą prób i błędów...Po tych słowach już stwierdziłam, że z pewnością mi nie pomoże, więc nie wdawałam się dalej w dyskusję.
    Szukałam sobie soczewek przepisanych przez poprzednią okulistkę tzn.
    moc:-7,0, cyl:- 0.75; oś: 170
    moc: -7,0 cyl: -1,75; oś: 180
    na podstawie doświadczeń z noszenia sferycznych, ale wszystkie dostępne nie mają parametru cyl -0,75, dla mocy -7,0.
    Znalazłam procleary toric o BC 8.4 (mają moc -7,0 i cyl -0,75), ale boję się że to znów będzie nietrafiony zakup i 300zł w kosz. Juz nie wiem kogo mam się poradzić.
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 26 lutego 2009, 13:26

    Malla pisze:Polecam tę okulistkę, u której byłaś wcześniej...
    Malla, tamta z kolei w ogóle mi o BC nie wspomniała i jak poszłam do niej powtórnie z tymi za dużymi proclearami to była kompletnie bezradna i nic nie potrafiła mi doradzić. Jednym słowem odesłała mnie do domu z kwitkiem.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 26 lutego 2009, 13:42

    Dobór soczewek to ogólnie próby i błędy, bo do parametrów dochodzi komfort, który dla każdego użytkownika może być inny w danych soczewkach... Salony mają soczewki próbne, które przymierzają na wizycie. Jeśli nie mają dla danych mocy, mogą sprowadzić i zmierzysz je w trakcie wizyty - możesz np. umówić się, że jeśli będą pasować, to wykupisz u nich całe opakowanie. Nie może to wyglądać tak, że kupujesz całą pakę w ciemno!

    Jak będziesz następnym razem szła do okulisty, to zapytaj od razu jak wygląda dobór torycznych, czy mają soczewki próbne dla Twoich mocy. Podzwoń po innych i popytaj czy dobierają toryczne, a najlepiej by było, gdyby mieli asortyment co najmniej 2 firm.
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 26 lutego 2009, 13:47

    Malla, ta okulistka w ogóle nie zajmuje się sprowadzaniem torycznych (prowadzą wyłącznie sferyczne) a ta poprzednia sprowadza tylko J&J. Szkoda mi wyrzucać pieniądze na kolejną wizytę z której nic nie wyniknie.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 26 lutego 2009, 13:48

    To odpuść je sobie i pochodź lub podzwoń po innych salonach.
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 26 lutego 2009, 13:54

    Problem jeszcze w tym, że jeśli przyjąć, ze te parametry:
    moc:-7,0, cyl:- 0.75; oś: 170
    moc: -7,0 cyl: -1,75; oś: 180
    są OK dla mnie to nie ma takich soczewek - chodzi głównie o- 7,0 moc i - 0,75 cyl.
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 02 marca 2009, 09:37

    Soflens 66 Toric są do -9.0 i z reguły nie ma problemu z zamówieniem próbnych. Poszukaj dobrego salonu i odpowiedzialnego okulisty.
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 03 marca 2009, 19:57

    aniula, wolałabym z Soflensów nie korzystać, nie słyszałam na ich temat dobrych opinii. Zamówiłam Proclear Toric BC 8.4. Zobaczymy...
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 03 marca 2009, 22:52

    gdyby miały same złe opinie, nie byłoby ich na rynku ;)
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 04 marca 2009, 01:07

    Proclear Toric też bardzo dobry wybór, ale krzywiznę mają 8,8. Soflens 66 Toric nosi wiele osób i nie narzekają, jest to kwestia indywidualna.
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 04 marca 2009, 08:52

    aniula, Procleary robią w dwóch kywiznach 8.4 i 8.8, tyle że u nas wszędzie sprowadzane i sprzedawane są 8.8, dlatego wszyscy myślą, że innych nie ma. Jest jeden sklep w sieci, który sprowadza 8.4.
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 04 marca 2009, 08:55

    Malla pisze:gdyby miały same złe opinie, nie byłoby ich na rynku ;)
    Papierosy do najzdrowszych też nie należą, a też są wszędzie :wink:
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 04 marca 2009, 10:03

    Spróbuj zatem, trzymam kciuki.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 04 marca 2009, 10:28

    Mgiełka1 pisze:Procleary robią w dwóch kywiznach 8.4 i 8.8,
    Proclear Toric jak i Toric XR od Polskiego przedstawiciela dostepne sa tylko w BC 8,8
    Natomiast Proclear (sferyczne) BC 8,6

    Skoro XR sa wykonywane na zamowienie, to nie sadze aby ktos pominal inna mozliwosc krzywizn... ale z ciekawosci postaram sie dowiedziec
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 04 marca 2009, 14:32

    Mgiełka1, ale ludzie uzależniają się od papierosów, a od niewygodnych soczewek nie, chyba że masochiści ;)

    Jest na forum użytkownik, który nosi roczne Proclear ze względu na duży cylinder, zamawiane u okulisty. Niestety, nie pamiętam kto :(
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 05 marca 2009, 08:53

    Malla, Tyle że te Procleary mam już trochę przetestowane, więc zaufanie jakby większe:)

    LEMUR, właśnie w kżadym ze sklepów, w którym próbowałam się dowiedzieć o Proclear Toric 8.4 mówiono mi, że takich się nie produkuje.Miałam też przypadek, że zamówiłam Acuvue Oasys for Astigm. (moc-7, cyl -,075), przy czym pytałam dwa razy czy na pewno są takie i są dostępne, na co otrzymałam 2 razy odpowiedź pozytywną. Czekałam 3 tyg. po to by zadzwonili do mnie z tego sklepu, że jednak takich nie ma (swoją droga czekam teraz na zwrot pieniędzy).
    W tym sklepie (jak rozumiem nie wolno podawać nazwy). soczewki Proclear Toric są w ofercie o BC 8.4, potwierdzili mi to mailem (teraz zamówiłam za pobraniem:)), więc poprostu sprowadzają pewnie gdziej z zagranicy.
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 05 marca 2009, 11:07

    Na oficjalnej stronie Cooper Vision są Proclear toric w 8.8 i 8.4, więc pewnie muszą je skądś sprowadzać.
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 14 maja 2009, 11:43

    No i znów wracam z problemem:( Po 2 miesiącach oczekiwania niestety nie udało się sprowadzić Proclear Toric BC o 8.4... Idąc za radą aniuli kupiłam na wyprzezaży w necie parę Soflensów. Noszę je trzeci dzień. Jeśli chodzi o jakość widzenia dali - jest fantastycznie. W bliży oko chyba jeszcze nie do końca się przyzwyczaiło. Podczas siedzenia przy komputerze odczuwam jakby suchość, ale jest to do przeżycia. Większym klopotem jest to, że czuję, że mam soczewki, nie ma pełnego komfortu (choć są dobrze wycentrowane, nie przesuwają się). Nieco mnie uwierają jakby na brzegach i pojawiają się momentami zamglenia. Czy to może być spowodowane tym, że moga być za małe? (BC 8.5) Nie mam już do jakiej okulistki się z tym zgłosić...:( Proszę poradźcie coś.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 maja 2009, 14:07

    Mgiełka1, tylko specjalista sprawdzi, czy pod względem rozmiaru możesz nosić te soczewki, może to nie mieć specjalnego wpływu na komfort noszenia. Ja przy za dużych mam zwykle właśnie odczucie brzegów i to nie zawsze, rzadko są aż tak duże, że soczewka biega jak szalona. Jeśli mgli pole widzenia, to jest coś nie tak. Jak salon nie chce Ci sprowadzić odpowiednich soczewek, kup je sama i pójdź do tego salonu dać je obejrzeć profesjonalnym okiem. Oasys toryczne mają krzywiznę 8.6, ale dla cylindra -0,75 moce są do -6D.
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 16 maja 2009, 11:21

    Malla, Co do tych mocy to też już się gubię. Badanie komputerowe ze stycznia:
    prawe moc -7.5 cyl -1.25 ax 1
    lewe moc -7.0 cyl -2,25 ax 167

    badanie z 11 maja
    prawe moc -7,75 cyl -2 ax 7
    lewe moc -7.5 cyl 3.0 ax 172

    Czy to możliwe, żeby od stycznia do maja tak się posypało?? Przecież to strasznie dużo (jeszcze w moim wieku - 28)
    Wychodzi z tego że wcale nie ma być na prawe cyl 0,75 tylko mogę sobie brać nawet 1.25 air optixy np. W tej chwili mam te Soflensy prawe -7.5 i cyl -0.75 i lewe -7.0 i -2.25. W dali widzę fantastycznie może nawet za - to lewe mogłoby być chyba słabsze na cylindrze (ale tylko takie były na wyprzedazy w mojej osi, a chciałam wziąć na próbę ten model). Ale jestem załąmana tym wynikiem w 4 miesiące a tu tak różny wynik!
  • Mgiełka1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 48
    Rejestracja: 06 maja 2008, 12:00
    Lokalizacja: zawiercie

    autor: Mgiełka1 » 12 czerwca 2009, 12:55

    Halo! Czy ktośmoże pomóc? Czy możliwy jest tak duży przeskok wady w tak rótkim czasie? Dodam, że nie rosnę już bo mam prawie 30 lat, więc to napewnonie z tego powodu. Czy może też być tak, że coś z tymi badaniami było nie tak? To drugie, późniejsze badanie nie było wykonywane przez okulistę tylko przez osobę z firmy zajmującej sie produkcją takich przyrządów do badań. Czy możliwe, że ta osoba poprostu np. źle wykonała badanie?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 czerwca 2009, 13:00

    nie wiem jak osoba zajmujaca sie produkcja urzadzen moze wykonac badania... w takim razie mozna udac sie dodatkowo do zegarmistrza czy innej osoby, napewno rozbieznosc bedzie jeszcze lepsza ;)

    Badanie, badaniu nie rowne.. jedno jak widac bylo wykonane przez specjaliste, drugie tylko bazowalo na wyniku z komputera, bo jak inaczej rozumiec, ze bylo ono wykonane przez osobe "produkujaca urzadzenia"

    A tak na serio. to nalezaloby sprawdzic np. dno oka, cisnienie... udac sie na konsultacje do okulisty aby spradzic czy nie ma innych czynnikow ktore mogly tak wplynac na wynik. Na forum nie jest to mozliwe.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 czerwca 2009, 13:19

    Mgiełka1, nie przejmuj się, tylko badaj wzrok u lekarza, a nie handlarza obwoźnego ;)
ODPOWIEDZ Posty: 26 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości