ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
proszę o pomoc
  • JulitaJulita
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 lutego 2009, 13:13
    Lokalizacja: Wielkopolska

    proszę o pomoc

    autor: JulitaJulita » 27 lutego 2009, 13:30

    Mój chłoak ma małe problemy z oprawkami. Nie wiem jaka to wada wzroku, ale mając 6 lat przeszedł operacje i jak do tej pory na szczęście się nic poważnego nie dzieje, oprócz tego, że musi nosic okulary "-4" na odległośc do 30 cm widzi ale dalej wszystko ma zamazane...
    Chciałabym się dowiedziec czy na takiego rodzaju szkiełka jest wybór w oprawkach?
    Osobiście mieszkamy w małym mieście, gdzie jest optyk lecz on mu powiedział, że jest tylko jeden rodzaj oprawek na tego rodzaju szkiełka, bo krzywizna będzie nie taka czy coś podobnego, czy optyk ma racje? Staraliśmy się szukac w informacji w internecie na ten temat lecz nic konkretnego nie było.
    Jeśli ktoś przeczyta to proszę o odpowiedź czy na takiego rodzaju szkiełka jest na prawdę tylko jeden typ oprawek? Jeśli są rożne oprawki na tego typu szkiełka to w jakiej są cenie?
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 27 lutego 2009, 16:49

    Podaj dokładnie moc soczewek. Od tego dużo zależy.
  • JulitaJulita
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 lutego 2009, 13:13
    Lokalizacja: Wielkopolska

    autor: JulitaJulita » 28 lutego 2009, 17:53

    soczewki "-4,5"
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 01 marca 2009, 01:11

    Jeżeli to rzeczywiście są soczewki sferyczne -4,5 to oprawek są tysiące. Ciekawe co to za miasto. Moze należałoby tam otworzyć nowy zakład?
  • JulitaJulita
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 lutego 2009, 13:13
    Lokalizacja: Wielkopolska

    autor: JulitaJulita » 01 marca 2009, 10:50

    szczerze to miasto duże nie jest ale jest tylko 1 pożądny optyk, o którym no czasami są bardzo różne opinie, i jeszcze jedno pytanie czy jeśli soczewki są "-4" to wówczas też jest duży wybór w oprawkach?
  • JulitaJulita
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 lutego 2009, 13:13
    Lokalizacja: Wielkopolska

    autor: JulitaJulita » 01 marca 2009, 10:58

    i jeli mogę zadac jeszcze jedno pytanie to jakie są ceny takich oprawek?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 marca 2009, 18:53

    Julita - mam szkła zgodne z podpisem pod postem, więc mocniejsze od tych Twojego chłopaka i wyrabiając ostatnie okulary w małym salonie optycznym na osiedlu miałam do wyboru mnóstwo oprawek! Problem polegał na tym, że mam wąską głowę, potrzebuję tarczy szkła o szerokości 4-4,5cm, żeby nie wyglądać jak żaba. Odrzucając wzory, przy których źle by wyglądały szkła mojej grubości lub łatwo by się niszczyły i takie, które mi się nie podobały (takich było najwięcej) lub były za drogie, miałam wybór spośród kilku naprawdę pasujących kształtem i kolorem do twarzy. Zapłaciłam jakieś 150zł za oprawki plus po 100zł za każde szkło.

    Lepiej przejechać się do innego miasta, skoro w Twoim jest tylko 1 rodzaj oprawek - jeśli mu nie pasują, szkoda się męczyć i zniechęcać przez to do korekcji wzroku. Trudno mi uwierzyć, że salon ma tylko jeden rodzaj oprawek dla takiej wady!

    Byłaś wtedy przy nim? Jeśli nie, to może to była tylko wymówka, żeby nie wyrabiać okularów wcale? Albo może brakowało mu kobiecego oka przy przymierzaniu?
  • JulitaJulita
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 27 lutego 2009, 13:13
    Lokalizacja: Wielkopolska

    autor: JulitaJulita » 02 marca 2009, 19:07

    w sumie to byłam wówczas przy nim i optyk faktycznie mówił, że te oprawki są jedyne dla jego wady wzroku... bynajmniej dziękuje za radę i za pomoc :) widocznie musi wybrac się gdzies indziej, pośiwęcic troche czasu się pofatygowac gdzieś indziej... :)
    jeszzce raz dziękuje
  • nati
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 40
    Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 19:57
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati » 04 marca 2009, 17:32

    Jak mnie denerwuje u optyków brak rzetelności wobec pacjentów/klientów. I nie rozumiem, jak taki optyk nie porozmawia z pacjentem i nie wytłumaczy wszystkiego szczegółowo i zrozumiale. Pacjent przecież nie ma obowiązku wszystkiego wiedzieć, a my optycy jesteśmy przecież po to, żeby wytłumaczyć. A jest o czym opowiadać! Począwszy od tego, że szkło jest cienkie na środku, a coraz grubsze na brzegu, więc im mniejsza oprawka tym bardziej estetycznie wyglądają okularki (i też jakie są tego minusy), przez powłoki antyrefleksyjne, które dobrze odgrywają swoją rolę przy silniejszych szkłach, a na szkłach pocienianych z ich wadami i zaletami skończywszy! :...:

    Bardzo jestem ciekawa, jaki to zdaniem tego optyka "jedyny rodaj oprawek". :maruda:
    Zdaje mi si??, Â?e widz??.
    Gdzie?
    Przed oczyma duszy mojej.

    (A. Mickiewicz)
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości