ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Gogle VR potrzebna pomoc
  • JankeS
    Posty: 0
    Rejestracja: 04 grudnia 2017, 10:22

    Gogle VR potrzebna pomoc

    autor: JankeS » 04 grudnia 2017, 10:45

    Witam,

    mam dla was forumowiczów znających się na optyce pewnie dość nietypowe zagadnienie, z którym się borykam. Zakupiłem gogle wirtualnej rzeczywistości Chińskiej produkcji model Pimax 4K. Problemem w tych goglach jest stałe położenie soczewek (środki soczewek oddalone są od siebie o 63mm). Moje IPD wynosi 68mm, regulacja IPD w goglach jest tylko programowa, polega na przesuwaniu obrazu na wyświetlaczu. Najlepsza ostrość obrazu uzyskuję ustawiając IPD w programie na 50mm - ale wtedy oczy patrzą na krzyż i jest to bardzo męczące. Po kilku minutach takiego patrzenia po zdjęciu gogli oczy na nowo muszą się przyzwyczaić do normalnego patrzenia. Moje pytanie do was : czy można zastosować jakiś układ optyczny (okulary), który by umożliwił uzyskanie ostrości przy normalnym patrzeniu, a nie na krzyż co po pierwsze strasznie męczy wzrok to po drugie zmienia perspektywę i wszystko co wtedy widzę jest mniejsze. Najlepszym rozwiązaniem byłoby rozsunięcie soczewek o 5mm do mojego IPD ale nie bardzo można to zrealizować. Potrzebowałbym "coś" co w teorii przesunęło by obraz o 2,5mm na każde oko z osobna - nie mam pojęcia o optometrii więc nie wiem czy coś takiego można uzyskać. Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości