ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Jasne kropki w polu widzenia i inne sprawy
  • kornik
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 04 kwietnia 2006, 21:29
    Lokalizacja: Gryb??w

    Jasne kropki w polu widzenia i inne sprawy

    autor: kornik » 16 kwietnia 2006, 17:24

    Chce sie was spytac czy mam sie czym przejmowa?, a mianowicie :
    Kiedy? na wf-ie podczas stania na glowie gdy juz wykonalem cwiczenie i wsta?em, pojawily mi sie w polu widzenia jasne, biale i zarazem r???nokolorowe plamki. Przestraszylem si? pomrugalem troch?, pooddycha?em g??boko i po 2 moze 3 minutach mi przeszlo.
    W polu widzenia pojawiaja mi sie czasem "mroczki" ale po mrugni?ci okiem zmieniaj? swoj? pozycje lub znikaj? wi?c my?l? ?e to jest po prostu kurz osiad?y na oku.
    Chyba jestem kr??tkowidzem i czesto oczy mi sie ?zawi?, przypuuszczam ?e to przez m??j stary monitor kineskopowy. Nie by?em do?c dawno u okulisty.
    Poza tym czuj? sie dobrze, pole widzenia mierzone tak na "oko" przezemnie (podczas patrzenia wprost przed siebie, dawa?em r?ce na zewn?trzne boki, a? do momentu gdy przestawa?em je widzie?) wynosi prawie 180 stopni na zewn?trzne boki.wi?c my?l? ?e jest dobrze chocia? sie na tym nieznam.
    I mam par? pyta? do was :
    Czy moge mie? jakie? powa?ne schorzenie ?
    Ile powinno wyno?i? prawid?owe pole widzenia ?
    Czy nieleczona kr??tkowzroczno?c mo?e sie pog??bia? ?
    Czy musze p??j?c do okulisty w najbli?szym czasie ?
    Czym spowodowane s? widziane przezemnie "mroczki" ? Czy to jest po prostu kurz czy co? powa?niejszego ?
    Czy istnieje jaka? zale?no?c mi?dzy wysi?kiem fizycznym a kr??tkowzroczno?ci? ?

    I jeszcze jedno pytanie :
    Czy ?wiczenia na wzrok rzeczywi?cie mog? poprawi? ostro?c widzianego obrazu (np. w moim przypadku - kr??tkowzrocznosc) ?

    Bardzo prosze was o szybk? odpowied? bo mam bardzo mieszane uczucia i nie wiem czy sie przejmowa? czy nie...

    [ Dodano: 21 Kwi 2006 02:12 ]
    by?em u okulisty i nie wykry? u mnie jakiej? powa?nej choroby. Dno oka mam dobre.
    Zbada? mi wzrok komputerowo i wykry? ?e mam dwie wady wzroku: a mianowicie
    kr??tkowzroczno?c rz?du -0,25 i astygmatyzm te? rz?du -0,25. Nie s? top a? tak du?e wady, co nie ?
    Czy w tym wypadku ?wiczenia na popraw? wzroku kt??re s? do kupienia na stronie www.wzrok.net pomoga mi w odzyskaniu idealnej ostro?ci wzroku ? I czy jest taka mo?liwo?? ?
    Bo lekarz mi powiedzia? ?e niezale?nie od tego czy b?d? nosi? okulary i czy b?d? ?wiczy? (wsponmnia?em mu o metodzie Batesa i ?wiczeniach ale powiedzia? ?e nie s?ysza? jeszcze o czym? takim) to wada i tak mi sie pogorszy... (mam 15 lat) Czy to prawda ? Czy wada napewno sie pogorszy ?
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 9 gości