ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
krótkowzroczność a praca z komputerem
  • slevlog
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 12 marca 2006, 18:31
    Lokalizacja: Opole

    krótkowzroczność a praca z komputerem

    autor: slevlog » 13 marca 2006, 20:41

    Mam nast?puj?ce pytanie.

    W najbli?szym czasie musz? podj?? decyzj?, kt??ra wi??e si? prawdopodobnie z d?ug? prac? z komputerem. Oczywi?cie ju? na dobrej jako?ci LCD ale jednak... Ponadto mo?e to by? praca 10 godzin dziennie, niekoniecznie ca?y czas na komputerze ale r??wnie? przy papierach. Czy przy du?ej kr??tkowzroczno?ci powinienem si? obawia?, ?e od takiej pracy m??j wzrok zacznie si? drastycznie pogarsza?? Mam 25 lat, kr??tkowzroczno?? rz?du -6D. Powinienem si? obawia? tego typu pracy czy po prostu - trzeba ?y? i robi? swoje?

    Pozdrawiam i prosz? o konkretn? odpowied?
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 19:17 przez slevlog, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Wojtek Nowak
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 15
    Rejestracja: 10 sierpnia 2005, 10:53

    Odpowiedz

    autor: Wojtek Nowak » 14 marca 2006, 08:54

    Wile bada? przeprowadzanych przez Optometryst??w na ca?ym swiecie mia?o udowodni? ?e praca z bliska powoduje propagacje wady. Cz??? z nich to potwierdzi?a cz??? nie, ja uwa??m ?e d?uga praca z bliska negatywnie wp?ywa na narz?d wzroku i mo?e powodowa? pog??bianie sie wady.
    M??j znajomy prowadzi? badania na temat kr??tkowzroczno?ci w?r??d student??w r???nych uczelni najwi?cej kr??tkowidz??w by?o na Teologii i Medycynie to musi co? znaczy?.
    My?le ?e najwa?niejsze aby sw??j wzrok wykorzystywa? z my?l? o pszysz?o?ci:
    cz?ste badania, cz?ste pryerwy przy pracy z komputerem, zdrowy styl ?ycia.
    Pozdrawiam
    Wojtek
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości