ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1
Ćwiczenia na zwalczanie krótkowzroczności
  • ganji
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 06 marca 2006, 18:28
    Lokalizacja: Borne Sulinowo

    Ćwiczenia na zwalczanie krótkowzroczności

    autor: ganji » 06 marca 2006, 21:19

    Witam jestem tu nowy. Jestem kr??tkowidzem mam 17 lat, odrazu przyznaje sie ?e du?o czasu sp?dzam przed komputerem ale moje hobby tego wymaga. Czuje ?e m??j wzrok sie pogarsza i to dosy? szybko, nie wiem jak ?wiczy?, co ?wiczy? i mo?e jakie? leki brac ?eby wko?cu sie nie pogarsz??o ale polepsza?o albo usta?o. Prosze o pomoc i porady, z g??ry dzi?uje :)
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 19:15 przez ganji, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 marca 2006, 22:50

    Witaj!

    Nie napisales nic o tym czy nosisz okulary / soczewki kontaktowe, kiedy ostatnio byles u specjalisty itp, itd... bez tych informacji moge polecic chociazby nasza strone o zmeczeniu przy komputerze

    ps. hobby jest przyjemnoscia a od przyjemnosci rowniez nalezy robic sobie jakies przerwy :spoko:
  • ganji
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 06 marca 2006, 18:28
    Lokalizacja: Borne Sulinowo

    autor: ganji » 07 marca 2006, 07:40

    ooo te? fakt. Nosze okularki (zwyk?e) na oko prawe mam-2,25 a na lewe -2.0. badanie ostatni raz robi?em 1.07.2005 r i od tego czasu widze ?e znowu gorzej widze ;/ by?o to badanie komputerowe, bez zakrapiania itp. nie wiem, pono? takie badanie lepsze ale nie wiem, no dodatkowo musze przyzna? si? ucz?szczam na si?ownie 3 razy w tygodniu, mo?e jakie? tabletki najlepiej na recepte na poprawe zwroku polecacie?
    Pozdrawiam...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 marca 2006, 08:56

    ganji pisze:by?o to badanie komputerowe
    Badanie komputerowe to tylko badanie przesiewowe (wstepne) na podstawie ktorego nie wykonuje sie okularow.
    Jedyne co moge w tej sytuacji poradzic to udac sie na pelne badanie (nie komputerowe)[/quote]
    ganji pisze:mo?e jakie? tabletki najlepiej na recepte na poprawe zwroku polecacie?
    Nie ma cudownych tabletek, jednak warto zajadac sie - w miare zdrowego rozsadku - czarnymi jagodami (np. herbata z sokiem z c.jagod, pierogi z jagodami, wypieki z jagodami, dzemy, soki i inne... nie tylko w postaci samych jagod :))

    Jagody zawieraja minimalne ilosci witamin C i PP, troche witamin z grupy B, o wiele wiecej za to witaminy A (stad ich dobroczynny wplyw na wzrok) oraz pewne ilosci mikroelementow - wapnia, magnezu, fosforu, manganu, miedzi - i sporo potasu.

    Takze prawidlowe odzywianie rowniez ma wplyw na nasze oczka - zwlaszcza w przypadku uprawiania jakiejs dyscypliny - ale to zapewne Pan wie? Wszelkiego rodzaju tabletki powodujace szybszy przyrost masy miesniowej itp stosowane wsrod "kulturystow" moga miec rowniez swoj negatywny skutek.
  • ganji
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 06 marca 2006, 18:28
    Lokalizacja: Borne Sulinowo

    autor: ganji » 07 marca 2006, 16:15

    dlatego nie stosuje ?adnych "cudownych" tebletek ;] noi zastanawiam sie czy wko?u moja kr??tkowzroczno?? ustanie...co do bada? komputerowych to pono? bardzo dok?adne ale co z tego jak one trwa?y z 10 minut. Dwa lata temu by?em na badaniach ale zakrapaianie oczu by?o i na 15 minut potem ci?nienie i takie tam bajery, ale z wymiku by?em ?rednio zadowolony :/ w pobli?u ?adnego lepszego od tych (czyt. dobrego) specjalisty nie ma wi?c pozostaje mi badanie komputerowe ;] pozdrawiam.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 marca 2006, 16:18

    ganji pisze:w pobli?u ?adnego lepszego od tych (czyt. dobrego) specjalisty nie ma wi?c pozostaje mi badanie komputerowe ;]
    Mimo wszystko pozostaje wsiasc w jakis srodek lokomocji i podjechac kilka kilometrow a nie poprzestawac na komputerowym (ogolnym, wstepnym) badaniu, po ktorym nie wykonuje sie okularow.
  • Wojtek Nowak
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 15
    Rejestracja: 10 sierpnia 2005, 10:53

    Witam

    autor: Wojtek Nowak » 09 marca 2006, 22:40

    zgadzam sie z Lemurem. Cz?sto badanie Przedmiotowe za pomoc? autorefraktometru Tzw" Komputerowe" jest niedok?adne. Warto odwiedzi? specjalist? a co do tego gdzie go znale?? na tym forum wszystkiego mo?esz sie dowiedzie?.
    Serdecznie pozdrawiam:)
    Dbaj o sw??j wzrok przyda sie na ca?e ?ycie:)
    Wojtek
  • kornik
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 04 kwietnia 2006, 21:29
    Lokalizacja: Gryb??w

    autor: kornik » 05 kwietnia 2006, 21:25

    hmm mam 15 lat i czuje ze jestem kr??tkowidzem.... ale zauwazy?em ?e jak "przymru??" oczy to lepiej widz?

    na stronie wzrok.net wyczyta?em ?e istniej? ?wiczenia na oczy dzi?ki kt??rym mi??nie oka sie wyrabiaj? i rozlu?niaj? i ?e dzi?ki tym ?wiczniom mo?na poprawi? bezpiecznie sw??j wzrok a nawet wyeliminowa? ca?kowicie wad?

    chcia?bym sie was spyta? czy te ?wiczenia to prawda ? czy da sie zwalczy? kr??tkowzroczno?c bez noszenia okular??w ?

    aha chcia?bym jeszcze doda? ze cz?sto ?zawi? mi sie oczy... czym to mo?e by? spowodowane ? czy jest to zesp??l widzenia komputerowego ?

    co do komputera to lubie sobie posiedzie?... ale b?d? musia? ograniczy? to bo tak dalej nie mo?e by?...
  • Awatar użytkownika
    markowski
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 64
    Rejestracja: 12 stycznia 2005, 23:13
    Lokalizacja: 3Miasto

    autor: markowski » 07 kwietnia 2006, 11:46

    kornik pisze:na stronie wzrok.net wyczyta?em ?e istniej? ?wiczenia na oczy dzi?ki kt??rym mi??nie oka sie wyrabiaj? i rozlu?niaj? i ?e dzi?ki tym ?wiczniom mo?na poprawi? bezpiecznie sw??j wzrok a nawet wyeliminowa? ca?kowicie wad?
    Jedni w to wierz? i pr??buj?, inni - nie. Mi nie pomog?o a pr??bowa?em i tego. Jedyne co to traktuje je jako zabaw? w rozlu?nienie.
    pozdrawiam
    markowski
  • Kiwi_wiki
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 16 grudnia 2006, 19:53
    Lokalizacja: PÂ?ock

    autor: Kiwi_wiki » 16 grudnia 2006, 20:06

    Ja wczoraj by?am ju? na wyborze szk?a do oklular??w. -0,75 jeszcze nie tak ?le i ona powiedzia?a mi ?e jest takie ?wiczenie "szyba". Polega ono na tym,?e po p???godzinnej nauce czy pracy przed kompem ogl?dania telewizji trzeba zdj?? okluary(je?li si? je ma) i wybra? sobie jaki? daleki punkt i patrze? na niego przez 10 minut aby oczy odpocz??y od widzenia z bliska. Tylko to.. :aniolek:
ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości