ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
Jakie kropelki dla mnie ? pomozcie
  • revolution22
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 27 grudnia 2008, 23:05
    Lokalizacja: wwa

    Jakie kropelki dla mnie ? pomozcie

    autor: revolution22 » 13 stycznia 2009, 20:54

    Witam. M??j problem to wrazliwe oczy, ktore reaguja doslownie na wszystko. Zmiana pogody, zmiana otoczenia, zmeczenie wszystko to wplywa na moje oczy i na to jak widze. Chcialbym kupic jakies krople do oczu dobre, ktore pomogly by mi w czestym lzawieniu z oczu bo dosyc czesto przeszkadza mi to np jak wychodze na dwor. Czy mozecie mi cos polecic /?
  • Gość

    autor: Gość » 17 stycznia 2009, 11:25

    Mo?e Vidisept? ?zawienie oczu czasem jest objawem "suchego oka" a Vidisept to takie "sztuczne ?zy". Jest niedrogi, wi?c moze warto spr??bowa?.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 stycznia 2009, 11:28

    revolution22 pisze:Chcialbym kupic jakies krople do oczu dobre, ktore pomogly by mi w czestym lzawieniu z oczu bo dosyc czesto przeszkadza mi to np jak wychodze na dwor. Czy mozecie mi cos polecic /?
    Chodzi o krople na soczewki kontaktowe czy tylko takie, kt??re "zrobi?" co? z tym ?zawieniem? Nie wszystkie krople mo?na stosowa? na soczewki, st?d pytanie.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 17 stycznia 2009, 12:50

    Do tego dochodz? ewentualne alergie...
  • revolution22
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 27 grudnia 2008, 23:05
    Lokalizacja: wwa

    autor: revolution22 » 17 stycznia 2009, 14:28

    nie nosze soczewek, tylko okulary -0.25 tak wiec bardzo male.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 17 stycznia 2009, 14:55

    No to nie w tym dziale umie?ci?e? pytanie ;) Proponuj? najpierw sprawdzi?, czym ta nadwra?liwo?? mo?e by? spowodowana. To mo?e by? stan zapalny, alergia itp. Bez tego nie ma sensu dobiera? kropli.
  • revolution22
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 27 grudnia 2008, 23:05
    Lokalizacja: wwa

    autor: revolution22 » 17 stycznia 2009, 16:35

    jak to sprawdzic ? robilem wszystkie badania w szpitalu powiatowym na wzrok (ponad 6 badan wzroku) wyszlo mi ze idealny wzrok mam.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 17 stycznia 2009, 19:02

    Widzenie to poj?cie wzgl?dne. Od ma?ego dobija?a mnie nadwra?liwo?? na letnie s?o?ce i ?nieg, pomog?y mi lekko przyciemnione okulary, po paru latach ich noszenia przesz?o. Mo?esz mie? dobry wzrok (masz ?wietny, cho? nie idealny, mog? Ci pozazdro?ci?), ale inne problemy. Domy?lam si? jednak, ?e nie masz, bo by Ci o tym powiedziano w trakcie tych bada?, cho? r???nie bywa...

    O krople trzeba by jednak zapyta? lekarza, bo maj? r???ne sk?ady i mimo ?e wszystkie s? "dla zm?czonych oczu", dzia?aj? przez r???ne mechanizmy. U?ywanie nieodpowiednich kropli mo?e przynie?? odmienne efekty od zamierzonych i pog??bi? objawy! Ja np. u?ywam kropli zapobiegaj?cych wysuszaniu przez soczewki, nie maj?cych konserwant??w, czas wa?no?ci 3 miesi?ce, cena 20-30z?. Warto zwr??ci? uwag? na konserwanty oraz termin wa?no?ci, du?? cz??? trzeba zu?y? w ci?gu miesi?ca, a sprzedawane s? w takiej obj?to?ci, ?e nawet po?owy si? nie zu?yje. Popro? lekarza o nazwy kilku rodzaj??w kropli, kt??re by Ci poleci?, to poszperamy co nieco o nich i sprawdzimy, kt??re mog?yby by? okiem laika najkorzystniejsze. Mo?esz zacz?? od zwyk?ych kropli ze ?wietlikiem, w medycynie ludowej jest od wielu lat u?ywany przy problemach z oczami.
  • emi
    Posty: 0
    Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 13:32

    Re: Jakie kropelki dla mnie ? pomozcie

    autor: emi » 23 października 2017, 22:42

    ja polecam hialeye, jestem alergikiem i czesto doslownie leje mi sie z oczu co bardzo utrudnialo mi zycie, raz pani aptece poradzila mi hialeye i to bylo moje prawdziwe wybawienie, teraz gdy czuje, ze oczy zaczynaja lzawic to siegam po kropelki
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości