ODPOWIEDZ Posty: 21 Strona 1 z 1
zabieg lasik
  • lucy
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 22 stycznia 2006, 22:00
    Lokalizacja: koscian

    zabieg lasik

    autor: lucy » 22 stycznia 2006, 22:08

    prosz? o kontakt osoby po laserowej korekcie oczu .po metodzie lasik .zastanawiam si? nad wykonaniem takiego zabiegu.prosz? o porade czy warto poda? si? zabiegowi i jakie ryzyko. :nerd: B)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: zabieg lasik

    autor: optometrysta.pl » 22 stycznia 2006, 23:13

    lucy pisze:jakie ryzyko. :nerd: B)
    O mozliwych powiklaniach pooperacyjnych jest nieco na naszych stronach, gdzie znajdzie Pani rowniez odnosniki do anglojezycznych stron o powiklaniach i zagrozeniach.
    Wart zainteresowania jest artykul o zaprzestania refundacji zabiegu w Wielkiej Brytanii

    Prosze pamietac, ze taka operacja nie powoduje 'zatrzymania' naturalnego procesu starzenia sie oka. Nie napisala Pani nic o wadzie jaka posiada.

    Jezeli jest to duza wada - warte zainteresowani i drazenia tego tematu, jezeli niewielka - gra nie warta swieczki. Zadna klinika nie zagwarantuje Pani plano po zabiegu ani ze nie bedzie powiklan - tu jest wlasnie to ryzyko - natomiast o wszystkim powinna Pani zostac poinformowana.
    Bo to ma byc Pani swiadomie podjeta decyzja - po wykonaniu ktorej nie ma odwrotu.
  • lucy
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 22 stycznia 2006, 22:00
    Lokalizacja: koscian

    autor: lucy » 23 stycznia 2006, 19:58

    w?asnie to ryzyko jestem ?wiadoma ale naczyta?am si? otych powik?aniach ?e a? strach.cz?sto s?informacje ze powik?ania to tylko 1% a dlaczego tyle negatywnych ocen.
    wada moja to -6 by?am na wst?pnych konsultacjach mog? mie? lasik
    ale teraz lekko si? obawiam. B)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 stycznia 2006, 20:05

    lucy pisze:ale teraz lekko si? obawiam. B)
    i niestety te obawy beda zawsze - gdyz zabieg jest nieodrwacalny. A nikt - nawet osoby przeprowadzajace zabieg nie dadza Pani na pismie czy slownego zapewnienia, ze bedzie wszystko 100% ok!
  • lucy
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 22 stycznia 2006, 22:00
    Lokalizacja: koscian

    optymista cz\y pesymista

    autor: lucy » 24 stycznia 2006, 12:04

    na dwoje babka wr???y?a .by?am pozytywnie nastawiona ale teraz mi pi??rka opad?y .i chyba poczekam jeszcze z t? decyzj? .b?de narazie noszi? okulary o grubych szk?ach ( mimo ze optycy robi? dla nas co mog? i pocie?szaj? te szk?a i ju? jest lepiej.}
    okulary z takimi szk?ami nikomu nie dodaj? uroku a szczeg??lnie kobietom.
    zbieram pozytywne opinie kt??re mo?e mnie zmobilizuj? .
    znalaz?am osob? kt??ra mia?a zabieg w tej klinice gdzie ja by?am .
    czekam na opinie i pozytywne nastawienie -to po?owa sukcesu.
    pozdrawiam i dzi?ki za kontakt. :sad: :D :ok:
  • Wojtek Nowak
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 15
    Rejestracja: 10 sierpnia 2005, 10:53

    Hej

    autor: Wojtek Nowak » 24 stycznia 2006, 22:11

    Dok?adnie zastan??w sie nad tym. Zabieg b?dzie na ca?e ?ycie. Na razie bez przeszczepu nie da sie tego odwr??ci?. Jesli nie no?isdz jescze soczewek kontaktowych to polecam. A jesli ju? nosisz i jeste? nie zadowolnoa to mo?na dobrac takie soczewki kt??re dadza tobie satysfakcje.
    Pozdrawiam Wojtek Nowak
    Wojtek
  • slevlog
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 12 marca 2006, 18:31
    Lokalizacja: Opole

    odnoÂ?nie tematu

    autor: slevlog » 13 marca 2006, 20:45

    Opr??cz tego warto zainteresowa? si? najnowsz? metod? - IntraLasik. To samo co lasik tylko pierwszy etap nie jest wykonywany za pomoc? mikrokeratonu tylko ci?cie jest wykonywane laserem. Eliminuje to ca?? grup? mo?liwych powik?a?. Szczerze m??wi?c pisa?bym si? na to, tyle ?e w Polsce nikt tego nie wykonuje jeszcze. Je?eli dobrze znalaz?em informacj?, to ta metoda jest wykonywana od 2002 roku w wi?kszo?ci cywilizowanych krajach :)

    Pozdr.
  • asia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 02 października 2006, 22:38
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: asia » 03 października 2006, 18:59

    Ja tez jestem zainteresowana laserowa korekcja oczu. Mam wade -5. Prosze o podanie stron po polsku lub o kontakt z osoba,ktora jest po takiej operacji
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 października 2006, 20:16

    asia pisze:Prosze o podanie stron po polsku lub o kontakt z osoba,ktora jest po takiej operacji
    Prosze uzyc google.pl jest troszke klinik oferujacych tego typu zabiegi. nie chce tutaj uprawiac reklamy jakiejs z klinik, wiec ten sposob bedzie najlepszy.

    Prosze przejrzec te wyniki wyszukiwan: 1, 2, 3
    oraz sprobowac podobnych wyszukian.
  • Aleksandra
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 02 lutego 2007, 09:41
    Lokalizacja: Gorz??w

    autor: Aleksandra » 05 lutego 2007, 14:05

    Je?li kto? jeszcze jest zainteresowany tematem...

    Mia?am zabieg Lasik miesi?c temu. D?ugo si? nad tym zastanawia?am, czyta?am artyku?y i przegl?da?am strony klinik, w ko?cu przezwyci??y?am strach i stwierdzi?am, ?e warto spr??bowa?. I jestem bardzo zadowolona. Mia?am wad? OL -3,75 OP -3,5 i po 0,75 cylindra. Wad? mam skorygowan? do zera. Nast?pi?a co prawda ma?a nadkorekcja (+0,25), ale ju? ust?puje, ju? jej nie odczuwam.

    Co do samego zabiegu, to by? zupe?nie bezbolesny (trzeba tylko patrze? w zielone ?wiate?ko). Po zabiegu przez ok 2 godziny bardzo mocno razi ?wiat?o-lepiej nie otwiera? oczu i oczy szczypi?. Szczypanie powoli ust?puje, tak ?e na drugi dzie? rano zapomina si? o jakichkolwiek dolegliwo?ciach, a widzenie jest prawie stu procentowe (przynajmniej u mnie by?o). Przez tydzie? tylko trzeba spa? w specjalnych plastikowych os?onkach i nie trze? oczu, no i oczywi?cie krople do oczu za pisane przez okulist?. Nie odczuwam ?adnych skutk??w ubocznych typu ra?enie ?wiat?a, gorsze widzenie w nocy, tylko oczy narazie lekko podsychaj?, ale spraw? za?atwiaj? sztuczne ?zy.

    Pozdrawiam sedecznie
    Aleksandra
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 05 lutego 2007, 23:32

    Aleksandro nie wiem jak Ci dzi?kowa? za opis w?asnych prze?y?. Prosz? gdyby co? tak si? zn??w cofn??o czy powi?kszy?o to napisz nam. Prosz? aby wi?cej os??b opisa?o swe spotkanie z Lasikiem, wad? przed i ewentualnymi nadkorekcjami czy ponownym pog??bieniem si? wady. By?oby mi?o

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    kasia74
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 04 marca 2007, 18:13
    Lokalizacja: Â?uromin

    terazlasik-powikÂ?ania

    autor: kasia74 » 04 marca 2007, 18:30

    No tak. Ja mia?am Lasik w 2000 roku. Mia?am wad? -8 na obydwu oczach. Przed operacj? pania doktor usilnie mi wm??wi?a, ?e wada po zabiegu zostanie na sta?e zablokowana. Niestety po roku musia?a ju? sprawi? sobie okulary. Dzi? mam wade ju? -2,5. Jestem bardzo zniechecona. Wyda?am kup? kasy. Dla mnie operacja nie by?a komfortowa. Po miesiacu od zabiegu, gdy przysz?am na kontrol? , to panie ju? tak nie skaka?y i nie by?y milutkie. Nawet gdy m??wi?am, ze nie widze dobrze liter z tablicy- to twierdzi?y, ?e to przej?ciowe. Okulary nosi?am wcze?niej od 9 roku ?yciea. Gdy po operacji si? ich pozby?am, moja rado?? nie mia?a granic. Niestety obecnie nie wierze ju? w takie cud-nowinki.

    pozdrawiam.
    avi
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 04 marca 2007, 23:49

    kasia74 pisze:Przed operacj? pania doktor usilnie mi wm??wi?a, ?e wada po zabiegu zostanie na sta?e zablokowana.
    Nie zostanie, bo tego typu operacje nie powstrzymuja, ona tylko dziala na teraz... na pare lat.
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 05 marca 2007, 17:24

    Ja kiedys myslalem o takiej operacji.
    Ostatecznie jednak dalem sobie spokoj.
    Zbyt du?o ludzi mi odradzalo, argumentuj?c swoj? opini? tym ?e: zabieg nie jest trwaly(wzrok si? stopniowo pogarsza) oraz komplikacje pooperacyjne(jakies sucho?ci oczu itp).
    Zreszt? moja wada(-5 i -5,25) nie jest az taka straszna. Wole nosic soczewki:] do ktorych si? przyzwyczajam
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 06 marca 2007, 15:58

    soczewki wydaja sie lepsza alternatywa :) nie ma po co ryzykowac komplikacji w koncu od 40stki i tak nas wszystkich czeka starowzrocznosc :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Aleksandra
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 02 lutego 2007, 09:41
    Lokalizacja: Gorz??w

    autor: Aleksandra » 23 maja 2007, 07:50

    kasia74 pisze:Przed operacj? pania doktor usilnie mi wm??wi?a, ?e wada po zabiegu zostanie na sta?e zablokowana.
    Taki zabieg wykonuje si? je?eli wada wzroku jest stabilna od 2-3 lat i wtedy ryzyko ponownego jej powstania jest mniejsze, chocia? nie zerowe. Osoba, kt??ra zawsze mia?a sokoli wzrok, te? nie ma gwarancji, ?e b?dzie go mia?a do ko?ca ?ycia.
    Ja jestem 5 miesi?cy po zabiegu i jestem ?wiadoma, ?e musz? dba? o moje oczy, by wada nie pojawi?a si? na nowo.
    Spe?niaj?c pro?b? wolbashi
    [/quote]Prosz? gdyby co? tak si? zn??w cofn??o czy powi?kszy?o to napisz nam.[/quote]
    Tydzie? temu by?am na wizycie kontrolnej i komputerowe badanie wzroku wykaza?o, ?e lewe oko mam ca?kowicie zdrowe, na prawym wychodzi niewielki cylinder (-0,25), jednak jest on na tyle ma?y, ?e sama go nie zauwa?y?am :) Poza tym pani doktor powiedzia?a, ?e to dopiero 3/4 gojenia sie oka i to jeszcze nie jest ostateczny odczyt. Mo?e si? jeszcze przesun?? w jedn? lub drug? stron?, ale ja jestem optymistycznie nastawiona i wierz?, ?e b?dzie tylko lepiej. Poza tym nie mam ?adnych skutk??w ubocznych i jedynie sztuczne ?zy musz? jeszcze u?ywa?, bo oczy lekko podsychaj?, ale mam nadziej?, ?e ju? nied?ugo :)
    Pozdrawiam wszystkich
  • bade
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 10 czerwca 2007, 20:01
    Lokalizacja: maÂ?opolska

    autor: bade » 10 czerwca 2007, 20:23

    Jak widz? i czytam :tak: jestem osob?, kt??ra jest ju? prawie weteranem po lasiku. Mia?am bowiem zabieg w 2002 roku i mimo kompliacji po nim jestem ca?kowicie przekonana, i? warto by?o. Moja wada przed to -14 i -13.5D oraz astygmatyzm, wi?c by?o o co powalczy?. Obecnie nosz? okulary korekcyjne ze szk?ami -1.5D na obu oczach i my?l? w przysz?o?ci o o dodatkowym zabiegu koryguj?cym.Do tej pory m?czy mnie aspekt suchego oka, ale z tym mo?na nauczy? si? ?y?, a z tak pot??na wad? jak moja by?o to ju? trudne.
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 10 czerwca 2007, 20:54

    Bade, dajesz nadziej?... My?la?am, ?e takiej du?ej wady nie mo?na ju? skorygowa? laserem. Pewnie gdy b?d? mog?a mie? ten zabieg zrobiony, moja wada b?dzie gdzie? w tych granicach... :P
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 10 czerwca 2007, 20:58

    bade pisze:Moja wada przed to -14 i -13.5D
    No widzisz i tu jest sedno. Czym innym jest rozmowa z osoba ktora jak Ty miala taka wade, a co innego jezeli pyta o to osoba z wada -2,5.
    Zupelnie inne kryterium wyboru
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 11 czerwca 2007, 17:09

    Bade uspokoi?es mnie.Te? mam wade - 12 czyli podobna jak ty kiedy?.Wi?c wiesz jak to jest ci??ko.Te? w przysz?osci chce si? podda? tej operacji.Szkoda ?e nie ma prywatnych wiadomosci bo chcia?am ci sie zapytac gdzie robi?e? t? operacj?.To powiedz mi chocia? czy w Polsce czy zagranic??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 czerwca 2007, 18:01

    kasiulka1201 pisze:Szkoda ?e nie ma prywatnych wiadomosci
    beda, mam problem z tym.. pisalem w odpowiednim watku

    Do dyskusji wolnych mozna uzywac dzialu "Kawa czy herbata" lub Czata u dolu strony glownej.
ODPOWIEDZ Posty: 21 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości