ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
soczewki a wada wzroku
  • dieselka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 21 sierpnia 2005, 12:36

    soczewki a wada wzroku

    autor: dieselka » 21 sierpnia 2005, 12:40

    chciala bym zacz?? nosi? soczewki ale nie moge nigdzie uzyska? odpowiedzi czy przy mojej wadzie wzroku mog?. Mam +4,5 D w obu oczkach astygmatyzm i zaza ewego oka ( oko ucieka do wewn?trz) okulary nosz? ju? 21 lat bez poprawy wzroku oraz naprawy "uciekaj?cego oka" ;( . Czy z zezem mog? nosi? soczewki????
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 sierpnia 2005, 14:14

    Sa soczewki dla astygmatykow (toryczne) - nie podala Pani mocy astygmatyzmu (poza tym nie zawsze moc soczewki okularowej = mocy soczewki kontaktowej)

    Nie potrafie przez internet odpowiedziec czy mozna. Czy uciekajace oko jest tlumione czy nie? Zalezy to rowniez jak bardzo 'ucieka' oko. Takze najlepiej udac sie do specjalisty i ustalic wszystko po badaniach i przeprowadzonym wywiadzie - wiec nie zawsze mozliwa jest 100% pewna odpowiedz udzielona przez internet - moze dlatego do tej pory nikt nie Pani jej nie udzielil.
  • Mała
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 04 września 2005, 14:07
    Lokalizacja: Pisz

    autor: Mała » 04 września 2005, 14:21

    Moja kolezanka rowniez ma zeza jednego oka oraz wade +4 D nosi soczewki juz od ponad roku i jest bardzo zadowolona. Mylse ze warto isc do specjalisty , zrobic odpowiednie badania i siegnac o rady. namaiwiam na soczewki , sama nosze juz 16 miesi?cy z wada -5,5D oraz -6,5D i jeastem niesamowicie zadowolona, nie mam zadnych ograniczen
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 8 gości