ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
zakładanie i ściąganie
  • Kreciu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 07 marca 2005, 18:16

    zakładanie i ściąganie

    autor: Kreciu » 07 marca 2005, 18:21

    Witam widze ?e forum jeszcze niema zawiele temat??w wi?c pozwole sobie zamie?ci? ten :P
    Chcia?bym ?eby kto? si? wypowiedzia? na temat metod zak?adania i sci?gania soczewek.
    Dzisiaj kupi?em soczewki Ciba vision jednodniowe i jak pani okulistka uczy?a mnie zak?ada? i zdejmowa? to zgroza wrrr szczeg??lnie niesz?o mi sci?ganie. Macie jakie? w?asne wypracowane metody na sci?gni?cie i za?o?enie soczewek ?? Pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:53 przez Kreciu, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 marca 2005, 19:22

    Nie ma rewelacyjnych sposobow :-)

    Kazdy musi opracowac swoj wlasny system. Co specjalista to uczy wg swojego sposobu. Jeden pokaze w taki sposob, drugi w inny. A czas i tak pokaze ze kazdy indywidualnie w ramach praktyki wyrabia sobie swoj wlasny sposob...

    ale jak juz padlo pytanie, kto i jak.
    Jako, ze jestem praworeczny to wskazujacym srodkowym palcem prawej reki (na nim spoczywa soczewka) zawsze na oko od strony przynosowej. Tak sie nauczylem, tak mi wychodzi to najsprawniej :-)
  • Kreciu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 07 marca 2005, 18:16

    autor: Kreciu » 07 marca 2005, 20:19

    :hmm: ja jako? niemog? si? przem??c ?eby dotkn?? palcem ga?ke oczn?, odrazu lec? mi ?zy i przymykam oczy mam nadzieje ?e to minie testowa? b?de ju? nied?ugo :) Boje si? ?e se podra?nie oko bo prawe mnie ju? boli troche po treningach :sad:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 marca 2005, 20:21

    Zycze wytrwalosci i powodzenia :-)
  • Jaronadi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 25 maja 2005, 21:12

    autor: Jaronadi » 29 maja 2005, 19:29

    Dla "kreciu" ta odpowiedz jest ju? pewnie nieprzydatna, ale mo?e pomo?e innym. Ja zak?adaj?c soczewk? staram si? aby mia?a w zag??bieniu kropl? p?ynu i przyk?adaj?c do oka staram si? nie dotyka? palcem do oka, tylko zbli?y? na tyle aby soczewka z?apa?a kontakt z okiem i sama sp?yn??a na oko wykorzystuj?c „lepko??” oka i g?sto?? p?ynu. ( oczywi?cie g??rn? i doln? powiek? trzeba przytrzymywa? )Jedno jest pewne, aby opanowa? w tym bieg?o?? trzeba spokoju i conajmniej kilkunastu pr??b. :ok: ;)
  • Mała
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 04 września 2005, 14:07
    Lokalizacja: Pisz

    autor: Mała » 04 września 2005, 14:38

    Tak bardzo wanze jest zeby soczewka by?a mokra przy zaka?adaniu wtedy ?atwiej sie wk?ada bez podraznienia oka. Kiedy soczewka jest "sucha" wtedy chyba nie da rady jej w?ozyc i podraznia sie oko.. i czuje sie dyskomfort
  • marii
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 10 listopada 2005, 17:23
    Lokalizacja: warszawa

    autor: marii » 10 listopada 2005, 17:29

    Jednodniowe soczewki Ciby (pewnie Dailies - sama nosi?am) maj? bardzo dobre nawil?enie i ?atwo si? je zak?ada na oczko. Ja mam w?asn? metod? - przyciskam g?owe mocno do klatki piersiowej, spogl?dam "spode ?ba" do g??ry, trzymam soczewk? (nawil?on?) na wskazuj?cym palcu i wrzucam j? na oko, staraj?c si? nie dotyka? palcem oczka, na poczatku by?o trudno , potem zacz??o wychodzi? :)
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości