ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
proclear compatibles
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    proclear compatibles

    autor: zaakochany » 20 maja 2007, 13:28

    Mam pytanko, kiedys nosilem 1 miesiac na probe soczewki proclear i musze przyznac iz byly dobre jedyny minus to byl taki, iz niby nie mozna w nich spac bo sie soczewka do oka moze przykleic. ja czesTo po szkole lubie sie zdrzemnac godzinke wiec zrezygnowalem z nich na oasys w ktorych mozna spac, a bynajmniej w moim przypadku drzemac, ale dzisiaj moja siostra przez przypadek sie w nich przespala cala noc i nic jej sie nie stalo, soczewka i oko w porz?dku. to ze nie mozna w nich spac uslyszalem od optometrysty, wiec jak to jest: mozna czy nie?? nie mowie tutaj o ciaglym spaniu tylko wlasnie takiej drzemce popoludniowej. nosze oasys i sa fajne, nie mam problemow ale mi sie wydaje ze nie ta krzywizna a proclear sa produkowane w mojej krzywiznie wiec zobacze, jak pojde do okulisty ale najpierw chcialbym sie dowiedziec cos o waszych doswiadczeniach z tymi proclear
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 20 maja 2007, 16:27

    Niby nie mo?na spa? w soczewkach, ale...
    Nieraz mi si? zdarza zdrzemn?? po szkole na 2-3 godzinki. Nigdy nie ?ci?gam soczewek. Z moimi oczyma nic si? nie sta?o. :)
    Czy ten zakaz spania z soczewkami zale?y od godzin snu, czy od uwodnienia oczu? Nie wiem.
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 maja 2007, 18:04

    Mam pytanko, kiedys nosilem 1 miesiac na probe soczewki proclear i musze przyznac iz byly dobre jedyny minus to byl taki, iz niby nie mozna w nich spac bo sie soczewka do oka moze przykleic.
    nie tylko o to chodzi. soczewki takie jak proclear compatibiles to hydrozele ktore maja znacznie mniejsza przepuszczalnosc tlenu niz soczewki typu Oasys czyli soczewki silikonowo-hydrozelowe. Kiedy oko(+soczewka) jest zamkniete "dostaje" mniej tlenu niz gdy jest otwarte co moze prowadzic do niedotlenia i skutkowac roznymi powiklaniami. Dlatego tylko soczewki ktore spelniaja odpowiednie standardy dopuszczone sa do przedluzonego noszenia. Nie tylko spanie w soczewkach moze byc przyczyna niedotlenienia rogowki, zbyt dlugie(ponad 12 godzin) noszenie rowniez.
    zaakochany pisze:ale dzisiaj moja siostra przez przypadek sie w nich przespala cala noc i nic jej sie nie stalo, soczewka i oko w porz?dku.
    no chyba nie myslisz ze po jednej drzemce moga sie stac cuda. To ze nie widac zadnych objawow nie znaczy ze nic sie nie dzieje. Czesto osoby skarza sie na zaczerwienienie lub swedzenie. Tak czy tak spanie w soczewkach nawet tych do tego przystosowanych najzdrowszym wyjsciem nie jest. Przecie zsciagniecie ich nie zajmuje duzo czasu a chyba te 30 sekund mozna poswieci by oczy byly zdrowsze.

    Ps nie wiem o ktorych soczewkach pisales bo troche zagmatwales :P to co napisalem u gory dotyczy spania w Proclear.

    Co do spania w oasys tu masz cos prosto ze strony producenta

    SYSTEM NOSZENIA:

    * Noszenie dzienne - zaleca si? wymian? soczewek na nowe co 2 tygodnie
    * Noszenie przed?u?one - zaleca si? wymian? soczewek na nowe co 1 tydzie?

    powod czestszej wymiany jest prosty na soczewce zbiera sie wiecej osadow a jezeli nie daj boze znalazly sie tam jakies baketerie to spiac w soczewkach masz wieksza szanse na infekcje bo oko ma z nia (soczewka) dluzszy kontakt.
    zaakochany pisze:nie mam problemow ale mi sie wydaje ze nie ta krzywizna a proclear sa produkowane w mojej krzywiznie wiec zobacze, jak pojde do okulisty ale najpierw chcialbym sie dowiedziec cos o waszych doswiadczeniach z tymi proclear
    idz do okulisty on oceni jak soczewka zachowuje sie na oku.
    Jezeli chcesz spac w soczewkach to kup ktores z N&D
    PureVison lub Optix O2 Night&Day wieszkosc osob z forum pewnie polecila by ci te drugie :)

    PS. Moja rada sciagaj soczewki kiedy mozesz i nie przesadzaj z ich noszeniem :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 5 gości