ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Jedniodniówki, czym różnią się od np. miesięcznych?
  • xyz_p
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 16 maja 2007, 22:31
    Lokalizacja: Warszawa

    Jedniodniówki, czym różnią się od np. miesięcznych?

    autor: xyz_p » 18 maja 2007, 00:13

    Pytanie jak w temacie. Czym r???ni? si? soczewki jednodniowe od np. 2-tygodniowych czy miesiecznych. Ile jest sztuk w 1 opakowaniu? Jakie lepiej wybra? jednodniowe czy miesieczne albo jeszcze inne?


    Takie podstawowe pytania najlepiej do os??b znaj?cych sie w temacie;) Bo ja to kompletnie zielona, st?d pewnie te moje g?upie pytania;-)
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:18 przez xyz_p, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 maja 2007, 00:18

    1-dniowe > 30sztuk w opakowaniu
    2-tygodniowe > przewaznie soczewki J&J - 6sztuk
    1-miesieczne > pakowane po 3sztuki - tzw. ekonopack, lub po 6sztuk

    Wybrac te ktore sa odpowiednie dla Twojego trybu/stylu zycia.
    Soczewki miesieczne oznacza ze od momentu zalozenia po 30dniach laduja w koszu, bez wzgledu na czas noszenia, to samo z 2-tygodniowymi.

    Udaj sie na dobor soczewek do specjalisty - napewno pomoze.

    Poczytaj forum, wielu uzytkownikow juz pisalo o podobnych problemach i padlo na nie odpowiedz. Pomoze wyszukiwarka forum
    search.php
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 maja 2007, 13:14

    a ja od siebie jeszcze dodam tyle

    1 dniowe -------------> najzdrowsze ale najdrozsze

    3 miesieczne --------> najtansze ale ale najmniej zdrowe dla oka

    2 tygodniowe i miesieczne -------------> cos posrodku czyli udany kompromis pomiedzy cena a zdrowiem

    Night&Day--------------> dla osob chcacych nosic soczewki 24/7 czyli bez sciagania na noc.

    A co ty wybierzesz to juz zalezy jak lemur napisal od twojego stylu zycia, zasobnosci kieszeni i od tego czy dana soczewka bedzie dla ciebie odpowiednia(co sprawdzic twoj lekarz) :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • xyz_p
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 16 maja 2007, 22:31
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: xyz_p » 18 maja 2007, 17:27

    a czy cena soczewek zalezy od wady wzroku?

    hm. mam cylindry i wade na jedno oko nawet -5, drugie mniej. Ile moge orientacyjnie zaplacic za soczewki? narazie kupie je normalnie w sklepie, tam gdzie bede robic badanie ale potem to bede sie zaopatrzac chyba na [nazwa - regulamin]....

    wyczytalam wlasnie ze nie mozna podawac cen na forum... eh. szkoda.... bo bym chciala wiedziec ile mniej wiecej miec ze soba pieniedzy bo po soczewki musze jechac 50km :( to moze chociaz PW?

    i jeszcez jedno... czy moge meic pewnosc ze dostane zaraz po badaniu te soczewki ktorew beda mi potrzebne?
    ze w sklepie s? akurat te?

    czy istnieje cos takiego jak robienie soczewek na zamowienie?:|


    I JESZCZE COS...:) czy jak juz bedzie wszytsko wiadomo jaka wada, jakie soczewki etc. to czy bede miala mozliowsc wybrania ktorej firmy soczewki chcem kupic czy bede miala to narzucone przez okuliste, bo jak wiaodmo co firma to inna cena ;-)? jak? polecacie?
    Ostatnio zmieniony 18 maja 2007, 19:27 przez xyz_p, łącznie zmieniany 1 raz.
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 18 maja 2007, 19:26

    xyz_p pisze:a czy cena soczewek zalezy od wady wzroku?
    Nie niewa?ne jak? masz wade.hehe jakby to zale?a?o od wady wzroku to jap?aci?a bym dwa razy wi?cej od ciebie ;)
    xyz_p pisze:hm. mam cylindry i wade na jedno oko nawet -5, drugie mniej. Ile moge orientacyjnie zaplacic za soczewki? narazie kupie je normalnie w sklepie, tam gdzie bede robic badanie ale potem to bede sie zaopatrzac chyba na [nazwa - regulamin]....
    To zale?y czy wybierzesz soczewki miesi?czne czy jednodniowe czy 3 miesi?czne.Ja nosze dwutygodniowe.
    i jeszcez jedno... czy moge meic pewnosc ze dostane zaraz po badaniu te soczewki ktorew beda mi potrzebne?
    ze w sklepie s? akurat te?

    czy istnieje cos takiego jak robienie soczewek na zamowienie?:|

    Nie zawsze ma sie pewno?? ?e b?d? ja z wad? -11 nie dosta?am soczewk od razu czka?am na nie jakie? dwa dni.I zawsze jak mam zamiar zaopatrzy? si?w opakowanie soczewek dzwonie do mojego salonu optycznego ?eby mi je sprowadzili bo nigdy nie maj? na stanie.
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 18 maja 2007, 19:49

    kasiulka1201 pisze:Nie niewa?ne jak? masz wade.hehe jakby to zale?a?o od wady wzroku to ja p?aci?a bym dwa razy wi?cej od ciebie
    to takie jasne i oczywiste nie jest. Oczywi?cie je?eli musisz zakupi? tylko soczewki sferyczne czyli tylko do kr??tkowzroczno?ci lub tylko nadzwroczno?ci to zap?acisz mniej ni? za soczewki gdzie b?dzie soczewka sferyczna+toryczna czyli dla astygmatyk??w. Zazwyczaj soczewki toryczne czyli dla tych co poza zwyczajowym np. -5 maj? dodatek w postaci danego cylindra np. -1.25 czyli pro?ciej m??wi?c maj? dwie wady na jednym oku.

    to jak szampon 2w1 kt??ry jest dro?szy od jednego szamponu ale ta?szy ni? dwa szampony :)

    Mam nadziej?, ?e zrozumia?e :)
    xyz_p pisze:i jeszcez jedno... czy moge meic pewnosc ze dostane zaraz po badaniu te soczewki ktorew beda mi potrzebne?
    ze w sklepie s? akurat te?
    Szanse 50:50. Zale?y od sklepu, zale?y od zaopatrzenia tego? sklepu, zale?y od z?o?ono?ci Twej wady, zale?y od stanu bie??cego zaopatrzenia, zale?y od stanu zaopatrzenia w dany produkt w magazynie firmowym itd. itp. Zazwyczaj osoby z niewielk? prost? wad? maj? soczewki zaraz po wyj?ciu z salonu/sklepu. Natomiast osoby z r???nymi "odchy?ami od normy" musz? ciut poczeka? np. ja z wad? -6 na oba oczka i cylindrem -1,25 i -1,75 musia?am na wyprodukowanie soczewek Bausch&Lomb 66 soflens toric czeka? 6-8 tygodni. Sporo czasu. Widocznie w momencie z?o?enia zam??wienia moich soczewek nie by?o ani w salonie, ani w magazynie tego? salonu, ani w magazynie producenta. ?ycz? ci jak najlepiej by? soczewki otrzyma?a od razu.

    Odno?nie ceny to sprawa jest skomplikowana, gdy? ka?dy producent dla podobnych soczewek ma inn? cen?. Proponuj? poszpera? w sieci w sklepach internetowych oraz na [nazwa - regulamin] i co najmniej 100z? wi?cej ni? ceny w sieci zabra? ze sob? do sklepu. Soczewki to produkt luksusowy, wci?? :/

    Pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości