ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Dyskomfort
  • magnat43
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 13 maja 2007, 17:23
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    Dyskomfort

    autor: magnat43 » 13 maja 2007, 17:52

    Witam. Obecnie ma soczewki Acuvue Advance. I od samego pocz?tku od kiedy je mam (w sumie advancy mam ju? kilka miesiecy) mam problem. Szczeg??lnie jedno oko zachodzi mi cz?sto mg?? i czuje brzegi soczewki (szczegolnie jak patrze na bok itp.). Ponadto przy zdjemowaniu widze ?e s? one jakby "przyklejone" do oka (ci??ko bylo by je zdj?? bez wcze?niejszego wpuszczenia kilku kropli soli fizjologicznej). Wystepuje to niezaleznie czy soczewka jest nowa czy juz pod koniec uzytecznosci. Niezale?y to tak?e od d?ugo?ci noszenia bo dolegliwo?ci pojawiaja sie juz po kilkunastu minutach od za?o?enia. Co s?dzicie ?e moze byc powodem tego dyskomfortu??
    Dzi?kuje za pomoc.
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 13 maja 2007, 20:53

    Wydaje mi sie ze to mo?e by? wina krzywizny. Czy soczewki dopiera? ci specjalista?? Radzi?bym przerwa? ich u?ytkowanie... pozdr??wki
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • magnat43
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 13 maja 2007, 17:23
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: magnat43 » 13 maja 2007, 22:29

    Tak dobiera? specjalista. M??wi? ?e da troch? lu?niejsze bo to zdrowiej bo oko bardziej oddycha, ale nie wiem czy troche nie przesadzil i nie dal zbyt luznych i st?d te k?opoty. Czy Acuvue Oasis, kt??re posiadaj? tylko jedna krzywizne i s? z innego materia?u lepiej dostosowuj? si? do oka i mogly by byc rozwi?zaniem??
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 14 maja 2007, 09:10

    Nie mozna mowic luzniejsza czy nie. Soczeka musi byc idealnie dopasowana do oka!!!! Wyprubuj jeszcze Oasys- ja tez nosi?em Acuvue Advance ale zmieni?em na Oasys i jestem baaaaardzo zadowolony. :jupi: Te soczewki s? jednymi z najnowszych na rynku, s? wykonane z innego materialu ni? Advance, duzo wi?ksza przepuszczalno?? tlenu. :spoko: W moim przypadku gdy nosilem Advance nie to zeby mi soczewka przeszkadza?a ale po prostu j? czu?em!!! A wiec tez lekki dyskomfort. :tak: A teraz w Oasys nic nie czuje!! Soczewka jak dla mnie idealna. I jeszcze co:
    Gdy nosi?em Advance mia?em krzywizne 8.7 a teraz Oasys- 8.4. Tak?e mysle, ?e powinna? tez wyprubowa? Oasys. pozdrowionka :papa:

    [ Dodano: 14 Maj 2007 09:12 ]
    magnat43 pisze:M??wi? ?e da troch? lu?niejsze bo to zdrowiej bo oko bardziej oddycha

    Nie znam sie za bardzo ale to chyba jest absurd. "Oddychanie" oka nie ma nic wspolnego z tym czym soczewka jest luzniejsza..... :> :maruda:
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 14 maja 2007, 09:52

    modern pisze:Nie znam sie za bardzo ale to chyba jest absurd. "Oddychanie" oka nie ma nic wspolnego z tym czym soczewka jest luzniejsza..... :> :maruda:
    chodzi o to ze soczewka ma plywac po oku a nie byc do niego przyklejona
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 maja 2007, 09:59

    woozie pisze:chodzi o to ze soczewka ma plywac po oku
    nie ma plywac :) dla mnie plywanie oznacza za duza soczewke, ma delikatnie sie poruszac po rogowce
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 14 maja 2007, 10:55

    LEMUR pisze:ma delikatnie sie poruszac po rogowce
    dla mnie to plywanie :) w kazdym razie o to mi chodzilo
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości