ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Pytanie odnośnie soczewek
  • darek_lol
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 22 kwietnia 2007, 19:28
    Lokalizacja: Krak??w

    Pytanie odnośnie soczewek

    autor: darek_lol » 22 kwietnia 2007, 19:35

    witam. jestem tutaj nowy i jeszcze sie za bardzo nie orientuje gdzie i o czym pisa?, wi?c pisz? tutaj :ups:
    Chcia?bym sie dowiedzie? co? na temat soczewek a w?asciwie i noszenia w sytauacji gdy:
    uprawiam sport i chcia?bym nosi? podczas tego zaj?cia soczewki, moje pytanie brzmi nast?puj?co: je?li przyk?adowo nosilbym soczewki 2 godziny dziennie to co jaki czas musia?bym je wymienia? na nowe?
    Je?li kto? wie to niech napisze, bardzo prosz? :spoko:
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:18 przez darek_lol, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 22 kwietnia 2007, 20:12

    S? r???ne soczewki: dzienne, miesi?czne, 3 miesi?czne... Najgorsze jest to, ?e trzeba si? trzyma? tego. Nawet, jakby? nosi? soczewki raz w tygodniu na 2h, a mia?by? powiedzmy miesi?czne to po tym miesi?cu soczewki powinny p??j?? do kosza.


    A temat powinien by? w dziale 'przez oko'. ;)
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 kwietnia 2007, 21:36

    Jezeli na kilka godzin codziennie to cenowo wyjdzie tak bardzo podobnie miesieczne jak jednodniowe... z tym ze do miesiecznych dochodzi cena plynu do pielegnacji. Warto na okazjonalne "chwile" skorzystac z jednodniowych.

    ps. watek przenioslem
    A i warto uzyc wyszukiwarki forum, bo wiele tematow podobnych bylo juz poruszonych
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 23 kwietnia 2007, 00:35

    wlasnie WYSZUKIWARKA !!
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 30 kwietnia 2007, 19:58

    nie wiem czy to dobrze ze moje pytanie zamieszczam w tym temacie, ale chcia?em sie zapytac czy udaje wam sie pielegnowac soczewki w taki sposob, aby nie zostawa?y na nich rzadne ?lady, jakies "bia?e punkciki". Moj okulista mowi ze dobrze czyszcze soczewki, ale jak to robie w domu to i tak zostaj? pewne ?lady. Soczewka nie jest idealnie czysta, zostaje na niej cos jakby odcisk palc??w :) :aniolek: tak sobie mysle co zrobic aby to nie osiada?o na moich soczewkach- wydaje mi sie ze w warunkach domowych nie jest mozliwe ani zadnen "brudek" nie zosta? na soczewce albo np. nie dosta? sie do pojemniczka. Czy to moze zaszkodzic oczom?? Prosze o rade jak czyscic soczewki efektywnie za co dzieki i pozdr :prosze: :papa: [/quote]
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 30 kwietnia 2007, 21:18

    Nigdy chocby?my nie wiem co robili zawsze zostanie jaki? py?ek , odbicie palc??w ale tego nie da si? unikn??.Nie jeste?my w stanie wyczysci? soczewek tak idealnie ?eby by?y mikroskopijnie czyste.Je?eli obawiasz si? o oczy to po to wymyslono soczewki jednodniowe.Czy to mo?e zaszkodzi? oczom.Na pewno w pewnym sensie.Trzeba liczy? si? z tym ?e nie ka?dy do ko?ca ?ycia b?dzie m??g? nosic soczewki.To akurat s? s?owa jednej z moich okulistek kt??re spotka?am w mojej soczewkowej karierze ;)
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 11 gości