ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Ból oka
  • puzon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 21:21
    Lokalizacja: DolnyÂ?lÂ?sk

    Ból oka

    autor: puzon » 13 kwietnia 2007, 18:08

    Witam, dzisiaj musia?em si? zwolni? ze szko?y z powodu b??lu g?owy oraz oka. Wr??ci?em blady do domu i po?o?y?em si? spa?. B??l na prawe oko nieco min?? i teraz, pisze do Was i prawie ju? go nie czuje. Co mog?o by? nie tak? Dlaczego m??j organizm tak zareagowa?? Nosz? soczewki od oko?o tygodnia, mo?e troch? d?u?ej... Czy mog?o to by? spowodowane:

    a) Zakrapianiem oczu p?ynem do soczewek?
    b) Noszeniem soczewek dziennych 12 godzinnych oko?o 17 godzin dziennie?
    c) Zbyt d?ugim siedzeniem przed komputerem...

    PS. Dodam jeszcze ?e wszystko zacz??o si? dzia? na informatyce, kiedy wszed?em do sali i ujrza?em stare monitory CRT, wtedy jakby obraz zacz?? mi wariowa?, nie widzia?em dobrze punkt??w z daleka i z bliska. O co chodzi? Mam uczulenie? Co powinienem robi??

    Pozdrawiam, przestraszony Filip.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:21 przez puzon, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    OLivier
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 04 kwietnia 2007, 15:57
    Lokalizacja: EÂ?k

    autor: OLivier » 13 kwietnia 2007, 18:12

    :mlotek:
    Hmm Nosisz od niedawna soczewki i zdaje mi sie ze Twoje oko nie jest przyzwyczajone jeszcze do ciala obcego w oku. Ja z samego poczatku tez miewalem lekkie bole glowy & oka. Jak zbyt dlugooo nosi sie soczewki (przekracza sie czas noszenia)to to chyba raczej ku dobremu nie sluzy. Jesli korzystasz z komputera przez dluuuuuuzszy czas to raczej uzywaj okularow. No i uzywaj kropelek nawilzajacych do oka w celu jego nawilzenia.A jesli powy?szy problem b?dzie wyst?powa? to wiadomo gdzie masz sie uda? :)
    pozdrawiam
    OLivier :) :papa:
    OLivier
  • puzon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 21:21
    Lokalizacja: DolnyÂ?lÂ?sk

    autor: puzon » 13 kwietnia 2007, 21:29

    A mam jeszcze pytanie, mog? zakrapia? oczy p?ynem do soczewek tak? Je?li tak to ile kropel?

    Btw, http://www.leki.med.pl/lek.phtml?id=372 ... 330&menu=3

    czy po tych kroplach stosowanych dzisiaj mog? jutro za?o?y? soczewki?

    Update, znalaz?em:
    Ostrze?enie W czasie leczenia Sulfacetamidum nie mo?na stosowa? soczewek kontaktowych, mog? one bowiem ulec zabarwieniu.
    Zatem je?li dzisiaj mia?em zakrapiane oczy, to jutro nie mog? ubra? soczewek, nawet je?li jutro nie b?d? zakrapia??
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 13 kwietnia 2007, 21:38

    puzon pisze:A mam jeszcze pytanie, mog? zakrapia? oczy p?ynem do soczewek tak? Je?li tak to ile kropel?
    tzn same oczy ? Niby w jakim celu ? jezeli chodzi ci o zlagodzenie pieczenia czy np. zaczerwienienia to krople typu Visine lub Ziele Swietlika. Plyn mozesz stosowac zeby zmniejszyc widzenie jak "przez mgle" jesli dlugo nosisz soczewki. Nic mi nie wiadomo zeby mial on inne dzialanie
    puzon pisze:czy po tych kroplach stosowanych dzisiaj mog? jutro za?o?y? soczewki?
    w czasie leczenia to w czasie leczenia ja to rozumiem tak ze mozesz chodzic w soczewkach dopiero jak wyleczysz te spojowki czy co tam masz do wyleczenia.
    Btw po co stosowac chemie nie lepiej swietlikiem ? mi tam zawsze pomagal na stany zapalne.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • puzon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 21:21
    Lokalizacja: DolnyÂ?lÂ?sk

    autor: puzon » 13 kwietnia 2007, 21:49

    No jak narazie to lecz? si? samotnie, dzisiaj wyst?pi? ten bardzo silny b??l oka. U okulisty jeszcze nie by?em bo w moim miasteczku przyjmuje raz w tygodniu. Wi?c kupi?em te krople, podejrzewam zapalenie spoj??wek (wczoraj by? u mnie go??, kt??ry przeszed? j? nie dawno). A jutro wyje?d?am na dj tiesto do wroc?awia i chcia?em ubra? soczewki, czy to mo?liwe w takim przypadku?

    PS. Dodam tylko ?e poczu?em ostatnio jedno 'ziarenko' 'piasku' pod powiek?... P?dzi? do okulisty?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 kwietnia 2007, 21:54

    Kolego Puzon! jezeli masz jakies problemy z oczami to nie mozesz nosic soczewek kontaktowych! Zapalenie, zaczerwienienie, podraznienie - to i wiele innych przyczyn powoduje ze musisz odstawic soczewki. Noszac soczewki narazasz swoje oko, gdyz jakies bakterie ktore wywowaly zapalenie przejda na soczewke i po wyleczeniu znowu taka soczewke chcesz zalozyc na oko? Niezbyt rozwazne to postepowanie.

    Nie wiem po co kropisz oczy plynem do soczewek kontaktowych? Jezeli masz problem z suchym okiem kup krople dla uzytkownikow soczewek kontaktowych np. AQuify lub Blink - opisane krople sa na naszej stronie internetowej w dziale soczewki kontaktowe

    Zapalenia moga byc wywolane roznymi czynnikami i roznie przebiegac, dlatego najlepiej skorzystac z wizyty u specjalisty... dzialajac na wlasna reke czasami mozna sobie zaszkodzic.

    Po wyleczeniu jeszcze przez kilka dni nalezy nie zakladac soczewek.

    ps. Prosze zmien temat swojego postu na taki, ktory cos mowi o jego zawartosci, tak aby osoby odwiedzajace to forum mialy ulatwione zadanie a wyszukiwarka prawidlowo indeksowala zawartosc forum - dziekuje!
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 13 kwietnia 2007, 22:13

    eeeeee no ja myslalem ze nie ma sensu nawet wspomniac ze nie wolno nosic soczewek w stanch zapalny i wogole jak sie zaobserwuje cos niepokojacego. To jakies takie.......hm oczywiste ? :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości