ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1
Obawy i wybór soczewek.
  • puzon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 21:21
    Lokalizacja: DolnyÂ?lÂ?sk

    Obawy i wybór soczewek.

    autor: puzon » 09 kwietnia 2007, 21:35

    Witam, zaczn? mo?e od tego ?e od niedawna nosz? soczewki,i jestem kr??tkowidzem jakie? 2-3 dni. I tutaj nasuwa si? pierwsze pytanie, a zarazem problem, czy to normalne ?e podczas pierwszych dni widz? bardzo ostro na daleko, ale aby zobaczy? co? z bliska musz? si? dok?adnie przyjrze?, co? jakby zmiana wady z kr??tko na d?ugo. Powiedzieli u okulisty ?e to normalne, ?e oko musi si? przyzwyczai?, i faktycznie ma?a poprawa jest i z dnia na dzie? lepiej widz? ale troch? mnie to niepokoi. A wi?c, czy mo?e by? jaka? komplikacja tego ?e soczewki (by? mo?e) s? za mocne? Mam soczewki -5.75, i jak s?dzicie zmienia? na 5.5 lub mniejsze jak tak dalej b?dzie? A najgorsze jest to ?e mam soczewek o tej mocy na jakie? 3 miesi?ce, czy jak przechodz? w nich tyle i p???niej zmieni? na mniejsze to nie b?dzie ?adnego problemu? Czy od razu lecie? do sklepu z pro?b? o wymian? na s?absze?
    By? mo?e to przez to ?e okulary mia?em -3L, -4P, a w soczewkach r??wne.

    Drugi problem/pytanie, kt??re soczewki miesi?czne/dwutygodniowe by?cie polecili? Ewentualnie, kt??re soczewki posiadaj? najwi?kszy przep?yw powietrza do oka? To bardzo wa?ne, dlatego interesuj? mnie takie.

    Teraz mam soczewki: Johnson & Johnson 1 Day Acuvue Moist oraz Focus Dailies (jednodniowe), czy mog? najpierw wynosi? wszystkie Johnson & Johnson 1 Day Acuvue Moist a dopiero p???niej Focus Dailies? Czy lepiej w og??le nie nosi? na zmian? tylko zdecydowa? si? na jedne?

    Mam nadziej? ?e nie marudz? za bardzo i wys?uchacie mnie :P. Z g??ry sorki za taki monolog ale mam bardzo wiele obaw (g???wnie to ?rednie widzenie z bliska). Je?li jest kto? taki kto dotrwa? do ko?ca tego postu - bardzo prosz? o pomoc. Pozdr??wki dla soczewkowc??w i okularnik??w.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:18 przez puzon, łącznie zmieniany 1 raz.
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 10 kwietnia 2007, 12:45

    Obawy z tym z?ym widzeniem s? jak najbardziej normalne.Skoro od nie dawna jeste? kr??tkowidzem.Oczy musza sie przyzwyczai?.Narazie musisz czekac i je?eli ta dolegliwo?? dalej nie bedzie ustepowa? to musisz skontaktowa? sie z okulist?.

    Wiele os??b na pewno poleci?oby soczewki dwutygodniowe Johnsona Osays.
    Ja na twoim miejscu zdecydowa?abym sie na jedne soczewki a nie chodzic na zmiane raz w Acuve moist a raz w Focus Dailies
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 10 kwietnia 2007, 12:53

    puzon pisze:Witam, zaczn? mo?e od tego ?e od niedawna nosz? soczewki,i jestem kr??tkowidzem jakie? 2-3 dni
    Nie czaje :P masz wade -5 i jestes krotkowidzem jakies 2-3 dni ??
    puzon pisze:zy to normalne ?e podczas pierwszych dni widz? bardzo ostro na daleko, ale aby zobaczy? co? z bliska musz? si? dok?adnie przyjrze?, co? jakby zmiana wady z kr??tko na d?ugo
    norma nie przejmuj sie to minie
    puzon pisze:A wi?c, czy mo?e by? jaka? komplikacja tego ?e soczewki (by? mo?e) s? za mocne? Mam soczewki -5.75, i jak s?dzicie zmienia? na 5.5 lub mniejsze jak tak dalej b?dzie? A
    skoro specjalista ci dobieral to raczej bledu nie ma jezeli chcesz sie upewnic to mozesz powtorzyc badanie u innego. Jednak jak juz pisalismy tu na forum "bledy" rzedu 0.25 sie zdarzaja i raczej nie maja zadnych negatywnych skutkow.
    puzon pisze:Mam soczewki -5.75, i jak s?dzicie zmienia? na 5.5 lub mniejsze jak tak dalej b?dzie?
    po co zmieniac ? nie rozumiem oko sie przyzwyczaji i tyle nawet jak bys sobie -3 zalozyl to bedziesz z bliska widzial nieco gorzej bo jestes krotkowidzem proste
    puzon pisze:A najgorsze jest to ?e mam soczewek o tej mocy na jakie? 3 miesi?ce, czy jak przechodz? w nich tyle i p???niej zmieni? na mniejsze to nie b?dzie ?adnego problemu?
    jw 0.25 to nie jest duza zmiana jak tu lemur bedzie to mysle wyjasni ci to dokladniej :)
    zebys juz nie panikowal :P
    puzon pisze:Drugi problem/pytanie, kt??re soczewki miesi?czne/dwutygodniowe by?cie polecili? Ewentualnie, kt??re soczewki posiadaj? najwi?kszy przep?yw powietrza do oka? To bardzo wa?ne, dlatego interesuj? mnie takie
    Swieta trojca IMO :P
    1. CibaVision Air Optix Night&Day dk/t 175 wiec najwyzsza przepuszczalnosc na rynku :)
    2. Acuvue Oasys firmy J&J 147 dk\t
    3. CibaVision Air Optix miesieczne 138 dk/t

    Btw nosisz soczewki jednodniowe ktore sa najzdrowsze wiec skoro cie stac moze z nich nie rezygnuj chyba ze chcesz nosic ten dzien&noc to wtedy bierz Optixy duzo osob je chwali :)
    Teraz mam soczewki: Johnson & Johnson 1 Day Acuvue Moist oraz Focus Dailies (jednodniowe), czy mog? najpierw wynosi? wszystkie Johnson & Johnson 1 Day Acuvue Moist a dopiero p???niej Focus Dailies? Czy lepiej w og??le nie nosi? na zmian? tylko zdecydowa? si? na jedne?
    wydaje mi sie ze okulista po to ci przepisal dwa rodzaje soczewek abys po prostu sprawdzil w ktorych sie lepiej czujesz. Wiec mnie sie wydaje ze najlepiej bedzie jak najpierwsz ponosisz Johnsona potem te od CibaVision (dailies)
    puzon pisze:Mam nadziej? ?e nie marudz? za bardzo i wys?uchacie mnie :P . Z g??ry sorki za taki monolog ale mam bardzo wiele obaw (g???wnie to ?rednie widzenie z bliska). Je?li jest kto? taki kto dotrwa? do ko?ca tego postu - bardzo prosz? o pomoc. Pozdr??wki dla soczewkowc??w i okularnik??w.
    :lol: chyba kazdy tak mial :P
    Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2007, 12:56 przez woozie, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 10 kwietnia 2007, 12:55

    informacje o materiale, dk itp sa dostepne na naszej stronie
    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... o=soczewki
    pozniej klick w producenta.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 10 kwietnia 2007, 12:56

    ha lemur a ja mu i tak juz wypisalem :p bo nadgorliwy jestem :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • hitman1986
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 37
    Rejestracja: 17 lutego 2007, 11:15
    Lokalizacja: Warszawa
    Kontakt:

    autor: hitman1986 » 11 kwietnia 2007, 22:19

    puzon pisze:kt??re soczewki posiadaj? najwi?kszy przep?yw powietrza do oka?
    J&J Acuvue Oasys. Tyle, ?e s?one dwutygodniowe i cholernie drogie...
    "I Â?adne krzyki nas nie przekonajÂ?, Â?e czarne jest czarne, a biaÂ?e jest biaÂ?e!" - J. Kaczy??ski, premier
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 11 kwietnia 2007, 22:37

    hitman1986 pisze:J&J Acuvue Oasys. Tyle, ?e s?one dwutygodniowe i cholernie drogie...


    bez przesady nie sa az takie drogie :P do najtanszych fakt nie naleza ale to najnowszy i najbardziej zaawansowany produkt J&J wiec niestety prawa rynku
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    gapulka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 08:25
    Lokalizacja: skÂ?dinÂ?d ;-)

    autor: gapulka » 16 kwietnia 2007, 09:13

    te? mam przy okazji pytanie: mianowicie moja optyczka zach?ci?a mnie do kupna soczewek J&J Acuvue2, twierdz?c, ?e mo?na nosi? je w trybie dzie?&noc przez 5 tygodni (do tej pory nosi?am 30-dniowe, zak?adane wy??cznie na dzie?), ale tu na stronie wyczyta?am, ?e s? to soczewki do noszenia "ci?g?ego" przez tydzie?... :(; jak to jest faktycznie? czy trzyma? je na oczach i czeka? a? b?dzie si? co? dzia?o, czy lepiej nie ryzykowa??
    gdyby Â?wiat byÂ? idealny, byÂ?abym kr??lowÂ?;)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 kwietnia 2007, 10:01

    gapulka pisze:ale tu na stronie wyczyta?am, ?e s? to soczewki do noszenia "ci?g?ego" przez tydzie?... ; jak to jest faktycznie?
    Ano tak to jest, ze producent niektore swoje produkty przeznacza do trybu dziennego (sciagane na noc, z terminem 30dniowym) lub w trybie skroconym (przewaznie do tygodnia) - wtedy mozesz ich nie sciagac, ale po tych 5-7dniach soczewke wyrzucasz!
    Oczywiscie wszystko ma byc pod kontrola specjalisty i to on po zajrzeniu i sprawdzeniu zdrowia oka stwierdza czy nie ma przeciwskazan do takiego ciaglego trybu noszenia!
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 16 kwietnia 2007, 20:25

    gapulka pisze:moja optyczka zach?ci?a mnie do kupna soczewek J&J Acuvue2, twierdz?c, ?e mo?na nosi? je w trybie dzie?&noc przez 5 tygodni
    Ej sorry ale nie wiem co twoj optyk za sieme robi 5 tyg !! chyba ja pogielo !! moze to ty zle uslyszalas na 100% chodzi o 5-7 dni :) a nie 5 tyg.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości