ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1
Naczynka krwionośne ...
  • manti
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 18 stycznia 2007, 15:01
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    Naczynka krwionośne ...

    autor: manti » 31 marca 2007, 09:08

    Witam! Nosz? ju? soczewki od 3 miesi?cy ... By?em kilka razy na wizytach kontrolnych u mojego okulisty. Niestety mam pewne obawy:( A mianowice odk?d nosz? soczewki na moich oczach pojawi?o si? wiele czerwonych ?y?ek (chyba to naczynka krwiono?ne) ... Okulistka powiedzia?a mi ?ebym si? niczym nie przejmowa? ... ?e to normalne. Mi si? wydaje natomiast, ?e to nie normalne ... Wol? ju? przesta? nosi? soczewki, ni? ?eby zaszkodzi?y one moim oczom :( Czy naprawd? nie powinienem si? martwi? ???

    Macie tu zdj?cie (to nie moje oko, ale objawy s? podobne):

    http://images20.fotosik.pl/183/b7d244f928e57a55.jpg
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:18 przez manti, łącznie zmieniany 1 raz.
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 31 marca 2007, 10:13

    Je?eli twoje oko wygl?da podobnie to na pewno nie jest to normalne.Warto uda? si? do innego lekarza okulisty.I na razie odstaw soczewki na bok.Najpierw trzeba wyleczy? te naczy?ka.
  • manti
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 18 stycznia 2007, 15:01
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    autor: manti » 31 marca 2007, 10:47

    Dzi?kuj? za odpowied? :) Tak te? my?la?em :) A jak si? leczy takie naczynka ?? Czy okulistka powinna mi przepisa? jakie? krople ?? Ile trwa leczenie ?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 31 marca 2007, 10:54

    soczewki o duzej przepuszczalnosci tlenu (optixy Acuvue Oasys albo jakies night&day) +czas noszenia kr??tszy niz 12 h +okulary jako zast?pstwo soczewek i powinno by? dobrze :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • lukasss
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 30 marca 2007, 19:50
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok
    Kontakt:

    autor: lukasss » 31 marca 2007, 17:09

    takze takie cos zauwazylem podczas noszenia soczewek na poczatku, bo jestem poczatkujacy jezeli cohdzi o soczewki, otoz mi okulistka przypisala krople do oczu jakas recepta nie pamietam nazwy tego plynu i kazala to wpuszczac do oka nawet jak mam nalozone soczewki do 3 razy dziennie i powinno zaczerwienienie albo takie czerwone naczynka krwionosne zniknac, poki co na razie jest tak sobie moze jak bede czesciej zapuszczal i jak oczy sie przyzwyczaja to zniknie z czasem
  • hitman1986
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 37
    Rejestracja: 17 lutego 2007, 11:15
    Lokalizacja: Warszawa
    Kontakt:

    autor: hitman1986 » 02 kwietnia 2007, 08:51

    manti, by? mo?e problemem s? soczewki. Zmie? je na takie, kt??re bardziej (lepiej) przepuszczaj? tlen. To powinno u?atwi? spraw?...
    "I Â?adne krzyki nas nie przekonajÂ?, Â?e czarne jest czarne, a biaÂ?e jest biaÂ?e!" - J. Kaczy??ski, premier
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 02 kwietnia 2007, 14:47

    mnie te? si? wydaj? ?e to ma zwi?zek z "niedotlenieniem "oka.
    Je?eli za dlugo nosisz soczewki (czyli ponad zalecane maks 12 h na dob?) to takie rzeczy ci si? dziej?.
    Byl ju? o tym temat kt??ry przeczytalem.
    Zalecam tak jak inni uda? si? do okulisty:]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 26 kwietnia 2007, 19:01

    odkopalem stary watek bo mam kilka pytan :)

    1. lemur pisales gdzies ze te "naczynka" widac tylko pod specjalna lampa (nie pamietam nazwy) czyzby to nie bylo to co wiekszac osob z tego watku zaobserwowala ??
    manti pisze:A mianowice odk?d nosz? soczewki na moich oczach pojawi?o si? wiele czerwonych ?y?ek (chyba to naczynka krwiono?ne
    2. Mowilismy ze noszac rozsadnie soczewki na zmiane z okularami mozna zmnieszyc lub wyeliminowac powstawanie "wrastajacych naczyniek" ale czy istnieje jeszcze jakis inny sposob by sie ich pozbyc ? Krople czy inny specyfik ?
    lukasss pisze:takze takie cos zauwazylem podczas noszenia soczewek na poczatku, bo jestem poczatkujacy jezeli cohdzi o soczewki, otoz mi okulistka przypisala krople do oczu jakas recepta nie pamietam nazwy tego plynu i kazala to wpuszczac do oka nawet jak mam nalozone soczewki do 3 razy dziennie i powinno zaczerwienienie albo takie czerwone naczynka krwionosne zniknac, poki co na razie jest tak sobie moze jak bede czesciej zapuszczal i jak oczy sie przyzwyczaja to zniknie z czasem
    3.Czy na poczatku uzytkowania soczewek kazdemu musza wyskoczyc chocby male naczynka bo oko doznalo swego rodzaju zmiany ? (mam na msli osobe ktora uzywa soczewek srednio tzn powiedzym 8h dziennie 7 dni w tyg)

    4. i ostanie pytanie co myslisz o tym oku ktore zostalo zalaczone przez manti w pierwszym postcie ?

    http://images20.fotosik.p...4f928e57a55.jpg

    Pytam o to wszystko bo doszedlem do wniosku ze juz same nie wiem jak to jest z tymi naczynkami odkad nosze soczewki uwaznie obserwuje oczy innych osob i bez problemu moge wylapac kto nosi soczewki a kto nie. Podobne jednak naczynka jak te zamieszczone na zdj zaobserwowalem u osob ktore wcale soczewek nie nosza stad moje watpliwosci.

    Mysle ze odp na te pyt cos wyjasnia :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 kwietnia 2007, 19:29

    Oglada sie je pod lampa szczelinowa (biomikroskopem)

    To co na zdjeciu to sa naczynka krwionosne oczywiscie. Po prostu przekrwione oczko. Wrastanie oznacza - zaglebianie sie naczynek (wrastanie) w teczowke. Widac to pod lampa wlasnie. A nie chodzi o przekrwienie, ktore moze nastepowac z roznych przyczyn, ktore nie sposob zdjagnozowac na odleglosc i bez przeprowadzenia doglebnego wywiadu (rozmowy)

    Czasami material, czestotliwosc noszenia, plyn do pielegnacji, niewlasciwa higiena, niewlasciwy rozmar soczewki itp, itd moze byc przyczyna podraznien i innych zaczerwienien.

    Na poczatku oko nie jest przyzwyczajone do "ciala obcego" jakim jest soczewka, wiec wymaga to przyzwyczajania sie. Czesto taki poczatkujacy uzytkownik nie wytrzyma w soczewce np 8h, czas stopniowo trzeba wydluzac w miare zwiekszajacego sie komfortu. To ze nie czuc, nie oznacza ze nie trzeba obserwowac. Caly czas musicie ogladac swoje oczy rano/wieczorem - jezeli sa objawy niepokojace udawac sie do specjalisty aby mogl zobaczec czy to cos waznego czy drobnostka - nie mozna tego zalatwic takim zdjeciem jakie pokazal nam manti

    Po to dobiera sie soczewki w gabinetach, po to sa wizyty kontrolne aby tam wszystko sobie wyjasniac WIDZAC oko pod lampa.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 26 kwietnia 2007, 20:39

    To co na zdjeciu to sa naczynka krwionosne oczywiscie. Po prostu przekrwione oczko. Wrastanie oznacza - zaglebianie sie naczynek (wrastanie) w teczowke. Widac to pod lampa wlasnie. A nie chodzi o przekrwienie, ktore moze nastepowac z roznych przyczyn, ktore nie sposob zdjagnozowac na odleglosc i bez przeprowadzenia doglebnego wywiadu (rozmowy)
    czyli to nie ma nic w wspolnego z tymi prawdziwymi wrasaniemy o ktorym my tu mowilmy bo nie da sie tego zobaczyc golym okiem tak? czy dalej to zle rozumiem :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 kwietnia 2007, 21:12

    dokladnie, golym okiem widac tylko bardzo posuniete wrastanie...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 26 kwietnia 2007, 21:44

    czyli to co zazwyczaj widzimy w lustrze to nie sa wrastajace naczynka tylko podraznione naczynka ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 12 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości